Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

"Ez nem tartotta vissza az ottani techcsatornákat, hogy kipróbálják, és a Motorola se kérte meg őket, hogy óvatoskodjanak"
Valszeg azért Zack Nelson-t megkérték volna.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Valóban pofás, tetszik, ez viszont kifejezetten problémásnak tűnik. Ha oda bejut valami, vagy csak simán felgyűlik a por alatta..

(#3) Straw válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Straw
senior tag

És pont ugyanaz fog történni mint a Verge-nél a Fold esetén, a mechanika kvázi átnyomta a kijelzőn a mögé került "akármit"

42

(#4) kelly416


kelly416
veterán

Nekem tetszik. Óvatosan kell bánni vele, de tetszik.

(#5) ghiottone válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem tudom ez hogy "zero gap hinge" amúgy.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#6) Emericus Max


Emericus Max
tag

Nem tehetek róla, de imádom :Y :Y :Y
Végre a wow faktor, amit manapság csak nagyon kevés telefon esetében tudnék elmondani.
Őszintén remélem, hogy sikeres lesz és akkor a folytatás(ok) már árban és tudásban is közelebb lesznek az átlag emberek pénztálcájához.
Azért a tesztelőkön is látszik a videókban, hogy bizony ott a mosoly az arcukon, átjön nekik hogy ez a koncepció mi is akar lenni. Nekem a régi V3/V8 kipattintása hívás fogadáskor és becsukása hívásbontáskor egy nagyon-nagyon kellemes emlék maradt mindig is. Egyetlen mai telefontól sem kaptam ezt vissza. Akik évek óta sírnak egy kompaktabb méretű telefonért, azoknak is jó lehet ez, hiszen telefonáláshoz, meg értesítések megnézéséhez ki se kell nyitni. Ha meg kinyitod, akkor ott a full size kijelző. Szóval remek!!!
Azt mondom, hogy lehet fanyalogni, de ez megint egy új kategóriát fog nyitni és van rá igény. Többek között én is igénylem, de sok más kommentelő is szerte a világon. Akinek meg nem tetszik az választhat elég széles palettáról a 'hagyományos' telefonok közül. Azok sem rosszak, ez sem rossz. Kinek a pap, kinek a papné :)

(#7) xedos


xedos
addikt

Hát... Korábbi telefonjaimnál is mindig próbáltam a szélesebbet venni, mert a vékony hosszú kijelzőt kényelmetlenebb használni. Azért volt Lumia 925-öm -768 x 1280 kijelzővel, mert akkor a többiek CSAK: 720 pixel szélesek voltak. Ráadásul ez eredeti RAZR V3 aránya jobb 103x53mm - az új, majdnem kockának látszik - igaz a kinyitva dupla kijelzőhöz kell is...

Pont a korábbi cikk képeit érdemes megnézni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#8) Wajk válasza Emericus Max (#6) üzenetére


Wajk
addikt

+1

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#9) rushty válasza Emericus Max (#6) üzenetére


rushty
senior tag

Az utolsó mondatot a cikkből elsőre nem is értem.
Milyen riválisok vannak, azok mennyibe kerülnek?

Revolut meghívó pü-ben

(#10) M5Norbi válasza Emericus Max (#6) üzenetére


M5Norbi
őstag

Abszolút egyetértek.
Végre egy igazán jónak ígérkező innovatív újdonság.
Nyilván kell még egy vagy két generáció meg igyekezet de utána jó lesz ez :))

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#11) Juhaszatti válasza rushty (#9) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Valószínűleg a Samsung Galaxy Foldra (2000€), és a Huawei Mate X-re (2300€) gondolt a szerző.

