Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Végre. :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) Béééla


Béééla
őstag

Nem nagyon figyelem a víruskergetőket, jobb mint az avira?

Bélabá

(#3) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Én meg vagyok elégedve a Free Comodo-val, elég régen használom.

Nem vagyok egy extrém virágbolti felhasználó, és nem kattintgatok ész nélkül a "tudd meg mit nyertél" villogó bannerekre, és nem hiszem el hogy kiválasztottak az emailcímem alapján bármire is, így engem elkerültek az utóbbi évek malware zuhatagai. :DDD

(#4) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez jó hír!
Ha használnék, ezt használnám.

Kicsit off, de az Avast ingyenes megoldásáról mi az általános vélekedés? Szüleimnek, ismerősöknek azt szoktam feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#5) Ndruu válasza Béééla (#2) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha százalékosan nézzük, akkor jobb, de minimális a különbség.
Tapasztalataim szerint minimálisan terheli csak a gépet. Ha elégedett vagy a mostanival, akkor nem feltétlenül éri meg váltani.

Ezt az ingyeneset ki fogom próbálni, ha védelemben van olyan jó, mint a sok "fölösleges" cuccal teletömött fizetős verzió, akkor lehet, hogy nem hosszabbítom meg a licenszeket.

Harrrr!!!!

(#6) .LnB válasza Ndruu (#5) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na itt én is megtaláltam a kérdésemre a választ, köszi. ESET ennyire "lent" van most? Vagy az sose volt top védelem?

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Még több információ vándorol majd az oroszokhoz, hurrá!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#8) cintula187


cintula187
addikt

Na ha valakikben, akkor BENNÜK NEM bízom.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#9) Bird válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


Bird
addikt

Tetszik ez a hidegháborús megközelítés. ;]

De ha már választani kell inkább a Puttyer, mint a Trumpli. Szóval vigyék bátran az adataimat a ruszkik. :D :D

Viszont itthon, csak a Tészisztömben bízok. :R

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#10) blattida válasza Ndruu (#5) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel nincs benne hips, így hiányoznak a kaspersky proaktív megoldásai (system watcher és társai), így biztos, hogy sokkal gyengébb, mint a fizetős változatok. Biztos, hogy az ingyenes avira is jobb nála, mivel a kaspersky adatbázis alapú védelme csak átlagos.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#11) micafighter válasza blattida (#10) üzenetére


micafighter
nagyúr

:R

(#12) kano válasza Bird (#9) üzenetére


kano
nagyúr

Könnyen járható rendszereik vannak, az biztos. :D

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#13) bLaCkDoGoNe válasza kano (#12) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

"A Hofi csak viccölt."

Látom közben leesett. :)

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#14) ViZion


ViZion
félisten

Jó lenne tudni, h mit tud Avast, Avira, AVG és hasonlókhoz képest.

Pali, ejj, Pali... "Belaruszban", ezt azért lehetne szebben írni, van "magyar" neve. :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#15) dajkopali válasza ViZion (#14) üzenetére


dajkopali
addikt

nem ennyire egyszerű a helyzet :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) kuyarashi válasza .LnB (#4) üzenetére


kuyarashi
őstag

Akkor már sokkal inkább Avira. Szerintem. Mostanában elég erős a védelme, viszont fogja is a gépet.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#17) kuyarashi válasza bLaCkDoGoNe (#7) üzenetére


kuyarashi
őstag

"Elméletileg" nem kémkedik az ingyenes verzió. :D

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#18) Béééla válasza blattida (#10) üzenetére


Béééla
őstag

Akkor megvárom a free tesztjét is, ennyiért elnézegetem kétnaponta az avira reklámját.

Bélabá

(#19) RoLand9696


RoLand9696
csendes tag

Az már egy jó kezdet ha nem eszi annyira a gépet.

Én pár hónapja használom a fizetőset de semmi gond nincsen vele, nem eszi a gépet sem, szóval minden szuper. Az ingyenes meg szerintem a semminél több lesz. Kíváncsi vagyok 1-2 tesztre, nemsokára úgyis be fognak futni.

(#20) notika77 válasza blattida (#10) üzenetére


notika77
senior tag

Kivéve azokban az esetekben, mikor ők írják a vírust, hogy ők legyenek az elsők akik tudnak ellene védekezni.

(#21) Béééla válasza notika77 (#20) üzenetére


Béééla
őstag

Erre a fajta bizonyítatlan hangulatkeltésre nagyon nincs szükség. Linket vagy bármi forrást illik hozni egy ilyen szintű vád esetén.

Bélabá

(#22) rgranc


rgranc
aktív tag

Én második éve használom a Kaspersky-t, tökéletesen működik, de fogalmam sincs hogy lehetne itthon összehasonlítani a konkurrenciával. Most semmi más nincs telepítve itthon, korábban Avast Free-t használtam huzamosabban (kipóbáltam a Bitdefender free-t meg az Avirát is pár hónapig), igazából ez se tűnik nagyon sokkal jobbnak/gyorsabbnak/stb., de azért megbízhatóbbnak tartottam mint az ingyenes antivírusokat és amikor itt valamelyik fórumban ajánlották hogy 2-3ezer forintos éves díjért megvehető, lecsaptam rá.

