Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Depression


Depression
veterán

Úgy látszik az átlag vásárlót jobban érdekli, hogy beférjen a szekrényébe a tv, minthogy nagy legyen.
Nekem már régóta nagyobb, mint amit jósolnak átlagnak 3 év múlva.
A mostani moslék minőségű SD csatornák 4k-n sem fognak jobban mutatni, teljesen feleslegesnek érzem még nagyon sokáig.

Amit hiányolok a cikkből, hogy mennyiről emelkednek ekkorára. A képek alig kivehetőek mobilon.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#2) berVi válasza Depression (#1) üzenetére


berVi
senior tag

A TV adas minosege egyre kevesbe relevans 2017-ben, plane a magyar TV adase. A helyes kulcsszavak: Netflix, YouTube, Twitch.

(#3) strogov válasza Depression (#1) üzenetére


strogov
senior tag

"A mostani moslék minőségű SD csatornák 4k-n sem fognak jobban mutatni, teljesen feleslegesnek érzem még nagyon sokáig."

Egyrészt nagyon sok egyéb tartalom van az SD csatornákon kívül ... mondhatjuk, hogy csak egyéb tartalom van, mert az SD csatornák tartalmat nem közvetítenek. Viszont ha a japán átlagos képátlót nézzük akkor valóban semmi értelme a 4k-nak, mert abban a méretben nem ad semmi pluszt.

A 8k mellőzésén nem csodálkozom. Külön lakást kell építeni, hogy akkora tv beférjen amin érzékelhető különbség lenne a 4k-hoz képest.

(#4) DeSanto


DeSanto
őstag

Ez a smart egy vicc.
Majd ha nem spórolják ki a hardvert a tv-ből addig használhatatlan hulladék.
Weboldalak megnyitása fél napot vesz igénybe. Youtube videók nézésén kívül semmire sem jó szerintem.
Csak felidegesíti az embert a lassúságával.

(#5) #56573440 válasza strogov (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

a 8k-t csak ipari felhasználásra -reklámfelület boltban, céges demók bemutatóteremben kiépített videofalán, etc- tudom elképzelni tv-n, ez már nálam a nappali viszonylatában kizárólag projektorral értelmezhető. Oda viszont simán, más kérdés hogy az árak hogy alakulnak majd egy ennyire szűk piacon, de van egy tippem ;]

DeSanto: van amiben van értelmesnek kinéző vas is, csak azért többet is kérnek. A legnagyobb bajom ott is az, hogy a gyártó adhat rá csak ki frissítést, és ezt viszonylag nem akarják megtenni egy idő után. Vagy ha igen, akkor egy tollvonással szüntetnek meg funkciókat, mint kollégánál, aki skypolni akart tv-n. Megvette huszon ezerért a wifi sticket, harmincon túl a kamerát, fél év után meg egyszerűen kiszedték alóla az appot. Plex topikokban is előforduló gond, hogy az adott modellre a kliens ezer éves és ezért szívás ha egyáltalán használható bármilyen szinten... Ez van sajnos,.

[ Szerkesztve ]

(#6) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Mekkora előrejelzés....Bakker inkább hívtak volna meg mindenkit a perezentáció árából egy rekesz jóféle IPA-ra...

Abe due dembella

(#7) Teaway


Teaway
veterán

Öt évvel ezelőtti indexkép? Lehetett volna naprakész is :)

Nincs itthon csokid??

(#8) WhiteEagle77 válasza DeSanto (#4) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Netflix es Amazon Video app tokeletesen mukodik a smart TV-nken. Az viszont teny, hogy a fomenu/menuk elegge lassan jonnek be, zavaro egy kicsit...

(#9) WhiteEagle77 válasza #56573440 (#5) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Igen, a frissites hianya gond. Nekunk az eleg draga Sony TV-nken osszesen egy frissites volt Android 5.0-rol 5.1.1-re, es azota semmi... :-( Mondjuk ezzel a Google-nek kellene valamit csinalnia, mondjuk kotelezni a gyartokat, hogy mondjuk fel even belul tegyek fel a keszulekeikre (TV-k, tabletek, telefonok stb.) a legujabb Android verziot, egyebkent naponta x osszeg buntetest kell fizetniuk, vagy valami hasonlo.

(#10) drdr válasza berVi (#2) üzenetére


drdr
senior tag

Attól függ mit akarsz nézni, mármint milyen típusú műsort, nem biztos hogy alternatívák azok...