(#12) Noukoum


Noukoum
veterán

1-2 év és remélhetőleg ezeknek az ára jelentősen csökken. Venni fogják mint a cukrot.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#13) rdt89


rdt89
addikt

Mint egy zsebszámológép, úgy néz ki összecsukva. :DD :DD :DD

(#14) forgonati válasza Juhaszatti (#11) üzenetére


forgonati
őstag

És azok miért riválisai ennek? Semmi közük hozzá... Esetleg abban hogy hajlik a kijelzőjük. De teljesen más méret, és felhasználási mód. Aki foldot akar venni, nem fog soha Motot venni helyette, és fordítva sem. Ez olyan mintha az autókra azt mondanánk hogy a Tesla riválisa a Lambo... Csak mert mindkettőnek 4 kereke van. 2 külön felhasználói tábor.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#15) Juhaszatti válasza forgonati (#14) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Egyetértek, szerintem sem egy a célközönség.
A kérdést ne nekem címezd, én csak rámutattam hogy mire utalt a cikkíró az ominózus mondatban.

[ Szerkesztve ]

(#16) arn


arn
félisten

Szvsz jo... kismeretu okostelok siman mehetnek ilyen iranyba. Viszont ez egy kozepkategorias telonak tuno vmi, 500 dollarnal nem er tobbet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem bitangul tetszik.

(#18) Wajk válasza arn (#16) üzenetére


Wajk
addikt

pontosan, csak ehhez hozzájön még a jelenleg felsőkategóriás technológia. ;)

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#19) Ryoo válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


Ryoo
senior tag

Azért itt ez nem olyan, mint pl a Foldnál volt, mert ez csak nyitás és csukás közben emelkedik így el. Csukott állapotban, ha zsebre vágod, akkor ott nincs rés, amin olyan egyszerűen bejuthat a kosz.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#20) Emericus Max válasza rushty (#9) üzenetére


Emericus Max
tag

Igen, nyilván a cikkíró most a Galaxy Fold-ot és a Mate X-et gondolja riválisnak a hajlítható kijelző miatt, de ez egy tök más megközelítés és koncepció. Szerintem ez az igazán helyes irány, ha hajlítható kijelzőben gondolkozunk. A Fold és a Mate X esetében azért sokkal nagyobb kérdőjelek vannak a kijelző védelem és a tartósság szempontjából. Elég csak megnézni, az azokról készült képeket/videókat ahol jól látszik, hogy a kijelzőn bizony látszik a hajtogatás helye/nyoma. Szerintem az igazi riválisok a jövőbeni hasonló elven kialakított modellek lesznek, lásd. a Xiaomi is benyújtott már hasonló szabadalmat. De ha a Razr-t jól fogadja a közönség, akkor más gyártók is rá fognak feküdni erre, ezért mondom hogy itt egy új kategória születhet. Akkor és azokkal kell majd ezt a készüléket összehasonlítani. Jelenleg ez egy merőben más koncepció és irány, és mint tech demó a nosztalgia faktorral megfejelve, ami tisztelgés is a mobil történelem egyik legsikeresebb készüléke előtt, ez egy nagy HŰHA a gyártótól. Az ára meg még olyan amilyen, de ha tömegtermékké válik és lesz konkurencia is, akkor lejjebb fog jönni az ára. 1500 Dezsőért nyilván most ez még csak egy tech demó.
DE végre valami más, végre nem egy másolás vagy trendkövetés :K :C

(#21) arn válasza Wajk (#18) üzenetére


arn
félisten

hiaba, ha egy 800 euros csucstelo melle teszem, kilog a lolab. igy nehez 2x annyiert eladni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#22) Emericus Max válasza arn (#21) üzenetére


Emericus Max
tag

Nyilván, ha csak a specifikációt nézzük, akkor igen. De egy terméket nem csak az alapján vesznek meg emberek. Illetve ez ugye még csak egy tech demó. Egyébként ha akarnád se tudnád megvenni, mert EU-ban nem is elérhető. Az ára nyilván nem reális, de a koncepció jó és remélhetőleg lesznek olcsóbb kiforrottabb variánsok jövőre. Akkor viszont már más tészta lesz.
Amúgy meg a tehetős emberek megveszik így is, csak azért is mert 'menő'. Azok pl. akik csak borra többet költenek egy vacsoránál egyetlen este...

