Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Cs_Laci


Cs_Laci
senior tag

Az 4770 a VGA értékek között nem véletlenül 5770 mindenhol? Baromi zavaró igy. Főleg, hogy a 4850-et 2-es szorzóval veri a 4770 nálatok :D

Szerk: (4. oldal, képek feliratozása)

[ Szerkesztve ]

(#3) J.J. András válasza Cs_Laci (#2) üzenetére


J.J. András
őstag

nekem is ez lett volna a kérdésem, de megelőztél :) :U

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#4) bartucc


bartucc
addikt

Igen, szerintem is hiba a 4770, nem? :U

Korrekt konfigok, igényesen, minőségi alkatrészekből, így kell ezt csinálni. :C

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5) Steven


Steven
addikt

gamer pc green 5400 s hdd vel.... :U

Kíváncsi vagyok gart. hogyan intézi annál a felhasználónál akinél olyan poros a gép hogy ventiláttor kb nem is pörög de tunigolva van és esetleg szarrá ég?

Amúgy tuningra mióta van garancia?

szép szép taláná túl szép hogy....:D:D:D

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#6) deathcrow42


deathcrow42
tag

Nagyon rendben össze vannak rakva ezek a gépek. Thumbs up. :R

Ex frostshock.eu szerkesztő :)

(#7) Raymond


Raymond
félisten

Jo gepek es szep munka az osszeszereles minosege!

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#8) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon jó kis konfigok ;)

(#9) Gery15


Gery15
addikt

A 4770-et javítani 5770-re. ;)

HyperX

(#10) kpal


kpal
veterán

Imperium Maximus HD PC ez nagyon bejön de lehet az 5870 helyett gtx470/480 lenne jó.

(#11) Komcsi


Komcsi
tag

Jó-jók ezek a konfigok, de ki vesz ma már egyben gépet? Vagy vannak még? Tény és való, igényes és kiváló alkatrészek. Szépek!

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#12) luw2win válasza kpal (#10) üzenetére


luw2win
őstag

miért? zajnak?hőnek?felárnak? :F

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#13) #40731136


#40731136
törölt tag

A legdrágább masinánál olvastam, hogy a procihűtő több, mint 1 kg. A VGA pedig egy HD5870. Hogy oldják meg a belső tartalom kiékelését, ugyanis, ha ilyet rendelnék, biztos, hogy izgulnék, nehogy kiszakadjon a jó magyar utak hatására a procihűtő, vagy a videókari az alaplapról.

Egy kérdés: Nem bélelik ki valamivel a gépet, hogy szállításkor ne történjen baja?

(#14) JanR


JanR
addikt

Imperium Maximus HD PC : Az a VX550-es tap azert boki a csorom :U

(#15) #40731136 válasza JanR (#14) üzenetére


#40731136
törölt tag

Miért is? Nem elég az oda? Csak Amerikában divat az 1 meg 1,25 kW-os tápok használata indokolatlanul.
Szerintem ebbe a gépbe egy 550 W-os minőségi táp doszt elég. (Legfeljebb annyiban módosítanék rajta, hogy HX legyen a VX helyett, csak az esztétika és a légáramlás miatt)

[ Szerkesztve ]

(#16) wednesday


wednesday
őstag

Egész jó konfigurációk és az áruk is rendben van.
Végre nem az van, hogy a 200 ezres gépbe 100 ezerből összerakható alkatrészek vannak. Meg rendesen ki vannak "egyensúlyozva" az alkatrészek a konfigurációkban. Nincsenek szélsőségek valami "túl erős" és a többi alkatrész árán (és teljesítményén) spórolnak.

(#17) Komcsi válasza luw2win (#12) üzenetére


Komcsi
tag

zajnak?hőnek?felárnak?

Elmondanám neked...Átlag felhasználásban (játék...stb), egyáltalán nem melegszik és semmi hangja nincs a GTX 480-nak. Úgy csinál mindenki, mint ha egész nap Furmarkot vagy 3DMarkot nyomatna. :N Nálam 12-14 órát megy a gép. Játszom...stb és nagyon meg vagyok elégedve vele. :C Én a HD 5970-es karimat adtam el ezért. Tökéletes. :R

[ Szerkesztve ]

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#18) Sonky válasza Komcsi (#17) üzenetére


Sonky
aktív tag

Elmondom neked nagy hülyeség volt:)

Egy legenda vagyok.

(#19) Komcsi válasza Sonky (#18) üzenetére


Komcsi
tag

Használd az off topic-ot ha nem ide vág!!

Hülyeség? Igen egy részből az volt, másrészt soha többet ne veszek ATI-t.
Amúgy te honnan tudod? Volt neked is? :DDD

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#20) ViiiiktorOC válasza JanR (#14) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

Hát nekem is.