(#11) Wesder


Wesder
félisten

Jó a csaj :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) DeSanto válasza #56573440 (#5) üzenetére


DeSanto
őstag

Akkor miért van benne smart ha dög lassú és kivesznek "alapfunkciókat".
Egy alap rendszer elég lenne. A csatorna váltástól kezdve a "boot" időn át minden lassú, de rá lehet mondani hogy smart.

(#13) -=RelakS=- válasza DeSanto (#12) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Bekapcsolom a tv-t. Váltanék bementetet.
"Az intelligens funkciók még nem elérhetők"
Anyád, LG? Bemenetet akarok váltani, nem youtube-ot indítani...

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#14) nonsen5e válasza DeSanto (#4) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha még csak a teljesítménnyel lennének a gondok, és nem a biztonsággal. :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#15) Dareiosss válasza WhiteEagle77 (#9) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Már bocs, de most is kint van a 6.0 ás android a Sonykra, az hogy te nem frissíted az a te gondod....

(#16) hardzsi2 válasza Depression (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

"Úgy látszik az átlag vásárlót jobban érdekli, hogy beférjen a szekrényébe a tv, minthogy nagy legyen."

Szerintem ez Japán esetében úgy hangzik (pláne a 40+ milliós Tokiót), hogy "az átlag japánt jobban érdekli, hogy a tv beférjen a 4nm-es szobájába és 1m-ről is tudja nézni...".

Ha nálunk megragadt a képátló 40 colon, annak más okát nem tudom elképzelni, mivel tech-buzi népről beszélünk, tehát simán megengedhetnének maguknak és be is ruháznának jóval nagyobb képátlójúakra.

Ha ez így van, az viszont a 4K értékesítéseknél probléma lesz, mivel 40 colon -ha nem monitorként használja- sok különbség nem lehet a Full HD-hoz képest. A 8K-ról nem is beszélve...

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#17) WhiteEagle77 válasza Dareiosss (#15) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Probaltam tobbszor is, de azt mondja mindig, hogy nincs elerheto frissites...

(#18) pusszycat válasza WhiteEagle77 (#17) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Letöltöd onnan ahol van, rátesz pendrive,bedug tv, örül. Az LG-n már egyszer eljátszottam.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#19) WhiteEagle77 válasza pusszycat (#18) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Koszi, utanajarok a dolognak.

(#20) WhiteEagle77 válasza WhiteEagle77 (#19) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Meg is van: http://sony-eur-eu-en-web--eur.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/138486 Valami problema volt, igy atmenetileg felfuggesztettek az update roll out-ot, de aprilis 19-tol ujrinditottak, majus vegeig allitolag minden kompatibilis Sony TV automatikusan megkapja. (Nagyszeru, de azert kicsit lassuak, most mar a Nougat lenne esedekes, nem a Marshmallow...)

(#21) bteebi válasza WhiteEagle77 (#8) üzenetére


bteebi
veterán

Karácsonyra vettem a bátyámnak egy 40"-os Panasonic smart TV-t. Azon annyira gyenge a hardver, hogy nem eltűnik a menü képe, hanem fokozatosan elhalványul. Ez nagyjából egy másodpercig tart :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Hhmm, ezeknek sem szóltak, hogy a vásárlóerőt még képviselő sáv egyre szűkül, nemcsak számban, de "erőben" is - hiába, mindenhol csak a munkabéreken és a termelő munkahelyek számán tudnak spórolni, semmi máson... - , hogy ennyire növekedést akarnak ráerőltetni az egyre rogyadozó piacra?!
A robotoknak, hiába is fizetnek majd adód ( :C - ilyenkor felötlik bennem, hogy a világot uralók "emberiessége" még egy jóllakott óvodáscsoportét sem éri el...), nem fog kelleni a TV (sem)...

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#23) WhiteEagle77 válasza bteebi (#21) üzenetére


WhiteEagle77
csendes tag

Mondjuk valahol logikus... Egy olcsobb/beleposzintu okos TV ára nagyjabol annyi mint egy kozepszintu okostelefone... Valahol meg kell fogni a koltseget... Ha belepakolnanak a TV-be egy Snapdragon 835-os procit, akkor valoszinuleg nem 100000 forint lenne egy olcso/beleposzintu okos TV hanem minimum 200000...