(#23) mrThomi válasza Juhaszatti (#2) üzenetére


mrThomi
addikt

Az első videóban mondja a csávo hogy csak ki és becsukáskor van ott az a hézag. Még mindig jobban lehet pucolni az a részt mint a foldnál. Valamennyi kompromisszum kell

Nothing Phone (2a)

(#24) ghiottone válasza Emericus Max (#22) üzenetére


ghiottone
nagyúr

EU-ban is elérhető lesz a Razr januártól.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#25) opr


opr
veterán

Vegre valami ertelmes es jol kinezo ujitas az okostelefonpiacon!
Konkretan utoljara talan a htc m7-nel ereztem ilyet, hogy wow, egy ilyen (illetve jo esellyel majd az utodja) KELL nekem.
Tudom, nincs ra sok esely, de ha a fo kameraja tudna hozni minimum egy pixel 3/3a szintjet, lenne belole ketkartyas verzio, meg birna minimum 4 ora SOT-ot a fokepernyon sotet temat hasznalva, akkor szvsz nem erdekelne, mennyibe kerul, vennek egyet.

Komolyan, nem tudom, mikor ereztem utoljara ilyet, hogy egy gyarto vegre meghallgatta a nepet is, nem csak grand kokain manager urat. Mert mit akart a nep a hajlithato kijelzos telefontol? Azt, hogy akkor legyen nagy kijelzom, ha akarom, amugy legyen mar vegre egy kicsi, konnyen zsebrevaghato telefonom. Ehhez kepest mit kaptak? Egy rohadt nagy telefont, ami akar lehet meg rohadtnagyobb is.

Persze, a masik oldalrol nezve meg beta-teszteljen a rosseb, megvarjuk a hosszutavu tapasztalatokat a felhasznaloktol, aztan majd kiderul.

Addig is, le a kalappal moto, igy kell ezt! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) SL-27 válasza opr (#25) üzenetére


SL-27
tag

Teljesen egy a véleményünk! :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#27) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Fuu de bejon :) max adnak egy kis palackozott surotett levegot kifujni neha a port :) uj alapkellek

YNWA

(#28) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"melyekből kiderült: a Motoroláé az eddigi legpraktikusabb összecsukható kijelzős telefon."

Hat hogyne. Osszecsukva semmi ertelme, kinyitva meg kisebb mint egy random flagship. Tenyleg ez a legpraktikusabb... Megalol.

Mar csak jozan paraszti esszel is belathato, hogy az egesz technologia lenyege pont az, hogy mar nem lehet erdemben novelni egy 6.5-6.8" panelt, igy csinalnak egy 2x6,8-at amit felbe tudsz hajtani. Pont hogy a motorolae az egyetlen eddig , aminek total semmi ertelme sincsen.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#29) Juhaszatti válasza -Skylake- (#28) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"mar nem lehet erdemben novelni egy 6.5-6.8" panelt, igy csinalnak egy 2x6,8-at amit felbe tudsz hajtani."

Ez csak az egyik irány amire ez a technológia érdemben használható. A másik az, hogy kinyitva adott egy manapság divatos nagyméretű kijelző, félbehajtva pedig egy kisebb, könnyebben kezelhető, könnyebben hordozható/tárolható. Nem mindenki egy nagy és egy mégnagyobb eszközt szeretne egyben, hanem mondjuk egy nagyot, és egy kisebbet.
Igen halvány képviselője ennek az iránynak ez a Moto, a gyenge minőségű külső kijelzőjével, de kiforrhat ez egy valóban praktikus vonallá.

(#30) janeszgol válasza -Skylake- (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

A kettő nem üti egymást. Mindkettőnek van értelme, és biztosan lesz vásárlótábora.

