Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Воланд


Воланд
titán

kar erte.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#2) Graphics válasza Воланд (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt nem mondták, hogy nem lesz :)

Mivel elég nagy az űr a most megjelent készülékek között, így esélyes, hogy jönni fognak :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) liquidgold válasza Graphics (#2) üzenetére


liquidgold
tag

Az a kár hogy nem ilyen lesz, 950 ből kiindulva

(#4) Quasi_modo válasza Воланд (#1) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem is lett volna csúnya.

valami

(#5) Giovan!


Giovan!
addikt

Szép telefon, kár a mészért.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#6) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Lenni vagy nem lenni?

(#7) Pttypang válasza Воланд (#1) üzenetére


Pttypang
veterán

750 attol meg johetne, en raerosen varok valamelyikre.

Everybody lies.

(#8) Воланд válasza Pttypang (#7) üzenetére


Воланд
titán

csak meg ne oregedj a varakozasban.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9) for3l válasza Pttypang (#7) üzenetére


for3l
senior tag

én is 750-re várnék, főleg, hogy szolgáltatóhoz is jöjjön. 850-től azért félek, mert ugyan olyan lehet, mint a 830 volt anno (735-től alig jobb, viszont jelentősen drágább).

(#10) Pikkolo^^ válasza Воланд (#1) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

kár érte, jó ügynök volt

Az MS nagyon Apple akar lenni, de a hype és fanatikusok miatt ez nem fog összejönni.

(#11) Luck Dragon

Ha valoban ilyen lesz, akkor nagy kár, a 830 és 820 páros "szerintem" sokkal szebbek voltak.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#12) Pttypang válasza Воланд (#8) üzenetére


Pttypang
veterán

Raerek, max majd veszek valami aktualisan altalatok nagyjabol ajanlott kukarobit.

Everybody lies.

(#13) mike1334 válasza Pttypang (#12) üzenetére


mike1334
veterán

Én is egyre inkább kacsintgatok a droid felé. Két éve még alsó árszegmensben a lumia ajánlat (vagy a droid a legrosszabb, attól függ, honnan nézed), de mára az olcsóbb droid is egész használható, meg hetente jelenik meg 10 új, a kínaiak mellette árversenyeznek....össze kellene szednie magát a microsoftnak, mert megint elnyargalt a mezőny messzire...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#14) vzsryl válasza Pttypang (#12) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én elejétől kezdve WP vonalon mozogtam, mert elsőre jobban bejött, mint addig bármelyik droid vagy az Iphone. De szombaton átmentem droidra. Nem voltam hajlandó tovább várni egy normális közép felső-közép kategóriás MS-re. Már a rokonaim, ismerőseim felét megtérítettem, és átálltak WP-re. Ezért elég rendesen meglepődtek, hogy droidon kötöttem ki. Nagyon sajnálom a dolgot, mert az OS maga sokkal jobban tetszik, de már annyi kompromisszumot kellett volna kötnöm, amit nem tudtam lenyelni.
Egyetértek több előttem hozzászólóval is, kár érte. :(

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#15) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Anno a windowscentralon azt írták, hogy a 750-850 tényleg törlésre került, de utána a 850 törlését törölték :D. Szóval én még reménykedem, nagyon kéne valami a 550-950 közé. Nekem elég lenne egy FHD kijelzős Snapi 808 Continuummal.

Laci

(#16) mike1334 válasza vzsryl (#14) üzenetére


mike1334
veterán

Mire váltottál?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#17) jorgoszka válasza vzsryl (#14) üzenetére


jorgoszka
tag

lumia 735 miért nem felelt meg?

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#18) erahurka válasza vzsryl (#14) üzenetére


erahurka
félisten

Én is Droidra fogok váltani de én az egész Windows rendszerből kiábrándultam. Szenvedés az appokkal, rengeteg bug... Nem mondom hogy az Android tökéletes, de régen nem az a szint hogy 100,000 forintért is kukarobit kapsz a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

(#19) gerii válasza vzsryl (#14) üzenetére


gerii
addikt

Középkategória nélkül nem tudom mit akar a Microsoft, de komolyan, mit hisznek ezek, mi fog történni?
Én is vártam hogy bejelentik a középsőket, de hiába, lesz helyette Huawei-em.

(#20) vzsryl válasza jorgoszka (#17) üzenetére


vzsryl
nagyúr

1. Amoled.
2. Nem éreztem elég nagy ugrásnak.
3. Nincs Telenornál. (Csak előfizuval, kedvezményes áron vásárolok telefont.)

