Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Füge007


Füge007
senior tag

Pont a múlt héten raktam össze egy gépet ezzel a CPU-val. Magam sem gondoltam, hogy ilyen jól teljesít! Mint a tesztekben is láthatttuk a kellemes árához igen jó tudás párosul, az OC hiánya meg valljuk be a userek 85%-nál teljesen mellékes dolog. Abszolút sikersztori gyanús ilyen áron, nembeszélve ha feltünnek a használtpiacon 20K alatt!

Füge

(#52) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Nekem meg az jött le a tesztből, hogy a négy valós magot még mindig nem sikerült megfelelő mértékben támogatottá tenni a programozóknak... Csodálatos!

Alléz Olympique de Marseille!

(#53) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ár érték arányban nem rossz és tényleg a vásárlók 80% tuti, hogy nem tuningol. Nem hogy nem tuningol, a gépházat nem meri levenni, nem hogy egy windows telepítésnek nekiálljon.

Viszont aki tuningol annak még mindig nem alternatíva mondjuk egy tesztben szereplő Q9550hez képest ami az esetek többségében vidáman elmegy 2.8ghz helyett akár 3.6on is, ha valaki bátrabb meg bírják az alkatrészek akkor 4en is ami több, min 40%os tuning.
Persze azt is használtan kell venni mondjuk 35ért, mert az új 60 ezres árát nem éri meg.

(#54) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Vadállat ez a kis proci! Ha új gépet vennék erősen elgondolkoznék a beszerzésén...
De DDR2 -vel meg am2+ ez nem lenne költséghatékony megoldás.

Egy X4 955 aztán el leszek vele még vagy 2 évig. Bár a mostani játék felhozatal mellett lehet tovább is. :U

(#56) #13260800 válasza Santiagain (#28) üzenetére


#13260800
törölt tag

Visszakérdezek! Ha ugyanott vagyok egy q9550 -vel és olcsóbban kijövök (mert ugye te 40 ért olyan i3-2100 + alaplapi kombót tudsz mondani ami nem is biztos, hogy H67 -es alaplap hanem inkább H61 miközben a q9550 használt árban már látható 40 000 körül) Akkor mi a fenének cseréljem a teljes architektúrát?

oké! Ami miatt talán megéri
-fogyasztás
-újabb utasításkészletek

ezzel szemben
-az I3-2100 2 magos (a Hyper-threading miatt van 4 szál)
-nincs tuning

Hááát ezért nem vagyok én meggyőzve!

(#57) Dolby válasza schawo (#41) üzenetére


Dolby
senior tag

Azért ehhez hozzá kell tenni hogy úgy van árazva hogy pont a vele hasonló tudású régi procikkal egy árban legyen. Pont a cikk elején elemezték hogy azért árban ennél lejjebb is lehetne menni, míg a régi processzorok beszerzése szerintem a gyártónak egyre kevésbé éri meg mivel a magasabb csíkszélességen gyártották őket, így nagyobb a költsége. Persze a raktáron maradt procinál nincs költségesebb :-D

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#58) diegho válasza #13260800 (#56) üzenetére


diegho
nagyúr

Én annak a 20 ezer forintos cserének alig több mint feléért 12.5k már i5 2500k-t vettem H61 lappal és 4giga memóriával, ami pedig keresztbe lenyeli a q9550-et mindenben.

(#59) #13260800 válasza diegho (#58) üzenetére


#13260800
törölt tag

annyiért jöhetne nekem is :D sajnos az én kapcsolatrendszeremben ezt nem tudom megvalósítani. Marad a q9550 és majd 2 év múlva nagy general.

[ Szerkesztve ]

(#60) diegho válasza #13260800 (#59) üzenetére


diegho
nagyúr

Ehhez nem kell kapcsolatrendszer, csak egy Ipon.hu regisztáció.

