Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) atesss válasza FRENK1988 (#21) üzenetére


atesss
addikt

Nem az !
Ez a WD marketing dumája, megfelő műszerrel kimérték külföldi tesztoldalak, és kiderült, hogy az bizony fixen 5400 rpm bármit csinálnak.
Nekem is ilyen 1,5TB WD Green (WD15EADS-00S2B0) van, 500GB-os lemezekkel, eredetileg csak pár napra raktam rá a rendszert, de aztán azóta csúszik a rendszervinyó vétel (meg a WD Green-hez a külső E-Sata ház), úgyhogy már közel két hónapja ez van csak a gépben.
Az 5400rpm miatt alapvetően nem ajánlják rendszernek, de nekem egész jó a tapasztalatom vele ennek ellenére, nem vettem észre eddig még olyan gyakorlati felhasználást, ahol olyan jelentősen lassabb lenne a mai (azaz 50GB/lemezes) 7200rpm-eseknél.
Mivel nincs összehasonlítási alapom, ezért pontosan nem tudom, hogy milyen esetben lassabb, de szerintem átlagfelhasználóknak megfelel ez a vinyó rendszernek is.
Az Idle hangja kb. a 0-val egyenlő, seek azért van, de a 7200-asokhoz képest halkabb az is.
Nálam a fő gond az, hogy a ház nagyon felerősíti, de ezt nem oldom most meg, mert úgyis nemsokára külső házba megy. Azokkal meg nem nagyon szokott lenni ilyen gond, de azért odafigyelek majd.
És tényleg keveset is fogyaszt, bár ahhoz képest viszonylag melegnek mondható (40 fok körül), de ez csak azért tűnik annak szerintem, mert pl. a Samsung csal a Smart hőmérséklet adatokkal.

Ebben a gépben viszont szerintem már az újabb, Advanced Formatos WD15EARS vinyó van, amivel XP alatti formázásnál lehetnek problémák. Mondjuk ki az aki ilyen gépre XP-t rak ? :U

A konfigurációk viszont tényleg jók, az átlagos magyar egybeszerelt PC-hez képest óriási a különbség ! :R
Mondjuk az Auchan és társai féle Codegány-tápos hulladékok egy más kategória, csak sajnos szerintem nagyon is sokan vannak akik ezeket veszik itthon :(
Ahogy FS és Acer (utóbbinál tisztelet a kivételnek) laptopokat. :W

[ Szerkesztve ]

(#52) szuper-t válasza atesss (#51) üzenetére


szuper-t
senior tag

Átlag felhasználónak sztem lazán elég az 5400 as fordulat
(anyámnak pl lazááán)
nekem már nem:)
aki nem akar gyorsan adatot mozgatni , nagyon nagy játékokkal játszani (metro2033 meg társai) annak tökéletesen elég:)

(#53) atike


atike
nagyúr

Nem semmi. Határozottan tetszik a "kis" Maximus... :) Eléggé zsebbenyúlós, de nem hiszem, hogy olyan sokkal olcsóbban kijönne, ha nekiállnék mindent külön összeszedegetni...

(#54) FRENK1988 válasza benedekco (#48) üzenetére


FRENK1988
veterán

és atesss: Én amikor megvettem megnéztem a WD honlapját és ott az volt irva :DDD De akkor hazudtak. Nekem is ilyen van a gépben gyors (az SSD-hez képest nem :D) de amire vettem (játék, film, sulis cuccok) tárolása arra első osztályú. Nekem egy 14cm-es venti fújja rá a levegőt és így kemény 26°C fokos. Én seek hangot nem hallok tőle

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#55) misx


misx
senior tag

Nagyon jó kis gépek, kár hogy helyi boltban ilyet nem lehet még összerakni sem, nemhogy egyben megvenni. Nagyon meglátszik az, ha hozzáértők foglalkoznak vele és nem egy "állunk a pult mögött" alak, akit az utcáról szedtek fel. :R

(#56) Móci


Móci
addikt

Korrekt, jól összerakott gépek, öröm volt olvasni a tesztet!
Nagy kár, hogy a legtöbb helyen nem ebben a szellemben/tudásban rakják össze a gépeket.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#57) ZeUS2140


ZeUS2140
aktív tag

Akkor mostantól számítsunk boltok reklámkonfigjainak bemutatására?
Ez nem az ő gépeik. Ezek alkatrészek, amiket ők raknak össze. Amihez nem kell azért egy mérnöki diploma. Kezdem bulvár, reklámnak érezni 1-2 új it, pc hírt, de ha csak engem zavar bocsánatot kérek. Majd óvatosan kiszűröm ezeket a cikkeket.
Üdv.

