Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez miért is nem a címlapos cikkek közt van? :)

(#2) Infinight válasza Kalandor (#1) üzenetére


Infinight
csendes tag

Szokták mondani: az elsőnél mindenki izgul. :D Viccet félretéve legfőképpen azért, mert egyben lett volna szép megírni ( a tesztekkel együtt), de sajnos kevés az időm. :)

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Szép kis leírás és az összeállítás sem rossz! :C

De azért hagy bújjon ki belőlem a kis ördög... Ha tényleg ennyire első osztályú alkatrészeket válogattál össze, akkor miért víz? Ígyis-úgyis lesz a rendszerben ventillátor, legfeljebb nem a bordán, hanem a radiátoron... Persze az ember amikor gépet állít össze, akkor mindig egy kialakult dolgot akar a fejéből a valóságba átültetni, gondolom ezért döntöttél a víz mellett. :)

Pozitív dolognak tartom, hogy megemlítetted az alaplapi hangkártya -> digi megoldást, nagyon mérges tudok lenni, amikor sok magát audiofillnek valló ember leszólja az alaplapi, meg videókártya hangkeltőket, mondván, hogy azok a nyomába se érnek egy rendes hangkártyának. Hát max. akkor van igazuk, ha fejhallgatóval vagy analóg összeköttetéssel használják... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Infinight válasza Cifu (#3) üzenetére


Infinight
csendes tag

Köszi az elismerő szavakat! :R

tulajdonképpen meg is válaszoltad a feltett kérdést. Régi vágyam volt egy HTPC építése, egy rendszer vizezése pedig annál is régebbi. :) Így most a gépcsere miatt összekötöttem a kettőt és próbáltam a pénztárcámhoz képest a maximumot kihozni belőle. (úgyis hosszú távra tervezek)

A ventillátort tekintve is igazad van, bár a második bejegyzésben megpróbálkozok majd egy passiv üzemmel. Kíváncsi leszek, hogy alakulnak majd a hőmérsékletek.

A hangkártyáról csak annyit tudok mondani, hogy ha digitálisan küldöd ki a jelet és van hozzá egy normális erőlködőd meg hangfalad, akkor nem lehet probléma az élménnyel. :) Egyedül arra kell figyelni, hogy tényleg ne szóljon bele a kódolásba az alaplapi kodek. A Windows Direct Sound interfésze sajnos beleszól, nem is küldi ki SPDIF-en az 5.1-es jelet. De szerencsére az XBMC Wasapi-ja megoldja a problémát. :)

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#5) vtechun


vtechun
veterán

Jó, csak azt be mondd, hogy ezt csak htcp-re használod... Nekem 2 magos atom van, ion alapokon, 2 giga rammal, linuxxal. Tökéletes mindenre, amit htpc-nek nevezünk. Emellett tvheadend, utorrent-server, smb megosztás (nas), pptp szerver és még egyebeket is ellát :)

(#6) Infinight válasza vtechun (#5) üzenetére


Infinight
csendes tag

nyilván nem csak arra használom, de ez benne van a bejegyzésben, hogy mostanában ugyan egyre ritkábban, de játszok is. :) hívjuk akkor szórakoztató- és médiaközpontnak. :)
Így a meglátás helyes, de egy vérbeli HTPC-nek nem is lenne szüksége vízhűtésre. Akkor lennél bajban ha az atomnak kellene a víz. :P

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#7) FatalEror


FatalEror
addikt

Szép-szép,de a VGA picit gáz!
Nem melegszik túl?A ramokonok egyáltalán nem látok a hűtést,illetve a nyák is nagyon hajlik.Legalább egy VF3000 szintű nyáklemez elkéne szerintem,ha a hűtés miatt nem is,de a merevítés miatt mindenképp.
Amúgy csinos ki rendszer,és kifejezetten tetszik,hogy a víz nagy része a házon kívül van.

HardCore is my LifeStyle

(#8) Infinight válasza FatalEror (#7) üzenetére


Infinight
csendes tag

Látom szakértő szemeket tisztelhetek benned!

