Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

Juheeej :C

Most veszek konfigot és 4330-at néztem én is ki, tökéletes lesz, már boncolom is :R

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) Malachi


Malachi
addikt

le a kalappal az Intel megoldásai előtt, komolyan. az i3 hozza az erősebb AMD-k szintjét, hűvösebben, kevesebb fogyasztással... szép, na.

(#3) Jack@l


Jack@l
veterán

Kicsit hiányolom a tesztből az AMD 8-as szériáját, nem ártott volna a nagyobb procival egy grafikonon látni.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#4) HZoli87


HZoli87
veterán

Köszönjük a tesztet. 4130-al én teljes mértékben megvagyok elégedve.

7.oldalon egy kis elírás, 4130-as i3-ban csak HD4400 található.

"A három tesztelt Haswell modellben egyaránt HD Graphics 4600 IGP dolgozik."

(#5) Mr President


Mr President
senior tag

Nagyon jók a haswell i3ak. 30k-ért kap az ember egy csendes hűvös és kellően erős időtálló processzort.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#6) tomi5244


tomi5244
őstag

Az idei Pentium sorozatról nem lesz hasonló teszt? A g3220-at néztem ki.

(#7) Frigo


Frigo
őstag

Érdemes Sandy Bridge alapú i3-2100-ról upgradelni ,mondjuk egy Core i3-4130-ra ?

(#8) Gainka


Gainka
őstag

Jó teszt nagyon kellet màr. Köszöntem.

(#9) mghltm válasza Frigo (#7) üzenetére


mghltm
addikt

ha nagyobb proci erore van szukseged, akkor igen. az igp mindkettoben gyenge az amd-hez kepest, max filmet nezni lehet rajtuk es flash jatekokat tolni. azt ne feledd, hogy az alaplapot szinten cserelned kell! ( 1155 > 1150 )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) r9550 válasza tomi5244 (#6) üzenetére


r9550
senior tag

g3220-am van ideiglenesen int vga-t használva wowozok filmetnézek mindkettőre tökéletes még a benne lévő int vga is bf4-et próbáltam rajta 1280x1024 fullra lehuzva minden játszható még a legnagyobb fightoknál is min 30fps ajánlani tudom de a 21k huf-os árcédula nemépp a legjobb neki szerintem

(#11) nihill válasza r9550 (#10) üzenetére


nihill
őstag

21k nagyon drága, 16-ért már G3420-at lehet venni.

(#13) satz18


satz18
őstag

Az i7 tesztnél tapasztalt minimális előrelépéshez képest, azért itt sokkal jobb a helyzet. De az is biztos, hogy a i7 3610-em rendkívül időtálló lesz.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#14) smkb válasza mghltm (#9) üzenetére


smkb
őstag

"az igp mindkettoben gyenge az amd-hez kepest, max filmet nezni lehet rajtuk es flash jatekokat tolni."

Elég méretes csúsztatásnak sikerült :) ... főleg, hogy a A10K5800 teljesítményének 70%-át hozzák, mert amennyiben csak flashra elég nevezett Intel procik gpuja, akkor az A10-é is.

[ Szerkesztve ]

(#15) r9550 válasza nihill (#11) üzenetére


r9550
senior tag

akk lehet hülyeséget írtam mindegy 13.10.30-án vettem boxos verziót árat igy nemtudom mert garipapíron sincs rajta most akarok majd i5-öt helyette

(#16) sh4d0w válasza smkb (#14) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tehát ahol a határ játszható és játszhatatlan között abban a 30%-ban húzódik, az szerinted csúsztatás... Ha tetszik, ha nem, az intel IGP-ben sehol nincs az AMD megoldásaihoz képest.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#17) X Factor válasza smkb (#14) üzenetére


X Factor
addikt

Ezzel az a baj, hogy míg 25-30 fps-el elvan az ember, addig a 15 az egyszerű alkalmi játékosok számára is zavaró lehet.

