Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cuclii


Cuclii
csendes tag

Sajnálatos, hogy egy amúgy közepes szintű készülék minősül a panánál csúcs tv-nek. De legalalább a múlt évi "csúcs modellnek" titulált ócska hulladékot (fx780) sikerült megugrani.

(#2) opr válasza Cuclii (#1) üzenetére


opr
veterán

En is ezt neztem, hogy kb 1000 euros aron ez a TV jonak szamit? Ugy, hogy annyira azert nincs messze az ara a belepo (ok, "csak" 55"-os) LG OLED araktol?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#3) #72042496 válasza Cuclii (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csak az LCD-k közt csúcs náluk, de én is azt néztem, hogy ezzel a készülékkel nem erőltették agyon magukat. :)

***

Ha már HDMI 2.1, kíváncsi lettem volna, hogy támogat-e 120 Hz-et (milyen felbontásokban), van-e eARC vagy más HDMI 2.1-es feature, és hogyan működnek, ha igen.

Az ideális beállítások számomra nem érthetőek. Milyen képmódra vonatkoznak (vagy mindegy a képmód), és csak SDR-re érvényesek, vagy HDR-re is (gondolom, az előbbi)?

Illetve ha már HDR, nem találtam, hogy milyen HDR formátumokat támogat a tévé. Vagy elsiklottam felette, de egy ilyen alap infónak az első táblázatban lenne a helye.

[ Szerkesztve ]

(#4) elefant válasza #72042496 (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

szia,

SDR-re vonatkoznak a színhelyes beállítások
HDR: jogos az észrevétel, köszönöm! beírtam a táblázatba.

üdv
e

(#5) #72042496 válasza elefant (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szuper, köszi, akkor ez is támogat mindenféle formátumot. Ez tetszik az idei Panákban.

Arra van remény, hogy majd a 120 Hz támogatást is megnézitek a következő tévés tesztekben? Kanapés gamereket szerintem érdekelné.

[ Szerkesztve ]

(#6) Cassi


Cassi
senior tag

Már fent van az oldalon a GX830 is, az tűnik inkább a csúcsmodellnek.

Az E* D*-nál csak 250e Ft, egy 58"-os multi HDR-es TV-hez képest ez az ár nagyjából rendben van.

(#7) GSP


GSP
aktív tag

Végülis nem rossz.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#8) sakal83


sakal83
addikt

Ahogy nézem a Pana elengedte a felsőkategóriát az LCD technológia felhasználásával. Az már az OLED területe. Ez egy közepes kisiparos készülék. Semmi extra, csak működik aránylag jobb képminőséggel.

180-200k-ért jövőre vállalható

[ Szerkesztve ]

(#9) Locutus válasza #72042496 (#3) üzenetére


Locutus
veterán

Nem tudod mivel meghajtani a HDMI 2.1-et egyelőre, nincs ilyen VGA.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#10) #72042496 válasza Locutus (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

HDMI 2.0-s VGA val is lehet tesztelni amit írtam. Chroma subsampling mellett 8 biten 2160p@120-ig van elég sávszélesség. Arra vagyok kíváncsi, hogy a tévé elektronikáját felkészítették-e erre, ha már a csatlakozók HDMI 2.1-esek.

Aztán ha ez megy, akkor egy leendő HDMI 2.1-es VGA-val meg lehet majd nézni subsampling nélkül, illetve 10 biten is.

[ Szerkesztve ]

(#11) judek válasza Cassi (#6) üzenetére


judek
tag

A GX810 és GX830 az ugyanaz csak az egyik fekete a másik meg szürke :DDD

(#12) Akula válasza sakal83 (#8) üzenetére


Akula
őstag

szerintem az a limit amit ki lehet hozni ezzel a technológiával.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#13) sakal83 válasza Akula (#12) üzenetére


sakal83
addikt

Van ebben még kraft, a pana is adott ki már jobbat pl.: DX900, de az EX780 is jobb volt. Egyszerűen már olcsóbb az Oled (egy csúcs LCD-hez képest), aminek a képminősége külön könyvtár. Az LCD technológiával nem is elérhető - ahogy írod is - az a képminőség. (főként a feketeszint és betekintési szög)

350k-ért már bőven lehetett venni Oledet idén, a Sony xf9005-se is ennyiért ment, így csak speciális esetekben lehetett valós alternatíva a Sony (beégéstől való paranoia, monitorként használt), ami egyébként jó tv.