U.i.: az összeszerelés minőségét nem értem :) nem bála-madzaggal van felkötve a sata kábel, nem gézzel van harisnyázva a táp kábel, vagy nem átmenő csavarral van rögzítve a vinyó?

U.i.2: most olvastam a hsz-eket sry. Részben visszaszívom. Szóval látom, hogy sokatoknak ez meglepő, hogy egy szerviz olyan gépet rak össze, amilyet ti kértek?
Ez valóban elkeserítő. Mármint, hogy vannak olyan boltok, amik pont lesarják a vásárló igényeit, kéréseit.

[ Szerkesztve ]

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#58) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Wow egy kissebb fajta cpu hűtés van a i7-en :Y

(#59) Quan-Chi válasza PiciKenny (#58) üzenetére


Quan-Chi
őstag

tetszetős hűtő, bár nem szeretem a túl nagy darabokat ! az 1ik gépemben CM gemmini2 van, és egyszerűen lehetetlen szerelni ! pedig sajnos kell néha mert kidöglött már az alaplap/táp/vga volt cserélve a proci és a ram ... szóval mindig van vele munka ! majd valahova elpasszolom azt a hűtőt mert a másikba egy 4ed akkora Asus SK II van és ugyan olyan jó :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#60) predakon


predakon
őstag

Ki, kinek az ismerőse ? :)

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#61) Mappa


Mappa
addikt

:R brutál durván néz ki ez a Cooler Master 690 II ház :K

nem kötelező megadni

(#62) Angel1981


Angel1981
veterán

A leírtak alapján nagyon korrekt cégnek tűnik, de a védőcímke elhagyása szerintem azért könnyelműség!

(#63) F e Z o


F e Z o
veterán

Régen mindig úgy reklámozták a pc-ket, hogy multimédiás pc, mára változott a helyzet. HD PC..... :DDD

H2O über alles!

(#64) evilzombie


evilzombie
tag

Nekem nem igen tetszenek!Ennyi penzert azert egy szep hazba is bepakolhattak volna oket,a 4 eves 3Daurora meg mindig jol nez ki es mar eleg olcson hozza lehet jutni.

En ugy gondolom hogy ha most kellene vennem gepet, es nincs sok penzem akkor meg mindig tokeletes egy core quad alapon fekvo gep.
Ha meg van penz akkor a nagyobbik vas konfigja eleg jo, mondjuk en I7 920-at pakolnak bele.Persze mindkettot ATI 4890-el!

Ezek a koztes megoldasok soha nem jottek be!
Dehat mindenki mas, es sokan nem igy gondolkodnak, es szukseg lehet ilyen vasakra.

[ Szerkesztve ]

Na náááá

(#65) D1Rect válasza ZeUS2140 (#57) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem is túl rég én körbejártam a helyi boltokat:
"gémerpécé kéccázé, csak a doboz".
Elkeserítő volt, miket ajánlottak... :(
(pl. GTX260 nagyonúj VGA 58K bele...)

(#66) FRENK1988 válasza evilzombie (#64) üzenetére


FRENK1988
veterán

"Nekem nem igen tetszenek!Ennyi penzert azert egy szep hazba is bepakolhattak volna oket,a 4 eves 3Daurora meg mindig jol nez ki es mar eleg olcson hozza lehet jutni."
Válasz:
"kínált konfigurációk az alapvetőtől a csúcs igényekig lefednek mindent, ráadásul kérésre módosíthatóak."
"En ugy gondolom hogy ha most kellene vennem gepet, es nincs sok penzem akkor meg mindig tokeletes egy core quad alapon fekvo gep." Annyival nem olcsóbbak mint amivel gyengébbek. szvsz
"Ha meg van penz akkor a nagyobbik vas konfigja eleg jo, mondjuk en I7 920-at pakolnak bele.Persze mindkettot ATI 4890-el!" De már nincs 920 :D De ha van pénz I7 920-ra akkor biztos van +20k 5850-re is. Az nem gyengén alázza a 4890-et főleg ha meghajtod kicsit az 5850-et ;]

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#67) #16939776


#16939776
törölt tag

Itt PH apróban nézzetek szét az árak tekintetében és kiderül hogy az ár igen is sok!

