Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

az Arch repokban fönn is van, úgyhogy ki is próbálom, ha tetszik, akkor az benn az irodában is lecserélem az OpenOffice-t

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó teszt, jó lenne több ilyet látni az oldalon. Mondjuk én még hiányoltam egy teljes ablakos screenshotot mondjuk a Writerről.

(#3) Egorov válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


Egorov
aktív tag

Jó lett a cikk. :R

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#4) Lenry válasza WonderCSabo (#2) üzenetére


Lenry
félisten

kívánságod parancs

egyébként hogy kell kiejteni a nevét a csomagnak? én libreofisz-nak ejtem, de gondolom nem ez a helyes.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Én szeretem az ilyen progikat, amik egy község összefogása révén születnek. :U Majd nálam is csere lesz.

Ui: Viszont én utálom a gnome szerű ikonokat. Azok nem barátságosak. :(

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#6) Polesz válasza Inv1sus (#5) üzenetére


Polesz
addikt

Ui: Viszont én utálom a gnome szerű ikonokat. Azok nem barátságosak. :(

Használj Galaxy, Crystal, Oxygen ikontémákat a Tango helyett.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#7) KAMI/ACEMCP válasza Inv1sus (#5) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Ezzel én is így vagyok, nekem - szégyen és gyalázat - a Galaxy a kedvencem.

KAMI

(#8) KAMI/ACEMCP válasza Lenry (#4) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Szerintem itthon nyugodtan ejtsd csak "libreofisz"-nak.

KAMI

(#9) zol2


zol2
tag

Telepítéskor/telepítés után a kiterjesztés összerendelést megcsinálja vagy rákérdez? Az utóbbi OpenOffice-ok nem kérdeztek és nem rendelték magukat hozzá MS Office-os kiterjesztésekhez...

(#10) Lenry válasza zol2 (#9) üzenetére


Lenry
félisten

nálam Linuxon automatikusan hozzárendelte magát a MSO kiterjesztéseihez

(#8) KAMI/ACEMCP :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) zol2 válasza Lenry (#10) üzenetére


zol2
tag

Jah, én Windows környezetre gondoltam.

(#12) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi KAMI! :C

https://www.coreinfinity.tech

(#13) Gorneck


Gorneck
titán

Jó bemutató. Köszönjük. :)

Gorneck#1239

(#14) KAMI/ACEMCP válasza zol2 (#9) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Egyéni telepítésnél rákérdez, ahogy az a telepítési galériában is látható.

KAMI

(#15) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Apám gépére pont ma raktam fel. Köszönjük a bemutatót! :R

sweetlou6.wordpress.com

(#16) zol2 válasza KAMI/ACEMCP (#14) üzenetére


zol2
tag

Ahh, a galéria felett elsiklottam... Köszi!

(#17) Lars


Lars
őstag

Jó cucc, tesztelem, a laptopomon fent is van már, ha ott beválik, felköltöztetem az asztali gépemre is.
Köszönjük a tesztet, ilyesmit gyakrabban is el lehetne követni. Ja és természetesen hajrá hajrá libreofisz ( Én így fogom mondani, akárki akármilyen furán fog nézni rám :D ) :R

(#18) simonzé


simonzé
addikt

"Akinek valamilyen okból – például mert nincs internetkapcsolata – szüksége lenne offline súgóra, az letöltheti azt"

Höhöhöhö

I don't fit in. I fit out.

(#19) KAMI/ACEMCP válasza simonzé (#18) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Nyilván egy másik gépen, ahol van internet.

KAMI

(#20) moli.hu


moli.hu
őstag

ostoba nevvalasztas, hogy milyen neven fog bekerulni a repositorykba?
jelenleg -asszem kijelentheto, hogy - bar a 13183-bol csak 12710-et neztem at az ubuntu 10.10-ben- az osszes lib-bel kezdodo package library

[ Szerkesztve ]

(#21) KAMI/ACEMCP válasza moli.hu (#20) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Kétségtelen ez a név hátrányosan érintheti a Linuxos felhasználókat, de csak beírnak még egy-két karaktert a keresőbe...

KAMI

(#22) CsendesMark


CsendesMark
aktív tag

Jó lett, máris szeretem :)

Az ár per érték arány a vesztesek mentsvára :D

(#23) WonderCSabo válasza Lenry (#4) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi a shotokat, én is találok a neten, sztem télleg hiányzik a cikkből. :)

(#24) Tim82


Tim82
nagyúr

Oxygen Office 3.2.1-ben ha írsz egy szöveget végjegyzetekkel (és menet közben kiderül, hogy a jegyzeteket mégsem a szöveg végére, hanem lap aljára, lábjegyzetekként kérik), akkor nem lehet átkonvertálni lábjegyzetté az eddig megírt végjegyzeteket. (A Súgóban sincsen semmi ehhez segítség.)