(#61) zed1983


zed1983
őstag

Jó kis proci ez...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#62) fasterware


fasterware
aktív tag

A mai átlagfelhasználónak nem nagyon kell többre a gép mint net + játék. Ha olcsóbb lenne ez az új cpu, akkor azt mondom oké, de ennyiért inkább valós 4 mag, ezáltal phenom II x4 BE, ezt az is tuningolhatja aki nem ért hozzá, szorzót nem nehéz emelni, ráadásul ha van 1 kis felesleges ideje a felhasználónak a tesztelésre, akkor feszültségcsökkentés is jó alternatíva.
De persze ha valaki tényleg nagyon figyel a fogyasztásra és teljesítményt is akar, akkor hosszú távra jó vétel ez az új Core i3 cpu.

(#63) Chaser válasza bartucc (#2) üzenetére


Chaser
titán

Usb3&sata3 asrock lap valami 14-15k-ért van alá. Egy sima x4 is hasonló árban van, mint a 2100, pár ezressel olcsóbb. Cserébe lassabb, többet eszik..igaz lehet tuningolni:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó kis proci, tetszik. :K
Kitűnő írás, teszt, mint mindig, köszi. :R

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#65) zed1983


zed1983
őstag

Sokszor szó esik itt a felhasználókról, legjobban átlagfelhasználó, ha ez a proci ezt az átlagfelhasználói közönséget célozza meg, akkor minek is a tuning?

Nem hinném, hogy egy átlagfelhasználó megvesz egy i3-2100-es procival szerelt gépet és mikor bekapcsolja tuningolni kezd...
Tényleg meg kell próbálni "átlagfelhasználói fejjel" gonodolkozni :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#66) atee válasza #13260800 (#56) üzenetére


atee
őstag

Egykori csúcskategóriás procit hasonlítasz a mai belépőszinthez. És örülsz neki, hogy még nem mindenhol jobb nála.
Amennyiben egy jól működő 775 ös csúcs rendszered van és a teljesítményt nézzük akkor valóban nem éri meg váltani.
Viszont minden más tényező a 775 ellen szól. Nem érdemes már bele pénzt ölni. Megy ameddig megy. Át lehetett vele ugrani az egész 1156 generáció váltást. Ez sem kis teljesítmény manapság.
Át lehet még talán az SB-t is, de további fejlesztése már felesleges.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#67) havasa válasza Chaser (#63) üzenetére


havasa
aktív tag

Lassabb?
Battlefield Bad Company 2 multizni nem kell i3-al(ezt saját szemmemmel láttam, GTX460+i3=30 min. FPS <------> Phenom 2x4+3870x2=45 min. FPS, 1600x1050 medium).
A nagy oldalak tesztjei általában nem térnek ki a processzorteszteknél a minimum FPS-re,de a PH-n van teszt, ami kitér erre, 30-40% eltérés van min. FPS-ben a négymagos Phenom javára, ez tuninggal simán 50 %.
Kérdés, hogy milyen játékok jönnek még, amik rendesen kihasználják a valós 4 magot, a Battlefield 3 biztos. Ha játékra kell proci, akkor i5 a jó választás.

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#68) diegho válasza havasa (#67) üzenetére


diegho
nagyúr

És aki nem multizik neten? Én pl tudom jól, hogy a BC2-ben és a legújabb COD-ban is kevés a 2 mag multiban, de nem mindenki játszik ezekkel. Az pedig nem biztos, hogy a proci hibája, hogy 30fps van, hanem azé aki lusta volt optimalizálni, mert azt a grafikát egy Crysis simán keresztbe lenyeli és 2 magoson is tökéletesen fut.

(#69) atee válasza havasa (#67) üzenetére


atee
őstag

A BC2 az egy a kevés játék közül ami szereti, a 4 magos procit.
Ennek ellenére nálam ugyan úgy fut most a i3 2100 al mint a Q9400 el ment.
Amikor 8400 es procim volt akkor akadtak még fps gondok.
Természetesen multi. 1920*1080, GTX 560 ti vga.