(#24) 7s26c


7s26c
senior tag

A Gfk nem osztja a gyártók véleményét.... hát igen, egy piackutató jobban tudja mint a gyártók, hisz ő piackutató.....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#25) TomMusic


TomMusic
őstag

Én csak a csaj miatt kattintottam rá, de itt nincs csaj. :(

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#26) 7s26c válasza TomMusic (#25) üzenetére


7s26c
senior tag

Lassan sehol sincs... :N

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#27) kokobe


kokobe
senior tag

Az lenne a legjobb ha végre a képinőség lenne az elsődleges nem a smart szarakodàs...

<---AMD___ATi--->

(#28) 7s26c válasza kokobe (#27) üzenetére


7s26c
senior tag

a képinőség az a legfontosabb :D

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#29) DraXoN válasza WhiteEagle77 (#23) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nem feltétlen kéne snapdragon 935 ... már egy 4xx-as sorozat is hatalmasat dobhatna a teljesítményen és nem feltétlen lenne olyan sokkal drágább. Csak, hát miért tennék be ha a konkurencia is hasonlóképp cselekedik. Valamivel el kell majd adni a jövő termékei is. Csak amíg tudnak másról lehúzni újdonságot, akkor miért egyből a "gyors" rendszer legyen? ... én így gondolom legalábbis.. okos tv helyett többet ér valami usb-stickes android/windows vagy médiapc a tv-re dugva.

Én legalábbis egy ilyesmire ráraktam pár régebbi konzol emulátort és esetenként tök jól lehet mulatni vele :) (nes, snes, n64, genesis, ps1).
igaz az már egy régebbi holmi amit használok. CS918 (első generációs még sajnos bluetooth nélkül), nyáron lesz 4 éves, gyárilag egy használhatatlanul bugos 4.2-vel jött, kb. fél év után lett rá mókolt utólagos 4.4 ami azóta is jól működik. RK3188 chip (4x1,6Ghz CPU, Mali 400MP4 grafika), 2GB ram, 8GB flash tár (4.4 óta nem osztottan).
A fent említett emulátorokat gyönyörűen viszi USB-s xbox360 kontrollerrel.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) pusszycat válasza DraXoN (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Már van snapi 935? B@szki már megint lemaradtam valamiről. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) DraXoN válasza pusszycat (#30) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Elírtam na ... :Đ ... a lényeg, hogy nem feltétlen kéne a csúcs-csúcs hardver.. csak valami normális...
( de még egy dologban tévedtem, olyan rég kellett az eszközhöz nyúlnom, hogy nem is emlékeztem pontosan milyen chip is van benne, a guugli a keresésre az RK3188-at dobta ki a típusra ... de valami gyanús volt most megnézve a chip kiadási dátumát (később jelent meg mint ahogy megvettem az eszközt? :D ), most pontosabban utána néztem, még az elődje RK3066 ami benne van.)
Ugyan tudom, hogy más terület, de ezzel ős öreg RK3066 Cortex-A9 -es cpuval nem szaggat a rendszer és tudja kb. azt amit egy smart tv (leszámítva, hogy nem tudok telefon képet közvetlen tv-re küldeni vele)..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#32) tibaimp válasza Wesder (#11) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Ilyen lesz a tv piac pár év múlva" -- gondoltam is, hogy adnak hozzá egy olyan bébit is...
Úgy biztos felfutna a piac...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) kokobe válasza kokobe (#27) üzenetére


kokobe
senior tag

Kicsit elütöttem a lényeg lejött nem ? :DDD

<---AMD___ATi--->

(#34) 7s26c válasza kokobe (#33) üzenetére


7s26c
senior tag

Még passzolt is az előző hsz-ekhez! :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#35) tecsu válasza Depression (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Azért van, aki nem tévéműsort néz a készüléken. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#36) tecsu válasza kovaszoskeny (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Inkább jó magyar borkostolóra.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) tecsu válasza WhiteEagle77 (#9) üzenetére


tecsu
addikt

Minek kell annyit frissíteni egyszerű böngészéshez? Ezt nem értem.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#38) tecsu válasza hardzsi2 (#16) üzenetére


tecsu
addikt

Pont a japánok terjesztenék el a nagyobb felbontást, hiszen közelről nézik - bár igaz, kisebb átlóval. ;) :W
Nagyobb átlóval meg evidens a legalább ugyananakkora felbontás.
Japánban előbb lesz rendszeres 8K adás, mint máshol sőt, állítom, nem állnak meg a 8K-nál.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#39) tecsu válasza WhiteEagle77 (#20) üzenetére


tecsu
addikt

Inkább az újabb Androidtól lassul majd a rendszered...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#40) bteebi válasza WhiteEagle77 (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Jó ez az okostelefonos hasonlat. Viszonylag kisarkítva egy 5-5,5"-os FHD-1440p kijelzőért, egy saccra 20 dolcsis SoC-ért, némi RAM-ért és flash chipért, meg persze valamennyi szoftverfejlesztésért fizetsz annyit, mint egy 40-50"-os kijelzőért, amiben valamennyivel butább a hardver meg a szoftver. Elég nevetséges... Oké, a telefonban van BT, GPS meg kamera is :).

