Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Entryy


Entryy
aktív tag

Annak fényében igen érdekes ez az interjú a PH! hasábjain,hogy ti szögesen elhatárolódtok igen régóta ezen programok használatától és figyelembe vételétől.

Szerk.:

Amúgy érdekes volt. Régi nagy szereplő és még sem volt túl sok infó róla a köztudatban.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#2) ->Raizen<- válasza Entryy (#1) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Én nem vetem meg őket! A tesztjeimben szerepel majdnem az összes verzió. :D

(#3) alevan


alevan
őstag

A szauna mindent visz.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#4) lezso6 válasza alevan (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miközben a fejlesztőcsapat tesztel és debuggol, élvezheti a GTX-ek és Radeonok nyújtotta forró élményt. ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) sss


sss
senior tag

"Mi kell tudni dióhéjban a Futuremarkról"

(#6) WZP


WZP
aktív tag

Ha már itt tartunk javíthatnának valamit a mobil 3DMark-on, mert az S3-at úgy megfogja(a menü) ha elindítom hogy csak na, teszt után meg nem lehet kilépni és lehet újraindítani a telefont. Ettől eltekintve jó próbálkozás és csak így tovább. (S1-en elindul de kifagy/grafikai hibás) :U

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#7) Abu85 válasza Entryy (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem azért határolódunk el, mert rosszak, hanem azért, mert a 3DMark bevétele egy játék mínuszt jelent, ami véleményünk szerint nem éri meg. Ettől függetlenül nagyon jó kapcsolatot ápolunk a Futuremarkkal. Gyakorlatilag minden Markokkal kapcsolatos hírt megírunk. Ha a legjobb tesztprogramot keresed, akkor náluk keresgélj és ezt mi is elismerjük.

(#5) sss: Köszi, javítva. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) code1005


code1005
senior tag

Székhelyünk Finnországban van, cégfilozófiánk megértéséhez pedig kicsit meg kell érteni a finn kultúrát. Finnország következetesen a a világ legkevésbé korrupt országai közt van nyilvántartva.

Nem nekik volt anno valami csalási botrányuk az Nvidiával karöltve?

plata o plomo

(#9) hapakj válasza code1005 (#8) üzenetére


hapakj
aktív tag

Nem, ha jól tudom ott csak az nVidia trükközött. Driverből detektálta, hogy 3DMark elindul, és lecserélte a shaderkódokat saját "optimalizált" változatra.

(#10) szab.tam válasza alevan (#3) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen, az valóban nagyon komoly volt.

egyébként nem is tudtam idáig, hogy a cég hajjamennyeninnen őshazájából, finnországból való.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) copass válasza hapakj (#9) üzenetére


copass
veterán

igen, most megfogták a samsung-ot és a htc-t is mert trükköztek az órejellel ha elindult a mark benchmark.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#12) DeSanto válasza Entryy (#1) üzenetére


DeSanto
őstag

Nekem is ugyan ez jutott az eszembe, hogy a PH! mennyire elhatárolódik a Marktól.
Még annó fless-t szapulták a használata miatt mert mennyire valótlan.

Azért örülök neki, hogy van szó róla, igaz már évek óta nem futattam egyiket sem. :)

(#13) Tikakukac


Tikakukac
titán

Iszonyat szórás van a pontszámok és a játékban nyújtott valós teljesítmény között sajnos mai napig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

'' Szerintünk a PC-s gyártók már régen megtanulták, hogy keveset nyerhetnek, de sokat veszíthetnek az emberek manipulált eredményekkel való félrevezetésével. ''

de joo lenne ha igaz lenne !? ...sajnos nem igy van. :(

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#15) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Aki értékeli a pártatlanságot és a méltányosságot, az finnek által készített tesztprogramokat használ!"