Make things work

(#18) Gaben01 válasza mghltm (#9) üzenetére


Gaben01
őstag

Én azért az i3 3225-tel (HD4000) elég jól eljátszogatok régebbi játékokkal fHD-ban, pl. Gears of War, régebbi CoD-ok.Nyilván kompromisszumokkal,nem maximumra tolt grafikával,de így is bőven élvezhető. Aki meg komolyabb/újabb játékokkal akar játszani,az nyilván nem integrált grafikai megoldásban fog gondolkodni,ebből a szempontból pedig mindegy,hogy intel vagy amd.

[ Szerkesztve ]

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#19) bteebi


bteebi
veterán

Nem igazán vagyok elájulva az i5-4670K-tól, bár amúgy nagyon erős processzor. Kár, hogy nincs benne HT, bár akkor már lényegében 4770K lenne, ami nem kicsit drágább...

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) shteer válasza sh4d0w (#16) üzenetére


shteer
titán

Ha tetszik, ha nem, az intel IGP-ben sehol nincs az AMD megoldásaihoz képest.

a 70%-kal ez csúsztatás ;]

..szerintem jónak tűnik

(#21) shteer válasza bteebi (#19) üzenetére


shteer
titán

2600k-ról váltottam 4670k-ra és ha használnám az IGP-t, mondanám, hogy megérte :D

..szerintem jónak tűnik

(#22) Gausz válasza smkb (#14) üzenetére


Gausz
aktív tag

És véletlenül arról is megfeledkeztél ugyebár, hogy az intel 86000ft, az ennél 40%al többet tudó amd meg 29000ft. Akkor most melyik a jobb választás? :)
6800k +50% és csak 35000... Ezek tények...

Na jó, az i5 ”csak” 58000be kerül, de a 70%ot sem éri el :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Normi™ válasza tomi5244 (#6) üzenetére


Normi™
őstag

Mire szeretnéd használni?Most vettem egyet.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#24) satz18 válasza sh4d0w (#16) üzenetére


satz18
őstag

Főleg a HD 5200. Kicsit utána nézhetnél a dolgoknak mielőtt írogatsz.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#25) tomi5244 válasza r9550 (#10) üzenetére


tomi5244
őstag

Értem köszi! A gyári hűtője általános terhelésen hangos? Játék számomra nem opció, de az IGP-t használnám. Minél hallkabb gépet szeretnék összerakni, azért kérdezem.

Van egy cooler master hyper tx3 hűtőm is, elég markáns hőcsoves hűtéssel. Lehet hülyeséget írok de a 22nm es G3220 elmenne vele passzívan? :)

[ Szerkesztve ]

(#26) IreN!CuS


IreN!CuS
őstag

Hát nem tudom , nekem élmény volt bohóckodni a 6300-al a BIOS-ban , minden gond nélkül adta a 4.5-öt , 26 ezerért , eszembe nem jutott volna i3-at vennem , pedig egy kategória árban.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#27) sh4d0w válasza satz18 (#24) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Csak az meg árban nem ebben a ligában versenyez.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) smkb válasza Gausz (#22) üzenetére


smkb
őstag

???

A tesztben szereplő i3 4330, 32.000 huf. Nem értem mit hasonlítgatsz mihez.

(#29) r9550 válasza tomi5244 (#25) üzenetére


r9550
senior tag

szerintem el menne vele passzívan a gyári hűtőt silent módban hajtom igy semmi hangja nincs és nem is igazán melegszik a cucc nincs most házban a gép és tudok mellette aludni simán :DDD

(#30) Normi™ válasza r9550 (#29) üzenetére


Normi™
őstag

Arról ne is beszéljünk,hogy nekem most kitesztelve -0.180v az offset beállítás.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#31) stratova válasza smkb (#28) üzenetére


stratova
veterán

Szvsz a legerősebb eDRAM nélküli IGP-vel rendelkező i7-4770K-t vette alapul.

