Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wolfman


wolfman
veterán

a Panasonic meglátása szerint a panel csak egy alap, amire építenek, ehhez társul a képfeldolgozás, ami a Panasonic saját megoldása, itt konkrétan a Studio Colour HCX2 4K fantázianevű processzor

Blablablablablaa. Blablablaa, blabla! Nyílván hihető, hogy az OLED tévék között majd olyan rohadt nagy különbség lesz, vagy akár minimális is. Meg mindenki a normális, nem elfáradó, nem beégő, monitorként is használható OLED tévéket várja, senkit nem érdekel, hogy kinek mi lesz a különböző megoldása képfeldolgozásra, ez mind csak a laikus milliomosokat beetető duma, amivel két legyet ütnek egy csapásra. Lehet magas az ár és így nem is kell megfelelni a mainstream lévő vásárlóközösségnek!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#2) Xbean


Xbean
tag

Mármint a "bemegyek a legközelebbi media marktba és ott a legtúlszaturáltabb, legfényesebb képet nyújtó tv-t megveszem és amúgy a desing is jöjjön be ha lehet" mainstreamnek? Sokszor esünk itt prohardveren abba az illúzióba, hogy bármit is számítanak az általunk ismert műszaki tényezők. Az átlag embereknek ezekről fogalma sincs.

[ Szerkesztve ]

(#3) nihill


nihill
őstag

"Az ár nem tényező, a képminőség igen"
Mondja ezt az a cég, aki kifuttatta a plazmát, mert az LCDn nagyobb volt a profit?
:U

(#4) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Cikk 2. oldal: "hang, okostv, design"
Meg sem nyitottam :N

@nihill
:DDD +1

[ Szerkesztve ]

OK

(#5) adamssss válasza nihill (#3) üzenetére


adamssss
veterán

Nekik már akkor az OLED volt a víziójuk... (Szarkazmus off)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#6) bteebi válasza nihill (#3) üzenetére


bteebi
veterán

:)) :R

"a panel csak egy alap"

Ez már-már akkora BS, hogy akár a Samsung is mondhatta volna :U. Tényleg alap dolog a panel, alapvetően fontos. Jó panel nélkül nem lesz jó kép, akárhogy is erőlködnek az elektronikával. Nyilván kell a megfelelő vezérlés, amiben minden bizonnyal jobbak az LG-nél, de azért ne próbálják már azt sugallni, hogy a panel egy irreleváns, másodlagos kérdés :U. Minden bizonnyal megváltozna a véleményük, ha ők tudnának először a piacra lépni nagyméretű, valós RGB OLED kijelzőkkel :P.

Az meg szintén gáz, hogy több nagy céggel összeállva is csak OLED prototípusig jutottak... :N

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem nagyon drágák a Panasonic OLED TV-ék. Vajon minőségben jobbak mint a versenytársaké?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8) bteebi válasza Kékes525 (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Minden bizonnyal igen, de nem annyival, mint amennyivel drágábbak...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) Kékes525 válasza bteebi (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

Ismersz összehasonlító teszteket róluk?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) janos666 válasza wolfman (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Engem érdekel, mert az LG TV-ken általában elég korlátozott módon használhatóak a színkezelést finomhangolni hivatott beállítások. Konkrétan legtöbbször csak az a járható út, hogy a Színkezelés menüben (ahol az RGBCMY színek H/S/L értékeit lehet tologatni) semmihez nem nyúl az ember, mert sokszor teljesen kiszámíthatatlan és akár egyértelműen hibás eredményt szokott szülni (nem egészen azt csinálják ezek a csúszkák, amit a legtöbb TV-n, és szerintem a saját rendszerén/logikáján belül is hibásan működik, úgymond megőrülnek tőlük a színek bizonyos mértékű tologatás és/vagy beállítás-kombinációk mellett), pedig az alapbeállítás sem tökéletes Rec709-re (de azt szerintem valószínűleg más elven érik el a szoftverükben, nem ezeknek a csúszkáknak az alapértékeihez vannak gyári eltolásaik, csak ahhoz mi nem férünk hozzá, akár még "hardcoded" is lehet az egész és még parancssoros szervizmenüből sem tologatható szabadon a retail modelleken).