Kár hogy ezt nem az FX-es időkben sütötte el.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) Kube


Kube
senior tag

Szauna üt! Szerintük itt már aztán tényleg mindenki tudja hogy nem érdemes befolyásolni az eredményeket... itt azért kicsit megakadtam. Az viszont mindenképp örvendetes, hogy nyilvánosan is példát statuálnak. Az interjút köszönjük, nekem egy kisebb űrt betöltött a Futuremark kapcsán.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#17) alevan válasza Tikakukac (#13) üzenetére


alevan
őstag

Láttam már két eggyező konfigot, melyek külömböző teljesítményt nyújtottak játékok terén.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#18) twine válasza alevan (#3) üzenetére


twine
addikt

+1 :C

Abu:
Köszönjük az inter juht :R :)

(#19) Pttypang


Pttypang
veterán

Na igen, szauna nélkül egy tapodtat se :)

Nem vagyok túl nagy rajongója az ilyen teszteknek, de legalább vér istvánoknak is marad valami :)

Everybody lies.

(#20) rudi válasza Abu85 (#7) üzenetére


rudi
nagyúr

Ó, az aktuális PC Mark megismerésére elpazarolt hosszú órák után arra jutottam, hogy tényleg nagyon jól mér, de ahhoz, hogy a napi rutinban, mondjuk notebookteszthesz eredményesen használható legyen még iszonyatosan sokat kell csiszolni rajta. Klasszikus PC tesztnél meg, ahol dolgozhatsz előtelepített merevlemez képfájlból egyenesen értelmetlen a PC Mark a maga közel egy órás futási idejével, mert annyi idő alatt meg lehet csinálni szinte a teljes PH-s CPU tesztkörnyezet méréseit az előtelepített valódi alkalmazásokkal.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#21) Pttypang válasza rudi (#20) üzenetére


Pttypang
veterán

De ott neked kell módosítanod a beállításokat minden tesztnél, míg itt magára hagyhatod egy órára, ez az előnye, nem?

Everybody lies.

(#22) rudi válasza Pttypang (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem mindig kritikus, hogy tudj közben mást is csinálni, és ez az egyetlen előny kevés az üdvösséghez. Viszonylag jók a résztesztek, de ha nem az ő sablonjaikat akarod futtatni, akkor már nem tudsz három méréskörből átlagolni, csak egy mérési köröd lesz, ami sok esetben 10%-kal eltér a második és harmadik futás (nagyjából azonos) eredményétől. Aztán ott a szívás, amikor nem kapsz pontszámot a félórás tesztsablon végén, mert valamelyik részteszt valamiért nem futott le. És restart után pedig érdekes módon már lefut, vagy másik gépen azonos platformmal semmi baja. Aztán ott szomorodtam el végérvényesen, amikor a véglegesen megjelenő verzióban másképp kezelték le a CPU és GPU gyorsítási lehetőségek kiválasztását, mint az előzetes verzióban, amivel addigra már kiszenvedtünk vagy 6-8 különböző platformhoz méréseket. És attól tartok, hogy majd frissítgetni is fogják, aminek "köszönhetően" az előző verziókkal mért eredmények mehetnek a levesbe - persze, telepíteni meg mindig csak a legújabb verziót lehet... Szóval az egész jól van gondolva, de számomra a jelenlegi helyzetében túl sok a buktatója.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Pttypang válasza rudi (#22) üzenetére


Pttypang
veterán

Akkor ez a maradék előnye is elveszett az otthoni, egyszeri méréseken kívül..
Akkor ez megmarad más oldalaknak, meg a hozzáértő józsikának, aki egy értéket társít minden eszközhöz, az alapján pedig máris tud választani, összehasonlítani.. :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#24) kromatika


kromatika
veterán

Érdekes volt.Köszi.

(#25) Tikakukac válasza alevan (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálam ilyen jelenleg is van, ismerős az érzés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) joshua7 válasza Abu85 (#7) üzenetére


joshua7
veterán

ComputeMark / LuxMark helyére nyugodtan mehetne. Azok még a 3dmark-nál is semmitmondóbbak.

Semper Fi

(#27) pakriksz válasza code1005 (#8) üzenetére


pakriksz
őstag

Azt az nvidia egyedül csinálta. Pl a 3D markot érzékelve, visszavett a pontosságból a driver(a képminőségből), így több pontot elérve, de olyan is volt hogy automatikusan tuningolta a gpu-t ilyenkor, de ehhez nem kell más csak az nvidia :)

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#28) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én mindig is csíptem a tesztprogramjaikat, nem is annyira az összehasonlítás, hanem inkább arra előrevetítés, hogy milyen grafikai megoldások és látvány várható a jövő játékaiban.

