Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) jacis válasza borand (#50) üzenetére


jacis
nagyúr

Az én megérzésem az hogy a kijelző közepén az a törés egyre látványosabb és durvább lesz ahogy telik az idő. Szerintem lesz itt még gond....

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#52) *Mukeey* válasza jacis (#51) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Nekem is ez jön le. Tuti meg fog törni középen.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#53) #22743424 válasza *Mukeey* (#52) üzenetére


#22743424
törölt tag

Majd tele lesz a hardverapró olyan hirdetésekkel ,hogy két darabban lévő Samsung fold telefonomat egy darab Note 10+ telefonra cserélném ráfizetéssel . :))

(#54) Silenzio válasza borand (#50) üzenetére


Silenzio
addikt

Ez? Mihez képest? Egy 6.8 collos kijelző feleennyiért, fele ilyen vastagon neked miért nem jó?

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#55) Juhaszatti válasza Silenzio (#54) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Gondolom a másik hasonló, de azért elég eltérő koncepcióhoz, a Mate X-hez képest.

(#56) Teal'C válasza Mercel (#46) üzenetére


Teal'C
addikt

A fold tényleges képernyője némileg függőlegesen kisebb ez kb 4mm vízszintesen kb 25mm rel szélesebb ez adja ki a 48cm2 méretkülönbséget. Én erre gondoltam lényegében. Az a 2,5 cm 4:3 as képaránnyal megér ennyi nyűglődést mert nem hiszem.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#57) nattila72


nattila72
csendes tag

Ha a foldnak van létjogosultsága akkor néhány millimétert igazán vastagíthatnának a telefonokon és lehetne lényegesen nagyobb akku pakkot beléjük tenni. Ebből is látszik milyen álszent az egész ipar. Hányinger úgy ahogy van. A Foldnak jelen állapotban semmi keresnivalója nincsen a mobil szegmensben. Nagyon réteg igény van ilyen telefonra. Majd később hogy mivé tud fejlődni az már más lapra tartozik. Szubjektív vélemény!

(#58) prolad válasza nattila72 (#57) üzenetére


prolad
őstag

Valahol el kell kezdeni, ez kb. csak egy prototípus/koncepciókészülék. Kiadják a felhasználóknak tesztelni, hogy jöjjenek elő a rejtett hibák+ felmérik a piacot. Ha beválik, akkor néhány generáció múlva már egy életképes megoldás lesz elérhető áron. Ha meg semmi keresnivalója nincs és rétegigény, akkor úgyis el fog tűnni, megy a zsákutca innovációk közé (pl. mobilos 3D, force touch stb.).
Szerintem egy nagyon jó koncepció, összehajtva egy kicsi valami, kinyitva meg kvázi egy tablet, mi kell még.

(#59) jacis válasza *Mukeey* (#52) üzenetére


jacis
nagyúr

[link]
Ezen is ott van de talán annyira nem látványos mint a Fold-on.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#60) Rolie Polie válasza sxxorp (#45) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

:R :D

Közben lett már most nézem csak.

[ Szerkesztve ]

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#61) borand válasza Silenzio (#54) üzenetére


borand
aktív tag

Mate X-hez képest, mivel más hajlítható kijelző telefon nem igazán van még. Vagy mihez hasonlítsam? Nyomógomboshoz?

Amúgy meg nem tudom mit sírtok, nyilván ez még mindig csak egy elsőgenerációs készülék, bőven lesz még baja, viszont valahol el kell indulni. Az Amoled kijelzőknél is ott volt a beégés, aztán azóta meg az egyik legjobb megjelenítő lett és már majdnem mindenki ezzel adja ki a telefonját. 3-4 év múlva gondolom a fold széria kb. kiváltja majd a Note szériát.