Abban viszont igazad van, hogy az i5 az ideálisabb játékra a jövőt tekintve mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#70) madgie válasza diegho (#68) üzenetére


madgie
titán

Micsinász? A Crysis 2-ről van szó, ahol csőpályákban multizik a nép és ahol kis túlzással egy gyufaszálat sem lehet kettétörni a pályán? A Bc2-ben 32 ember van egy negyvenszer akkora map-on földön, vízen, levegőben és folyamatosan szétrombol mindent (!). Most akkor nehéz elképzelni, miért kell ehhez a proci powa'?

(#71) havasa válasza diegho (#68) üzenetére


havasa
aktív tag

Aki nem multizik, annak tökéletes az i3, de ha most vennék játékra procit az biztos nem i3 lenne.

atee: 3,5-ön járó X6-al+4870x2 (FullHD+High+2xAA) néha megy 60 FPS alá.

madgie: elég aktívan változik a környezet BC2-ben, Crysis ahhoz képest nagyon steril.:)

[ Szerkesztve ]

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#72) diegho válasza madgie (#70) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem nehéz elképzelni, de ha meg nézed mondjuk egy E8600 és egy X4 620 valós számítási teljesítményét, akkor szinte mindenhol az E8600 győz, kivéve 1-2 játékban. Az meg ugye köztudott, hogy a játékok ennél sokkal kisebb hardveren is futnának, ha optimalizálva lennének. Lásd konzolok.

Még valamit hozzátennék.

Sokan mondjátok, hogy jajj hát 24k ez a proci, drága. Nos, ha kicsit is átlátjátok a dolgokat, akkor tudjátok miért 24, miért nem 15. Az intel megtehetné anyagilag, hogy 15-ért adja, mert fillérekből állítja elő, de egy dolgot nem tehet meg. Nem teheti tönkre az AMD-t, pedig simán tönkre tudná, hiszen gyorsabb processzorokat gyárt lényegesen olcsóbban. Miért nem teheti tönkre? Mert megszűnne a konkurencia és akkor egyeduralkodó lenne a piacon, amit pedig nem tehet meg (vagyis megtehetne, de ugye monopolhelyzetet nem alakíthat ki a piacon, mert nem kis büntetéseket kellene fizetnie emiatt). Plusz, ha tegyük fel megtenné, akkor mondhatná azt, hogy na mostantól i3 80k i5 200k i7 500k aztán kuss legyen, mert egyedüli gyártó vagyok, vagy megveszed, vagy nem használod. (ezek persze erős túlzások, de megtehetné - ha a törvényi szabályozás engedné) Éppen ezért inkább örüljetek neki, hogy nem 15k ez a proci, mert hosszútávon ez nekünk vásárlóknak nagyon rossz lenne. Mellesleg emlékezzünk vissza az A64 korszak kezdetére, amikor az Athlon64 gyorsabb volt, mint a P4, akkor érdekes módon azok voltak a drágábbak. Nem azért olcsó az AMD most, mert az AMD egy jófej cég, hanem azért mert képtelen volt jobbat kínálni, az intel pedig nem azért adja drágábban a procit, mert ő a rossz gonosz cég, hanem, mert neki érdeke, hogy az AMD életben maradjon.

[ Szerkesztve ]

(#73) EczkE


EczkE
addikt

Nem kapkodtátok el. :DDD

Két hónap van meg, nagyon elégedett vagyok vele! A tesztet köszönjük! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#74) madgie válasza diegho (#72) üzenetére


madgie
titán

Nem értem az analógiát, egy olyan játék multijáról van szó, ami azt szereti, ha minimum négy mag ÉS jóval 3 GHz felett járó proci van alatta.

Az lehet, hogy lehetne jobban optimalizálni, az is lehet, hogy a konzolport miatt is relatív prociéhes (ott ugye mai szemmel harmatgyenge a VGA), de hogy hogyan lehet összehasonlítani egy Crysis 2-vel illetve egy E8600-zal, az nekem magas :D

Szerk: akkor az egyről volt szó? :D

[ Szerkesztve ]

(#75) diegho válasza madgie (#74) üzenetére


diegho
nagyúr

A Crysis 2 nekem is magas, mert egy szóval nem említettem én Crysis 2-t sehol.