(#31) #96302336


#96302336
törölt tag

Így kell kinézni az összecsukható telefonoknak na! Ez állati!

(#32) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Baromi jó. Szurkolok, hogy ez beváljon a gyakorlatban is. Az ár természetesen túlzó lesz...

Egy kérdés fogalmazódott meg bennem:
Hogy tudunk majd erre Tempered Glass-t tenni??? ;] :DD

(#34) TunerJoe válasza #32839680 (#33) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ha lenne hajlítható üveg, akkor üvegből lenne. De mivel a zsebedben becsukva tárolod, így a belső kijelző nem nagyon van kitéve karcolódásnak, a külseje üveg és fém, szóval nem olyan nagy probléma ez szerintem. Ettől függetlenül én is úgy vagyok ezzel, hogy amíg nem lesz üveg kijelzős hajlítható telefon, addig nekem nem kell, legyen akármlyen jó.

instagram.com/albert__gyorgy

(#35) #96302336 válasza TunerJoe (#34) üzenetére


#96302336
törölt tag

Amikor megjelentek a széles közönségnek is a PDA-k akkor senki sem panaszkodott a műanyag érintőképernyőre. Arra is lehetett fóliát tenni, erre is lehet. Mi a probléma? Hogy a fólia gyorsabban használódik? Ez most ökológiai kérdés? ;] :D egyébként a Cornig nem is olyan rég épp bejelentett egy ultravékony hajlítható üveg fóliát. Valóban fólia, olyan vékony, de a karcállósága jóval nagyobb, mivel üveg. De még csak prototípus. Mire eljut a nagyközönségnek, addigra ezek a telefonok már rég letűnnek. De a jövő nem áll meg, a fejlesztések is párhuzamosan zajlanak. Így könnyen elképzelhető, hogy a jövő hajlítható képernyős eszközei újra üvegalapú hordozón lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#36) dementor


dementor
senior tag

Minél több ilyet és remélhetőleg mozdul az ár lefelé. Lenyűgözőnek tartom ezen kijelző megoldást.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#37) flexxx2


flexxx2
őstag

Hát amikor megláttam egyből kell érzésem lett, pedig a mobil már nem mozgat meg annyira. Azért várok pár hónapot a strapabírás miatt.

(#38) zsoltiz válasza Emericus Max (#6) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Akik évek óta sírnak egy kompaktabb méretű telefonért, azoknak is jó lehet ez, hiszen telefonáláshoz, meg értesítések megnézéséhez ki se kell nyitni. Ha meg kinyitod, akkor ott a full size kijelző. Szóval remek!!!"

Én nem értem a rajongást érte (vagyis értem, a legtöbbe na nosztalgia faktor miatt rajonganak érte).

Bravúros mérnöki munka az biztos, de magánka a nyitogatásnak nem látom értelmét. A másodlagos kijelző kicsit erőltetett, oké, van rajta óra meg értesítések, de emailt nem azon fogsz olvasni, mert ha már kézbe veszed úgyis ki fogod nyitni, mert úgy jobb fogni meg jobb a nagy kijelzőn olvasni, meg mert a következő lépés úgyis az, hogy valamit akarsz csinálni, amihez kell a rendes kijelző vagy a billentyűzet. Ha meg az esetek 90%-ában úgyis kinyitod, akkor zéró értelme van az egésznek.

A másik a méret. Összecsukva sem kicsi, 72mm széles (simán normál okosteló kategória) és 14mm(!) vastag. Ehhez a vastagsághoz képest a legtöbb mai mobil "penge" vékony. Ez miért jobb így zsebben egy 7mm vékony telóhoz képest? Egyedül a hosszán nyersz kb 4-5 centit egy "péklapát" telóhoz képest, a szélesség ugyanaz, a vastagság meg duplája összecsukva.

Szóval nekem az egész nem áll össze, nem látom, hogy miért lenne nekem jó ha a telót előkapva még nyitogatni is kéne, meg csukogatni. Kicsit öncélú.