Ezt meg lehet oldani a LibreOffice-ban?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#25) M@cika


M@cika
őstag

Jó teszt lett. Egyetlen aprócska megjegyzés: már 2 hete a gépemen figyel és kedvelem.

Nasit a kis fehér medvének!

(#26) rgranc válasza M@cika (#25) üzenetére


rgranc
aktív tag

Az béta volt az, nem?

Nekem hivatalból fenn kell lenni a MS Office-nak a gépen, de önszorgalomból felraktam a Writert már úgy egy éve, és frissítgetem is rendszeresen, mert a MS magyar nyelvi eszközei sehol sincsenek ehhez képest...

(#27) Lenry válasza moli.hu (#20) üzenetére


Lenry
félisten

arch repositoryban libreoffice néven van benn, és ha erre keresek rá, akkor csak releváns találatokat ad.
nem értem a problémádat...

ha az első három karaktert nézzük, akkor az OpenOffice se volt jobb név, tekintve, hogy milliónyi Linuxos program neve kezdődik Opennel

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28) Duree


Duree
veterán

Remekül müködik és nem kell gondolkodni az Office 2010 megvásárlásán 80 ezer forintért

duree54

(#29) bob011


bob011
tag

Jó ez a témázgatás (galaxy ikontéma), mindaddig míg keresztanyám nem ül a géphez...

(#30) M@cika válasza rgranc (#26) üzenetére


M@cika
őstag

Most egy másik gépről írok, így nem tudom megnézni. Volt egyáltalán libreoffice 3.3 beta?
Ha odajutok megnézem, mit ír ki, de valahogy nem rémlik a beta szó.

Nasit a kis fehér medvének!

(#31) Sanya


Sanya
nagyúr

nagyn jó lett a teszt/cikk az új libreoffice-ról.
én kb 3 hete használom, azóta otthon nélkülözhetetlen.

emellett nagyon tetszett a szókincs-es kép, külön gratulálok a cikkírónak, jól eltalálta a keresett szót! :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) nagash


nagash
senior tag

Arról tud valaki, hogy javult-e a makrók helyzete? Nekem a rögzítéssel volt problémám az OpenOffice-ban.

Knoblauch macht einsam.

(#33) KAMI/ACEMCP válasza nagash (#32) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Érdemes kipróbálni és ha probléma van, jelenteni a hibát.

KAMI

(#34) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó lett a cikk! :R
Megtetszett ezért én is kipróbálom! ;)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#35) moonman válasza Duree (#28) üzenetére


moonman
titán

jó lesz az harmada annyiért is. viszont akinek kellenek az online funkciók, a közös munka támogatás, a komolyabb programozhatóság, a helyettesíthetetlen Outlook és persze az MS formátumok problémamentes támogatása, annak jelenleg nem alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#36) themebuilder válasza simonzé (#18) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ez tetszik. :DDD

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#37) bambano válasza moonman (#35) üzenetére


bambano
titán

Ez az online funkciók meg a közös munka meg a satöbbi ez most tényleg így van vagy csak a szokásos csúsztatásról van szó? Az általad linkelt ár home/student ár. Otthon jellemzően nem szokás csoportmunkában dolgozni mind az egy gépen, sps se gyakori, ergo a 26k-s csoportmunka támogatás erős csúsztatás. Ahova meg valóban kell a csoportmunka, oda nem vagy jogosult az általad linkelt programverziót telepíteni. Az a verzió, amit ténylegesen használhatsz online funkciókra és csoportmunkára, mennyibe is kerül?

Helyettesíthetetlen outlook: ez jó duma volt így kora hajnalban.

Az meg a szokásos monopolista trükk, amikor azt sulykoljuk, hogy az ms formátumokat kell hibátlanul támogatni. Remélem, előbb-utóbb az odf-et meg a társait kell majd hibátlanul támogatnia mindenkinek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) moonman válasza bambano (#37) üzenetére


moonman
titán

Home and Student is teljes funkcionalitasu, lehet vele csoportmunkazni.

Outlook igenis helyettesithetetlen jopar szituacioban. otthonra nem kell, de mutass meg egy programot, ami ilyen szinten egyuttmukodik az Exchange-el es a Hotmail-lel.

ODF: a poen az, hogy MS oldalrol megvan a tamogatas, csak a szabadsagharcosoknak budos az MS-fele - amugy szinten nyilt es szabvany - formatum tamogatasa. Open... ize LibreOffice mikor is fogja felajanlani OpenXML-t defaultkent?

[ Szerkesztve ]

(#39) Sweet Lou 6 válasza moonman (#38) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Inkább ne ajánlja fel, mert szar a kezelése. Legalábbis én anno sokszor szívtam OO.o 3.2.1 alatt a .docx-ekkel...

sweetlou6.wordpress.com

(#40) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Jó cikk !! :K
Egész jó kis proggy...idővel majd fejlesztenek benne ezt az..

