Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Nagyon kalssz kis film !

Rengeteg olyan dolgot mutatott be amit manapság tehetős tulajdonosok használnak a passzív házaikban...

A lapos tv mókás volt a tekerentyűs gombokkal :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#2) Depression


Depression
veterán

Engem az a háborús rész idegesített. Hiába igaz, én szeretnék egy háborúmentes jövőben hinni.

Bár szinte minden megvalósult, egyértelműen látszik, hogy nem tudunk megszabadulni a jelentől. (formatervek, kapcsolók) Gondolom a mostani jövőképünkön ugyanígy fognak mosolyogni 50 év múlva.

Ja, és ultrahangos mosogatónk sincs még. :)

Tud valaki olyan videót, amit mostanság csináltak, hogy milyen lesz a jövőnk?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#3) Dany007 válasza Depression (#2) üzenetére


Dany007
veterán

Én tudok párat, de az mind olyan, amit itt a PH!-n is leadtak. És csak 1-1 cég technológiai jövőképéről szól, nem pedig úgy általánosan.

Amúgy pár hónapja, talán éve futott egy dokumentum film. Asszem volt vagy fél órás, a tévében is leadták, ami viszont már kompletten 2050-re jósol jövőt, általánosan. De még a neve se jut az eszembe.
Csak arra emlékszem, hogy lesz szervnyomtatás :) Meg repülő autó a mentőszolgálatoknak és hasonlók.

Egyébként én nem csodálom, hogy a jelentől egyik társadalmi kor sem tud megszabadulni. Hiszen elég nehéz elképzelni mi lesz 50 év múlva. Mármint ilyen apró szinten is, mint a kapcsolók meg az alap design. Hiszen mindenki úgy hiszi, hogy ami most van ami az aktuális az a legjobb. Illetve arra a leghasználhatóbb. Azt meg még senki nem tudja, hogy a jövőben mondjuk feltalálnak egy új anyagot, ami az egészet forradalmasítja majd.

(#4) banhammer válasza Depression (#2) üzenetére


banhammer
veterán

Ne csodálkozz!
Akkor kezdett bemelegedni a hideg háború.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) Dluinet válasza Depression (#2) üzenetére


Dluinet
nagyúr

zeitgeist

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) Depression válasza Dluinet (#5) üzenetére


Depression
veterán

:W :(((

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#7) zone


zone
őstag

Vicces volt, amikor a nő "videtelefonál", akkor a pasas csak a fal másik oldalán állt :D

Ha nem tévedek, nem Edison találta fel a villanykörtét.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#8) dabadab


dabadab
titán

A filmet most nem tudom megnezni, de a vilagito falak barmelyik pillanatban valosagga valhatnak, ha beindul az OLED vilagitas gyartasa.

(#7) zone: Edison talalta fel a valoban mukodo villanykortet

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#9) WonderCSabo válasza zone (#7) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Valóban nem, de végül Edison neve alá került a dolog. A volfrámszálasat pedig magyarok találták fel.

Hangulatosak ezek a videók. Az ultrahangos mosogatógép télleg jó lenne. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) aram01


aram01
nagyúr

jó kis video,tetszettek a megoldások :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#11) Dany007 válasza WonderCSabo (#9) üzenetére


Dany007
veterán

Amúgy mosogatógép volt már akkoriban?
Csak mert okés, hogy ultrahangos mosogató nincsen, de sima mezei mosogatógép már van, ami nagyjából úgy működik, ahogy a videóban is volt. Berakja az ember a szépen sorba rendezett tányérokat egy dobozba, megnyom egy gombot, aztán a program végén kiveszi a tisztát.

(#12) WonderCSabo válasza Dany007 (#11) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Volt.

(#13) Angel1981 válasza (ÉN)közPONT (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Az!
Élmény volt megnézni! :)

(#14) sown


sown
csendes tag

Sem a rádiós órákban, sem a világító falakban nem tévedtek. Mindkettő létezik.