Bár idén már viszonylag egész összeszedettnek hat a szoftverük (LG OLED-ek, némileg visszamenően is amiket frissítettek még a korábbi évekből), legalább is az időközben felgyűlt tapasztalatokkal (hogy specifikusan ezeken a TV-ken mit hogy, és mi az amit semmiképp ne is próbáljon állítani az ember) már egész használható eredményt lehet rajtuk produkálni (beállítások tekintetében).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#11) dabadab válasza wolfman (#1) üzenetére


dabadab
titán

"mindenki a normális, nem elfáradó, nem beégő, monitorként is használható OLED tévéket várja, senkit nem érdekel, hogy kinek mi lesz a különböző megoldása képfeldolgozásra"

Várjál, megfejtettem:
"mindenki": te
"senki se": mindenki más

DRM is theft

(#12) MK VII


MK VII
veterán

Aha... Panasonic meg a minőségi képfeldolgozás.. Aha...
Fussunk neki még egyszer.

(#13) junior11 válasza MK VII (#12) üzenetére


junior11
veterán

Mi a gond vele?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#14) Joco_77 válasza MK VII (#12) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Én ennek a hozzászólásnak futnék neki mégegyszer a helyedben...

Kb a Panasonic Plazma utolsó generációja(2013) óta nincs mozgásmegjelenítésben egy kategóriájú tv abban az ársávban amiben azok voltak.

(#15) MK VII válasza Joco_77 (#14) üzenetére


MK VII
veterán

Neki futok még egyszer.
Tehát.
Én még nem találkoztam elfogadható képminőségű Pana tv-vel...

(#16) Joco_77 válasza MK VII (#15) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Bár elfogultságom nyilvánvaló és tagadni sem fogom, de leírom az én verziómat:

Én még nem találkoztam elfogadható képminőségű NEM Pana tv-vel...

:)

(#17) MK VII válasza Joco_77 (#16) üzenetére


MK VII
veterán

Na látod ennyit számít, ha valaki elfogult. :)

Viszont bennem semmi elfogultság egyik másik gyártó iránt, egyszerűen csak amikor tv vásárláson volt a hangsúly az életemben és végigjártam 3-4 nagyáruházat, egyik pana tv sem ért fel képminőségben a társaihoz.
Szóval számomra az utolsó helyet foglalja el a tv vásárlási listán a panasonic.

[ Szerkesztve ]

(#18) junior11 válasza Joco_77 (#16) üzenetére


junior11
veterán

+1

Nálam továbbra is a Pana/Sony vonal a favorit.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#19) osztraksajt válasza MK VII (#17) üzenetére


osztraksajt
őstag

Azért a nagyáruházi körülmények finoman fogalmazva sem ideálisak a képminőség megítéléséhez.

(#20) janos666 válasza MK VII (#17) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A bolti/demo módban aktív képmódok (általában ez a Kiemelt/Dinamikus) általában minden TV-n nézhetetlen okádékot raknak a képernyőre, amiből kb. semmi következtetés nem lehet levonni arra nézve, hogy van-e olyan gyári képmód (ez általában a Mozi/Cinema/Film/THX nevű szokott lenni), ami alapbeállításokkal is tűrhető, némi egyszerű állítgatás után (a maradék "képjavítók" kikapcsolása, amik még ebben a módban is bekapcsolva várnak első bekapcsolás/reset után) már egész jó, illetve alapos finomhangolás (tesztábrák, műszeres mérések) után akár kiváló (legalább is addig bezáróan, amit ki lehet hozni az adott panel korlátaiból, mert pl. egy LCD-n nyilván sohasem lesz elég magas a kontrasztarány, stb...).
A bolti fény pedig nyilván csak tovább rontja a szubjektív megítélhetőséget.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#21) MK VII válasza osztraksajt (#19) üzenetére


MK VII
veterán

Tehát nem tudok különbséget tenni kép és kép közt.
Értem...
Semmi köze a képminőségnek a helyszínhez. Ugyan azon beállításoknál, ugyan tudjál már különbséget tenni kép és kép közt...