[ Szerkesztve ]

(#14) Cassi válasza judek (#11) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem, a talpuk más (de úgy tűnik, néhány képen is összekeverték).

(#15) granini


granini
őstag

"Az olyan fontos darabok, mint a YouTube, Netflix, Amazon Prime stb. " - oké, szerintem a stb kategórában, különösen a magyar piacon az HBO GO applikáció elég fontos, és köztudottan a Firefox OS amit a Pana használ nem támogatja, nem elérhető. Nekem EX700E szériám van, azon nincs. Miközben bármelyik más platformon (Tizen, Adroid alapú tévék mindenhol elérhető..)

Érdeklődnék hogy erre a TV-re is igaz-e ez az állítás vagy dolgoztak végre rajta hogy legyen HBO..? Köszi a választ!

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#16) judek válasza Cassi (#14) üzenetére


judek
tag

Talpa is más. De tudásban ugyan az a kettő

(#17) mcs válasza Cuclii (#1) üzenetére


mcs
veterán

Inkább az a sajnálatos, hogy az egykor élbolyban bóklászó Panasonic (Matsushita) folyamatosan csúszik lefele. :)
Úgy látom, hogy nem igazán tudnak már kitűnni bármivel is a tömegből, mint annak idején a 80as és 90es években.

(#18) kőbaltás válasza granini (#15) üzenetére


kőbaltás
tag

Szia 👋
Azt hiszem, hogy az HBO-GO szolgáltató függő is. A net szolgáltató támogatja akkor van. Nekem egy 4 éves TX 600E kategóriájú Panasonic tv-m van, és támogatja. Bár nem vagyok előfizető.

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#19) kőbaltás válasza elefant (#4) üzenetére


kőbaltás
tag

Üdvözletem!
Arra lennék kíváncsi, hogy milyen tv szolgáltatás mellett tesztelték a készüléket. (kábel, műholdas, vagy földfelszíni sugárzás).
Habár a fenti leírás alapján ezt a típust nem venném meg. Pedig nagyon szeretem a Panasonic-ot. Majd minden háztartási gépem az. A média lejátszók mind. Ja, még egy kérdés, az USB-n keresztül lehet felvételt készíteni? (pl.: pendrive)
Köszönöm szépen a választ! 😉 👋

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

(#20) faresz89 válasza Cuclii (#1) üzenetére


faresz89
csendes újonc

Szerintem az fx780 teljesen jó. Te mire alapozod a véleményed?

(#21) Riddick77


Riddick77
tag

Most vettem Panasonic TX-50GX830 239e akcióban a M.M. 1 hétig.
A tesztelők nem néztek meg egy-két dolgot, ha jól látom.
Egy ilyen TV-t Dolby Vision és HDR10+ 4k UHD anyaggal érdemes tesztelni (Netflixen van sok új ilyen film, és hihetetlen jó minőséget ad).
A portok HDMI 2.1 tudására ,meg az Xbox One X a jó teszt, kiírja mit tud a 4K -tv (jelzi milyen extra funkció elérhető a készüléken és mi van azokból bekapcsolva).
Tud USB-hdd re felvételt készíteni, még nem teszteltem. :B

https://www.whathifi.com/reviews/panasonic-tx-50gx800b

[ Szerkesztve ]

KL

(#22) Scholes9


Scholes9
nagyúr

55-ös B8 nem sokkal többért kapható még és azért nem egy kategória. Nem is kérdés melyiket érdemes venni, max, ha csak valaki nem 0-24-ben ugyanazt a csatornát nézi vagy monitornak használja. Bár még akkor is drága nagyon ennyiért.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) QwErTy42 válasza Scholes9 (#22) üzenetére