(#15) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Future World Vision by Microsoft

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#16) Dany007 válasza Des1gnR (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Wót má! :DDD

(#17) atike


atike
nagyúr

Érdekes, tény. Sok ponton vicces az is tény... :)

(#18) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hatalmas.
Az 54-es skype nagyon ott van :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#19) #16820480 válasza Dany007 (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem kell olyan messzire menni. nemhogy 50 évre előre nehéz jósolni, de 5 évre is. akinek viszont sikerül, azt később zseniként szokták számon tartani, főleg, ha sikerül belőle valamit megvalósítania.

(#20) Narxis


Narxis
nagyúr

Elég durván pontos. Jósoljanak akkor megint. :)

Thanos was right.

(#21) bambano


bambano
titán

mi a gond a nitrogénszóró repülővel? van is, használják is, csak nem minden sarkon, mert ahhoz kicsit drága.
rádiós óra is van szerintem.

más: ha nem lesz háború, meghalunk.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Des1gnR válasza Dany007 (#16) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ok :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#23) Tutu7030 válasza bambano (#21) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha lesz, akkor nem? :Y :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#24) HummeRC


HummeRC
senior tag

A rádiós karórában nem tévedtek, sőtt. Már a 80-as években, már volt olyan osztálytársam, aki kapott fm-rádiós karórát. Nagyon menő volt akkoriban. Kicsit utáltuk is, mert mindig menő cuccai voltak. :P

Ilyen volt neki:

[ Szerkesztve ]

(#25) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy az akkor ismert rádió, tv, telefon hármasból nem nehéz levonni ezeket a következtetéseket. Nagyobb, színes tv, mobil telefon, videotelefonálás. Lényegébe csak összekötötték a funkciókat, nem az ötlet új.

A kapcsolókon látszik, hogy új ötlettel nem szolgáltak, addig nem tudtak tv-t infrán távirányítani, nem is fordult meg a fejükbe, hogy nem kéne felállni a felvételhez, meg a leállításhoz. Szóval szerintem ezek nem túl nagy dolgok. Aminél bepróbálkoztak egy konkrét újítással, az nem is jött össze, nitrogénes trágyázás (bár ezt nem tudom, hisz trágyázzák a földet, inkább szerintem erre nincs szükség), valamint mosogatógép.

(#26) dabadab válasza HummeRC (#24) üzenetére


dabadab
titán

Sot, az iPod nano 6G-ben is van radio, meg lehet kapni hozza oraszijat is. :)

DRM is theft

(#27) Dany007 válasza Mr. Teddy (#25) üzenetére


Dany007
veterán

Igen, pedig az adja magát, hogy mondjuk a tv irányításához ne kelljen felkelni. Ezek szerint ez akkor annyira távolinak tűnt, hogy fel sem merült bennük?

Én mondjuk eltudnám képzeli, hogy ~50 év múlva a gondolat vezérlés elterjedt szokássá válik majd.
Pl bemegyek dolgozni, felveszek egy headset szerű izét ránézek a monitorra / kijelzőre és már megy is a munka ezerrel. :)
Vagy nemtom, tényleg nehéz elszakadni a jelenleg ismert és bevált szokásoktól. Hiszen azt ismered, azokat tudod átvariálni.

(#28) HummeRC válasza dabadab (#26) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ok, de ez az 1980-as évek elején volt. Hol volt még akkor rádiós mobil, vagy ipod és társai? ;) Manapság alap funkció, akkoriban luxus volt. De minek koptatom magam? Tippem szerint Te is akkoriban voltál fiatal... :)

(#29) Mr. Teddy válasza Dany007 (#27) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Jaja, ez a gondolatirányítás nekem is megfordult a fejembe.
Agyba kapsz egy chipet, mindenkinek lesz egy mac címe aztán csatlakozhatsz össze vissza :D

Csak el ne felejets NOD32 Brain editiont feltenni, ami véd a vírusoktól :D És be is zárult a kör a emberi vírus -> számítógépes -> emberi :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Dany007 válasza HummeRC (#28) üzenetére


