Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Penge_4


Penge_4
veterán

Ha olyan pontos lesz, mint a Google Translate, akkor a magyarok számára ez a fejlesztés az elkövetkezendő 2-3 évtizedben teljesen irreleváns. Maximum vicceskedő gyerekek játszhatnak majd vele.

(#2) ph0nak válasza Penge_4 (#1) üzenetére


ph0nak
csendes tag

Remélem igazad van, a hozzám hasonlóan fordításból (vagy tolmácsolásból) élők nevében :)

(#3) Steve1207 válasza Penge_4 (#1) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem a Google fordítója még mindig jobban használható, mint az MS-é. Ha ez is hasonló minőséget képvisel akkor elég sokat kell még fejlődnük.

.

(#4) #81187072


#81187072
törölt tag

Az egy dolog, hogy adott cégek fordítóprogramjai - számunkra - gyengék, de egyszer anyámnak megpróbáltam jobbat találni, meglepetésnek szántam. Megnéztem, mit tartanak a világon a tíz legjobb fordítóprogramnak, kb. az ötödiktől voltak köztük magyarra is fordítani képes termékek, de minden ígéret és a különleges algoritmusok ecsetelése mellett vagy ellenére azok sem tűntek jobbnak, kicsit sem...

(#5) Bibby válasza #81187072 (#4) üzenetére


Bibby
addikt

Ezt szerintem el kell fogadnunk, a magyar annyira bonyolult ragozó nyelv, hogy egy viszonylag korrekten működő programhoz is akkora invesztíció kellene ami a büdös életben nem térülne meg abból a kevés magyar ajkú felhasználóból (feltételezve, hogy a technika rendelkezésre áll).
Shame on us!

Ελευθερια η θανατος

(#6) Muton válasza Bibby (#5) üzenetére


Muton
addikt

Az utolsó mondatodat miért írtad? Szerinted tényleg így kellene érezni, mert így alakult ki a nyelvünk ezer év alatt, vagy mert nem vagyunk tízszer ennyien? :U

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#7) haxiboy válasza Muton (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Lehet hogy lennénk ha nem lett volna trianon! :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8) Bibby válasza Muton (#6) üzenetére


Bibby
addikt

Ó én szeretem a nyelvem, és mivel anyanyelvi szinten beszélem, nem is nagyon érdekel hogy nehéz megtanulni. ;)
A turulmadarat keresed bennem vagy mit? Csak egy kis vicces megjegyzés volt. :)

Ελευθερια η θανατος

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.