Böcsületes CPU-teljesítményt mutatott fel az i3-4130. Az IGP miatt ebben a szegmensben nekem még A10 kéne, de jönnek föl a kékek is.

Oliverda: Legközelebbi OpenCL-mérésetek már csak Kaveri tesztelésekor várható? Netán bővül addigra a programcsokor (netán visszatér a Handbrake)?

[ Szerkesztve ]

(#32) tomi5244 válasza Normi™ (#23) üzenetére


tomi5244
őstag

Net, filmezés, töltögetés, általános használat. Kingstone v300 SSD már meg van! :) 15 körül mennek most a G3220as széria, az i-sorozatot nem tudnám megfizetni, és szerintem nem is használnám ki.

(#33) Normi™ válasza tomi5244 (#32) üzenetére


Normi™
őstag

Ez teljesen király arra amit írsz,én full hd filmeket nézek(igp-vel) meg netezem,nekem nagyon tetszik,sokkal erősebb mint gondoltam.I5 2500K-t váltottam le kihasználatlanság miatt erre.

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#34) epityesz


epityesz
aktív tag

Na végre jó kis cikk:)
Köszi

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#35) pakriksz válasza smkb (#28) üzenetére


pakriksz
őstag

Mit nem értesz? Becsúsztattad hogy az intel igp az amd igp teljesítményének 70%-át hozza. Ami 70%-ot hoz, az az i7. Az i3, alig több mint az 50%-át hozza...

Egyéként ja hát mit is számít 2x-es FPS, semmit á hát az ember nem is lát különbséget 15 és 30 fps között :D. De ha az intel hozna 1,3x-os fps-t már óriásit számítana :D

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#36) Gausz válasza smkb (#28) üzenetére


Gausz
aktív tag

Elhangzott olyan, hogy csak 30% a különbség, ez az i7nél és i5nél igaz is, de milyen áron.
Az i3 esetében ez inkább még kevesebb, 60%nyi teljesítmény , de még mindig drágábban.

(#37) Gausz válasza pakriksz (#35) üzenetére


Gausz
aktív tag

Pontosan, köszi

(#38) Chibass


Chibass
tag

Úgy érzem, lassan bejátszik egy upgrade, bár még mindig elvagyok az i5-750 processzorral.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#39) shteer válasza tomi5244 (#32) üzenetére


shteer
titán

Kingstone? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#40) Sinesol/temp


Sinesol/temp
csendes tag

Az a vicc hogy 15k-ert hasznaltan 7750-et rakunk az i3 mellé es meg mindig kevesebbet eszik mint egy 6800k a vga teljesitmeny meg eg es föld. Eröske passziv alacsony fogyasztasu alkalmi jatekos Pc-be/Htpc-be i3+7750 elég best buy gyanus, de ha még ennyi erös se kell akk egy g3220+7750.

Btw elég gáz hogy meg többszalas programoknal is a 6 magos FX 6300 nyakán van a 2 magos intel. :P
Az még csunyabb hogy sok esetben az Fx 6300-at elpicsazza a jo öreg Phenom II. Meg mindig inkabb hasznaltan egy Phenom ii-es talán jobban megeri 15k-ért mint egy Fx csoda, fogyasztas ugyis ugyanaz kb.

[ Szerkesztve ]

(#41) tomi5244 válasza shteer (#39) üzenetére


tomi5244
őstag

elírtam

(#42) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

920-as i7-es platformra már nem érdemes váltani? nagyon olcsó és tuniggal egész jó teljesítményt lehet elérni, csak a fogyasztás kissé magas lesz