(#62) jacis válasza borand (#61) üzenetére


jacis
nagyúr

A beégés most is megvan ;)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#63) Drazn


Drazn
kezdő

659 ezer forint wow.. nem az en tarcamnak talaltak ki az biztos :D

(#64) janeszgol válasza Teal'C (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó a kérdés. Így nincs szvsz. A mai telefonok elég jó méretűek, elég optimálisak a kijelzőhöz képest. Pl egy Note10 állati kényelmes. Hordani lehet nehéz, ha az ember még mindig ragaszkodik a nadrágzsebhez, amit megszokott X évtizeden át (inkább a férfiakról van szó).
Már vettem válltáskát, csak néha bosszant, hogy rajtam van. Meg kell szoknom.
Én többet is védtem ezeket a hajtogatós megoldásokat, de már kezdem megszokni a mai telefonok méretét. Pl egy S8 iszonyat kényelmes a mai napig. Szóval kezdem elengedni az összehajtható telefonok létjogosultságát.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#65) janeszgol válasza pusszycat (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

De beteg. :) :D
De ám ez valóban lehet megoldás.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) pusszycat válasza janeszgol (#65) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ráadásul komolyan is gondoltam. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#67) htc07


htc07
addikt

Az a külső kijelző elég idétlenül néz ki, lesz egyáltalán valaki, aki azt használja bármire?

Ha azzal jöttök, hogy értesítéseket olvasni, szerintem aki annyira geek, hogy bevállal egy első generációs origamifont, annak van a csuklóján egy okosóra erre a célra.

Azt meg, hogy van-e erre igény, majd a piac eldönti a következő években, ahogyan az lenni szokott.

[ Szerkesztve ]

(#68) ollie válasza htc07 (#67) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fogod kinyitni a mobilt, hogy felvegyél egy hívást, vagy megnézz egy értesítést.

***

(#69) htc07 válasza ollie (#68) üzenetére


htc07
addikt

szerintem akkor is életszerűbb a huawei-féle külső képernyő megoldás a nagyobb hajlítási szög miatt is.

a karcállóságot csak megoldják idővel, aki meg fél hogy leejti, kössön rá biztosítást :U

(#70) jacis válasza htc07 (#69) üzenetére


jacis
nagyúr

Szerintem meg ha az is megtörik (márpedig meg) akkor már inkább legyen belül a nagy kijelző.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#71) doooo válasza htc07 (#69) üzenetére


doooo
veterán

Teljesen védtelen... egyáltalán nem életszerűbb. Ezt nincs mivel megoldaniuk, borzasztóan kiszolgáltatott.

(#72) ollie válasza htc07 (#69) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Karcállóság rugalmas anyaggal talán még évtizedek kérdése. De nem is ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy mivel a külső borítás rugalmas anyagból kell legyen, az amoled könnyen sérül, mert hogy nagyon sérülékeny. Elég, ha nagyon erősen megnyomod, és máris meghalnak ott a ledek. Gondolj bele, hogy mi történik ha leejted.

***

(#73) *Mukeey* válasza ollie (#72) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Jaaa, ez a jelenlegi technologiával tökre kuka. Nem kéne egyenlőre eröltetni. Másfelöl meg legalább történik valami a "smart" világban.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#74) #24536576 válasza ollie (#72) üzenetére


#24536576
törölt tag

[link] Szegény Amoled.

(#76) pusszycat válasza #24536576 (#74) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És ez 10 éve volt... :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#77) #22743424


#22743424
törölt tag

Az IFA-n kinn van a MateX is reméljük azt is megnyomogatták. Várnék egy kis összehasonlítást.

(#78) pusszycat válasza #22743424 (#77) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az jobban bejön,és szerintem tartósabb kivitel is. Mindenképpen azt választanám, mint a szerintem kissé idétlen foldot.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#79) gattolino válasza pusszycat (#78) üzenetére


gattolino
senior tag

Én azt hittem sokáig amikor olvastam évekig, hogy készül a hajtogatható telefon, hogy valami olyasmi lesz mint amit linkelt a kolléga. Azért már inkább megérné az az összeg amit ezért el akarnak kérni. Mert ez nem üt szerintem akkorát. Egy akkora cég mint a Samsung simán tömeggyártásba tudná azt vinni. Az lehetne a jövő, nem ez. De lehet az is csak a következő lépcsőfok lesz.

Vivo X90 Pro Plus

(#80) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Asus padfone nem volt rossz irány. Nagyon szerettem. Előbb vennék egy mai technológiával megalkotott padfone-t mint ezt.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#81) htc07 válasza ollie (#72) üzenetére


htc07
addikt

akkor csak simán alkalmatlan a technológia erre a mesterségesen generált igény kielégítésére. :DDD

(#82) hmb válasza janeszgol (#64) üzenetére


hmb
aktív tag

Rohadt sok ember utazik naponta orakat melobelyre a vilagban.par eve minden masodik ember tablettel utazott,de tul nagy, egy ilyen meg tokeletes ra.