A melegedéssel nincs probléma egyelőre, bár az igazság hozzátartozik, hogy a rendszer egy ideje már kész van, de nem volt még nyúzva. Holnap nekilátok a teszteknek, ott ugrik a majom a vízbe. :)
A szerelésnél nekem is szemet szúrt, hogy eszméletlen íves lett a nyák, de ha lazítok a szorításon lötyög a blokk. Gondolom erre találták a hátlapi merevítőt amit ajánlasz, mindjárt meg is kérdezem google barátomat hol lehet beszerezni.

Köszi a segítséget :R

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#9) FatalEror válasza Infinight (#8) üzenetére


FatalEror
addikt

Amit mondtam az a ZALMAN VF3000-nek a RAM/FET hűtése,csak egy jó masszív bordás lemez,de szerintem kellő merevséget kölcsönözne a karinak,és még hűtene is.

HardCore is my LifeStyle

(#10) Infinight válasza FatalEror (#9) üzenetére


Infinight
csendes tag

Na igen ez sem egy utolsó ötlet, melóhelyen van bordáslemezből hulladék bőven. Méretre vág, gumialátét és kész. :DDD Egyébként van VGA blokkokhoz is hátlapi merevítő, de persze külön árulják, elég drágán. :(

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#11) FatalEror válasza Infinight (#10) üzenetére


FatalEror
addikt

Vagy egy ugyan olyan kari mint a tied,csak hibás,abbó ki lehetne guberálni a nyáklemezt.

HardCore is my LifeStyle

(#12) Infinight válasza FatalEror (#11) üzenetére


Infinight
csendes tag

az is igaz, de szerintem 5-6K forintnál olcsóbban nem kapok ilyet. Ennyiért meg már van original backplate. (elég sokat kérnek egy darab lemezért :F )

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#13) FatalEror válasza Infinight (#12) üzenetére


FatalEror
addikt

Az is igaz,és 10k-ért meg szerintem lehet van full cover blokk.

HardCore is my LifeStyle

(#14) Infinight válasza FatalEror (#13) üzenetére


Infinight
csendes tag

van-van pár ezressel többért, de van. Csak az a baj hogy nem szabvány kialakítású a nyákja a kártyának, így nem mennek rá. :(

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#15) Bliin válasza Infinight (#2) üzenetére


Bliin
újonc

Hali . hasonlo konfiguraciot rakok ossze , lehet ramferne 1 kis help a vizhutessel kapcsoltaban .
deszaka - ASUS MAXIMUS VI FORMULA soc.1150
proci - Intel® Core™i7-4770K processor

a hutest XSPC Raystorm 750 AX240 Water Cooling Kit biztositana . ( vagy inkabb erdemes egyenkent osszevasarolni a hutes komponenseit ? )

a kerdes az hogy - hogy oldjam meg a viz keringeset , eloszor menjen a hideg viz a deszakara , es ugy a procira , vagy inkabb mennyen a hideg a procira , es ugy a deszakara .

(#16) Dany007


Dany007
veterán

Az szép! :) Tényleg mehet a címlapra.
Még egy erősebb vga-t elbírna a rendszer szvsz...

(#17) Infinight válasza Bliin (#15) üzenetére


Infinight
csendes tag

Szia!

Bocs a késői válaszért, valamiért nem kaptam értesítést a hozzászólásokról.

Szerintem jó a kiszemelt KIT, elég megbízható az XSPC. Egyedül a radiátor mérete lehet kérdéses, ha később egy erősebb VGA-val megtámogatod a rendszert, én nagyobbat vennék. Amolyan biztonsági tartalékként. Igaz ezt később is megteheted. Nekem azért volt fontos az egyéni alkatrészek válogatása, mert relatíve kis helyen kellett megoldani az egészet, és a házon kívűl akartam elhelyezni a radiátort és a pumpát. :)

A víz keringése: én először a procira küldtem a hideg vizet és utána megy a lapra. :)
Ha esetleg időközben elékszült a rendszered megoszthatnál pár képet! :R

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

(#18) Infinight válasza Dany007 (#16) üzenetére


Infinight
csendes tag

Szia!

Köszi! :R

Az erősebb VGA-t illetően pedig igazad van, azóta került a gépe egy Giga R9 R290 szép kis FC blokkal a tetején, ha van kedved, olvasd el az arról készült képekkel gazdagon tömött bejegyzést! :)

Impossible is just a big word thrown around by small men...Impossible is nothing.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.