Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Nekem ezt írja ki az inSpectre:

Az Intel-es meg ezt:

Ehhez mit kéne még telepíteni?

[ Szerkesztve ]

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#152) Kékes525 válasza Psychopeti (#151) üzenetére


Kékes525
félisten

Valószínűleg, mert amit ellenőriznek az két különböző dolog. Az Intel a processzorodat ellenőrzi, míg az inSpectre pedig az operációs rendszeredet. Ahhoz hogy jó legyen telepítened kellene az alaplap gyártótól a BIOS frissítést. Ezt viszont még nem ajánlják. Várj míg stabil BIOS nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#153) Frawly válasza scott_free (#144) üzenetére


Frawly
veterán

De, ha új BIOS-t nem is, de új mikrokódot kapni fog minden érintett proci, és ezt kernellel be lehet tölteni Windows alatt is. Csak a régieknél sokat kell a mikrokódra várni, első körben csak az újabb procik kapnak. A T1400 hivatalosan nem lett felvéve a sebezhető procik listájára, de szerintem az is sebezhető, csak idő kell, míg kimutatják és felveszik a listára. Mondjuk abban az Li2727-ben lévő T1400-at (volt nekem is pont ugyanez pár évvel ezelőtt) érdemes lenne lecserélni erősebb procira, gombokért lehetne fejleszteni, nem mintha akkor nem lenne elavult gép.

(#154) Frawly válasza Kékes525 (#152) üzenetére


Frawly
veterán

Igen, ezek a teszterek nem a tényleges sebezhetőséget ellenőrzik (nem futtatnak sérülékenységet kihasználó kódot), hanem csak megnézik a procit, kernelt, frissítéseket, hogy mi micsoda, mi van fent, és ebből számolják vissza, hogy sebezhető-e elvileg vagy nem. Azért hívják ezeket mitigation tester-eknek, és nem simán tester-eknek. Inkább csak tájékoztatási célt szolgál, nem lehet bizonyítéknak kezelni.

(#155) Psychopeti válasza Kékes525 (#152) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Hát muszáj lesz akkor várni :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#156) scott_free válasza Frawly (#153) üzenetére


scott_free
senior tag

Milyen erősebb procit lehetne beletenni?
Bár mondjuk így is eléggé melegszik, meg hát nem egy mai darab. :/

(#157) Kékes525 válasza Psychopeti (#155) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennek örülj, addig is gyors marad a géped. Visszaélni még egy darabig nem fognak tudni vele.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#158) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Jó és összeszedett cikknek néz ki.

De azért túlzásnak tartom, hogy most procitulajok rághatják végig a sok oldalt, mert gyártók hibájából van egy biztosnsági rés.

Anno nekem is 2600K-m van, erre majd szórakozhatok el vele ezekszerint.

Nem mellesleg talán ez is fontos lehet::
http://www.techradar.com/news/dont-download-intels-latest-spectre-and-meltdown-patch-intel-warns

Azaz sok javítgatás ellenére se tanácsos feltenni a frissítést.....

Legszebb meg azaz egészben, hogy ha mindenigaz egyes processzorok ezekután 30%-al lassabban fognak futni.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#159) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Amúgy ez a "sok hiba" szép és jó, csak amit nem értek, hogy egyáltalán érdemes e feltenni a javítást átlagfelhasználóknak...

Az én gépemen pl. nincsenek államtitkok vagy gyerekpronó, ellenben van rajta Adblock, ESET és Malwarebytes + minden induláskor lefut a Hitman Pro bootvirus kereső.

Ez szerintem így elég erős kombó, ha viszont felteszem az új frissítést, akkor elvileg a PC-m sebessége akár 30%-al is visszaeshet.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#160) Kékes525 válasza NandorHUN (#159) üzenetére


Kékes525
félisten

"elvileg a PC-m sebessége akár 30%-al is visszaeshet."