(#23) customer114 válasza cintula187 (#8) üzenetére


customer114
senior tag

Ne is add ki a hairy midget BDSM előzményeid vagy hogy mikor hány pizzát rendeltél online, mert a jövőben nagyapai ágig visszamenőleg fogják munkatáborba hordani az embereket az ananászos pizzákért. De te biztos egyedileg módosított Linuxot használsz és tor-ról vagy PH-n egy külföldi kávézóból a szomszéd wifijével.

Ni!

[ Szerkesztve ]

(#24) #65304576


#65304576
törölt tag

Miért írjátok azt, hogy nem gyűjt adatokat, amikor az eredeti forrás is külön pontban kitér a KAV-féle gépi tanulásos elemzés kiterjesztésére? A Free változat is ugyanúgy tartalmazni fogja ezt a modult, márpedig főleg ez az egyik pont, ami miatt gyanúsnak tartják néhol.

(#25) dajkopali válasza #65304576 (#24) üzenetére


dajkopali
addikt

ok, pontosítok, igazad van - azt írják, hogy marketing-, reklámcélokból nem gyűjtenek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#26) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Érdekes, hogy a többség az AV*-trióra (Avira, Avast, AVG) asszociál, ha ingyenes vírusirtóra van szükség, és szinte senkinél sem látom a BitDefender-t említeni - pláne mint a legjobb/javasolt megoldást.

Úgy másfél-két éve, amikor a frissen telepített Win10 beépített Defendere helyett kerestem egy potensebb alternatívát (nem célszerű halogatni a cseréjét, ha más nem az erőforrás-igény mérséklésére...), körbenéztem én is az AV-Comparatives-on, hogy az elmúlt évben mely termékek voltak az élmezőnyben.

Ez alapján nekem akkor úgy tűnt -és ez a véleményem azóta sem változott-, hogy felismerési pontosságban a BitDefender jobbára odaver az AV* triónak és emellett a gépigénye is szerény. Mivel én egyéb csilli-villit, beállítás-hegyeket nem igénylek, valamint irtózom a kikapcsolhatatlan prémium-termékvásárlás-ösztönző felugró ablakaiktól és reklámjaiktól (valóban csak install-and-forget élményre vágytam), így számomra ideálisnak tűnt.

Azóta használom teljes elégedettséggel - és persze ajánlom is annak, aki hasonlót keres.

Itt egy friss összevetés a Tom's Hardware-től - ez is megerősíti a fentebb írtakat.

Bocs, még annyit a cikk kapcsán -hogy kevésbé legyek OFF-, hogy ha meg is jelenik az ingyenes Kaspersky, nem valószínű, hogy bármivel meg tud győzni, hogy majd BitDefender-ről átváltsak rá.

Elsődlegesen nem azért, mert félnék attól, hogy kémkedne, bár ezt bármelyik termék megteheti, hiszen eléggé low-level beágyazódnak a rendszerbe, hogy az ilyen jellegű tevékenysége ne tűnjön fel, ráadásul épp mi várjuk el, hogy rendszeresen átfésüljék a teljes rendszerünket (szóval olyan, mint az Orbán-prezentálta poén, hogy isznak-e a halak vizet: hogy isznak vagy nem isznak, azt nem tudom - mondá az öreg paraszt bácsi, de hogy módjuk van rá, az biztos!). Azonban kétlem, hogy bármely tulajdonságában annyival jobb tudna lenni, hogy megérné a váltást.

Ettől még jó, ha több jó képességű ingyenes megoldás is van a piacon, így ha valamelyik kidőlne, van mire váltsunk.

[ Szerkesztve ]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#27) 8th válasza Bird (#9) üzenetére


8th
addikt

Top komment. :DD

(#28) Viktor77


Viktor77
titán

Ezentúl is a Windows Defendert fogom használni. Köszöntem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) ViZion válasza Viktor77 (#28) üzenetére


ViZion
félisten

;] :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) zoli62


zoli62
addikt

Nemrég teszteltem a Kaspersky Endpoint Protection Cloud-ot, az elég erőforrásigényes volt. Ez ebből a szempontból jobb lesz?

(#31) blattida válasza zoli62 (#30) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebből a szempontból biztosan.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#32) flash- válasza blattida (#10) üzenetére


flash-
veterán

márpedig tavaly az év virusirtója lett a kaspersky ha jól emlékszem az AV-test szerint
[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#33) blattida válasza flash- (#32) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, csak az a teljes értékű változat, nem ez a butított free.
A fizetős azért más.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#34) flash- válasza blattida (#33) üzenetére


flash-
veterán

elvileg nem csak az ilyen extra védelmi dolgokat vették ki amik közvetlen nem egy virusirtó feladatai?