(#39) dz1989


dz1989
senior tag

Naggyon tetszik. <3
Nagyon jó fejlesztés. :) Biztos hogy kelleni fog egy. :B
A 3,5mm jack kihagyása az gáz. :(
De annyir mentség legyen hogy a V3 V3i V3x V3xx V6 ban sem volt külön füles csati(Akkoriban a 2,5mm es volt inkább jellemző) :))

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#40) laci_csk


laci_csk
senior tag

tetszik, jopofa

Xperia XZ3

(#41) opr válasza zsoltiz (#38) üzenetére


opr
veterán

Engedd meg, hogy megcafoljalak. :)
"A másodlagos kijelző kicsit erőltetett, oké, van rajta óra meg értesítések, de emailt nem azon fogsz olvasni, mert ha már kézbe veszed úgyis ki fogod nyitni, mert úgy jobb fogni meg jobb a nagy kijelzőn olvasni, meg mert a következő lépés úgyis az, hogy valamit akarsz csinálni, amihez kell a rendes kijelző vagy a billentyűzet. Ha meg az esetek 90%-ában úgyis kinyitod, akkor zéró értelme van az egésznek."

Jol sejtem, hogy nem irodai munkat vegzel? Nekem az esetek 90%-ban a hatalmas tepsi csak nyug, semmi ertelme, a kijelzot a nap 90%-ban csak arra hasznalom, hogy kipockoljem rajta az ertesiteseket, esetleg megnezzem az idot. Orat nem hordok, mert bar nagyon szeretem, de irodai sokat gepelos munkahoz nekem nagyon nem jott be.

"A másik a méret. Összecsukva sem kicsi, 72mm széles (simán normál okosteló kategória) és 14mm(!) vastag."
Ezt a 14mm-es vastagsagot mindenki ugy hozza fel, mintha ez valami hihetetlen nagy szam lenne. Sose ertettem, miert van szukseg arra, hogy egy telefonnal fel tudjak szeletelni egy almat. A mostani peklapat meret mellett is idegesit, hogy buktam minimum 50% akkukapacitast azert cserebe, hogy a vastagsagon karogok oruljenek az egy darab extra millimeteruknek. Borzasztoan utalom ezt a hulye vekonyitos divatot, amit elkezdett az apple es minden hulye majmol, pedig konkretan annyit er el, hogy jol nez ki az eszkoz, de serulekenyebb, kevesbe ergonomikus es funkcioiban is serul.
Szoval, 14mm vastag. Es? Kit erdekel, regen meg tobb is volt egy telefon, semmi baj nem volt vele, amig nem lettek akkorak a telefonok, hogy lassan mm helyett ezeknek is ugy adjuk meg a meretet, mint a papiroknak (pl A/4).

Es igen, persze, a nosztaligafaktor is jo, meg szerintem gyonyoru is, de ezek igazabol csak extra dolgok. Vegre egy koncepcio/techdemo (mert termeknek nevezni egyelore talan kicsit tulzas), aminek konkretan van ertelme azok szamara is, akik szeretnenek kis keszuleket es nagy kijelzot egyszerre.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#42) zsoltiz válasza opr (#41) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Jol sejtem, hogy nem irodai munkat vegzel?"

Rosszul sejted :) Irodai munkát végzek, de a telefon mérete/milyensége pont az irodában érdekel a legkevésbé. Le van téve az asztalra, ott prüntyög, ha kell felveszem.
A méret, forma, használhatóság akkor érdekesebb amikor a telefon nálam van, út közben, zsebben. Pl elő kell venni egy kézzel, gyorsan feloldani, stb.
A csikicsuki felesleges plusz mozdulat, pláne hogy mindenki 10-ből 10x ki fogja nyitni és nem a külső kis kijelzőn fog matatni. Méretben sem jelent sokat, egy galaxy s10 keskenyebb és vékonyabb, csak a magasságán nyersz az osszecsukással. A 14 mm vastagságért cserébe itt nem kapsz az átlagnál nagy akkut, a vastagság az öncélú csikicsuki miatt van.