WD-Greenel kapcsolatban: valóban nem pörög annyit mint egy raptor, de nem is fog olyan hamar tönkremenni ;)

(#65) D1Rect : azért nem mindenki a legdrágább játékszerekkel akarja tolni,

58k-ért gtx260 azért odamar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#68) Rover623


Rover623
félisten

Manapság a legtöbben már nem sokat használják, de azért optikai meghajtót is illik tenni egy asztali gépbe.
Le vagyok maradva valamiről...:F

primus inter pares

(#69) D1Rect válasza Rover623 (#68) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is optikai meghajtó nélkül vagyok, nem nagyon hiányzik...

(#70) alibaba78 válasza evilzombie (#64) üzenetére


alibaba78
őstag

Arra gondoltal mar, hogy nem mindenkinek tetszik az aurora? Ennyi penzert? Megis mi szeretnel? Adjak a konfigot beszerzesi ar alatt? Egyebkent meg, ha figyrlmesen elolvastad volna a cikket, akkor tudnad, az alkatreszek sajat keresre cserelhetoek. Ez vonatkozik a hazra is. Az en gepem tobb, mint 200k-ban allt meg. Nem hinnem, hogy sokkal jobban jartam, es azt se felejtsd el, hogy az utanamaszkalast, es az idomet senki nem fizeti meg.

(#71) ZeUS2140 válasza D1Rect (#69) üzenetére


ZeUS2140
aktív tag

ha játszol hova rakod az eredeti játék dvd-t? :P

hülye ember nincs, csak keveset kérdez...

(#72) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

A Maximus nagyon jó áron van. Összevetettem a kiskerárakkal, és ha magadnak állítod össze, akkor sem olcsóbb! (Arról nem is beszélve, hogy akkor lejárod a lábadat Pesten, ha vidéki vagy, széjjelBKV-zod az agyad, egy kazal dobozt kell cipelned, stb)

Nem azt mondom, hogy megéri, mert több mint négy kiló az nagyon sok pénz, de helyén van az ára. Respect.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#73) FRENK1988 válasza muxi-muxi (#72) üzenetére


FRENK1988
veterán

50k felett általában ingyé van a futár ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#74) marcias válasza ZeUS2140 (#71) üzenetére


marcias
őstag

Steam?

Steam: marcias88

(#75) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy is van ez?

A mellékelt képen Maximus configot CM Hyper212-vel szerelik, nekik a tesztre pedig Noctua-val érkezet???

⭐ Stella

(#76) Károlyka


Károlyka
csendes tag

Jól összeállított konfigok, de ha többet is kell harcolni a beszerzéssel, inkább magam rakom össze...nem adom át ezt az élvezetet másnak. : :D

[ Szerkesztve ]

Nagy akaraterő nélkül nincs nagy tehetség sem...

(#77) FRENK1988 válasza Károlyka (#76) üzenetére


FRENK1988
veterán

Én is így vagyok ezzel. :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#78) szumo


szumo
senior tag

Úgy nézem, mindenen vitatkoztatok már egy sort.
Megnézte valaki is a bolt oldalát?
Ha már róluk szól a cikk.
Amit én hiányolok, az az, hogy az amúgy nagyon korrekt szórólapon nincs rajta, hogy igény szerint lehet változtatni a a konfiguráción, persze ez az árakat befolyásolja. S ha már FSP táppal reklámozok valamit, akkor a tesztgép miért CorsAir táp van? Nem mintha az nem lenne jó, de akkor azt megint fel kell tüntetni a szórólapon, hogy eltérések lehetnek a konfigban, de ez nem megy az ár és a minőség rovására.
Nagyon szép, és jó hogy az amúgy 1000x megcsámcsogott alkatrészeket újra kielemeztétek, de ez az írás inkább a cég image-éről szól mintsem a gépekről.

