Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#146) hallador


hallador
addikt

Én is Linuxot használok néha random szerűen ellenőrzöm a forgalmat tcpdump-al, és a Linux nem forgalmaz, ha én nem indítok valamit.

A Microsoft szoftver nálam csak virtuálisan futhat, és csak akkor ha esetleg valami olyan van a munkámból kifolyólag, amit Linux alatt nem lehet megcsinálni, a munkám 99,9 %-át meg lehet csinálni.

Otthon csak Linux, mindenen, és a routeren is valamilyen Linux alapú free rendszer.

Sajnos a Microsoft és a többiek egyszerűen idegesítenek, mert lassan ott tartunk, hogy mindent tudni akar a nagy testvér.

A Linuxnak van annyi előnye, hogy gyors, stabil, legálisan ingyen van, és nem akar senki lehúzni, meg eulákat az arcomba tolni, hogy ezt is ki kell fizetni.

Nekem megfelel, és visszagondolva a Windows-os szívásokra a Windows már inkább kín mint haszon az én szempontomból. (Telepítésnél csak a driverek foglalnak el annyit mint maga a Linux telepítő, külön le kell szedegetni, meg a programokat is, meg persze tudom így 2015-ben nem nagy szám, hogy egy kulcsra kész rendszer 40 - 50 GB helyet foglal, de miért is? Csak mert... Vagy miért jönnek több 100 MB-os frissítések havonta, persze értem én a "biztonságot" csak akkor miért jönnek ki a 0 day-es backdoorok, ilyen olyan MS szoftverben.... Szóval ez nekem kicsit átlátszó. )

És akkor még itt többen magyarázzák az MS bizonyítványát, hogy de küld nem küld, vagy éppen csak ilyen olyan adatot küld ki az MS-nek.

Hmmmm.....

Köszi nem kell ez nekem azt hiszem....

Ezek dolgok ilyen Microsoftosak...

A nyílt forráskódú szoftvereknél "senki" nem vállal garanciát, de mégis biztonságosabb mint a teletelepített Windows.

És itt lehet a Microsoft bullshittel jönni, hogy a Windows ha csak a Windows van a gépen, akkor a legbiztonságosabb, rendszer, mindaddig, ameddig nem kerül rá ilyen olyan szoftver, ami nélkül a Windows használhatatlan még egy mezei User számára is.

Példaképpen ott vannak az Adobe szoftverek, vagy a Java, de az MS Office se kutya.

Nem tudom nekem nem jön be a Windows 10. A Használhatósága egész kellemes, a "start" menü amit csak a kinézetében hasonlít a régire. A használhatósága, már közel nem olyan jó nekem.

Arról nem beszélve, hogy nem sikerült a telepítés méretét csökkenteni, mert így 2015-ben úgy sem számít egy 120/250 GB-os SSD ára, mert ugye egy hagyományos HDD-n kb csiga a rendszer.

Az új frissítési rendszer meg igazán nagyszerű lenne, ha nem az MS-ről lenne szó, az eddigi MS frissítési stratégiából kiindulva elég szánalmas világ jön. Gyakorlatilag eddig nem sikerült olyan félévet összehozni a föld állítólag legnagyobb programozó bázissal rendelkező cégének, hogy ne legyen egy rahedli bug a frissítésekben. Amire még egy halom frissítés jön ki.

Szóval nem tettszik, marad a Linux.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.