Természetesen elkértem a távirányítókat és beállítottam a tv-ket nem azon a beállításon néztem amikre be vannak állítva.

Ha már itt tartunk... Ugyan azon árú (65-80e) Samsung és LG közül is pl az LG toronymagasan szebb képet produkált.
Nem vagyok én a panasonic ellen, de, ha egyszer tüzetesen megvizsgáltam több tv-t és szerintem a pana az alja kategória akkor szerintem a pana az alja kategória... Akárhányan ugratok nekem ezmiatt... Személyes tapasztalatom nem fogom elhazudni csak, hogy nektek jobban tettszen...

Ja és tegye fel a kezét aki tv-t vásárolni megy az egy külön kis szobába beviteti az eladókkal a tv-t, hogy tesztelni tudja.. Ugye Ti is az áruházban a többi tv közt döntitek el, hogy melyik legyen? Vagy rendeltek neten 6-8 féle tv-t aztán otthon megnézitek melyik a fasza és a többit visszakülditek 14 napon belül?

[ Szerkesztve ]

(#22) joey04


joey04
titán

hát szerintem rossz irányba indult el a pana ezzel a marketinggel, de majd kiderül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#23) #52588800 válasza Joco_77 (#16) üzenetére


#52588800
törölt tag

És melyik 50" Panának volt elfogadható képminősége max 500 euróig?

[ Szerkesztve ]

(#24) Joshi válasza junior11 (#18) üzenetére


Joshi
titán

A plazma se volt tökéletes, a plazmának is voltak gyengéi. Meg azért azt se felejtsük el hogy a plazma technológia alapját (tapasztalatokat is) átadta a Panasonicnak a Pioneer. Azért ez nem kis előny a konkurenciához képest, főleg hogy a Pioneer volt a plazma úttörője.

A cikkre visszatérve nem tudom mit akar Kelet-Európában a milliós Oleddel a Pana, lesz eladás de nem hinném hogy jelentős bevételre fog szert tenni. ;] Persze attól függ mekkora a tévén a haszon. :U

[ Szerkesztve ]

(#25) Charlie válasza MK VII (#21) üzenetére


Charlie
tag

Ha szerinted a Pana az alja kategória akkor vegyél Samsungot vagy LGt.
Legyél vele boldog.

(#26) MK VII válasza Charlie (#25) üzenetére


MK VII
veterán

:C

(#27) #56474624 válasza MK VII (#21) üzenetére


#56474624
törölt tag

Semmi köze a képminőségnek a helyszínhez.

Hogy a túróba ne lenne. Ez kb. olyan, mintha két hifi-rendszer közül teljes hangzavarban akarnál választani. Amelyik ott jobb lesz, nem biztos, hogy síri csendben hallgatva is jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28) MK VII válasza #56474624 (#27) üzenetére


MK VII
veterán

Ugyan olyan külső fényhatás és ugyan olyan beállításokkal két tv képéről megállapítasz valamit. Számodra az egyik jobb mint a másik.
Melyiket veszed meg?

[ Szerkesztve ]

(#29) #56474624 válasza MK VII (#28) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mi az, hogy ugyanolyan beállításokkal?

Melyiket veszem meg? Hát nem biztos, hogy azt, amelyik olyan körülmények között jobb. Talán keresek egy olyan helyet, ahol lehet sötétben is tesztelni. Az nem a media markt lesz persze.

(#30) Ispy válasza MK VII (#21) üzenetére


Ispy
veterán

Azért nem lehet, mert hiába állítgatsz rajta egy agyonvilágított helyiségben, a kép szar lesz, egyedül otthoni, normál fényviszonyok között lehet látni, hogy mire is képes a tévé. Szerintem én nem lennék boldogtalan egy VT60-as plazmával, az más kérdés, hogy nem tudom megfizetni jelenleg még használtan sem. :B

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#31) MK VII válasza Ispy (#30) üzenetére


MK VII
veterán

Tudom, Te plazma mániás vagy. :D

"egyedül otthoni, normál fényviszonyok között lehet látni, hogy mire is képes a tévé."
Na látod...
Ezt a választ megelőlegezendő, tettem fel ezeket a kérdéseket.:
"Ja és tegye fel a kezét aki tv-t vásárolni megy az egy külön kis szobába beviteti az eladókkal a tv-t, hogy tesztelni tudja.. Ugye Ti is az áruházban a többi tv közt döntitek el, hogy melyik legyen? Vagy rendeltek neten 6-8 féle tv-t aztán otthon megnézitek melyik a fasza és a többit visszakülditek 14 napon belül?"