(#76) Franklin


Franklin
addikt

"...egy tűrhető integrált grafikus magot is tartalmaz, bár ennek kiaknázásához egy H67 vagy Z68-ra épülő alaplapra lesz szükségünk."

H61 is jó, nem?

(#77) mghltm


mghltm
addikt

koszonet a tesztert! :R intel bacsi nagyon eltalalta ezt a kis procit ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#78) wilddragon


wilddragon
csendes tag

Jó kis proci ez, lapot is lehet egész jó áron kapni hozzá, a tuning meg az emberek több mint 90%-át nem érdekli, úgyhogy nem sokat von le az értékéből. Én a celeronokra leszek kíváncsi 15k körül, azok lesznek itthon az igazi népprocesszorok.

(#79) atee válasza wilddragon (#78) üzenetére


atee
őstag

A celeronok már csak irodákba meg a nagyinak netezős gépbe fognak menni.

D-day 2002-01-04 01:54

(#80) warcat


warcat
veterán

Érdekes, hogy nincs megemlítve a kétkedőknek a Core i3-2120K.
Elvileg hamarosan érkezik, kb 150 dollárért, kb 32-34e-re tippelem ha beáll az ára.
Ez 2120as proci szorzózár nélkül(mehet a tuning),a gyengébb HD2000es grafikus maggal ami a többiben is van.

EA: It's in the crate!

(#81) zolyee


zolyee
tag

Jó kis proci, de ez a tuning mentesség nekem nem tetszik.

(#82) marcus14


marcus14
tag

Jó kis proci de maradok az AMD-nél

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#83) Geller72


Geller72
veterán

Egy kicsit meglepődtem a quadokkal szembeni viszony láttán. Második, "nogame" gépnek a 2600K mellé több, mint ideális. Flash gammák simán mennek, még VGA sem kell. Gammás verdának meg 2600K+5850..:DD.

(Oli, meglepődtem..;)...szép gesztus tőled egy Inteles cikk.. :B :R.)

(#84) Boxi88


Boxi88
őstag

Nem semmi, hogy mit tud a kis i3-as?! :C

(#85) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Tényleg jó kis proci:)
De tuning nélkül elveszti a varázsát számomra

(#86) kleinguru


kleinguru
addikt

Oliverda

Premierrrel hogyan teszteltek pontosan?

(féle kérdezem, hogy miért "csak" cs4)

Az utasításkészlet és az optimalizáció hiánya ( vagy intel fronton megléte ) miatt gyorsabb ennyivel a natív 2magos cpu (+HT) mint a natív 4 magos?

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#87) wilddragon válasza atee (#79) üzenetére


wilddragon
csendes tag

Az átlag felhasználó netre, irodai programokra, filmnézésre használja a gépet, arra jó lesz a cerka is. Ugyan az lesz, mint a 2100 kicsit alacsonyabb órajelen és HT nélkül, az E5xxx és E6xxx szériákat simán verni fogja.

(#88) lipi67 válasza Hunter2 (#30) üzenetére


lipi67
veterán

a Celeron 3xxx-ben..:) ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#89) he7edik. válasza havasa (#31) üzenetére


he7edik.
addikt

Ezé' aztán érdemes megvenni a minden másban gyengébb Phenomot X4-et ;]

Égő szöveg a flém vázon

(#90) qwertly


qwertly
addikt

Ilyen tesztek ösztönöznek atrra,hogy minél hamarabb lecseréljem a mostani,Asrock P43 Pro,lapomat amelybe egy core 2 duo E4300 proci van.Igaz a memória már ddr3 :),így talán könnyebben megtudok szabadulni a teljesen elértéktelenedő lap poci párostól.Szerintetek mennyivel gyengébb a prociba integrált grafikus chip mint az én nvidia 9600gt kártyám.Mert sajnos játszani egyre kevesebb időm van így lehet egy kis játékra megfelelne az integrált is.