(#18) erahurka: A Denimig nem volt semmi baj a rendszerrel. Utána viszont borzasztó instabil lett. Ismerőseim droidjai nem produkáltak annyi téglásodást, mint a 625-öm. Ettől függetlenül a rendszer felépítése, átláthatósága, egyszerűsége, eleganciája számomra még mindig etalon és tökéletes. Ez a csempés felület szerintem egyértelműen, fölényesen a legjobb a mobil UI-k közül.

(#19) gerii: Ennyi. Sajnos ez a felállás még számomra (WP fanboy) sem versenyképes.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#21) Pacee87 válasza erahurka (#18) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Kukarobival (remélem ezért nem bannolnak egy órára, mint az iSzarért) az a baj, hogy az első 1-2 hónapban hozhatja a szintet, de a fekete leves utána jön... Ha csak nem SMS-re és telefonálásra használod kizárólag! Nem beszélve arról, hogy frissítése ne számíts, vagy ha mégis lesz akkor köszönet nem lesz belőle! Plusz az egyéb apróságok: Működjön az ébresztés és ugyan már ne teljes hangerővel kezdjen el nekem tutulni reggel, ha éppen ébreszt! Ok, tudom, lehet berakni olyan dallamot, de ez szerintem a gyártó feladata lenne, hogy ugyan már gondoljon arra a hülyére egy kicsit aki azért a telefonért pénzt fog adni... Ezek a dolgok pedig akkor szoktak szembetűnni amikor már használod... Ettől függetlenül megvannak az előnyei a droidnak, de max a felső kategóriában. Biztos van egyébként az iphonnak is, csak az én értékrendemben nem igazán találtam még olyat...

(#22) icp1970


icp1970
senior tag

Bár csak ilyen lenne majd. :K

(#23) KovátsAti válasza vzsryl (#20) üzenetére


KovátsAti
csendes tag

Esélyes, hogy azért mert elég régi telefon. Az újakkal semmi baj.

(#24) vzsryl válasza KovátsAti (#23) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Akkor ne jöjjön ki rá a Denim, ha nincs is rá optimalizálva. Így semmivel se találom jobbnak a frissítését, mint egy átlagos droidét. Engem nagyon bosszantott, hogy sok pluszt nem hozott, de instabilitást bőven. Nem ezt szoktam meg tőlük. 8.0 ---> 8.1 ---> Cyan egyre jobb volt, de a Denim olyat bevert az 512MB-os telefonoknak, hogy csak pislogtunk sokan. A kedvencem az volt, hogy a twitchTV élő stream mediumon 1-2 kisebb akadással elfutott Cyannal, de Denimmel már low-on is kifagyott és "out of memory" üzit dobott... De kellemetlen volt az is, hogy 1-2 havonta tégla lett a telefonból negyed órákra.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#25) GeryFlash válasza Pacee87 (#21) üzenetére


GeryFlash
veterán

És ilyen kommentek valóban megszülethetnek, jóég... Félre ne érts, nem azt akarom h moderáljanak vagy bármi, azzal van baj ilyen gondolatok, mint az Android telefonálásra és max sms-ezésre használható ember agyába megfoganhat... Valahogy közel 1 mrd ember mégis jól el van vele, persze biztos a légy-l*szar esete lehet itt is, nem az, hogy lassan nincs olyan árkategória ahol az ember ne tudna 3-5 teljesen korrekt és akadásmentes készüléket venni. Régen még lehetett puffogtatni ezt a ,,Android 100 ezer Ft felett használható" dumát, de most már bőven kapsz 50-70 ezerért nem dzsunka mobilt 2GB RAM-mal, de egy 35-50 ezres LG/Sony/HTC 1 GB RAM-mal is hasonlóan pörgős mint a vele egy árkategóriában lévő WP-k.

Igen, ebben az árkategóriában nem kapsz 1 frissítésnél többet, sakkómivan? Csóró 925 megkapja a WIn 10-et, és akkor jobb lesz? Lesz esetleg Play Store/App store szintű app kínálat? Persze tudjuk, csak annyiban különbözik a Windows Store-tól az előző kettő, hogy itt több a fingós app, de azért valahogy mobilszoftver teszteknél topikba mindig megy a sírás, hogy Windowsra miért nincs ;]