Tehát. Még egyszer és utoljára. Hol veszel tv-t? Áruházban, interneten.
Hol döntöd el, hogy melyiket veszed meg? Az áruházban, miután hosszasan állítgattad, hogy milyen a képük. Aztán vagy megrendeled neten vagy kihozod az áruházból.

Nos ezek függvényében számomra a Panasonic képe nem ért fel a többiéhez képest.

De aztán lehet, hogy én élek különleges világban és teljesen más az emberek vásárlási szokása...

[ Szerkesztve ]

(#32) Ispy válasza MK VII (#31) üzenetére


Ispy
veterán

Pl. bementem egy panasonic szaküzletbe, ahol csináltak neked otthoni fényeket, sötétet. Régebben még az MM-ben is voltak ilyen helyiségek, csak gondolom rájöttek, hogy fölösleges, mert így is a legharsányabb tévéket viszik az emberek.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#33) dabadab válasza Ispy (#32) üzenetére


dabadab
titán

Fordítom magyarra: gyenge volt a fényerejük.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) Ispy válasza dabadab (#33) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, ahhoz, hogy egy nagy és fényárban úszó helyiségben használják. De otthoni körülmények között bőven elég, ráadásul az ECO mód automatikusan állítja a fényerőt, így nyáron is gond nélkül látszik minden, amikor verőfény van.

Persze ablakkal szembe plazmát nem rakunk, de azt sok LCD tévé sem szereti...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#35) dabadab válasza Ispy (#34) üzenetére


dabadab
titán

"ráadásul az ECO mód automatikusan állítja a fényerőt, így nyáron is gond nélkül látszik minden, amikor verőfény van."

Tehát a sima neonfényes boltban kevés a fényereje, de a jóval erősebb napfényben valahogyan hirtelen mégis jó lesz :DDD

DRM is theft

(#36) Ispy válasza dabadab (#35) üzenetére


Ispy
veterán

Nem, a boltban a többi agyonfényesített LCD között látod csak halványabbnak a képét, nem azt jelenti, hogy a boltban nem látszik belőle semmi.

De mindegy is, nem kell érteni, amit írtam. Én láttam Auchanban is plazmákat LCD tévék mellett, lehetett látni azoknak a képét is gond nélkül, csak az LCD előtt barnulni is lehetett, ennyi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#37) osztraksajt válasza MK VII (#31) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem, az emberek vásárlási szokása pontosan olyan mint a tiéd, és pontosan ezért piacvezető a Samsung és az LG.

És félreértés ne essék ez a Pana, Sharp, Toshiba, Sony sznobsága és hibája hogy nem tettek évekig (sőt még most sem) egy durva demo üzemmódot a TV-kbe ami kiégeti az egyszeri vásárló retináját az agyon világított multi TV sorában. Szépen bele is álltak a földbe ahogy illik, hiába voltak igen komoly fejlesztéseik, pl a Sharp 4 pixeles (+sárga) panele, a Pana plazma technikája, a Mitsubishi lézer vetítője amiket szépen ledarált a koreai könyörtelen marketinggépezet akik felfogták hogy az emberek bizony benyomás alapján vásárolnak és nem geek módon mint a japánok.

Én pl úgy vásárolok TV-t hogy átnézem a komolyabb oldalak TV tesztjeit, utánanézek fórumokon hogy mit érdemes megvenni, mi az ami az igényeimet lefedi. És ha az éppen Samsung vagy LG lesz akkor azt fogom venni.

(#38) MK VII válasza osztraksajt (#37) üzenetére


MK VII
veterán

Az utolsó bekezdéseddel teljesen egyetértek.
Ugyan így indultam én is neki a vásárlásnak.
Az üzletben pedig elkértem a távirányítókat és elkezdtem állítgatni, tv adókat néztem rajtuk...