QwErTy42
addikt

Jaja

Enny pénzért nagyon nem kellene adniuk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#24) Cuclii válasza faresz89 (#20) üzenetére


Cuclii
csendes tag

Kb három hónapig használtam. Kontraszt nagyon gyenge, IPS glow, felhősödés és brutál bevilágítás a bal alsó sarokban. Szervíz válasza: "ez ilyen". Ja és a beépített mélysugárzó hiánya miatt a hangzás is gyenge, dimming lassú, kevés a jó applikáció. Az 5 éves samum olyan szép feketét ad, hogy öröm nézni, szóval ez után nagy csalódás volt.
Három hónap elteltével 20e forinttal drágábban vettem egy B55-öt. Árban különbség elhanyagolható, minden más ég és föld.

[ Szerkesztve ]

(#25) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ennek a tévének a legérdekesebb paramétere az 58-as képátló. Minden más átlagos.

(#26) Piftuka


Piftuka
veterán

Sokan erős túlzásokba estek, mert...

1. A Panasonic a "kommersz" gyártók közül mindig is a legdrágább volt. Ezen nem akart soha, és nem is akar változtatni. Nem örömteli ez, de tény.

2. A megjelenésükkor minden cég új televízió készüléke (az adott kategóriában), min. ~30-40%-kal drágább, mint a piacra dobást követő 1 évben. Ez tényleg szignifikáns különbség, de senkinek nem kötelező az új modelleket rögtön megvásárolni.

3. A jelen cikkben ismertetett tévé éppen egy egészen korrekt darab a maga kategóriájában. Akciós áron, kifejezetten versenyképes lesz az LCD televíziók piacán.

4. Annak pedig kifejezetten örülni kell, hogy a Panasonic - nyilván hallgatva a kritikákra, és ismerve az eladásra vonatkozó statisztikákat - visszatért a jól bevált VA panelhez, és a 6xx sorozatuk feletti szériák összes tagját ilyen panellel szerelik.

5. Az viszont egyértelműen negatívum, hogy még az LCD csúcsmodelljük is csak 60 Hz-es panelt kapott. (ha hinni lehet a híreknek.)

Kár ezért, mert az EX780 készülékkel bemutatta a Panasonic, hogy milyen remek LCD televíziót képes alkotni!

Érdemes lett volna most is, legalább a 8xx modellekbe 120 Hz-es panelt tenniük. (Talán jövőre eljön az az idő is?)

Summa summarum:

- Addig kell örülni, amíg egyes gyártók még foglalkoznak az LCD televíziókkal is, ugyanis sok területen az OLED ezeknek még nem tud megfelelő alternatívája lenni.

"Aquila non captat muscas."

(#27) Dreimus válasza #72042496 (#10) üzenetére


Dreimus
senior tag

Sztem 8bit+frc-vel valós 10bitet nem kell várni a jövőben sem :)

Nem ártana sztem a tesztekben megemlíteni ezen paramétereket, mert sokakat érdekel eme infó hogy valós-e a színmegjelenítése vagy rásegített.
Illetve lehet csak az én figyelmemet kerüli el, de az is jó lenne ha ki lenne mérve a max fényerő amit ki tud sajtolni a tv magából, mert sokszor a 600/800/1000+ cd/m érték sem valós, pl ahogy nézem ez a tesztelt tv is csak 500-at tud(és valszeg ez lesz a valós értéke, mert ahogy nézem a tesztben a dinamikus módnál mértek 297cd/m értéket).

[ Szerkesztve ]

(#28) wierra válasza Piftuka (#26) üzenetére


wierra
senior tag

Azért az durva, hogy sok tekintetben visszalépés a GX8** az EX780-hoz képest. :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#29) sakal83 válasza wierra (#28) üzenetére


sakal83
addikt

Az fx780hoz kepest elorelepes. Az ex780 kivalo szeria volt ahogy az as640 is ami va 100hzes panelos directledes tv volt a kozepkategoria aljan mint most a sony csucsa az fx9005...