Dany007
veterán

"Tippem szerint Te is akkoriban voltál fiatal... :)"

@dabadab :DDD Ezt jólmegkaptad

Amúgy ha a 80-as években volt fiatal, akkor az azt jelenti, hogy most kb az 50-es évei elején jár. Pedig az én tippem szerint olyan 30-37 év közötti lehet a kedves moderátor úr :)

(#31) aram01 válasza HummeRC (#28) üzenetére


aram01
nagyúr

én akkoriban 14 zenés kárcorával nyomtam amíg a többieknek csak 7 zenés volt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#32) Lenry


Lenry
félisten

mennyire jellemzően 50-es évek szagú az egész! :C

mintha egy Asimov könyvből készült volna

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#33) persil válasza Des1gnR (#15) üzenetére


persil
nagyúr

Jól néz ki, én spec imádnám :)

Viszont az id card méretű, és vékonysága érintésvezérelt eszközök szerintem vagy kivitelezhetetlenek, vagy egyszerűen nem hétköznapi használatra valók. Mármint úgy értem, ha holnap kidobnak egyet az Apple, vagy a Samsung.

Arra gondolok, hogy igen kurva nagy jóság lenne egy hajlékony 2 mili vastag cucc, ami érintésvezérelt, meg jól is lehetne használni, de mi van, ha épp nem kell és zsebrevágod? Hogy zárod le? Mi van ha ellopják? Stb stb. Apróságok, de pont az ezekhez szükséges technológia megoldások miatt nem lesz, se holnap, se 5 év múlva. (szerintem)

Azért érdemes belekalkulálni ezekbe a jövőképekbe, hogy egyre lassabb a fejlődés minden téren. Egy bizonyos szint utána "nincs mit kitalálni". És ezt most direkt így, teljesen mezei laikus szemszögéből írom.

Csak nézzük végig az utóbbi pár évet. Előbb megjelentek a semmiből teljesen új eszközök, most viszont ugyanezek bővülnek ezzel-azzal, gyorsabb hardvert kapnak, de semmi olyan, amitől az állunk leszakadhatna.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#34) aram01 válasza Lenry (#32) üzenetére


aram01
nagyúr

Asimov ? végre egy kolléga :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35) Z-77 válasza aram01 (#31) üzenetére


Z-77
tag

Olyan 7 zenés 4 gombos karórából keresek éppen működőképes darabot. Annyira tetszettek gyerekkoromban azok az órák, hogy hihetetlen. Ha valaki tud vagy talál a neten működőképes darabot, írja meg pls :)

Mr. Teddy: A hozzászólásodon egyszerre szakadtam a röhögéstől és gondolkodtam el... 10/10 volt amit leírtál.

(#36) aram01 válasza Z-77 (#35) üzenetére


aram01
nagyúr

nehéz már jót kapni szerintem. Amúgy meg a GE-nek dolgoztam nyárig hát meg van róluk a véleményem :W

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) Lenry válasza aram01 (#34) üzenetére


Lenry
félisten

[link] ;)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#38) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Igazából már ma sem kell feltétlenül használnunk a kezünket valamihez. Szemmel is irányítható a telefonunk:
http://www.youtube.com/watch?v=lVCpUmLinXM

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#39) aram01 válasza Des1gnR (#38) üzenetére


aram01
nagyúr

játéknál nem lehet valami jó mert pl: fel le mozgatod a szemeddel az űrhajót de nem tudsz elöre pillantani hogy mi jön,nem?