Nem, elviekben 0-50%-között lehet a sebesség csökkenés. A Meltdown javítást felteheted, annak nincs lényegi sebsebégcsökkentő hatása. Persze, az igazi veszélyforrás az internet felől jöhet, ott pedig a böngészők védenek. A Firefox 57.0.4 től felfelé, persze gondolom a Chrome is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#161) #40553216


#40553216
törölt tag

Jó, hogy van felszólítás a letöltött csomag integritásának ellenőrzésére, de a letöltőoldalon hol van ellenőrzőösszeg, amivel össz lehet vetni?

(#162) Kékes525 válasza #40553216 (#161) üzenetére


Kékes525
félisten

A tömörített fájlok tartalmazzák az ellenőrző összeget.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#163) Frawly válasza scott_free (#156) üzenetére


Frawly
veterán

T2700 megy bele max (az oldalak több mindent írnak 479M és socket M foglalatot is, nekem talán socket M-es Li2727-esem volt, ha jól emlékszem, neked nem tudom milyen van. Annyiból hülyeséget írtam, hogy nem érdemes, nem dobna rajta sokat (magasabb órajel, de ugyanannyi cache, és plusz néhány utasításkészlet), igaz eBayről nem drága ilyen procit venni. A T1400 Yonah-magos Core Nem-kettő-hanem-sima Celeron, a T2700 pedig Core Nem-kettő-hanem-sima Duo (nem melegszik jobban, épp úgy 31W TDP-s). A RAM-ot meg max. 2 gigáig lehet bővíteni, nem a RAM slotok miatt, hanem a 965-ös Intel chipset nem támogat sajnos többet. Nem egy combos gép, ha nem akarod XP-vel használni (már pedig nem nagyon akarod), akkor lájtosabb Linuxot érdemes rárakni.

(#164) #40553216 válasza Kékes525 (#162) üzenetére


#40553216
törölt tag

Köszi.

(#165) scott_free válasza Frawly (#163) üzenetére


scott_free
senior tag

köszi, azt hiszem, hogy akkor tényleg nem érdemes cserélni a procit benne (jelenleg már 2gb ram + ssd + win10 van benne, netezéshez elmegy)

(#166) csongi válasza Kékes525 (#41) üzenetére


csongi
veterán

Nod 32.
Nem tudom mennyire jo. De nagyon kedvezo ara volt, kb 2000Ft egy evre.
A semminel gondoltam csak jobb lesz :)

(#167) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Új hírek...

[ Szerkesztve ]

(#168) Fecogame


Fecogame
veterán

Ide kellene még egy plusz space :) ( 3. oldal )

<code>sudo./spectre-meltdown-checker.sh</code>

Így:

<code>sudo ./spectre-meltdown-checker.sh</code>

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#169) GeorgeV válasza KAMI911 (#167) üzenetére


GeorgeV
aktív tag

Én nem raktam fel még a Spectre és a Meltdown frissítéseket, a Windows frissítéseket is a maximális 35 és 365 napos elhalasztásra állítottam be.

Minőségi számítógépem van (Dell Precision Mobile Workstation), ennek ellenére a települő Windows frissítések után sokszor kék halál, újraindulások, problémák jelentkeznek. Erre mikor készít már javítást a Microsoft?

Korábbi Windowsoknál (például Vista) letiltottam a frissítéseket, betonstabilan működött. Hiába rinyáltak, hogy ilyen meg olyan rés, működött rendesen éveken át.

Windows 10-nél kikapcsolhatónak kellene lennie a frissítésnek, így egy stabil állapot után letiltott frissítésekkel stabillá lehetne tenni a működést.

Szerintem az állandó frissítések kikényszerítésével nagyobb kárt okoz a Microsoft, mintha engedné a frissítések leállítását..

(#170) akaido válasza akaido (#33) üzenetére


akaido
addikt

BIOS frissítés után minden oké a HP 9470m folio laptopon.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.