Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Internetes csalók

Hozzászólások

(#1) kaszaking


kaszaking
tag

Az ilyen idegen nyelvű megkeresések legtöbbször mindig csalásra mennek

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Komolyan ennyien nem ismerik a nigériai csalást? :F Nem most találták ki és nem is a múlt évszázadban.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Anonymus23 válasza lezso6 (#2) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem ez a spec email, volt ami új volt benne. Ha annyi ezresem lenne, ahány multimilliomos már rámhagyta a vagyonát, csak fizessem ki az ügyvédet, akkor egy jó ideig nem kellene melózni.

;) - The Power of the Light Side

(#4) KisDre


KisDre
senior tag

Ha neked kell fizetned hogy valamit eladj, akkor ott már gáz van :D

KisDre.artstation.com

(#5) vamzi


vamzi
őstag

Én a nyáron futottam bele egy ugyan ilyen mesébe :D Az elején levágtam persze, hogy mi a helyzet, de belementem a játékba. Gyártottam Western Union feladó szelvényeket is. Még telefonon is felhívott párszor :D

Az utolsó levelem már csak ennyi volt:

"So that's it? Our game is over? It makes me sad because we had a great time. It was nice to hear your voice in the phone. I hope we can continue to be friends.

Take care. Best regards.

Your true friend,
Adam."

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) menledge válasza vamzi (#5) üzenetére


menledge
senior tag

:C :C

(#7) Lek-lee


Lek-lee
csendes tag

Sziasztok!

Nekem pontosan ugyan ez volt a mai napokban.
A zongorámat szerettem volna eladni, és egy angol nyelvű sms-t kaptam azzal a szöveggel, hogy:
Hello, I want your Music instrument on [hirdető oldal címe], reply directly to my email onenightstarforme@gmail.com if it's still for sale.
Erről a számról jött: +447624815232

Gondoltam kivárom mit szeretne. Írtam neki egy pár soros e-mail-t. Majd ugyan ez a Miguel Da Silva válaszolt. Én is már itt kicsit furcsállottam, hogy nem kérdez semmit a hangszerről, csak annyit ír kb.: hogy kell neki és hogy PayPal-on keresztül fizetne és a szállítást is majd ő intézi.
Úgy voltam vele, hogy egye-fene, elvileg a PayPal-t biztonságosnak mondják, nézzük meg mi lesz ebből.
Aztán kaptam egy állítólagos PayPal levelet azzal a tárgyal, hogy: You've received a payment from Miguel Da Silva‏. Erről az e-mail címről: Service@Intl.paypal.com (info@transferintll.com). Az állt a levélben, hogy ügye addig nem tudom megkapni az összeget, amíg nem fizetem ki készpénzben vagy banki átutalással a szállító céget ezen a Western Union-on keresztül.
Szóval innentől már én is teljesen képben voltam, hogy honnan fúj a szél.

Ezért szeretnék én is figyelmeztetni mindenkit, aki hasonló helyzetbe kerül, hogy be ne dőljön a kecsegtető ajánlatnak. Úgy tűnik, hogy nagyon a hangszerekre megy, mert gondolom azoknak több lehet a szállítási költsége.

Szerintetek mit lehetne az ilyennel tenni? Fel lehetne jelenteni valahol? Vagy a PayPal-nak szólni esetleg?

(#8) Anonymus23 válasza Lek-lee (#7) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez ugyanaz mint az én emberem.
A legutolsó emailom az volt, hogy felvettem a kapcsolatot a rendőrséggel.

Azóta érdekes módon nem írt semmit... :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#9) baloghszili


baloghszili
csendes tag

Mi is pont így jártunk.
Jött az sms, benne egy Giovanni Toni nevű arc, hogy hívjuk telefonon vagy írjunk neki mailt mert érdekli a dolog. Pár e-mail váltás után kiderült, hogy ő Luxemburgba lakik és oda kéne szállítani a terméket, intézi a fuvart és a felmerülő többlet költségeket is a vételáron felül.
A tranzakciót PayPal-on bonyolítottuk volna le, kérte, hogy válasszuk a money request-et. Így is tettünk.
Még egy képet is küldött egy fényképes igazolványról:

A request küldése után érkezett egy e-mail az info@transferintll.com feladótól a PayPal nevében, hogy a tranzakció 99%-on áll és fizessük ki a postaköltséget.

A postaköltséget pedig nem Giovanni Toni névre kellene küldeni, aki Luxemburgban él, hanem egy bizonyos
Shufang Wu-nak, aki bizony Kínában lakik:

Name : :Shufang Wu
State : Ji`an
City : Jiangxi
Zip Code : 343900
Country : China

Most meg érkeznek a fizetési emlékeztetők... :))

Természetesen nem fizetünk semmit és remélem más is hamar észreveszi, hogy csalók próbálják lehúzni.

Szerintetek érdemes lenne jelenteni az esetet a PayPal felé?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] Internetes csalók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.