Mind a ket tipusom volt es 5*osak voltak. Az ex780nak csak az edge ledes hattervilagitasa nem tette tokeletesse.

[ Szerkesztve ]

(#30) DEJVID válasza kőbaltás (#18) üzenetére


DEJVID
őstag

Nem függ szolgáltatótól, külön is elő lehet fizetni rá.

(#31) Cassi válasza Piftuka (#26) üzenetére


Cassi
senior tag

"mindig is a legdrágább volt"

A piacon mindig csak jelen idő van. A Loewe (Sharp stb.) is azt hitte, ők olyan prémium valami, ami többet ér a piacon az átlagnál. De nem ér. Ez a TV most megvehető 240e-ért, miközben az FX780 400e-ről indult. Ez van, nem veszik meg többért. Így van most egy nagy szakadék a budget felé hajló LCD-s modellválaszték és az OLED között. Ebben a sávban nehezen lehet bármit eladni.

(#32) granini válasza DEJVID (#30) üzenetére


granini
őstag

Szerintem is teljesen szolgáltató független. Vagy van letölthető HBO GO app a Tv-dhez vagy nincs. A Panasonicshoz általában nincs. Ha meg bizonyos modelleknél elérhető, akkor nem értem hog a többinéé miért nem, amikor ugyanaz a FirefoxOS és ahhoz tartozó App Market fut mindegyiken.. :U

<CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

(#33) BReal


BReal
addikt

Az EDigitalban akcióban 240000 Ft-ért elvihető a TV. Azért így már pl. az LG B8-hoz képest jóval olcsóbb (és kb. ez is a reális).

(#20) faresz89: Az volt a baj, hogy az FX780 IPS paneles volt. Csúcs LED kategóriájukba beraktak egy IPS paneles TV-t. Gáz volt. Most újra van VA, valamint Direct LED-es modellek is (elmúlt talán 2 évben csak Edge LED volt). Ez jó irány. Mondjuk a 120 Hz kihagyása fájó. Bár szerintem inkább legyen VA, mint 120 Hz, ha már lehet választani.

(#28) wierra: Viszont - ahogy sakal83 írta - az előző évi FX-hez képest előrelépés.

[ Szerkesztve ]

(#34) wierra válasza BReal (#33) üzenetére


wierra
senior tag

...és még így sem érte el a két évvel ezelőtti zászlóshajó színvonalát. Egy lépés előre, kettő hátra. :(

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#35) Sinesol válasza mcs (#17) üzenetére


Sinesol
veterán

Jelenleg az OLED tv-jük a piac legjobbja, ez nem elég?

(#36) Riddick77 válasza Sinesol (#35) üzenetére


Riddick77
tag

Ezt a Pana Lcd t én is vissza vittem. Plazma után komoly hiányérzetem volt a fekete szintben. Akcióban szereztem a MM ból egy Panasonic 55Gz950 oledet, az brutálisan jó tv. :K

KL

(#37) kőbaltás válasza Riddick77 (#36) üzenetére


kőbaltás
tag

Üdvözletem!
Most rendeltem meg ezt a tv-t. Viszont elolvastam újra a tesztet és a hozzászólásokat. Sajnos nem túl jók a vélemények.
Most az eDigital - ban 220k.
Ennyiért mást választanál? Mert akkor visszamondom a rendelésem.!
Kérlek segíts! :(( :R
Nehogy rosszul döntsek :W
Tisztelettel: Bajkai László 👍 👋
ps.: mindig is Panasonic tv-m volt. 😃
Soha nem csalódtam bennük, most sem szeretnék!

[ Szerkesztve ]

Tanulj mások hibáiból! Az élet túl rövid ahhoz, hogy valamennyit magad is elkövesd!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.