Lenry: :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#40) Des1gnR válasza aram01 (#39) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem tudom, ki kéne próbálni :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#41) aram01 válasza Des1gnR (#40) üzenetére


aram01
nagyúr

amúgy egy nagy marhaság az egész szerintem :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#42) Mr. Teddy válasza aram01 (#39) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Ja, mint amikor az ember rákoncentrál és észrevesz valami foltot a szemében, mindig próbál ránézni, de azzal a mozdulattal odébb is megy :D
Family guyban is volt egyszer erről szó :)

(#43) persil válasza aram01 (#41) üzenetére


persil
nagyúr

+1

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#44) Velocity válasza persil (#33) üzenetére


Velocity
aktív tag

én meg ellentmegyek veled!

szerintem a fejlődés egyrészt gyorsul. Nap mint nap jönnek elő az újabbnál újabb dolgok. Mindig azt hisszük hogy whoaa, ettől már nincs tovább, és másnap jön a hír, hogy de van.
Az elmúlt 20 évben többbet fejlődött a technológia, mint az azt megelőző 80 évben.
És az elmúlt 5 évben is többet fejlődött, mint az azt megelőző 20 évben.

A tavalyi tv-t gyakorlatilag kifutott dolog. Nem 3D-s. Ok, veszel egy 3D-set. Jövőre elavult, mert jönnek a szemüveg nélküli 3D-sek. és így tovább...

Telefon detto. Napról napra jönnek ki az újabb és újabb megoldások.

Autókról lehetne vitatkozni. Egyszer, valamikor a 90-es évek derekán azt mondta az akkori infotanárom (még floppy meghajtók voltak meg hasonlók), hogy ha az autógyártás úgy fejlődne, mint az informatika, akkor egy BMW motorja elférne egy gyufásdobozban...

Nos ekkorát nem lépett az autóipar, de azért ott is jelentős újítások vannak.

Egyébként az "id card méretű, és vékonyságú érintésvezérelt eszközök"-höz kapcsolódóan csak annyit: lezárni simán le lehet. Vagy újjlenyomatot nézne, vagy ha azt nem is, működhetne a nyitás iphone módra... millió féle lehetőség van...

...mert a kamion a miénk és el akarunk menni vele!

(#45) Angel1981 válasza Velocity (#44) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van, egyetértek! :K

Baromi jó az aláírásod egyébként! :DD

(#46) persil válasza Velocity (#44) üzenetére


persil
nagyúr

Igen ebben is van valami, viszont a lassabb fejlődés alatt én arra gondolok, hogy egyszer nem volt mobiltelefon, azt most még mindig "csak"mobiltelefon van, csupán nagyobb, szebb és gyorsabb.

Szóval anno egy adott termék, ami megjelent a semmiből sokkal nagyobb innováció, mintha most kijönne egy mobil 4 maggal.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#47) szcsaba1994 válasza Dany007 (#3) üzenetére


szcsaba1994
tag

A Discoveryn volt egy ilyen műsor
Kíváncsiság: Lehete- örökké élni.
Adam savage vezeti a műsort, szerintem elég jó lett (Mint ahogy a discovery műsorai általában)

(#48) LonGleY válasza persil (#46) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért ne csak a hardvert nézzük, a szoftver maga egyre inkább lényeges szempont, ott pedig igen nagy ugrások történnek. De mindezzel még mindig nem igazán tudtunk attól elvonatkoztatni, amit egy hétköznapi ember lát. Egy időben, nem is olyan régen létezett egy híroldal a nanotechnology.com címen, ahol nap mint nap olyan hírek bukkantak fel, hogy az államat szedegettem a fölről... igazából eléggé rémisztőek voltak ezek. Volt egy nagyon jó angol nyelvű cikk is a wikipedia-n a technológiai szingularitásról, de most mintha már eltávolították volna belőle az erőteljesen baljósló részeket... hm. Takarítgatnak maguk után rendesen... És akkor ne legyen az ember paranoiás...

[ Szerkesztve ]

(#49) LonGleY válasza LonGleY (#48) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezt minden témában érdeklődőnek ajánlom, kiváltképp
Kurzweil törvényét és a szingularitás-technológiák bekezdést:

Technológiai szingularitás @ wikipedia

[ Szerkesztve ]

(#50) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

9 / 7-es pont....ultrahangos mosogatógép....
van még sokféle...

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.