(#43) sb válasza Enszuke (#12) üzenetére


sb
veterán

Egyet kell értsek. A 2 magos, HT nélküli Pentiumok/Celeronok sokkal jobb ár/érték arányban vannak és nem igazán vannak elmaradva az i3-aktól.
Egyben ebből kifolyólag az i3-akkal való elégedetlenségemnek is hangot adnék. Nem nagyon értem az ujjongást, szerintem kifejezetten rossz alternatíva a többihez képest.
Plussz a már említett általános Haswell-es ellenérzésem sem múlt el. Sőt, tovább erősödött. Kisebb prociknál jó, de a nagyobbaknál nem látom az előrelépést.
Sorjában:

1. Az i5.
Prime95-ös fogyasztás a Sandyhez képest: 91W vs. 136W (+50%!). Teljesítmény +10% a szumma grafikon alapján.
Cinebench: 104W vs 81W (+28%), teljesítmény: +8,5%.
Itt továbbra sem látom miért érné meg a felárat akár IB-ről, de még akár SB-ről sem biztos, inkább csak ua-t hozza (átlagban persze) mint egy 30-35ért használtan kapható proci... persze újan, de majdnem dupla áron. És a kupakkal is lehet vacakolni. :)
(Persze órajel és teljesítmény szempontból lehet ide-oda 10-20%, de szvsz azzal nem lehet megváltani a világot amúgy sem.)

2. I3-aknál:
Prime95: 89-90W vs 71W (+25%). Teljesítmény: +10 ill. +15%.
Cinebench: 68W vs 65W (+5%), teljesítmény: +12-15%.
Itt már jobb a helyzet, a kisebb procik egyértelműen erősebbek a régi szériánál azonos fogyasztás mellett. A Pentiumoknál ez még egyértelműbb és jobb. Itt viszont felmerül a fenti kérdés. Az i3-nak hol van létjogosultsága egy 15k-s Pentiumhoz képest?
- Ahol (és akinek) számít a fizikai 4 mag (render, cpu igényes játék) oda valós 4 mag kell úgyis, ez látszik a grafikonokból is. A kompromisszumos megoldáshoz pedig elég a 2 mag is HT nélkül.
- Pár extra feature húzhatná az i3-at, de most még jobban kiherélték, mint eddig. HTPC-re egyébként is (bőven) elég lenne a Celeron/Pentium vonal, de még egy i3-at bevállalna az ember. Most azzal sincs előrébb.

Összességében nem rossz proci, de sokkal inkább választanék egy IB i3-at helyette. Vagy ha nem létszükséglet a plussz erő akkor Pentiumot. (ha kell akkor meg i5).

A fent írtak alapján nyilván a teljesítmény/fogyasztás arányok is mások, amiket kiszámoltam. Jó lenne tudni a pontos mérést, ami alapján a teszt grafikonjai készülnek. Tudom, nyilván más az arány általános használat mellett, mint Prime95-ben, de ezért néztem hozzá a Cinebench eredményeket is. Más, kevésbé terhelő cuccot vagy idle-t meg szerintem felesleges nézni, mert nem objektív. Átlagot mérni nem igazán lehet, csak a terhelt értéknek van értelme.

[ Szerkesztve ]

(#44) antikomcsi válasza Sinesol/temp (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem is vicces, inkább szomorú, hogy tényleg elég egy 14-16K-s g3220/3420 és egy gddr5-ös 7750.

Még csak i3 sem kell. Nem kell a gyors rendszer memória sem, és lesz saját vram is.

Ha grafikus teljesítmény kell, akkor pentium+vga, ha meg proci akkor i3 ebben az árban. Vagy kinek mi teszik...

(#45) stratova válasza sb (#43) üzenetére


stratova
veterán

Teszt van már egy ideje, csak meg kell találni :)

Abu: ugyanazt a Havok-motoros konzolportot melyik APU mivel számolja? i3 AVX, de Trinity, Richland, Kaveri?

[ Szerkesztve ]

(#46) sb válasza Sinesol/temp (#40) üzenetére


sb
veterán

Plussz nem kell 1866-2133 ram mellé, hogy az APU hozza a jó sebességét.
4GB is elég dvga mellé, APU-hoz játékra 1GB-ot illik odaadni, marad 3GB a rendszernek, ami már játéknál necces lehet... vagy 8GB drága ram.
A 7750 pedig jóval erősebb még így is.