Fölég hogy írja a cikk, hogy berakhatunk még egy HD5870-est, azért én nagyobb táppal nyomnám ha ennyire sok lóvém lenne:D (404W)

Grat. a cikkhez.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#21) FRENK1988 válasza Steven (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

gamer pc green 5400 s hdd vel.... :U
Intelligensen vezérelt az az 5400rpm.Tehát 0-7200rpm. Nekem is olyan van 2. lemeznek és nem veszek észre semmi különbséget

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#22) pzske


pzske
aktív tag

Végre értelmesen összeválogaottt pc-k normális áron. Talán az I7 alá 1 kicsivel nagyobb tápot raktam volna

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#23) proci985


proci985
MODERÁTOR

a Noctua szerintem nagyon is jó ötlet. közvetlen ellenfelek közül a mugen2 beszerzése -mint írták-problémás, a Thermalright/Prolimatech cuccoké meg méginkább. húzott i7re kell ekkora, egyébként meg lapi csatira kötve leszabályozhatóak azok a ventik. szerk: azért én is remélem, hogy óvatosan szállítják. amikor még kiló fölötti prochűtőm volt, a sajátomat én nem nagyon mertem mozgatni.

gyári tuningra van gari, ha alapból tuningoltként adták el a gépet. külföldön pl az Alienwarenek vannak alapból is tuningos gépei.

a konfigok teljesen rendben vannak.

más: szerintem hátul az a venti a 331esekben jó helyen van. én inkább vennék mégegy 120ast előre, ha a vinyók melegednek. a ház oldala nem zárt, és minél több levegő megy ki hátul, annál inkább jön a friss levegő is be oldalról (meg elölről is, de onnan kevésbé).

zárójelben: egyébként tényleg nagyon egyben vannak, a csúcsnál is érdekes, hogy mennyire egyben van. a CM690A gyakorlatilag a legolcsóbb jól szellőző és jól szerelhető ház (a sima 690 van annyival gyengébb, hogy ne legyen alternatíva), de a Noctua kisebbe be se férne. szóval itt sincs olyan, hogy a csúcskonfigot berakják egy LianLi P50be, ami jól néz ki, meg minőségi, csak épp 30kval kerül többe.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) bigz


bigz
tag

650es tappal, 8GB memoriaval es masik noctua hutovel kb 460ra jon ki ebuyerrol:
1. itt ez messze a legolcsobb, ha mindent egy helyen akarok beszerezni, ami a gari miatt nem elhanyagolando
2. UK arak, amik sok esetben alacsonyabbak
3. en rakom ossze, ami plusz ido meg energia

A fentiek figyelembevetelevel ez Magyarorszagon meglepoen olcso. Mindemellett nem tudom, mekkora lehet az igeny ra, de lehet, felvennem a belso epiteszetet az extra szolgaltatasok listajara. Ha lud, legyen igenyesen kabelezve (szamomra mondjuk az UV meg neon csodak kilove), ezek eddig "csak" rendezettek.

I <3 Razer Mantis Control.

(#25) sirzollee


sirzollee
tag

Leesett az állam és felkiáltok:ÉN IS ÉN IS ÉN IS ILYET AKAROK!!!!

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

szerintem egészen korrektek árban

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

Dikkmá, egész jó konfigok jó áron. :R

(#28) Zodicus


Zodicus
senior tag

Korrekt gépek jó áron, de én se vennék egybe gépet. De ha mégis, akkor első dolgom volna szétszedni és összerakni. Mint régen a ruszki bicajokat... :D

(#29) lsc


lsc
nagyúr

Az amd-s konfigot összeraktam iponon, 195-re jött ki, az ár is nagyon jó, az összeállítás alkatrészei is passzolnak.

Az élet kegyetlen .

(#30) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Jó cikk és nagyon jó gépek... :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#31) zsirfecske


zsirfecske
addikt

nagy riszpekt a cégnek és a tesztnek is, nagyon ésszerű konfigok. pozitív a profi hozzáállás a garival és a szállítással, és külön extra, hogy még a színek összhangjára is figyeltek.

az olyan kommentek meg, hogy miért nem elég 550W-os táp egy full tuningban is max. 400 körül fogyasztó gépnek nemtom minek kellenek. itt egy tök korrekt cég, ne fikázzuk már.

én bizony anno vettem volna hasonló felfogásban szerelt gépet, mivel még így is kb. 100k-val olcsóbb mint egy brand (pl. dell) asztali amin gondolkodtam, és azért a gar meg az összeválogatott alkatrészek megérnek némi extra pénzt.

szóval kösziköszi.

(#32) rudi


rudi
nagyúr

Aki kevesli a Maximus tápját, olvassa el, hogy mire elég 400 watt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) pottyantós válasza Komcsi (#11) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nagyon sokan így váltanak konfigot!! nem akarnak bajlódni a szereléssel, alkatrészek beszerzésével, vagy nem értenek hozzá!! :K

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#34) Ste


Ste
addikt

Számomra az utolsó grafikon a legérdekesebb. Elvileg a Phenom lényegesen többet fogyaszt az i5-nél, viszont Cpu melegedésben mégsem érhető nyomon annyira a többlet fogyasztás. Természetesen nem tudom milyen fordulaton üzemeltek a cpu hűtők adott konfigok esetében, de mindenképpen említésre méltó, hogy az i5-ön volt a nagyobb és jobb hűtő.

A proci önmagában többet fogyaszt, mégsem melegszik annyira?