A szaggatás egyébként csak poén volt, az a menünek az áttűnési effektje (és kifejezetten szeretem, mert jól néz ki). Nem nagyon smartozgattam amúgy vele, a beépített médialejátszója végül is nem rossz (bár csak x264-es SD file-lal próbáltam), és rendesen viszi a Youtube videókat Wi-Fin is, nekem ennyi elég. Netflix nincs, netezni, időjárásjelentést nézni meg nem TV-ről fogok, mert rendkívül kényelmetlen (mondjuk billentyűzet nélkül a Youtube is az). Amit eddig próbáltam vele, az nagyjából rendben volt.

Az SoC-k amúgy meglepően olcsók, egy erősebb se kerül többe 10-20 dollárnál, szóval nem az képezi az akadályt az "erős", gyors smart TV-k esetében. Egyszerűen nem lehet "túl jó" TV-ket csinálni, mert akkor mit vennél legközelebb? Ha egy alap smart TV is kellően jó és gyors lenne, és még frissítéseket is kapna, akkor Átlag Jóskáék 10-15 évig nem vennének másik modellt (legalább is itthon). Ellenben ha már eleve lassú akkor is, amikor megveszed, és semmi frissítést nem kap, akkor meglesz az a késztetésed 3-5 év múlva, hogy biza' le kellene cserélned, mert elavult. Ami, legyünk őszintén, elég nevetségesen hangzik egy elsősorban mozgókép megjelenítésére használt eszköznél...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) Dißnäëß válasza berVi (#2) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:C

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#42) Dißnäëß válasza DeSanto (#4) üzenetére


Dißnäëß
veterán

HTPC, én nem szeretek várni. Amúgy a WebOS 2-es LG-mre nem panaszkodom, a netet kerülöm (böngészőre gondolok), egyetlen app megy, a Youtube néha. Na az betölt, telefonról utasítom valami válogatás zenére, kitolja a hifire és van alapzaj takarítás alatt. :DDD (4K-ban, hozzátenném, de ne üssetek, csak 43 colon) :P :D

Kulcsszavak:
- Mini ITX Gaming alaplap b/g/n/ac dual channel wifivel (jelszó: Asus, MSI, éssatöbbi)
- Intel Skylake de méginkább Kaby Lake proci, 35W TDP-s modell (én i7-et választanék most építőknek, a legcombosabb 35W-ba beleférő i7-et)
- Akasa Euler, Euler M full passzív házikó (választástól függően 4x 2.5" HDD/SSD), Vesa mount-al a tv hátuljára
- Bluetooth, TV-hez is való billentyű+touchpad kombó
- Linux Mint (vagy ízlés szerint másik), soft raid 1/5 ha fontosak az adatok, amik a Wifin beesnek este, míg alszol ;] :D
- Hozzá egy Kodi nézegető, vagy bármilyen egyéb lejátszó progi
- optikai kimenet erősítőbe, vagy HDMI-n megoldani a hangot, vagy audiofüleknek (mint jómagam is) egy profi USB-s DAC és csókolom

Ezután jöhet bármilyen Smart funkció, kb. annyira lesz jó, hogy tudni fogom a bemenetválasztó gombot a távszabályzón és a Magic Remote-ért sem kell egy vagyon felárat fizetni. (Hozzáteszem, imádom a Magic Remote-om, zseniális, megzavarodnék HTPC nélkül Smart tv-n pötyögni léptetgetéssel a karaktereket, mint anyámnál)..

Nnnnya. Zárható. :D :D :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#43) Dißnäëß válasza WhiteEagle77 (#9) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Kell a Google tv, már várom. Isten ments :D

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#44) DeSanto válasza Dißnäëß (#42) üzenetére


DeSanto
őstag

Már nem azért de youtube és a media lejátszáson kívűl nem használom másra a tv-t. Minek ezen felül a HTPC?
Internetezni, böngészni tableten szoktam. Játszani a PC-n. Jogosultsága nincs számomra a HTPC-nek, de az emberek 90%-a szerintem telefonon vagy tableten nyomja az ágyban. :)

(#45) #56573440 válasza DeSanto (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mert egy htpc rugalmasabb, nem vagy kitéve a gyartod kenyenek kedvének update és funkciók terén, mert nem tetű lassú, mert bármilyen wifi stickkel megy, etc. Nálam ezt a feladatot bőven ellátja egy raspberry pi2 évek óta, cserébe pl a plex ezerezer jobban fut, nem butitott, a feliratot oda és úgy teszem ahova akarom, stb.