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#41) KAMI/ACEMCP válasza moonman (#35) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Azért annak őszintén örülök, hogy olyan verziót javasolsz amiben nincs benne a helyettesítehetetlen Outlook. Thinderbird nem elégséges? Evolution nem jó?
Persze, nyilván vannak területek, ahova nem felel meg a LibreOffice/OpenOffice.org, de a felhasználók 90%-a számára biztosan elegendő.

KAMI

(#42) KAMI/ACEMCP válasza moonman (#38) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

A LibreOffice bármikor beállítható, hogy mentsen például docx formátumba. Egyébként ismered a LibreOffice-t, vagy csak előzetes benyomások, hallomások és előítéletek alapján próbálod az MSO-t magasztalni. Az Exchange nem használható Home and Studenttel, sőt csoportmunka tekintetében a LibreOffice is tud annyira mint az általad említett H&S. Te melyik verziót vetted meg amúgy az MSO-ból? Mennyibe is került?

KAMI

(#43) KAMI/ACEMCP válasza M@cika (#30) üzenetére


KAMI/ACEMCP
tag

Volt béta, de nem kapott ekkora publicitást.

KAMI

(#44) bambano válasza moonman (#38) üzenetére


bambano
titán

Ha exchange a szervered, akkor elhiszem, hogy nélkülözhetetlen az outlook. ÉS?
Outlookot szorosain integrálták a hotmailhez. Hurrá. Jajj várjunk csak, mi is van az adatvédelemmel?

Most, hogy felsoroltad az outlook káros tulajdonságait, jöhetnek az előnyei. Akár pl. az evolution-nel szemben.

Párszor már kiveséztük, hogy az ms-nek nincs szabad és nyílt xml alapú dokumentumformátuma.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#45) moonman válasza KAMI/ACEMCP (#41) üzenetére


moonman
titán

emberek, ti tényleg nem tudtok olvasni, vagy csak engem tiszteltek meg azzal, hogy fölösleges vitákat generáltok? direkt kiemeltem, hogy otthonra nem szükséges az Outlook tudása, ezért is javasoltam oda a Home and Student változatot. azt írtam, hogy HA fontosak a következő dolgok, AKKOR nem alternatíva a LO.

és igen, használom, céges gépen évek óta fent van az MSO mellett.

(#46) moonman válasza bambano (#44) üzenetére


moonman
titán

"Ha exchange a szervered, akkor elhiszem, hogy nélkülözhetetlen az outlook. ÉS?"
nincs és, pont van. ennyit írtam, nem kell tovább ragozni.

"Outlookot szorosain integrálták a hotmailhez. Hurrá. Jajj várjunk csak, mi is van az adatvédelemmel?"
miért, mi van vele?

"Most, hogy felsoroltad az outlook káros tulajdonságait"
kifejtenéd :F

"Párszor már kiveséztük, hogy az ms-nek nincs szabad és nyílt xml alapú dokumentumformátuma."
az Open XML-t meg a Mikulás hozta, mi? állj már le a demagógiával.

(#47) bambano válasza moonman (#46) üzenetére


bambano
titán

Az a mondatod az outlookról meg az exchange-ről azt a burkolt állítást tartalmazza, hogy az exchange egy jó levelező/csoportmunka szerver. Nem az. levelező szervernek utolsó utáni esetben sem jutna eszembe, csoportmunka szervernek is csak módjával.

Az openxml, mivel nem xml, nem lehet bármilyen jelzővel ellátott xml sem.

A többiről meg tudod, mit akartam mondani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) moonman válasza bambano (#47) üzenetére


moonman
titán

"az exchange egy jó levelező/csoportmunka szerver. Nem az."

"Az openxml, mivel nem xml, nem lehet bármilyen jelzővel ellátott xml sem."

nem tudom, miért kell ilyen blőd állításokkal megingatni a szakmai hitelességed. az egy dolog, hogy elvakultan gyűlölsz mindent, ami Microsoft, de efféle nyilvánvaló hülyeségeket még nem kéne összehordani.

(#49) miaoumaoi válasza moonman (#46) üzenetére


miaoumaoi
tag

Nem moonman ez nem így van. Te mesterségesen akarsz keresletet teremteni egy termékre, nem igaz hogy az embereknek ezekre a dolgokra van szüksége amiket te leírsz. Az emberek pontosan tudják mire van szükségük, nem te fogod megmondani.

(#50) bambano válasza moonman (#48) üzenetére


bambano
titán

Nem tudom, miért kell ilyen konokul nyomni a microsoft dolgait, ezzel megingatni a szakmai hitelességed. Az egy dolog, hogy elvakultan gyűlölsz mindent, ami nem microsoft.

Csak jelzem, hogy én, mint ms-t utáló linuxos, inkább itthon vagyok ebben a topicban, mint te, ms fanboy. Ha nem szemetelnél tele minden szabad szoftveres topicot ms reklámmal, nem szólnék egy szót se. Bocs, de az én szakmai megítélésemet nem az ms pártközpontban határozzák meg.:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.