Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

A cikk címéhez annyit fűznék hozzá; ki gondolta volna? ;]
Egyébként tetszik az elképzelés!

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Pedig az Intel mindig is olcsón árulta a portékáját, amúgy a cucc jól néz ki.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) Aucor


Aucor
senior tag

Majd jön az AMD, ő is megcsinálja a saját megoldását féláron, lényegében egyforma specifikációkkal... Ami véleményen szerint jobb is lesz, kivéve ha az Intel végre normális IGP-t tesz az Ivy Bridge-be. Amit már őszintén remélek, hogy megtesz, mert nem állapot, hogy egy elavult sz@rral uralja a piacot. Mondom ezt én, Intel párti...

Egyébként ilyen cuccok most is vannak, csak icipicit vastagabbak...

[ Szerkesztve ]

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Max. 6-700 dollár lenne a reális ár egy ilyenért, ha megnézzük a tabletek 400$-os és az ultrabookok 1000$ körüli árazását, de szerintem akinek ennyire kell a billentyűzet, az jobban jár egy ultrabookkal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Tigerclaw válasza Aucor (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem kicsit fura, hogy nem mozdulnak rá a gyártók az AMD-s apukra. Olyan mintha megint az intel zsarolná őket, ahogy korábban tették.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#6) atti_2010 válasza Tigerclaw (#5) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem a Trinityre varnak mivel sokkal nagyobb lesz a kihozatal és a fogyasztás is jóval kisebb, ettől függetlenül azon se lepődnék meg ha megint megkennének pár embert az Intelnél.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) macilaci78 válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vagy egy klaviatúrás tablettokkal. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#8) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

15 colos tablet, vagy ilyen öszvér megoldás nincsen? Nem értem, hogy ez a piaci szegmens miért nincs rendesen lefedve... Nekem a 15 colos noti pont megfelelő, se kisebb, se nagyobb nem kellene. Ha a noti kijelzőjét megvalósítanák 15 colban, alátéve mondjuk 1 cm-ben a technikát, ODD és billentyűzet nélkül, számomra tökéletes eszköz teremne. Ja és lehetőleg stylussal is pontosan vezérelhető legyen, grafikai dolgokhoz.

(#9) Tigerclaw válasza macilaci78 (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Persze, de csak megfelelő áron. 1000 dollár köré felesleges belőni, mert ott kezdődnek az ultrabookok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) micimacko


micimacko
aktív tag

Itt voltam én is múlt héten, csak mi az egy teremmel mellette rendezett Infocomm 2012-es kiállításon. Ha lett volna időm rá biztos bementem volna, és nyomattam volna pár fotót. :K

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#11) nebulo


nebulo
tag

Szerintem majd a W8 debütálása után elözönlik a piacot ezek a dolgok - vagy legalábbis jó esély lenne rá - valami olyan kampányszöveggel, hogy "egy tablet, ami több mint egy tablet"!

(#12) TGWH


TGWH
őstag

Hát akinek kell, az megveszi... ennyiért már normál asztali pc-t kapok, sőt talán jobbat is... ha nagyon akarom, azt is be tudom vinni a wc-re, vagy odaállítom az ágy mellé... Sosem értettem, minek laptop, max ha napi pár óra vonat vagy busz utam lenne, vagy nagyon esetleg ha egyetemista lennék, de másra én nem tudom elképzelni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13) ledgeri


ledgeri
nagyúr

De jó, hogy most vettem asztali gépet (jún), mert akkor, :C amikor ez annyira elavul, hogy csereérett lesz, de már (mostani elgondolás) nem vennék asztalit, akkor az akkorra elterjedt, és gyerekbetekségekből kinőtt új szegmens(ek)ből válogathatok
ha tudok.... :(((

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) atti_2010 válasza TGWH (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azoknak akik keveset utaznak vagy nincs szükségük gépre az utazás alatt egyértelmű hogy nem éri meg a laptop hiszen sokkal drágább és fejleszteni is igen nehézkes, arról nem is beszélve hogy jóval érzékenyebb és hamarabb tönkremegy, de hat most ez a trendi meg a használhatatlan tablett.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) ledgeri


ledgeri
nagyúr

kis fogyasztás,kompakt méret, alap tudás (csak, hogy legyen gép, és akár bárhol) írom ezt asztalimról, de így: kerestem laptopot, mint első saját gépet... (pc lett...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#16) ledgeri válasza atti_2010 (#14) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Érzékenyebb?? pl mikre( a hőn, és rázkódáson kívül, ha van más)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#17) atti_2010 válasza ledgeri (#16) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ez a 2 elég is, bár ez attól is függ milyen szoftvereket esetleg játékokat használsz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#18) ledgeri válasza atti_2010 (#17) üzenetére


ledgeri
nagyúr

jaa, hogy ilyentéren is... :Y ??
Bár mindíg, mikor kijön az AMD driver oda van írva a prohardveres cikkben, hogy Fontos megjegyezni, hogy a Toshiba, a Sony és a Panasonic nem engedélyezte a notebookokhoz tartozó terméktámogatást, így az említett vállalatok termékeinél magához a gyártóhoz kell fordulni frissítésekért.

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#19) erdoke válasza Ren Hoek (#8) üzenetére


erdoke
titán

Ha a tablet vékony és könnyű (>7-800 g), akkor közelebbről tudod nézni a kijelzőt, mert nem kell az öledben nyugtatni 2 kilót. Vajon melyik jobb, közelebbről a 2048x1536, vagy kb. másfélszeres távolságról az 1366x768?
A hírben szereplő torzó biztosan 1 kg fölött van, csak lecsatolható érintőképernyővel látom értelmét.