(#35) Oliverda válasza luw2win (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

...meg plusz fogyasztásnak. Egy Fermi-vel már sanszos hogy szűkös lenne a táp de az 5870-nel szerintem még jól elvan.

Amúgy tényleg egész jól össze vannak rakva ezek a gépek.

Ste:

Inkább az alaplap eszik többet ott és nem a CPU.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#36) paramedic válasza rudi (#32) üzenetére


paramedic
aktív tag

Azt hiszem, hogy éppen itt az ideje egy új játéknak, amelyben az Imperium által felajánlott notit és asztali gépet lehet megnyerni... :U

(#37) D1Rect válasza paramedic (#36) üzenetére


D1Rect
félisten

Támogatom. :DDD

(#38) mv


mv
aktív tag

Köszönjük a tesztet. :R Egész korrektek a konfigok, az összeszerelés minősége is jó. A kérésre tuning pedig ... nem tudom, hogy más cég vállal-e ilyesmit.

Amivel viszont nem értek egyet: "Mi még egy módosítást hajtottunk volna végre. A hátsó, processzorhűtő mögötti ventilátort előre, a merevlemez elé szereltük volna."

Nekem az a véleményem, hogy a hátsó venti és a táp mozgat annyi levegőt kifelé, hogy az elöl belépő levegő langyosan tartsa a vinyót. Ekkora légmozgás egy normál házban elég szokott lenni.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#39) Probber


Probber
őstag

A teszt szerintem nagyon jó lett. Az pedig kész csoda és jó látni, hogy van még ilyen minőséget is szem előtt tartó cég mint az Imperium.
És még az áraik is jók! Szóval: :C

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#40) mickemoto


mickemoto
őstag

Az AMD-s konfigot összeraktam külön külön egy webáruházból( nem a legolcsóbb hely, viszont korrekt),és kb. 20e-el többre jött ki, szóval szerintem jó ára van :K
Persze én már csak az összerakás élménye miatt se vennék komplett konfigot :D

(#41) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

jó kis gépek ! bár az alap modellek 1,5tb háttértárát nem értem, szerintem felesleges ! egy 500as bőven elég átlag embernek ! és az ebből megmaradó + forintot valami keményebb VGA-ra költeném ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#42) z00li


z00li
senior tag

Korrekt konfigok, ezek közül bármelyiket nyugodtan meg lehet venni. Szerintem. :K

(#43) Levin01


Levin01
őstag

Így kell ésszel gépet építeni :R

(#44) rudi válasza mv (#38) üzenetére


rudi
nagyúr

Csakhogy, amikor hátul van a venti, akkor nem csak elölről, hanem odalról és a homlokzat felső részéről hajlamosabb levegőt beszívni mint elölről. Én az ilyen nagy cooleres házakba általában csak egy lassú 80 mm-es ventit szoktam ajánlani előre. Az a leghalkabb és éppen elég légmozgást produkál 1-2 merevlemeznek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) proci985 válasza rudi (#44) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

vagy egy 800as Glacialtech esetleg? sleeve bearingesek közül azok a legolcsóbbak (2k alatt megáll), halk, MTBF is rendben van, kopni sem kopik, nem is hangosodik, lassítani se kell... CM690ben én azt használtam vinyók elé. 4 vinyóval is bőven elég volt.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) samu74


samu74
addikt

Na igen,itt azért látszik hogy konyítanak hozzá,meg nem csak lehúzni akarják a jónépet...Well done,ahogy a német mondja. :)
Mondjuk abban azért van némi élvezet mikor az ember összerakja a gépét,dehát nem mindenki alkalmas erre a feladatra.

-----------

(#47) Ste válasza proci985 (#45) üzenetére


Ste
addikt

Legtöbb házba tényleg ideális megoldás, de ha kicsit vastagabb elől a porszűrő, akkor viszont megáll a venti tudománya sajnos :(

(#48) benedekco válasza FRENK1988 (#21) üzenetére


benedekco
addikt

Továbbra is azt állítom, hogy ez egy félreértelmezett marketing duma.

Ebben a tesztben a 2tb-os wd green 5400-at pörög. Itt meg a mérést írja le és a magyarázatot.
Mások is agyalnak a dolgon, pl itt, vagy itt a 48. hsz-től, esetleg itt is vannak vélemények.
Szerintem se lassú a WD Green, bár meg kell hagyni az 1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721010CLA332) - 24/7 úgy elverte mint az állat. Cserébe még csendesebb is volt.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49) mv válasza rudi (#44) üzenetére


mv
aktív tag

Igazad van.

Én mégis maradnék a hátsó ventinél, még ha több irányból érkezik is a friss levegő, az a minimális légmozgás is elég lehet a vinyónak, hogy langyos maradjon. A táp is jobban érzi magát, ha nem egyedül küzd a meleg levegővel. Szerintem. :)

A legjobb megoldás két halk 120mm-es, egyet előre, egyet hátra. Egy második venti a konfig árához képest már nem tétel. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#50) kpal válasza luw2win (#12) üzenetére


kpal
veterán

Ilyen az Amerikai stilus minnél nagyobbannál jobb. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.