Tudom hogy lehet dlna meg társaival is filmezni nasrol, meg pendriveozni, de ehhez képest mind nyűgös, rugalmatlan, gyenge megoldas nálam.

Aki nálunk járt 100% ban azt mondta hogy kell neki is most... Főleg a mai világban, ahol szép lassan egy nas alap dolognak számít.

[ Szerkesztve ]

(#46) DeSanto válasza #56573440 (#45) üzenetére


DeSanto
őstag

De pont ezt írtam h YT-on kívűl semmire nem használom a smart-ot.
Böngészni ott a tablet, filmet pendrive-ról nézek, de legtöbbszöt tv funkciót tölt be. Azt még tudom értékelni hogy fel tudom venni a műsort meg vissza tudom "tekerni" amire a htpc nem alkalmas, maximum tunerrel.
Egy HTPC-nek kell ugyebár +táp, kábel, külön távvezérlő stb...

(#47) #56573440 válasza DeSanto (#46) üzenetére


#56573440
törölt tag

"fel tudom venni a műsort meg vissza tudom "tekerni" amire a htpc nem alkalmas, maximum tunerrel."

Ezzel sajnos azonosulni nem tudok, mert 10 éve nincs kábel a házban :D De ha nagyon akarnám akkor a synology nasba tennék tunert, és az venné fel ami érdekel. Aztán hálózatról a telefonon, tableten, tv-n...

"filmet pendrive-ról nézek"

Látod én mint sokan mások meg az előbbi okból kifolyólag pont jobban szereti ha egy netflix jellegű felületen ott van kb minden ami izgalmas lehet sorozat film rajzfilm, etc. Nem másolgatok a gépről hogy mi kéne most, tv-n két klikk.

"Egy HTPC-nek kell ugyebár +táp, kábel, külön távvezérlő stb..."

RPI 2-vel konkrétan egy táp kell max. Egy csomó androidos box is tudja egyébként a CEC-et, amivel a hdmi kábelen visszapofázik a tv, így a saját gyári távjával lehet vezérleni a lejátszót. Ha a listában nem látom egyből mi kell, akkor meg telefonon az appból küldöm ki aztán csók:)

Mások az igények és más a felhasználás módja. Lehetne jó a gyári smart is, a NEC csinált megjelenítőt pl amibe be lehet dedikáltan PI-t pattintani. Aztán azon fusson ami kell. A htpc meg már nem csak x86-os alapokra épülő, 200W-ot zabáló izomgép kell legyen ;)

[ Szerkesztve ]

(#48) Dißnäëß válasza DeSanto (#46) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én eléggé kiábrándultam a tablet alapú böngészésből, mert annyi mindent csinálok a neten (értsd: nem csak olvasok, hanem közben flac-ot konvertálok, DSD-t töltögetek le, bla bla), hogy a tablet erre édeskevés + a hardver nem túl pattogós ugye egyetlen tableten sem (továbbra is rémesen szarnak gondolom az Android sebesség-áttűnés-folyékonyság élményt egy Apple-höz képest, míg az Apple-nek meg a felületeitől és zártságától ver ki a víz).

Na de a témára visszatérve, a Linux Mint nagyon jól bevált arany középút most és erre lehet alapozni.

A tv-re kötés azért jó htpc-vel, mert alatta van a hifi is, ami indul egy USB-s DAC-al a DSD-s hanganyagok dekódolásához, amihez az alaplapi Realtek 24bit/192KHz-e kevés már és hát ugye nem is túl hígend, mondhatni szar is. Innen preamp és háromutas aktív szűrő, majd végfokok, de ez már nem a számgép része és itt off.