(#39) Joshi válasza MK VII (#31) üzenetére


Joshi
titán

Aki egy kicsit is ért vagy próbál érteni a témához az először teszteket néz/olvas és csak aztán megy be az üzletbe. De sajnos a legfontosabb vásárlási tényező mindenekelőtt az ár. Simán elfogadnék egy Sony A1 vagy Pana EZ1000 OLED-et, de ennyi pénzért elvárom hogy hozza az elvárhatót ha már ilyen drága. Egyelőre még nem érzem úgy hogy megéri az árát.

(#40) Joco_77 válasza #52588800 (#23) üzenetére


Joco_77
aktív tag

"És melyik 50" Panának volt elfogadható képminősége max 500 euróig?"

Ez az 500Euró honnan jött? Olvasd már el mégegyszer amit írtam és légyszíves, értelmezd.
Ez egy szakmai fórum, ha én állítok valamit és nem értesz egyet vele semmi gond, de azt vedd alapul amit állítottam ami így hangzott:

"Kb a Panasonic Plazma utolsó generációja(2013) óta nincs mozgásmegjelenítésben egy kategóriájú tv abban az ársávban amiben azok voltak."

Tehát nem nekem kell mutatni 500euróig(ez az összeg honnan jött neked hallod,,), hanem te mutass olyan mai 2017 es tvt ami "mozgásmegjelenítésben" van olyan mint ezek és árban hasonló:

50ST60
50GT60
50VT60
Itt árakat is látsz, sőt rászámolhatod még 4 év alatti inflációt is.

Ez egy nagyon szomorú dolog ami történt, hogy leállt a plazmagyártás, de sokan nagyon jól látják itt, hogy a "tömegek" hogyan választanak TV-t maguknak és a fogyasztói társadalomban egy dolog fontos csak, a pénz.
Az "occsó" lcd nyert, és ennek mi vásárlók vagyunk a szenvedői, már aki szeret(ne) otthon mozizni.

Itt nincs semmiféle LCD vs plazma harc, a plazma veszített.
Megnézem mikor lesz ebben az ársávban vagy kicsit felette olyan OLED aminek ilyen mozgásmegjelenítése lesz, ugyanis ott ha jól sejtem(ez már csak tipp) nem fogják bevállalni a kockázatot(főleg a panasonic nem), hogy olcsóbban -de ha nincs meg az eladási szám -veszteségesen árulják az OLED tvket, hiszen már egyszer pórul jártak :((

(#41) belinho


belinho
senior tag

Én is elég sok tesztet végignéztem, meg sok tv-t megnéztem élesben, nálam egy Panasonic TX-50ds630e-re esett a választás, és nem bántam meg.
Kolléga dicsekedett vele milyen 4K-s Samsung TV-t vett, aztán eljött és megnézte a kis full hd-s Pana-t True Cinema üzemmódban, és kicsit kikerekedett a szeme, mikor elindítottam neki az Avatar-t blu-ray-en.
Ja és 5 év garanciát kaptam a Panasonictól!

[ Szerkesztve ]

(#42) #52588800 válasza Joco_77 (#40) üzenetére


#52588800
törölt tag

Legközelebb 1 kommentben állitsad akkor, több értelme lesz.

Egyébként nem ismerem a fél milliós tévéket. Sőt még olyat sem ismerek, aki ismer olyat, aki ismer.

(#43) osztraksajt válasza MK VII (#38) üzenetére


osztraksajt
őstag

Semmiképp nem megbántani vagy lesajnálni akartalak, nehogy úgy vedd. :R Nyilván az ember igyekszik a legértelmesebben elkölteni a pénzét és a legjobbat megvenni.

Csak arra akartam célozni hogy míg pl a legtöbb Samsung LG TV-n a saját kihegyezett demóanyaguk fut amit optimalizáltak a vevőcsalogató beállításokra addig sokszor a többin mondjuk egy muzsika TV vagy egy jelosztóval szétszórt DVD előzetes.