(#14) atti_2010

Amíg nincs AMD-s tablet, addig használhatatlan az egész kategória, mikor elöntik a piacot dzsunkával, akkor bezzeg a világ legjobb dolga lesz, ugye? :P :))

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#20) TGWH válasza atti_2010 (#14) üzenetére


TGWH
őstag

Jó, ezt mondd azoknak, akik már suliba is laptopot visznek, vagy kiülnek a térre netezni... hihetetlen, ilyenkor nagyon el tudok csodálkozni, hogy ennyi gazdag ember van... de most tényleg, mindenki nyavalyog, hogy nincs pénze, engem meg leszólnak ha valamire x ideig keményen spórolok, meg dolgozom érte, mert úgy gondolom, megengedhetek magamnak egy Tisza cipőt (egy régebbi, olcsóbb fazont), mert magyar...

Tablet tökéletes lenne pl. gyárakba, cégekbe nyilvántartásokat, legyártott termékeket gépre vinni, és statisztikázni velük, mert küldözgetni a rendszerben ide-oda... ja, hogy oda senki sem használja, csak az utcára? Az más, ennyire válság van, meg szegények vagyunk?

Sorry, de engem speciel idegesít, amikor hallom, hogy ,,jajjj, nincs pénzem, nem tudok félretenni mert szar a fizetésem, még fel kell adnom a számlákat, víz, villany, tv, internet, mobil, telefon, autó törlesztő, lakás törlesztő, tepsihitel, plazmatv hitel...''

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#21) atti_2010 válasza erdoke (#19) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem tudom milyen lesz de én eddig egyetlen valamirevalóval sem találkoztam, pedig nagyon nyitott vagyok.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) erdoke válasza atti_2010 (#21) üzenetére


erdoke
titán

Bizonyára sokat próbálgattad... Én odáig mentem, hogy vettem egyet kipróbálni. (Tényleg, akkor még úgy gondoltam, hogy 2-3 héttel később eladom, és a 0 THM hitel miatt még csak nem is bukok rajta.) Végül maradt, és vennem kellett még kettőt a családnak, hogy ne egyet hagyjak otthon, amikor utazok. Nálunk 5-ből 5 ember úgy gondolta már egy éve is, hogy jó valamire.

A legjobb aláírás a héten

(#23) ledgeri válasza TGWH (#20) üzenetére


ledgeri
nagyúr

na így is más, ha ránézek...) :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#24) Gadgetfan_ válasza TGWH (#12) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

"Sosem értettem, minek laptop, max ha napi pár óra vonat vagy busz utam lenne, vagy nagyon esetleg ha egyetemista lennék, de másra én nem tudom elképzelni..."

Én hét éve használok laptopot, azóta nem is használtam asztali pc-t. Ezen dolgozok az irodában, filmeket, sorozatokat nézek otthon, ha kell magammal viszem bárhová, - bár van egy iPad-em is mostanában inkább azt hurcolom - netezek, írok, olvasok rajta.
Mostanában nem értem minek az asztali pc, talán ha valami kocka lennék, aki egyfolytában otthon ül és a gépében mókol, vagy nagyon esetleg, szimulátoros játékokkal tölti az idejét... ;]
...(#20) Ja, és nem elegáns mások zsebében turkálni. Fogadd el, hogy másoknak esetleg több pénzük van, vagy jobban keresnek, netán, mást tartanak fontosnak, amire költenek...

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#25) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Valami ilyesmiere várok már a Win8 DP megjelenése óta. Ha ugyanezt 14"-es méretben is gyártanák, simán vevő lennék rá, akár ennyiért is (legfeljebb eladnám az iPad-emet :) ). Remélem a Win8 hivatalos megjelenésére több gyártó is előáll valami érintőkijelzős laptop koncepcióval.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#26) TGWH válasza Gadgetfan_ (#24) üzenetére


TGWH
őstag

Hát én inkább a 23"-es Dell monitorom fogom nézni (vagy tv, elvégre nem arra találták ki, hogy filmet nézzél rajta???), mint a mini laptop kijelzőt...
Fordítva is igaz ám! Én nem vagyok akkora koczka, hogy ne bírjam ki fél napig net nélkül :C :DD

Nem turkálok mások zsebében, csak akkor ők se az enyémben. Mi jogon szólnak meg, ha valamiért megdolgozom? Aztán amikor eladják a házat, mert nem tudták törleszteni a hitelt, akkor meg nyavalyognak. Az egész csak külső, giccs, mert ők megmutatják milyen jól élnek, drága bútor, legújabb, legnagyobb tv, öt évente új autó... Én nem turkálok a zsebükben, csak ha már ilyen hülyék egyesek, legalább hagyják, hogy segítsenek rajtuk, de nem.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#27) Gadgetfan_ válasza TGWH (#26) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Én viszont bevallottan netfüggő vagyok :D, a munkám miatt is sokat kell bújnom a netet, de szinte mindenről ott tájékozódok már. "Filmet" meg úgy szeretek nézni, hogy este bedőlök az ágyba, és a hasamon lévő laptopon megnézem a kedvenc sorozataim valamelyik részét míg el nem álmosodok... Igazi nagy filmet inkább moziban szeretek nézni, a tévé csak háttértévézésre van nekem, meg a barátnőm nézi rajta a romantikus, szirupos filmjeit :)

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#28) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

De szeretnék egyszer kijutni egy ilyen eseményre mint ez az IDF is... :( Sajnos mindig csak youtube videókból tájékozódok és nagyon rossz, hogy élőben csak fél évekkel később látok ilyet azt is maximum kirakatban.

Minden esetben szerintem jó irányt vett az intel. A gond csak azzal van, hogy ki tudja ezt megfizetni? nyugaton -bárki. itthon -én biztosan nem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.