Aztán említhetném, hogy fotó a hobbijaim egyike és 4K-ban élmény nézni egy IPS panelen (még ha nem is egy Eizo) a képeket: az a valamennyi eltérés az asztali kalibrált monitorhoz képest semmiség élmény tekintetben, hiszen netre is ha kidolgozok, a color proofingnak lőttek onnantól, hogy a túloldal, aki megnézi a képet, a létező legvacakabb összevissza kalibrált-gyártott kijelzőn nézheti (és mégis élvezetes, ha jó a kép), tehát a méret kárpótol, mondanám. Kanapéból 55 colon 4K-ban nézni a nyaralás kidolgozott képeit kicsit más kategória, mint telón, tableten vagy asztalin végigpöckölni. A nappaliba jöhet haveri társaság is, körbeüljük szépen és lehet élvezkedni, élménybeszámolózni és másfél méter képátlón gyönyörködni. Ehhez nekem pedig semmire nincs szükségem az égvilágon, csak az ölemben lévő kisméretű billentyűzet szélén lévő touchpad-en kettőt pöckölni az adott képfájlra és már nyílik is instant, utána pedig egy fullscreen gomb. A reakcióidő természetesen töredéke egy tabletének vagy bármilyen egyébnek (én a képeket ugyanis veszteségmentes PNG-re dolgozom ki, nem JPEG-re, most az "átlag" képekről beszélek, a nagyretusok TIFF-ben is megmaradnak).

Végül gyakran, minden második este google hangouts-ozok a legjobb cimborámmal a közös vállalkozásunk indításáról, miközben korábban CS : Source ment (cs_office rush pálya, aztán zombie mod), ezután StarCraft II-k orrvérzésig, ezután Battlefield 4 sniperkedések, illetve 1 hónapja egy régi játék, a Total Annihilation, majd 2 hete ennek nemhivatalos utódját, a Supreme Commander-t toljuk. Közben én még a Master of Orion-t is megvettem Steam-en, az 1 és 2 függése után a 3-ast skip-elve ezt a legújabbat tolom néha. Élmény este kaja után lepunnyadva a nap végén egy pofa sört, bort elkortyolgatva az indító ikonra kattintani és yeaaah. (Igen, nincs családom, se feleség, se barátnő, se kutya, se macska, bár utóbbit tervezem). :D

De az is előfordulhat, hogy a színhelyességet letojva csak előzetesen nézem meg a nyers képeket egy fotózás után és mondjuk a tv-n döntök a totál félrement vagy érdektelen képek kukázásáról.

Azért így picit más a leányzó fekvése. És még mindig csak egy szaros passzív házas htpc-ről beszéltem. Nem hinném, hogy a tv alatt lévő konnektorsorban, amibe be van dugva tv, DAC, preamp, két végfok meg faxtudja mi még (nyáron a szúnyogriasztó is) ;] gondot okozna nekem +1 kábel a laptoptöltő-szerű kütyühöz, aminek kis vékony kábele a tv hátulja mentén felkúszik az oda feltapasztott minigépbe. :U

Mások az igények, nincs ezzel semmi gond. Csak leírtam, számomra miért is van egy htpc-nek létjogosultsága. Nagy szerencsém hálistennek, hogy nem tetszik semmi olyan játék, ami fullHD-ban vagy felette 2db szörny VGA-t igényelne valami Extreme Edition i7-tel, vagy amit nehéz emulálni, vagy neadjisten nincs Linuxra, mert ugye a Steam-esekkel mákom van nagyonis :K :U

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#49) Piftuka válasza Depression (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"Úgy látszik az átlag vásárlót jobban érdekli, hogy beférjen a szekrényébe a tv, minthogy nagy legyen."

Azért a japánok mentségére szólva... a legtöbb, átlagos, nagyvárosi lakásban egy 42 colos televízió az egy szobás "összkomfortos" lakás egyik falát teljesen elfoglalja. ;] :DDD

Komolyra fordítva... megérne egy misét, hogy a legtöbb, aktívan dolgozó japán mennyi időt tud (és hajlandó) televíziózással, illetve otthoni házimozival tölteni, a napi 12-16 óra munka mellett.

A zsúfoltságban pedig tényleg gondolniuk kell a helytakarékosságra is.

"Aquila non captat muscas."

(#50) Piftuka válasza strogov (#3) üzenetére


Piftuka
veterán

"A 8k mellőzésén nem csodálkozom. Külön lakást kell építeni, hogy akkora tv beférjen amin érzékelhető különbség lenne a 4k-hoz képest."

Ezt nem így kell vizsgálni!

Arra gondolj, hogy sokan a régi, HD Ready, vagy Full HD televíziójukat fejlesztenék egy nagy képernyős televízióra. Ha a 4K-s és a 8K-s is nagyjából egyforma mértékben elérhető számukra, akkor azért nyilván megéri inkább utóbbira váltani. ;)

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.