Saját szememmel láttam hogy egy feliratos pólós (direkt nem írok konkrét márkát) kihelyezett marketinges ment az infrás telefonjával és a többi TV-t állítgatta el hogy minél szarabb legyen a képük. Eleve nem tudod hogy ugyanazt látod-e a két TV-n mégha ugyanaz az adás is megy rajta, kb 10-15 külön jelerősítő van betéve iszonyat hosszú kábelekkel, lehet amin te sokkal rosszabbnak ítélted a képet ott egy sokkal moslékabb jelből kellett dolgoznia a TV-nek.

Dolgoztam Sony márkaboltban még a kétezres évek legelején, ott külön művészet volt a TV-k beállítása, a főnök pontosan tudta melyiken van a nagyobb árrés, arra DVD volt kötve az amerikai kiadású Gladiátor DVD betéve, a többin meg ment kábeltvről a fashion TV (ha jól rémlk vagy valami ilyesmi).

(#44) Joco_77 válasza #52588800 (#42) üzenetére


Joco_77
aktív tag

Nyilván kiválasztottad a csúcsmodellt a linkeltek közül(50VT60) és annak az árát veszed alapul(ami majdnem eléri az általad írt összeget).

Nincs jelentősége annak, hogy hány kommentet írok, ha olyannal jössz amit egyikben sem írtam, nem gondolod?

Legyen szép délutánod, nem célom vitázni a részleteken ezzel kapcsolatban :R

[ Szerkesztve ]

(#45) Joco_77 válasza osztraksajt (#43) üzenetére


Joco_77
aktív tag

"Dolgoztam Sony márkaboltban még a kétezres évek legelején, ott külön művészet volt a TV-k beállítása, a főnök pontosan tudta melyiken van a nagyobb árrés, arra DVD volt kötve az amerikai kiadású Gladiátor DVD betéve, a többin meg ment kábeltvről a fashion TV (ha jól rémlk vagy valami ilyesmi)."

Az szép :((

(#46) MK VII válasza osztraksajt (#43) üzenetére


MK VII
veterán

Dehogy vettem sértésnek semmit, főleg, hogy többször leírtam, hogy egyáltalán nem a demók alapján választottam készüléket.. Szóval pont nem vettem magamra amit általánosságban írtál.
Mindegyiknek elkértem a kapocsolóját és tv adást néztem rajtuk ugyan olyan vagy hasonló beállításokkal...

[ Szerkesztve ]

(#47) kicsigee444


kicsigee444
csendes tag

Nálam a Pana/Sony duónak a lejtmenete a 90-es évek közepe tájékán bekövetkezett, egyre fosabb képminőségű tévéket hoztak ki. Aztán jöttek Goldstar (aka LG) tv-k, árban, képminőségben is beelőzte őket. Ahogy nézem most az árakat a beugró szintű Pana tv is 15 000 Ft-al drágább mintegy ugyanolyan tudású LG, vagy Samsung és nem hiszem hogy annyival jobb a kép minősége. Gondolom a csúcskategóriás Pana tévéknél is ugyan ez lesz még nagyobb árkülönbséggel.

(#48) Joshi válasza kicsigee444 (#47) üzenetére


Joshi
titán

Ezt ugye te sem gondolod komolyan. :Y :DD Jelenleg LCD-ből a Sony az egyik legjobb, Panát nem vennék LCD-ből, de lehet hogy a felső kategória már megüti a mércét.

(#49) krx21 válasza MK VII (#21) üzenetére


krx21
nagyúr

"Ugyan azon árú (65-80e) Samsung és LG közül is pl az LG toronymagasan szebb képet produkált."
Ugye nem az ebben az ársávban tapasztaltak alapján vélekedsz általánosan egy márkáról???

(#50) MK VII válasza krx21 (#49) üzenetére


MK VII
veterán

Úgy gondolom, hogy igen is vélekedhetek egy márkáról az ilyen ársávban nyújtott minősége alapján...
Pont ez az az ársáv ami a legkelendőbb... Biztos vagyok benne, hogy 120-150-200 ezres kategóriában valamivel tudnak többet nyújtani (elvárható), de elég sokat elárul egy márkáról, hogy a mainstream szegmensben mit nyújt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.