" online fizetések biztonságosságát felügyelő eszköz, vagy pl. a Secure Connection (VPN)"

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35) gyuszaa


gyuszaa
őstag

Na, tegnap újítottam meg az éves licenszem. ;]

(#36) Ghard


Ghard
őstag

És a tűzfallal mi a helyzet? A windows defendert lehúzzák mindig (jogosan), de akkor a beépített windows tűzfal az jobb?

(#37) blattida válasza flash- (#34) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs benne például application controll, application manager, system watcher, safe money, tehát a hips, a proaktív összetevők. Nagyon karcsúka így.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38) notika77 válasza Béééla (#21) üzenetére


notika77
senior tag

Csak neked: [link]

(#39) janeszgol válasza Viktor77 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Most én is arra váltottam kb 3-4 év Avast után. Az biztos, hogy sokkal kisebb a Defender erőforrásigénye. Mintha más, jobb gép előtt ülnék.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) janeszgol válasza notika77 (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Erről a Chip Magazin is cikkezett, persze feltételes módban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#41) DaveJr válasza Ghard (#36) üzenetére


DaveJr
őstag

Azért ha megnézi valaki részletesen a 2017 júliusi tesztet, azért az MS cucca néhol veri az ESET termékét.
Szóval annyira azért nem érzem, hogy jogosan húzzák le. Egész jó eredményeket ért el, ahhoz képest, hogy hogyan vélekednek róla.

Én Kaspersky-t használok, a fizetős verziót, abban van tűzfal is. Bár hiányzik a tanuló mód, amikor minden ki és bejövő forgalmat feldob. ESET ebből a szempontból jobban tetszett.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#42) SvenOlam válasza osztraksajt (#3) üzenetére


SvenOlam
csendes tag

+1

Comodo Internet Security-t használok én is már évek óta.

"Never stop the car on a drive in the dark.."

(#43) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az időzítés nem túl jó számukra. Valamiért nem szeretnék Orosz fejlesztésű víruskeresőt telepíteni a gépemre.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#44) simonzé válasza Tigerclaw (#43) üzenetére


simonzé
addikt

Szerintem is az USA kormányzatnál biztonsági aggályok miatti felfüggesztés motiválta őket, hogy a nép felé nyissanak.
Egyébként maga a cég sokkal szimpatikusabb mint a Bloatware király McAffee. Na azokról jót még sosem hallottam.

I don't fit in. I fit out.

(#45) simonzé válasza .LnB (#4) üzenetére


simonzé
addikt

Én avast párti vagyok, de két kis laptopomon most AVG Free van. Mindkettő szimpatikus, bár az Avast mostanában elég tolakodóan tolja a Price watch böngésző plugint, ami aztán minden e-commerce oldalon bedobja, hogy az amazonon mennyivel olcsóbb az amit nézek. Kösssziiii.
Az AVG meg tukmálja a fizetős verziót, de mindkettőn van Csendes mód. :) Eddig hatékonyan védik a gépeimet, és egyik sem túl erőforrás zabáló.

I don't fit in. I fit out.

(#46) idegen lény válasza hardzsi2 (#26) üzenetére


idegen lény
őstag

Én 360 Total Security-t használok, abban van BitDefender és Avira motor is, tele extrákkal, online oldalak figyelése, fizetés figyelése, szeméttakarítás, bootoptimalizáló, Internet Security, még tűzfal is; szinte reklámmentes és egyáltalán nem fogja a gépet. Két hibája van, hogy magától nem frissül, és hogy még nem tud magyarul. De oroszul biztosan. :)

Tigerclaw
Az oroszt miért kezded nagybetűvel?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#47) Tigerclaw válasza idegen lény (#46) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem köze lehet ahhoz, hogy angolul tanultam, tanulok és ott minden nyelvet nagy betűvel kezdenek. :B Rám ragadt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) leviske


leviske
veterán

Nem gyűjt adatokat és a fizetős verziók bevételeiből fejlesztik. Mindezt azok után, hogy az amcsi kormányzati gépekről ki lettek tiltva.

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy a legjobb módszert választották a nevük tisztára mosására, ha a cél ez.

(#49) dzsidzsas


dzsidzsas
aktív tag

Avas free-t használom évek óta, miért? Mert az egyetlen ami megfogta a wow upgradeben lévő kis programot, ami a gépekről gyűjtött adatot. Az egyetlen mely felismerte, hogy a Steam-ben Jotun játék ugyancsak ezt teszi. Persze mindegyiket rövid időn belül javították. Mit csinált a többi, simán átengedte. Erről ennyit.

https://rollerezz.blogspot.com/

(#50) idegen lény válasza dzsidzsas (#49) üzenetére


idegen lény
őstag

Honnan tudod, hogy az egyetlen?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.