Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Ha az Atom x5-Z8300 ugyanolyan memóriát használ, mint az Atom x5-Z8500, de fele a memória-sávszélesség, abból nem következik, hogy az csak 1 csatornás a vezérlő?

[ Szerkesztve ]

(#2) Abu85 válasza LordX (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De bocsi. Az ellenőrzéskor elrontottam. De már visszaírtam. :R

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) -Skylake-


-Skylake-
addikt

Ezeket milyen eszkozokbe szanjak majd?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#4) Elrood


Elrood
őstag

Azt lehet tudni, hogy AVX(2) esetleg lesz-e valamelyikben?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#5) Abu85 válasza Elrood (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyikben sem.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) martonx


martonx
veterán

Ezekről jó lenne egy tesztet látni!

Én kérek elnézést!

(#7) satz18


satz18
őstag

Nekem az Intel Atom x5-Z8500 a legszimpibb. Az alá nem szívesen adnám. Bár még kíváncsi leszek az új eMMC-k sebességére, mert a bay trailnél azok eléggé visszafogták a tabot főleg akkor ha a kis tárhely miatt még az SD kártyára is kellett pakolászni. Jó lenne, ha a kövi tablet generációban standard lenne a 4GB RAM és a 128-as eMMC.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#8) AxBattler válasza satz18 (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, alig marad el az x7-estől. Egy 12,5"-os notiba ez tökéletes lenne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9) berVi


berVi
senior tag

200 MHz-rol 500 GHz-re? Ez aztan a turbo :DDD

(#10) smkb


smkb
őstag

Na az x7 esből kellene emeltórajelű Pentiumos kivitel, mint a Bay Trail esetén az N3540, és mehetne a passzív kis notikba. N3540-el nagyon jól elvagyok a 11,6-os minden mozgó altarésztől mentes notimban. Árban jóval a M-es Core proci alatt lenne, míg teljesítményben már bőven egész jó.

(#11) MongolZ


MongolZ
addikt

Miért van az az érzésem, hogy a Cherry Trailről sem lesz teszt sehol?

[ Szerkesztve ]

(#12) Elrood válasza MongolZ (#11) üzenetére


Elrood
őstag

Mire gondolsz?

Bay Trail-ről volt. Cherry Trail pedig még nem jelent meg, termék sincs bejelentve, lehet még NDA is van, hogy tudnának így tesztet közölni az újságok?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#13) MongolZ válasza Elrood (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Bay Trailről??? Mutass egyet... egy jó kis összehasonlítót a konkurenciával...

(#14) babkukta


babkukta
senior tag

teljesen okos elgondolás ez a 3-5-7es szám. Ott van pc fronton az i3-i5-i7, így sokkal követhetőbb ez is, mint x3-x5-x7. Nem rossz SoC-ok ezek :)

Üdvözlettel, Tibi

(#15) Warter


Warter
őstag

De klassz lenne egy mitx lapba az a Z8500-ös +dual lan+4-5 sata port. :)

(#16) smkb válasza MongolZ (#13) üzenetére


smkb
őstag

Nem elég, hogy a fél internet tele van a wines tabok tesztjével, szinte kizárólag Bay Trail procival? De még itt a PH-n is jópár Bay Trail eszköz tesztje van. Amúgy milyen konkurenciával akarod összehasonlítani? Notebookchecken van AMD-vel szerelt tab tesztje, az eredmény magáért beszél:

http://www.notebookcheck.net/Review-MSI-W20-A421-Tablet.108285.0.html
Itt van összehasonlító táblázat is a Bay Trail tabok teljesítményével.

[ Szerkesztve ]

(#17) .mf válasza satz18 (#7) üzenetére


.mf
veterán

+1 mindegyik pontra: x5-8500, min. 4 GB RAM, 128 GB flash.
Vajon most mivel fogják elrontani őket :U Talán azzal, hogy nem tesznek rá csatlakozókat, nem lesz dokkolható, vagy hogy addig várnak a megjelenésükkel, amíg már a Core M utódja is jön?...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#18) Patice válasza Warter (#15) üzenetére


Patice
nagyúr

+1 :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19) Balala2007 válasza Elrood (#4) üzenetére


Balala2007
tag

Azt lehet tudni, hogy AVX(2) esetleg lesz-e valamelyikben?

Nem lesz. Meg a Goldmontban sem lesz semmi olyan uj utasitas, ami a VEX prefixet hasznalja (BMI, BMI2, AVXn). Minden Atomos ISA bovites a regi REX prefixet hasznalja (SHA, RDSEED).

AIDA64.com

(#20) t72killer válasza smkb (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"az x7 esből kellene emeltórajelű Pentiumos kivitel, mint a Bay Trail esetén az N3540"

+1, de sürgősen! Augusztusig mindenképp cserélnünk kell a családban az őskövület netbookot, és egy Cherry/Willow Pentium ideális upgrade lenne. Ahogy nézem, a Z8700 nem sokkal marad le a BT Pentiumoktól, úgyhogy a TDP-t 6-8W-ig engedve bőven van tartalék ezekben a procikban. Csak remélni merem, hogy a nagy tabletőrület közben fog még valaki kicsi-könnyű-olcsó notebookot gyártani ilyennel.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#21) kromatika


kromatika
veterán

Érdekes volt köszi.