Előttem más is írta, ez színtiszta reklám. :F
A probléma, hogy az átlagemberek nagy része nem téved ide, aki pedig foglalkozik a dolgokkal, az nem lesz nagy valószínűség szerint a kuncsaftjuk, mert tudja mit akar, és az árat drágállani fogja
A házhoz szállítás is szép dolog, de az emberek nagy része még mindig retteg / fél tőle.

Írjátok, hogy mennyire jó, hogy nem kell szaladgálni boltról boltra. Nem is kell, csak aki 5 Forintért meg ba.............. annak. Az pedig nem itt fog vásárolni ugyancsak. Megnéztem a használt / olcsó gépeket is, azok is minőségiek, és nincs rossz áruk, főleg monitorostól.

Részemről ennyi, reklámnak jó, csak a gyakorlott szem a dolgok mögé is lát picit, kell még javítgatni a cégnek a dolgain marketing szempontjából, hogy minél hitelesebbek legyenek.

[ Szerkesztve ]

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#79) alibaba78 válasza radi8tor (#75) üzenetére


alibaba78
őstag

Talan, mert kihasznaltak a cikkben is emlitett "keresre mas alkatreszekkel is" opciot?

(#80) szumo válasza alibaba78 (#79) üzenetére


szumo
senior tag

Igen, csak az emberek nagy többsége csak a szórólappal fog először szembesülni, és nem a cikkel.
Lásd a másik hozzászólásom, abban kifejtem

Minden apró probléma kis türelemmel, megoldhatatlan gonddá fejleszthető!

(#81) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Egy dolgot javasolnék a cégnek. Ha 3 év komplett garit adnak akkor olyan vga-t válasszanak amire a gyártó is 3 év garanciát ad. Különben 2 év után egy vga meghalás utáni csere elég ráfizetés lesz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#82) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Jó kis reklám helye, de végülis kell ilyen is. A két kisebb konfig szerintem is elég ütős lett. A Maximus nem ér meg +250ezret, az bitangul túl van árazva - nem a cég, az összetevők hibája. De nekem a Phenom-os konfig jön be nagyon, 250k és van egy igen jó gamer gép, minőségi bill+egér+monitor kombóval. Tényleg jó :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#83) Alex91


Alex91
félisten

OS van az arban?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84) kelzsoca válasza Alex91 (#83) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nincs, ha lenne feltüntették volna.

(#81) Gyuri27

Majd kitalálnak valamit hogy nem rendeltetésszerű használat, és meg is van oldva a csere kérdés.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#85) Barton


Barton
senior tag

Na most akkor milyen táp? Corsair? :W

[link]

[link]

A képeken("hirdetés") FSP van! :DDD :C ;] :))

[ Szerkesztve ]

(#86) D1Rect válasza ZeUS2140 (#71) üzenetére


D1Rect
félisten

(#87) Gyuri27 válasza kelzsoca (#84) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nálam kitalálhat. ;)
Arról nem is beszélek, hogy komplett gép esetén bármelyik komponest nem tudják cserélni (nem lehet javitani) akkor cumi van. Pl: behal a vga. nem tudják ugyanolyanra cserélni ezért kérem a szerződés előtti állapot visszaállitását. Magyarul a full konfig árát vissza kell adni!
Ráadásul szervizelés esetén mivel a cucc több mint 10 kiló a cégnek vagy helyszini szervizt kell biztositson, vagy el kell szállitattnia a gépet. Egy esztergomi boltnak, ez nem kevés pénz mondjuk ha a vásárló Gyulai.

Valamilyen os-t komplett géphez biztositania kell. Hogy ez win, linux, freedos tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#88) Raymond válasza Gyuri27 (#87) üzenetére


Raymond
félisten

"Arról nem is beszélek, hogy komplett gép esetén bármelyik komponest nem tudják cserélni (nem lehet javitani) akkor cumi van. Pl: behal a vga. nem tudják ugyanolyanra cserélni ezért kérem a szerződés előtti állapot visszaállitását. Magyarul a full konfig árát vissza kell adni!"