(#44) opr válasza zsoltiz (#42) üzenetére


opr
veterán

Azt erted, hogy ez gyakorlatilag egy prototipus/techdemo, ugye?
Egyetertek, hogy ebben a formaban meg nem teljesen eletkepes a dolog, vannak gyerekbetegsegei, viszont tartom, hogy a dizajn praktikus ES zsenialis.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) dz1989


dz1989
senior tag

Szeritem pedig kb olyan 23 éves dolgon van a itt a pro/kontra. Van valakinek pont ez a kialakitás az idegesítő. Mint annó is. :))Amit megértek. Mivel esetenként vannak hátrányok is.
Kb 96-ban amióta kapható kinyithatós mobil. Mindig volt mellette és ellenző tábór. Ami az előny az ha hátránya is.

Nekem személy szerint simám megérne ennyi pénzért mert végre valami új fejlesztés. :R Pedig utálatos és kompromisszumot kíván hogy nem bővíthető és nincs Jack csati. Ja meg az árhoz képest a vas... (Bár amúgy az is bőven elég)
A vízállóság(IP68) hiányát most abszolút megértem. (szerintem az lessz az egyik következő lépcső) :K
De a Beépített akkut még mindig nem tudom szó nélkül hagyni... :(((

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#46) opr válasza dz1989 (#45) üzenetére


opr
veterán

Engem a valszeg fos kamera meg az e-sim tantorit el, nameg ennyit nem vagyok hajlando telefonra kolteni. De 2-3 ev es lesz itt jofajta razr ertelmezheto aron. Remelem.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) dz1989 válasza opr (#46) üzenetére


dz1989
senior tag

Ja tényleg E-SIM... :Y :W Na jó az el is kerülte a figyelmemet. :U

A fos Kamera az V3 örökség :D Anno a Sharp GX20 Vagy a Nokiák jórésze (6230 6630 7600 stb) megverte. De hát a Motorola Razr-okat nem a kamera miatt szerettük. :))

Az árát abszolút megértem. :K

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#48) zsoltiz válasza opr (#44) üzenetére


zsoltiz
aktív tag

"Azt erted, hogy ez gyakorlatilag egy prototipus/techdemo, ugye?"
Nem, ez egy kész termék (mégha első generációs is), amit megvehetsz. Egyébként magával a mérnöki megoldással nincs is semmi probléma, parádés ahogy nyílik-csukódik és ahogy a kijelző meghajlítását megoldották.

"tartom, hogy a dizajn praktikus ES zsenialis."


Maga a mechanika zseniálisa, de én pont a praktikumot nem látom benne.

A razr v3 hőskorában volt értelme, mert más mobilokhoz képest nyertél az összecsukható designnal: lehetett akkori mércével viszonylag nagy kijelződ és viszonylag nagy, kényelmes billentyűzeted egy összecsukva ugyanakkora házban, mint egy hasonló méretű nem összecsukható mobil. Mindezt úgy, hogy még összecsukva is vékonyabb volt, mint egy átlag telefon: összehasonlítás. Ettől volt "penge".
Az új razr-ban nem látom az előnyöket más mobilhoz képest. Összecsukva sem igazán kicsi (vastag és nehéz), kinyitva pedig nem ad többet semmivel, mint egy kompaktabb "péklapát".

(#49) laci_csk


laci_csk
senior tag

ez nem egy prototipus fiuk, el vagytok ta'jolva, ez egy kesz, mukodo, megvasarolhato telefon.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#51) BoneDragon


BoneDragon
veterán

(#52) SL-27 válasza BoneDragon (#51) üzenetére


SL-27
tag

Az én nyálam is folyik... :)

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.