Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) opr válasza zsoltiz (#38) üzenetére


opr
veterán

Engedd meg, hogy megcafoljalak. :)
"A másodlagos kijelző kicsit erőltetett, oké, van rajta óra meg értesítések, de emailt nem azon fogsz olvasni, mert ha már kézbe veszed úgyis ki fogod nyitni, mert úgy jobb fogni meg jobb a nagy kijelzőn olvasni, meg mert a következő lépés úgyis az, hogy valamit akarsz csinálni, amihez kell a rendes kijelző vagy a billentyűzet. Ha meg az esetek 90%-ában úgyis kinyitod, akkor zéró értelme van az egésznek."

Jol sejtem, hogy nem irodai munkat vegzel? Nekem az esetek 90%-ban a hatalmas tepsi csak nyug, semmi ertelme, a kijelzot a nap 90%-ban csak arra hasznalom, hogy kipockoljem rajta az ertesiteseket, esetleg megnezzem az idot. Orat nem hordok, mert bar nagyon szeretem, de irodai sokat gepelos munkahoz nekem nagyon nem jott be.

"A másik a méret. Összecsukva sem kicsi, 72mm széles (simán normál okosteló kategória) és 14mm(!) vastag."
Ezt a 14mm-es vastagsagot mindenki ugy hozza fel, mintha ez valami hihetetlen nagy szam lenne. Sose ertettem, miert van szukseg arra, hogy egy telefonnal fel tudjak szeletelni egy almat. A mostani peklapat meret mellett is idegesit, hogy buktam minimum 50% akkukapacitast azert cserebe, hogy a vastagsagon karogok oruljenek az egy darab extra millimeteruknek. Borzasztoan utalom ezt a hulye vekonyitos divatot, amit elkezdett az apple es minden hulye majmol, pedig konkretan annyit er el, hogy jol nez ki az eszkoz, de serulekenyebb, kevesbe ergonomikus es funkcioiban is serul.
Szoval, 14mm vastag. Es? Kit erdekel, regen meg tobb is volt egy telefon, semmi baj nem volt vele, amig nem lettek akkorak a telefonok, hogy lassan mm helyett ezeknek is ugy adjuk meg a meretet, mint a papiroknak (pl A/4).

Es igen, persze, a nosztaligafaktor is jo, meg szerintem gyonyoru is, de ezek igazabol csak extra dolgok. Vegre egy koncepcio/techdemo (mert termeknek nevezni egyelore talan kicsit tulzas), aminek konkretan van ertelme azok szamara is, akik szeretnenek kis keszuleket es nagy kijelzot egyszerre.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.