Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

érdekes. nem gondoltam volna, hogy ennyire megszorongatja az x4 955-öt.

jó cikk. köszönjük.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) bartucc


bartucc
addikt

Gyorsan átszaladva a cikken, azt állapítottam meg, hogy az AM3-ra való váltás továbbra sem veszett ügy, olcsóbb a processzor, az alaplap, tuning is van, és a fogyasztás beli különbség sem vészes. (évek alatt hozná be a különbséget csak az Intel az ára miatt, és azt is csak akkor, ha 8-10 órákat megy naponta a gép min.)

Az új gépet vásárlóknak nagyon jó választás ez a kis proci, keveset fogyaszt, időtálló, később lesz kihasználva az utasítások adta lehetőségek jó része. De a nincs tuning kicsit elriaszt személy szerint, pedig a mostani AM3-at sem tuningolom már.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#3) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Na ez a kis processzor jelenti a Phenom II-éra végét.
Átlagban legalább akkora teljesítmény, sokkal kisebb fogyasztás, kisebb hőtermelés (nem kell extra proci-coolerre, extra szellőzésű házra, nagyobb-drágább tápra költeni), azonos, vagy kisebb ár....

Mondom én ezt AMD-sként...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#4) XeeN


XeeN
senior tag

Olcsó, de gyors konfig rakható vele össze. Értelmes alternatíva az AMD-vel szemben.

(#5) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Remek cikk! Asszem ez lesz a következő procim:)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#6) hyperman25


hyperman25
tag

Ezzel a teszttel nem kellett volna megvárni az új AMD processzorokat? Így is három hónap késéssel jelent meg, még egy hónap nem számított volna. :DDD

(#7) diegho válasza bartucc (#2) üzenetére


diegho
nagyúr

A lap 11k, a proci 24k. Ez drága? :F

(#8) kpal


kpal
veterán

Ezek a procik teszik ki a piac nagyrészt és nagyon jók is árukhoz képest.

(#9) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

inkább x4 955 + tuning :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

jó kis proci :C

(#11) XeeN válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


XeeN
senior tag

Nem mindenki tuningol sőt, az ügyfeleim 90%-a azt sem tudja mi az ;)

(#12) atom87


atom87
aktív tag

Remek cikk!

Oliverda:A WinRAR-os és 7-Zip-es diagramok helyére az Apache és Photoshop képek kerültek újból.

Javítottam

[ Módosította: Oliverda ]

Kawasaki z1000

(#13) geezer


geezer
aktív tag

Szép eredmények!
Korrekt proci, bár ez a direkt tuning ellen irányuló "fejlesztés".... én ehhez nem vagyok hozzászokva. ;]

De azért :R

(#14) #19617792 válasza Mr.Csizmás (#9) üzenetére


#19617792
törölt tag

De többet fogyaszt és jobban fűt...

(#15) gabo9201


gabo9201
senior tag

A 3. oldalon lévő táblázatokban a Phenom II X4 955 X2-nek van írva.

Javítva

[ Módosította: Oliverda ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#16) bartucc válasza diegho (#7) üzenetére


bartucc
addikt

Akkor eléggé elnéztem az árakat, 17-18 ezer rémlett az alaplapra. Akkor való igaz, hogy megéri :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#17) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Nagyon jó kis proci, jó áron. Szerintem a legtöbb átlagos felhasználónak elég. Egy középkategóriás gamer gépben is el tudnám képzelni.

EarL 007: Plusz komolyabb tuninghoz, azért komoly hűtő is kell, ami megint plusz pénz...

[ Szerkesztve ]

(#18) Senki9876


Senki9876
tag

Jó lett a teszt :R .
Ha nem lennék AMD párti már váltanák is, de azért én maradok az AMD platformnál.

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#19) #13260800


#13260800
törölt tag

Háááát, tehát még mindig jobban megéri beszerezni egy 4 magos 775 q9550 prockót a gépembe mint megvenni ezt az új csodát. A fogyasztáson kívül lényegében mindenhol ugyanazt hozza de inkább gyorsabb a q9550 (és nem kell se új lap, se új ram).

Ha pedig AMD -van egyértelműen jobban megéri a X4 955 mert ezzel az új csodával nem lesz előrébb. Max aki új gépet vesz annak alternatíva. De amúgy inkább az X4 955 tuningal mint ez az előre belőtt unalmas bekapcsolom oszt működik cucc.

Nem tudom a 775 -ös rendszerem van vagy 5 éves. Nem "csináltam" be ettől az új népprocitól.

Nem lehet ajánlani váltásnak se AM2+ se AM3 -nál se 775 -nél.

[ Szerkesztve ]

(#20) diegho


diegho
nagyúr

Ezzel a kis procival nagyon olcsó alacsony fogyasztású gamer gépet lehet összerakni:
Asrock lap 11k
Proci 24k
4gb ddr 1333 8k
CM elite ház 8k
HD5770 24k
FSP 350w 6k
eddig 81k

Ehhez egy hdd és odd és kész is a kis fogyasztású gép 100k alatt, amivel 1680x1050-ben simán lehet játszani. Kell ennél több egy átlagfelhasználónak? Nem hiszem.