Akinek ilyen szintű - "játékos" - teljesítmény kell annak még egyszerűen nem elég jók az APU-k.
Általános feladatra és ennél (is :) ) kisebb 3D igényekre jók egyelőre csak. Nomeg HTPC-be, ha sikerül kellően letolni a fogyasztást, ami szintén nem egyszerű.

Intel oldalon egyedül a driverek okozhatnak gondot. Az viszont megoldhatatlan gond sajnos. Ha vmi nem megy vagy szétesik a kép akkor jó eséllyel olyan is marad. :( Plussz a kiherélt feature-ök. :(

(#47) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért a Core i3 és Pentium/Celeron jobb vitához fontos adalék, hogy a Pentium/Celeron termékekben nincs AVX. Tehát a készülő új Havok motort (ami nyilván a konzolos next-gen Havok lesz OpenCL-re portolva) sokkal lassabban fogják futtatni, mint a Core i3. Ha már játékról van szó.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#48) sb válasza stratova (#45) üzenetére


sb
veterán

Ezt most nekem írod? Én már rég láttam. :) Vagy nem tűnt fel, hogy a Pentiumokról is írtam kijelentő módban, hogy milyenek? (Jók!) :)

Csak annyi, hogy azért itthon/itt sem ártana. Mert sokakat érdekel. Talán még többeket, az árérzékenység miatt, mint máshol.

(#49) Gainka válasza sb (#43) üzenetére


Gainka
őstag

Azért azt tegyük hozzà (én legalàbb is ugy tudom ) hogy az i3-ak erősebbek egy szàlon mint a pentium. Szoval az i3 Nem csak egy ht-s pentuim. Persze aztan mindenki eldonti kell e neki az a plusz egyszal ×% +ht.

(#50) sb válasza Abu85 (#47) üzenetére


sb
veterán

Ez szerintem egyelőre nem érdekes:
- Egyrészt csak "majd" lesz ilyen játék. Ki tudja mikor, mennyi.
- Másrészt Pentiumot jelenleg is csak kompromisszumos játékra választ az ember. Nyilván egy Crysis3, GTA4 sem fog a 2 magon szaladni... ez van. Be(ett eddig is) kell nyelni, hogy 10-ből 1-2-3 cím nem fog jól futni. Cserébe a másik 7-8 meg simán.
- Harmadrészt aki i3-at vesz annál is fennáll a fenti dilemma. Ami cpu igényes ugyanúgy nem fog rajta jól futni. Oda csak egy megoldás van/volt eddig is: i5.

szerk: Abu, figy. Nem lettek ezek elírva a cikkben? Intel oldalán Intru 3D, Wireless Display, AVX 2... mind "yes" az i3-ban.
Persze láttam már ott is hülyeséget kiírva, de mégiscsak furcsa...

Gainka, AVX és egyebek miatt erősebbek lehetnek. De 95%-ban nem használja semmi.
Még egyszer: Nem azt mondom, hogy a Pentium nem lassabb, vagy hogy nem lehet olyan, ahol jóval gyorsabb az i3. Csak azt mondom, hogy:
- Az esetek 80-90%-ában alig van különbség: 10-20%.
- Cserébe árban meg közel fele annyiba kerül.
- És bónusz gondolatom, hogy akinek abban a maradék 10-20%-nyi esetben is extra erő kell, annak az i3 sem elég, úgyis i5 kell. De ez már egyéni preferencia. Nekem is van i5-öm, mert abban a kevés helyzetben sem szeretem, ha lassú a gép. De van Pentiumom is: netezős, HTPC-s koca gamer konfignak az is bőven jó. (Meg APU-m is van, hogy megnyugtassam a túloldalt. :D )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.