Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) zsoltiz válasza Emericus Max (#6) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Akik évek óta sírnak egy kompaktabb méretű telefonért, azoknak is jó lehet ez, hiszen telefonáláshoz, meg értesítések megnézéséhez ki se kell nyitni. Ha meg kinyitod, akkor ott a full size kijelző. Szóval remek!!!"

Én nem értem a rajongást érte (vagyis értem, a legtöbbe na nosztalgia faktor miatt rajonganak érte).

Bravúros mérnöki munka az biztos, de magánka a nyitogatásnak nem látom értelmét. A másodlagos kijelző kicsit erőltetett, oké, van rajta óra meg értesítések, de emailt nem azon fogsz olvasni, mert ha már kézbe veszed úgyis ki fogod nyitni, mert úgy jobb fogni meg jobb a nagy kijelzőn olvasni, meg mert a következő lépés úgyis az, hogy valamit akarsz csinálni, amihez kell a rendes kijelző vagy a billentyűzet. Ha meg az esetek 90%-ában úgyis kinyitod, akkor zéró értelme van az egésznek.

A másik a méret. Összecsukva sem kicsi, 72mm széles (simán normál okosteló kategória) és 14mm(!) vastag. Ehhez a vastagsághoz képest a legtöbb mai mobil "penge" vékony. Ez miért jobb így zsebben egy 7mm vékony telóhoz képest? Egyedül a hosszán nyersz kb 4-5 centit egy "péklapát" telóhoz képest, a szélesség ugyanaz, a vastagság meg duplája összecsukva.

Szóval nekem az egész nem áll össze, nem látom, hogy miért lenne nekem jó ha a telót előkapva még nyitogatni is kéne, meg csukogatni. Kicsit öncélú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.