Dyra ez butaság. Q9550-et nem kapsz 40k alatt. Tegyük fel van egy E8500-ad, hozzá a lapod, 4gb memóriával, E8500 kb 20-22 körül megy, vagyis 20k-t dobsz rá és lesz Q9550-ed. Én 12500ból cseréltem le az E8500,lap,4gb ramot arra amit az adatlapomon látsz. A legnagyobb marhaság a s775-be 4 magos drága procit venni. Ráadásul így mindenem új, garanciális évekig, kevesebbet fogyaszt és gyorsabb. Mindez egy i3 2100-al úgy nézett volna ki, hogy nem ráköltök, hanem marad a régi gép árából a csere után is.

[ Szerkesztve ]

(#21) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Újabb nagyon hasznos írás!

Vége egy kis memória teszt is került bele 1333 vs. 1866 :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#22) Silentfrog válasza diegho (#20) üzenetére


Silentfrog
veterán

HD5770 24k- sőt most ez helyett még 5830 is van ugyanennyiért,és amit leirtál valoban teljesen jo áron van,és egy átlagjátékosnak is elég

[ Szerkesztve ]

(#23) Angel1981


Angel1981
veterán

Fájó látni, hogy most már egy ilyen árkategóriájú proci is veri a 9550-met! :( :)

(#24) naszvalo


naszvalo
tag

"a korábbi generációs elődöt, az Core i3-550-et hol nagyon, hol kicsit kevésbé, de mindenhol maga mögé utasítja. Mindezt úgy teszi, hogy árban csak minimális eltérés van a kettő között, amiből következik, hogy ennél az i3-2100 egyértelműen jobb választás." Ez nem biztos,mert mint a cikk is írja az i3 2100-ban nincs K,ezáltal nincs tuning, viszont az i3 550,nagyon jól húzható,fesz emelés nélkül is .min 15% :K 3,800Ghz :K kíváncsi lennék hogy akkor megverné e a i3 2100?

[ Szerkesztve ]

(#25) Talma válasza diegho (#20) üzenetére


Talma
tag

Casual gamerként még a VGA-t is elhagyhatod.

(#26) atom87 válasza atom87 (#12) üzenetére


atom87
aktív tag

:R

Kawasaki z1000

(#27) Sundesz


Sundesz
őstag

2 hónapja használok ilyen procit és nagyon meg vagyok elégedve vele, játékra bőven elég. Q9550-et venni nem éri meg, mert rohadt drága, jobban jöttem ki a S775-1155 váltással és még +2 giga memória is belefért.

Hörcsög Powa'

(#28) Santiagain válasza #13260800 (#19) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ezzel csak az a bibi, hogy a lap meg a proci kerül annyiba, mint a q9550. A DDR2-DDR3 váltásból én haszonnal jöttem ki. Eladhatod a hűtőt, simán jó a stock. Kevesebbet fogyaszt, kisebb táp is elég.

Egyéb kérdés?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#29) Oliverda válasza naszvalo (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

Leírtam, hogy csak azoknak különösen ajánlott akik nem tuningolnak komolyabban. Szerintem ebben benne van amit írsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Hunter2


Hunter2
addikt

hol vannak már az E2140-es idők 100%-os tuning potenciállal. (1600->3200) :U

(#31) havasa


havasa
aktív tag

Jó ez az i3, csak néhány játéknál elvérzik minimum FPS-ben a Phenom 2 X4-el szemben.
Bad Company 2-ben 30-40%-al kevesebb a minimum FPS, mint a Phenom-nál :U
i5 az igazi.

Commodore 16 Hyper-V cluster

(#32) Santiagain válasza #13260800 (#19) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ja, és a 775-ös lapba akkor sem rakhatsz 4 magos Sandy-t (Ivy-t), ha ingyen dobálják utánad.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#33) darál0w


darál0w
Jómunkásember

mehet is az tescos és hasonlo áruházakban árusított készre szerelt masinákba.

vinné fogják, mint a cukrot :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#34) Motion_Blur válasza darál0w (#33) üzenetére


Motion_Blur
félisten

ez azért sok oda :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#35) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha már letiltott L3 cache-es olcsó prociról van szó egy 20k-ért beszerezhető AMD X4 640 (3GHz, 95W max. fogyi, tuningolhatóság) is beférhetett volna a tesztbe :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37) gabo9201 válasza Motion_Blur (#34) üzenetére


gabo9201
senior tag

Jó lesz oda még a jól bevált E1200-is :K :DDD

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#38) atee


atee
őstag

Félve váltottam Q9400 ről i3 2100 re ,de nem akartam beragadni a 775 be. i5 re meg éppen nem volt pénzem.

Nem bántam meg. Nem lett jobb, gyorsabb, de lassabb se. Viszont nem lesz gond majd innen fejleszteni a jövőben.