Csak egy példa: 3DMark 11 víz alatti képek:

Az új COD képei:

OK, kell hozzá némi hardver, de ez a jövő.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) ->Raizen<- válasza tibaimp (#28) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Döbbenet szép néhány helyen a cod ghost! :K

(#30) BiP válasza code1005 (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Na pont ez volt a baja a Futuremarknak ezzel az esettel. Hogy úgy terjedt el, hogy ők is benne voltak, és rajtuk csattant az ostor, a 3DMarkokban rendült meg a bizalom - önhibájukon kívül.
Szerintem pont ezért keményítettek be most, nem akarják ezt még egyszer eljátszani, hogy valamelyik gyártó trükközik, az átlagember meg azt mondja majd, hogy a 3dmark szar, nem pontos, csal, stb.

(#31) winhate


winhate
őstag

Mar reg nem foglalkozok a 3d mark hulyesegevel ez max csak arra jo hogy bizonyitsd magadnak mekkora az e-penis ed :)
Ha tenyleg korszakalkoto alkotasokat, programokat akartok nezni ajanlom a vilag legjobb kodereit a DemoScene -ről.
Nem egy játékfejlesző került ki innen , nem kis cégek érdeklődnek a programozókért.

Ők nem pénzért csinálják amit csinálnak....

Vakondok 2 Eng

Vakondok 2 Hun

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#32) motorhead válasza winhate (#31) üzenetére


motorhead
aktív tag

Mintha a saját gondolataimat olvasnám... De ezt sajna csak azok érthetik meg akik abban a korban cseperedtek fel és végigkísérték a számítástechnika fejlődését a 80-as évektől. Szerencsésnek mondhatja magát az aki végigkísérte azt ami ebben a korban végbement és részese lehetett a demoscene kiteljesedésének, a nagyszerű platformok térhódításának.

Bár én szerettem azt amit a 3Dmark nyújtott látványilag, mert tényleg előremutató volt abban mi várható a jövőben. Sajnos évről évre gyengébb demonstrációkat mutatott fel, az én szememnek hanyatlás volt folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#33) Kube válasza winhate (#31) üzenetére


Kube
senior tag

Elképesztő a demoscene világa. Én sajnos csak később kezdtem el követni az informatikát, és még annál is később találkoztam csak az első demoval, aminek aztán utána is néztem, hogy ugyan mi a fene ez. Az általad linkelt videó azért sok minden pótolt, így már teljesebb a kép.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#34) winhate válasza Kube (#33) üzenetére


winhate
őstag

örülök hogy segithettem
A videoban szereplo sracokat szemelyesen is ismerem.
NYugodt szivvel mondhatom hogy mindannyian a zseni kategoriba tartoznak.
Programozok , grafikusok , zeneszek, hw esek.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#35) twine válasza motorhead (#32) üzenetére


twine
addikt

"Mintha a saját gondolataimat olvasnám... De ezt sajna csak azok érthetik meg akik abban a korban cseperedtek fel és végigkísérték a számítástechnika fejlődését a 80-as évektől. Szerencsésnek mondhatja magát az aki végigkísérte azt ami ebben a korban végbement és részese lehetett a demoscene kiteljesedésének, a nagyszerű platformok térhódításának."

Köszönöm, hogy megfogalmaztátok helyettem,,,
Bár jómagam semmiféle programozó vénával sajnos nem voltam/vagyok megáldva, a C16-C64 világától kezdve végig élvezhettem ezt a fejlődést...
winhate-nek köszönöm a riportfilmet (vagy minek is nevezzem) bár még csak az elején járok, jó érzés "nosztalgiázni",,, :R
Én annó a különböző pc-s újságokat is(akkor még "nem volt internet", vagy csak a kiváltságosoknak betárcsázós,de leginkább még az sem) csak ezekért a mellékletekért vettem, és azonnal kerestem rajtuk a Demo-kat, és szájtátva bámultam...
Hihetetlenek a srácok,,,, :R

[ Szerkesztve ]

(#36) solaris17 válasza winhate (#31) üzenetére


solaris17
aktív tag

Na igen, a demoscene világa. Épp ezt akartam mondani, de megelőztél. Ott aztán néha nyitva marad a száj.

[ Szerkesztve ]

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.