(#91) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Egy-két játékban még az E8600-as megállta a helyét,
bár nagyon úgy néz ki, hogy kevés egy HD5850-es kihajtásához!!
Egyébként jó teszt lett, tetszett!! :R

(#90) qwertly : Egy integrált grafikus gpu sem felel meg a te 9600-osodnak!
Még a 2500K-ban is "csak" egy x1950Pro-nak megfelelő gpu van benne!

[ Szerkesztve ]

(#92) nagysandor88 válasza schawo (#41) üzenetére


nagysandor88
tag

Csakhogy azok csúcsprocik voltak a maguk idejében aranyáron...

Általában telóról írok, így gyakran elgépelek dolgokat, találd ki mit akarok! #### Kedvenc hirdetéstípusom: Eladó laptop, Ár megegyezés szerint Aztán álmodd meg mit adna el és mennyiért!?

(#93) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

jó proci, de ha már költünk akkor i5 2500k lesz 6870nel.. egyenlőre.. vagy jobb.. alább inkább nem költünk. ennyi.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#94) T-bag


T-bag
tag

Jó lett volna egy diszkrét vga nélküli fogyasztásmérés. Na mindegy majd legközelebb.

(#95) Sandrew válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


Sandrew
őstag

Gondoltam váltok erre. De nem sok értelmét látom mivel a Phenom II-m 4Ghz-en erősebb nála...
Nem annyira éri meg szerintem mivel 4Magos Phenom II-k 20k körül vannak moddolhatóak. És legtöbbet 3.6-4Ghzig lehet húzni. Erősebbek is mint a szandika... Ha 20k körül lenne az ára akkor megérné már :K

[ Szerkesztve ]

(#96) toldy


toldy
őstag

Nem rossz proci ez és a teszt is jó lett. :K

Ami inkább érdekel ez az i3-2120K pletyka. :U

Az élet nem habostorta.

(#97) Energie X


Energie X
őstag

Jó kis processzor ez! Persze tényleg minden viszonyítás kérdése. Ha vadiúj gépet raksz össze és nem kell egy High-End Gamer Pc akkor sztem tök jó egy H61-el kombinálva. AMD vs Intel.... Ez már csak szimpátia és pénztárca függő. Én is gondolkodtam Intel megoldáson otthonra, de végül egy Phenom II X4 840 van a gépemben mivel jóval olcsóbban jöttem ki mint egy új alaplap+proci vásárlásával. Azért kíváncsi leszek az új K-s i3-ra illetve az AMD vadiúj AM3+ os procijaira, hogy vajon tényleg beváltják-e a hozzájuk fűzött reményeket... Ez a processzor azért nem lett olyan hosszútávra tervezve csak akkor ha az ember ritkán futtat CPU igényes alkalmazásokat. Aki intelt akar hosszab távra vegyen i7-est :) (Én azt vennék ha lenne rá pénzem...)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#98) Oliverda válasza T-bag (#94) üzenetére


Oliverda
félisten

Tessék

Mondjuk ebben volt egy HD 6970 is. :D

kleinguru: Egy saját tesztünk van, amit még fLeSs állított össze. Megnyit, lefuttat, leméri az eredményt (az időt). Viszont frissíteni szeretném majd a rendszert (a programokat is). Esetleg ha van valami jó az nyugodtan jöhet.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#99) ddekany


ddekany
veterán

Azért egy 27-30e Ft-os CPU-t nem neveznék nép processzornak... 10e egy E3400, és az alaplap is pár ezressel olcsóbb hozzá. (A manapság divatossá válni akaró atomokat meg Brazos-t az is tönkreveri...)

(#100) atee válasza Sandrew (#95) üzenetére


atee
őstag

24k ért már beszerezhető itt az apróban.

D-day 2002-01-04 01:54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.