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#83) #24536576 válasza pusszycat (#78) üzenetére


#24536576
törölt tag

Tartósabb, mert a nap végére tele lesz karccal?

[ Szerkesztve ]

(#84) pusszycat válasza #24536576 (#83) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy értem nem fog középen megmakkanni attól,h karcos még remekül használható marad.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#85) #24536576 válasza pusszycat (#84) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az meg feszül... Kérdés, hogy melyiket bírja jobban a panel. Én karcosan se használnám, főleg ennyiért.

(#86) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Felkötheti a gatyáját a Samsung és a Huaweii is, a NOKIA is beszáll a hajlítható telefonok piacára:

(#87) Joachim21


Joachim21
senior tag

Mi lett a Mobilarenaval? Régen mindenről saját videok voltak, kint voltak helyszínen az újságíróitok, mostanában meg a Tech2-t linkelgetitek és a tesztekkel is késtek. :(

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#89) jacis válasza Joachim21 (#87) üzenetére


jacis
nagyúr

Eddig merre jártál, hogy nem tűntek fel a változások? :N

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#90) 7Heads Drago válasza ollie (#72) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nekem a Mate-ra pedig ilyen rugalmas védelmet raktak fel a MM-ben. Öngyógyítós. Persze lehet hogy letelt az évtized. :D

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#91) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ha már concept-phone, nekem a yota jobban bejött.

(#92) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Fold Galaxy, nem tudom, kinek a fejéből pattant ki, de biztos raccsol.

(#93) Joachim21 válasza jacis (#89) üzenetére


Joachim21
senior tag

Két év kiesett, emiatt csodálkozok, ezek szerint volt bejelentés is és csak engem ért váratlanul.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#94) balko235


balko235
kezdő

Remélem nem megy bele könnyen a zsanérba a por!

(#95) Emericus Max


Emericus Max
tag

Nekem még mindig a Motorola Razr féle hajlítható megoldása jönne be a fold fronton, csak raknának bele csúcs hardvert, meg lehetne majd kapni itthon is. De sztem itt is ott is meg kell várni, hogy a 2.-3.-ik generáció jöjjön, mert addigra kiforrottabb lesz, olcsóbb is és a piac addigra eldönti, hogy mennyire van ezeknek létjogosultsága.

(#96) Emericus Max válasza Emericus Max (#95) üzenetére


Emericus Max
tag

Nem is beszélve arról, hogy 600+ ezres nem életszerű egy eszközért, amit max. 2-3 évig használunk. Én maximum 200e-ig vagyok hajlandó elmenni ezzel.

(#97) Slack


Slack
tag

Lehet hülye kérdés, de hogy lehet erre majd tokot rakni? Vagy gyárilag törésálló? (Azért ha a 2000 eurós telót leejti az ember... )

(#98) Cs1csó válasza Emericus Max (#96) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha csak nekik lenne ilyen megoldásuk akkor okés lenne az ár, újdonság ha kell vedd meg alapon, de mivel a Huaweii Mate X jobb ezért túlárazottnak tartom én is.

(#99) Isendel válasza Emericus Max (#96) üzenetére


Isendel
csendes tag

Én hajlandó lennék 6-700 ezret is kiadni egy ilyenért, de ez nem kéne mert még kiforratlan. Majd a fold 3 talán

(#100) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

tech 2-es videót nézve feltűnt hogy nem lehet teljesen becsukni a telot.
Vagyis becsukott állapotban nem teljes felületen érintkezik hanem csak egy élben. Erő hatására ezáltal hajolhat és törhet is. És ez nem ugyanaz, mint amikor a normál sík kijelzős telodat nyomod. Mivel ez egy él mentén alá van támasztva a másik oldalon meg a zsanér és a kijelző hajlítása lesz erőltetve ami amúgy se egy erődítmény. Mondjuk ki az a marha aki ezt farzsebbe teszi és leül rá. Illetve valszeg csak 1-2 milliméter a mozgástere.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.