D-day 2002-01-04 01:54

(#39) Oliverda válasza naszvalo (#36) üzenetére


Oliverda
félisten

Ahhoz, hogy az i3-550 tényleg megérje ezzel szemben, oda már komolyabb tuning kell, nem 400-500 MHz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) proci985 válasza Santiagain (#28) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

naja. arról nem is beszélve, hogy szerintem kb két év, és sock775 kevés lesz/el fog tűnni. a széthajtott procik addigra már elszállnak/jelentősen degradálódnak, épeszű feszek mellett meg kentik (q66) kb 3.0-3.3mat futnak, high yorkok (q9450+) 3.6 körül.

illetve a proci az még csak hagyján, de kb két éve kifutottak az utolsó p45-x48as lapok, tehát ha a lap eldurranna (amire 40Wos idle és 140-150Wos load mellett van esély, emiatt is írtam a mérsékelt tuningot), akkor nincs mit venni helyette. boltból meg semmi nincs 4 fázis fölött: q66 topikban is megtörtént egyik fórumtárssal, hogy meghalt a lap és lehetett váltani SBre, mert egyetlen épeszű lap nem volt alá. apróból még vannak, de kérdés, hogy meddig, meg mire voltak használva: két év csúcsrajáratott q6600 (kb 180-200W load, idle 45-50W) egy giga p35-dq6on is megeszi a VRMeket.

szóval socket775öt már én sem fejlesztenék.

Oliverda, 39re: igen, és komoly tuninghoz komoly lap, komoly táp és komoly hűtés is kell. a fogyasztás meg elszáll. tehát olcsóbb alternatíva megint nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) schawo


schawo
titán

Az a fő gond, hogy ez az új generációs proci éppen utoléri az AMD azonos áru, 3 éves technológiájú prociját, úgy, hogy az új sorozat két hét múlva érkezik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#42) Gomez86 válasza Angel1981 (#23) üzenetére


Gomez86
őstag

Egyetértek :(

Bár mivel csak játszom azon a gépen, így a CPU lényegtelen még 1-2 évig...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#43) Motion_Blur válasza schawo (#41) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Fele annyi fizikai maggal és fogyasztással :U

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#44) devast


devast
addikt

Jöhetne már az a bulldozer... jelenleg nincs amd-s alternatíva...
Ősszel betölti harmadik életévét a q6600, beérett a cserére. Remélem arra lesz valami olyan cpu occsóért, ami ugyan így nevetve kihúz velem 3 évet :)

(#45) darál0w válasza Motion_Blur (#34) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

high-end polcra teszik majd. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#46) diegho válasza schawo (#41) üzenetére


diegho
nagyúr

Inkább az a gond, hogy már évek óta nincs egy felső kategóriában is ütőképes AMD processzor. Egy i5 szintjét sem tudják elérni és akkor még nem beszéltünk az i7-ről. Engem pl nem érdekel, ha 10k-val több a proci, mert annyival gyorsabb is ráadásul kevesebbet fogyaszt.

(#47) #13260800 válasza diegho (#20) üzenetére


#13260800
törölt tag

nálam nem egészen ilyen egyszerű a vízhűtés miatt. Blokkok lecserélése 20 000 megdobja az új konfig árát. És akkor még az sem biztos, hogy sikerül mindent jó árban eladnom. Miközben veszek egy q9550 (használtaban már itt a PH aprón is látni 40 000 körül) amivel újfent elvagyok még 2 - 3 évet. Miközben PL max fogyasztásban leszek hátrányba, amit azért ha nagyon akarom a 775-s rendszeremen is szépen le tudom szorítani! Ráadásnak a mostani konfigom még meg is hajthatom. És hát a valódi 4 mag meg a 2 mag +Hyper-threading nem egészen ugyanaz. Nem gondolom, hogy minden esetben megéri ez a proci (mármint az I3-2100) akár egy erős vassal rendelkező 775-s embernek.

X4 955 meg ugye majdnem ugyanazt tudja mit a q9550 csak ugye az az architektúra meg még fejeltebb mint a 775.

Új vasban megéri. A többi meg mérlegelés meg számolgatás kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#48) Motion_Blur válasza darál0w (#45) üzenetére


Motion_Blur
félisten

jah, majd valami áerokúl csilli-villi házban eladják teszkó gamer gépnek :DD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49) T_Stark


T_Stark
őstag

Nem értem mit sírtok a tuning miatt... Mire nem elég ennek a procinak a teljesítménye, kemény 26ezer Ft-ért?
Aki meg azzal jön hogy inkább az X4 955 mert azt lehet húzni, hát, húzva már vagy 15-20%-ot is ráver az i3-ra, kb dupla akkora fogyasztás mellett... akinek az jobb vegye azt.

Nem vagyok AMD ellenes egyáltalán, de ha azt nézem hogy az i3 2100 és az X4 955 kb ugyanannyiba kerül, teljesítményük is hasonló, de az i3 jóval kevesebbet fogyaszt és fejlettebb (új utasításkészletek, egész használható IGP), nem sok minden szól az AMD mellett. (Elég ránézni a teljesítmény/fogyasztás ábrára)
Jöhetne már az a Llano meg a Bull, de nagyon.

(#50) Frigo


Frigo
őstag

Nagyon jó cikk ,engem meggyőzött a proci !Tökéletes lesz az Ivy Bridge-íg. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.