Csak itt gondolom nem barmok dolgoznak az emlitett uzletben ugyhogy a vetelkor nem az van a szamlan hogy "UberGamerConfig1" hanem tetelesen fel van tuntetve mit veszel plusz egy sor "osszeszereles" X Ft-ert. Igy egyenkent cserelik az alkatreszeket es problema eseten max a VGA arat kapod vissza.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#89) Gyuri27 válasza Raymond (#88) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért a vga-ra 3 év gari van. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#90) EczkE


EczkE
addikt

Tetszetős összeállítások, de nekem mind nagyon drága. :O

Asszem mindenféleképpen!

(#91) Boxi88 válasza EczkE (#90) üzenetére


Boxi88
őstag

valóban csábító gépek.... bár ebben az árban azért már benne lehetne egy win7...

(#92) EczkE válasza Boxi88 (#91) üzenetére


EczkE
addikt

Nekem ez is elég lenne és ennyiért megis venném:
[link]

Asszem mindenféleképpen!

(#93) kNG


kNG
senior tag

Korrekt áron vannak ezek a gépek, és vadonat új alkatrészek...meglepő amúgy hogy végre van egy olyan kisker, amely normális áron szállít...(pl. legtöbb kiskernél még mindig 45000 FT bruttó a HD 5770 :N )...

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#94) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

apró hiba:
"extrém CPU és GPU tuningnál is martad benne szufla."
:)

[ Szerkesztve ]

(#95) slaci007


slaci007
senior tag

Korrekt gépek,korrekt áron igényesen összeállítva egy részt kivéve egy Plextor 880SA sokkal jobban mutatna a házakba.Lakk fekete kék led és fényévekkel jobb írásminőség. :C

Tungsram 1896-2022

(#96) efge


efge
aktív tag

ugyanilyet (gép összerakva hasonló ár / érték) tud valaki ajánlani pesten?
de ne azt mondjátok, hogy válogassam magamnak össze mindenféle webshopokból... :C

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#97) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis konfigok, 3 év garral. Nagyon korrekt! :R

(#98) atesss válasza szuper-t (#52) üzenetére


atesss
addikt

Hát a gyors adatmozgatásban nincs olyan nagyon lemaradva, a kb. 110MB/s-es lemez eleji olvasás majdnem eléri egy 320GB/lemezes 7200rpm-es vinyóét, márpedig keveseknek van még 500GB/lemezes. Az átlag vásárló meg nem is tudja mit jelent ez, és megveszi pl. a jóval régebbi 250GB/lemezest. :U
(az átlagos olvasást nem tudom így hirtelen, de abban kb. ugyanaz az arány a lemez elejéhez képest a mai 3,5" vinyóknál - mindegy hogy 5400 vagy 7200rpm-es, 250 vagy 500GB/lemezes)

De játékokban ennek ellenére az elérési idő miatt le lehet maradva, most csak a legújabb NFS, meg egy TDU van fent - itt mondjuk nem vettem észre hogy lassú lenne, de összehasonlítási alapom nincsen hozzá. De ha meglesz az új procim + visszakapom ismerőstől a 320GB/lemezes 640GB-os Samsung F1-et (arra lesz a rendszer), összehasonlítom a két vinyót egymással a legújabb játékok betöltésében, pl. metro2033-ban is, mert én is kiváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#99) #13260800


#13260800
törölt tag

Én kellemesen csalódtam, valami gány összerakásra számítottam az eddigi tapasztalataim alapján. De ezek a masinák gondosan össze vannak rakva és nekem úgy tűnik a részletekre is próbáltak figyelni. Pl azt kotyogós műanyag szar amit a CM ad HDD rögzítésre ki szedték a konfigból. Én a kezét törném annak a CM mérnöknek aki azt a szar műanyag kotyogós szart kitalálta. Ezen kivűl szerintem egy vinyónál nem kell +1 hütő előre. Más lenne a helyzet ha ott két vinyó dolgozna viszont szerintem a hátsó venti elengedhetetlen. A Meleg levegő hajlamos megrekedni a ház azon részén.

Na összegzem :D szóval szép munka jó gépek!

[ Szerkesztve ]

(#100) DEJVID


DEJVID
őstag

Messze vannak ezek a rendezett, szép belsőtől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.