Egyébként meg semmi bajom a Windows készülékekkel, csak ezzel fanboy gondolkodásmóddal. Személy szerint örülnék ha terjedne a Win 10 Mobile és valódi versenyhelyzet alakulna ki, de ehhez kellenének (felső) középkategóriás készülékek is, nem csak 30 ezres s200-400-as illetve 190 ezres high end cuccok.Ha lenne egy max 145mm-s 5-5,2"os legalább s620-as készülékük komolyan meggondolnám a váltást, ha a Visual studios ,,1 gombos portolás" révén valóban megéri majd kiadóknak Win-re is fejleszteni. Nyílván nem lesz 5 perc alatt apk-ból win kompatiblis app, de ha mondjuk a portolás költségének 80%-át meg tudnák velük spórolni a fejlesztők tuti megoldódna az app kínálati kérdés. A másik kimenetel szerint meg a Windows egy vadnyugattá változna app megbízhatóság szempontjából, azért csak nem lesz így.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) #16820480


#16820480
törölt tag

155x77? Mekkora telefon lett volna ez? Ilyen házba 5,7-es kijelzőt lehet már pakolni simán :U

Egyébként én is ezekre vártam volna (bár nem ilyen tepsi méretben), de nem jönnek, meg igazából már a W10 sem jön be annyira az insider próbálgatása után :(

(#27) kekegsm


kekegsm
őstag

Az az igazság, hogy már nagyon jó Androidos készülékeket lehet kapni 45-70e forint kategóriában, de sokszor még olcsóbban is, FeketePénteken vette ezt egy ismerősöm, akkor került neki 21.000Ft-ba+vám+áfa, de így is megvolt harminc alatt.

Valahogy kezdi elveszteni a WP a vonzerejét, ugyanazok a gondok a mai napig megjelennek, amik évekkel ezelőtt is megvoltak, és úgy tűnik az MS csak ül, és lóf...t sem csinál. Ebben a világban nem lehet tollászkodni 1-2 évig, legfeljebb 1-2 hét és a konkurencia kielőz.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#28) Воланд válasza kekegsm (#27) üzenetére


Воланд
titán

szerintem keresve sem talalhattal volna nagyobb hulladekot. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) boncser válasza Воланд (#28) üzenetére


boncser
aktív tag

:DD

(#30) for3l


for3l
senior tag

de van bármi hivatalos infó arról, hogy tényleg nem fognak jönni ezek a telefonok (650, 750, 850)? vagy az emberek most csak bebeszélik maguknak ezt?

én amúgy türelmesen tudok várni, el vagyok a 925-tel.

(#31) Воланд válasza for3l (#30) üzenetére


Воланд
titán

nem szokas bejelenteni, hogy ha torolnek egy fejlesztes alatt allo modellt. 650-es allitolag lesz, a tobbi nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Kár érte valóban, de szerintem is kellett volna a kínálatba.Már egy későbbi Lumián se lesz többet előlapi érintőgomb? :( Valaki írta feljebb, hogy mitől lesz jobb pl az L925-nek, ha megkapja a Win10-et? Mutass egy androidos készüléket, ami bőven modellciklusa végén megkap egy fő rendszerverziót? :)

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#33) for3l válasza Воланд (#31) üzenetére


for3l
senior tag

ok, csak itt úgy beszélnek róla emberek, mintha tényleg bejelentették volna.

hát, ha valóban így lesz, akkor lehet nézek majd egy használt 930-at, mert a 950 (egyelőre) nem az én pénztárcámnak való, viszont szeretnék WP fronton maradni (még anno egy HD2-re raktam fel a wp7-et vagy 4-5 éve, azóta nem tágítok).

(#34) janeszgol válasza GeryFlash (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

+1!

Remélem avval mindenki tisztában less, hogy várható a WP vonal teljes kukázása a W10M megjelenése utáni fél-egy évvel. Tehát mint WP7-nél: a böngésző egyre kevesebb webolalat tud megjeleníteni, Skype nuku, alkalmazások nem szaporodnak. Az én gondolatomban egy okostelefon arra való, hogy hívás, sms, net, foot és egyéb. (Persze ha valaki cask hívásra és sms-re használja, akkor is job egy okos telefon, mint egy buta, mert kényelmesebb olvasni a nagyobb kijelzőt. Ebben elég fiatlaos a gondolkodásom, szemben a "cask erre elég egy butatelefon is" huszasokkal.)

Én amúgy azt gondoltam még a nyáron, hogy veszek egy L625-öt, L720-at, rádobom a WP8-cat és élem az életem. Aztán rájöttem, hogy nem szolgálna ki. Pláne a böngésző miatt. Ugye az IE már most el van felejtve.