(#22) MongolZ válasza smkb (#16) üzenetére


MongolZ
addikt

Ugye most viccelsz? A4-1200 ??? Ne röhögtess. Jóhogy nem már C-60-nal jösz.
Pontosan erről beszéltem. Még a PH is csak szintetikus teszteket közöl.

[ Szerkesztve ]

(#23) t72killer válasza smkb (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre egyetlen papírtermék van AMD oldalról, ami számításba jöhetne, a Mullins Micro-6700T - kár, hogy kézzelfogható termékbe még nem rakták be. AMD oldalról csak a szájkarate megy, jó sok a fűtőanyag a jósgömbös fórumtopicoknak, de a boltok polcain max az általad is linkelt napi vicc kategóriával találkozik az ember:(.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) MongolZ válasza t72killer (#23) üzenetére


MongolZ
addikt

Még az A8-6410-et is berakták tabletbe. Nem is akármilyenbe. Kár, hogy sehol Európában nem kapható.

(#25) t72killer válasza MongolZ (#24) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hja. Pedig annyi a fogyasztása, mint a korai Brazosoknak, szuper 10"-os gépecskéket lehetne rá építeni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) smkb válasza MongolZ (#22) üzenetére


smkb
őstag

2013 végén milyen más AMD apu lett volna az összehasonlítási alap? Ez volt... nehéz megemészteni, de ezt tudja az AMD olyan tdp kereten belül, mint Z3740. Az A4-1200 volt a kortársa. Ennyi.

(#28) MongolZ válasza smkb (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Semmilyen kortársról meg azonos osztályról nem volt itt most szó.
Arról volt szó, hogy érdekes módon az intel procikról SINCS és az AMD procikról SINCS épkézláb teszt. Vajon miért ?!

Vajon miért nem kapni itthon egyetlen egy AMD-s tabletet sem?

(#30) MongolZ válasza #32839680 (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

Ha megnézed az AMD honlapján, akkor ha nem is nagy, de van választék... ráadásul nem is drágán és egyáltalán nem rossz felszereltséggel...

(#31) AxBattler


AxBattler
félisten

Én most az MM-ben (Westend) kirakott notik között egész szép számban láttam AMD APU-s gépeket.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) MongolZ válasza AxBattler (#31) üzenetére


MongolZ
addikt

Nagyon meglepődnék, hogy ha nem az ezer éves C-60-nal szerelt példányok lennének.
De ne legyen igazam.

(#33) AxBattler válasza MongolZ (#32) üzenetére


AxBattler
félisten

A8-6410 ugrik most be, és több hasonló is volt, több gyártótól.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) MongolZ válasza AxBattler (#33) üzenetére


MongolZ
addikt

Hihetetlen. Laptopban okés, vannak, de tabletben ?!
Újságban nem látom, az biztos.

Nem akarom elhinni.

(#35) t72killer válasza AxBattler (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mekkora képátlóval? Mert anno a Brazost is nagyon nyomatták - a 15.6-17"-os kategóriában :Y

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) AxBattler válasza MongolZ (#34) üzenetére


AxBattler
félisten

"Én most az MM-ben (Westend) kirakott notik között egész szép számban láttam AMD APU-s gépeket."

(#35) t72killer
15,6", de talán volt 14"-os is, már nem emlékszem - a tabletekre, phabletekre figyeltem elsősorban... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#37) MongolZ válasza AxBattler (#36) üzenetére


MongolZ
addikt

Uff, tényleg, átugrotta a szemem.... köszi :)

(#38) Taranti válasza #32839680 (#29) üzenetére


Taranti
senior tag

Nyugi, az Intelnek van annyi pénze, amitől korpás lesz a gyártók haja (csak a történelemből kiindulva...) Meg hát be kell látni, a termékeik is eladhatóak manapság, ez kétségtelen.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#39) Balala2007


Balala2007
tag

Megvan valakinek mm2-ben?

[ Szerkesztve ]

AIDA64.com

(#40) Fred23


Fred23
nagyúr

TDP-ről esetleg valami infó? 4W körül saccolnám, de tudnék örülni egy pontos értéknek.

Szerintem a következő tablet generációnál 64GB eMMC lesz az alap, és 2-4GB RAM. A 128GB-ra még kell várnunk vagy 2 évet. UFS érkezése az eMMC helyére még érdekes lehet.

(#41) petakpa1


petakpa1
őstag

Windows 7 tamogatas van ehhez a platformhoz? Szemezek egy Wintel CX W8 Pro típusú mini pc-vel, de Win 10-el jönne. Szeratnek Win7-et telepíteni rá, de lesz hozzá vajon driver?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#42) petakpa1 válasza petakpa1 (#41) üzenetére


petakpa1
őstag

Up

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.