#28: mondjuk pénzt én sem adnék azért az Umiért vagy mi a fityfenéért, de tartósságban a Lumiák sem remekelnek. Mondjuk a Nokia Care (már lehet más a nevük) a legjobb szerviz szolgáltatás. Talán cask az LG szervize tudja felvenni a vsersenyt.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) Polllen válasza Воланд (#1) üzenetére


Polllen
nagyúr

77 mm széles tepsi... szerintem nem kár érte.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#36) Pacee87 válasza GeryFlash (#25) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Örülök, hogy 1mrd ember elvan vele tényleg, én 1 éve nem ezt tapasztaltam meg a saját bőrömön! Nem volt rossz telefon, csak hát 1-2 hónap után kezdtek előjönni a vázolt parajelenségek (plusz a többi amit nem írtam le)! A fanboyt remélem magadra értetted! Én az elmúlt két évben 3 különböző rendszerrel tettem próbát előítéletek nélkül, majd kiválasztottam azt ami számomra a legoptimálisabb!

Béke Veled és használd boldogan a 35-50 ezres Droidot! Én a 70 ezrest nem tudtam boldogan használni!

A moderálási sztorit meg azért hoztam fel, mert diszkriminatívnak érzem (az Android felhasználókra nézve), hogy nyugodtan lehetett kukarobizni az iszart meg kimoderálták egy másik topikban, pedig szerintem egyik sem különb a másiknál!

(#37) ctvagyok válasza Neurotoxin (#32) üzenetére


ctvagyok
őstag

A 925-re érkező 10 arra jó, hogy lehet verni rá az embernek a nyálát, hogy bezzeg a droid. Pont annyi értelme van, mint a 4s-re a z iOS9 -nek. Pusztán a hardver okán is.
Közben meg lehet ügyesen elfelejteni , hogy létezik a nexus.
Arról nem is beszélve, hogy nem hivatalos verzió telepítése minimális utánajárással megoldható android esetében.

Persze ha kell az alkalmazások futtatásához az új verzió, akkor kell. De droidos appok nagyrésze 4.2-őn is elduruzsol.

(#38) Ricardo


Ricardo
félisten

Valóban elférne egy frissebb darab a közép mezőnyben is. Elég sokan vannak akiknek az alap kevés, a csúcs meg drága.

(#39) Polllen válasza Ricardo (#38) üzenetére


Polllen
nagyúr

A középmezőny eljutott már egy ideje oda, hogy a többség igényeit ki tudja elégíteni, haszon viszont nem sok van rajta. Android fronton jól megdrágították őket, a többiek meg inkább elhagyják, hogy vegyél csúcs készüléket. (sztem)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#40) gerii válasza Воланд (#31) üzenetére


gerii
addikt

Vicces lesz hogy 50k után 150k lesz a jobb telefonjuk ami kapható. Komolyan bejöhet amit a Nokiás topicba írtam, miszerint hamarabb fog normális eszközöket kiadni a Nokia mint az őt felvásárló Microsoft. De ha belegondolunk baromira megérte felvásárolniuk a készülékgyártó részlegüket is, mert sz@rt se csinálnak vele.

(#41) Pacee87 válasza Neurotoxin (#32) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Én úgy tudom, hogy az alsó kategóriában marad a dedikált érintőgomb! Én is sokat panaszkodtam és köpködtem érte, nem is tetszett először anyám 735-ösén, de aztán egyre inkább megbarátkoztam vele, a 950-en meg már kifejezetten tetszik és furcsa lenne dedikált gombokkal. Szóval ne bánkódj miatta!

(#42) Neurotoxin válasza Pacee87 (#41) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Furcsa amit írsz, mert az x3x generációnál pont a felsőbb kategóriák kaptak dedikált gombokat. Kamera gomb?-persze nem is létfontosságú, hiszen 830-on én is csak hébe-hóba használom.

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#43) Pacee87 válasza Neurotoxin (#42) üzenetére


Pacee87
aktív tag

Nem mondom nem egyszer, nem kétszer, hogy nem furcsa, de megkövetem magam, mert JÓK a virtuális gombok! Pláne AMOLED-del

(#44) TTTotya


TTTotya
senior tag

Szóval a Nexus 5x lett volna a Lumia 850? Nekem legalábbis az ugrott be elsőre.

(#45) Pttypang válasza janeszgol (#34) üzenetére


Pttypang
veterán

Tehát mint WP7-nél: a böngésző egyre kevesebb webolalat tud megjeleníteni,

LoL.

(#42) Neurotoxin
Nekem kell a fizikai erintogomb es a kameragomb. Talan ezek alapjan veszem a kovetkezo telefonomat..

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.