Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

60" és 8K? Pirulákat látok elgurulva a földön...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Raymond válasza Vikthor (#1) üzenetére


Raymond
félisten

Volt ott egy ilyen is:

Szerintem viszont ez lehet a "problema" forrasa:

In September 2014, Sharp announced that Slovakian electronics company UMC was acquiring an exclusive brand licence from Sharp and its European television and audio business UMC will also acquire Sharp’s Polish factory. As part of the deal, Sharp will support the design and development of televisions sold by UMC under the Sharp brand.

Az osszes hosztesz lany a standon/csarnokban szlovak :) Legalabbis azok amelyikeket hallottam egymas kozott beszelni. Alkalmuk volt ra mert nem volt ott tolongas :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#3) Duree


Duree
veterán

Ez a Sharp már nem az a Sharp, csak a nevük maradt meg, sajnos.

duree54

(#4) elefant válasza Raymond (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hali! és te mit szóltál a Sharp 8K megjelenítőkhöz?

(#5) elefant válasza Raymond (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

azóta már felvásárolta az UMC-t a Sharp, ők az "európai leányvállalatuk".

(#6) Raymond válasza elefant (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Nem nezegettem sokat oszinten szolva, nagyon depressziv volt a csarnokuk plusz hiba volt azt a gyonyoru feher sportkocsit pont a 80" TV-vel szembe allitani :)

Egyebkent orulet hogy mindenkinel OLED TV-k voltak. Vagy hogy mekkora helyet foglal a Westel (a Toshibat csak bezsufoltak Ott a vegebe).

Ahova meg ellatogathatsz az a CNC, akik allitolag a "mukodokepes TV keszulek" gyartoi. Lasd itt a hatso falon:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) role_of_72 válasza Raymond (#6) üzenetére


role_of_72
tag

Bocs hogy belevau, de inkább a "functioning"-gal jelentene működőképeset a kiírás. </gn>

Na nem azért, mintha így több értelme lenne annak amit kiírtak... Vicces, na. :))

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#8) Raymond válasza role_of_72 (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Tudom, de ugy nem lett volna a viccbol semmi. Igy is eleg chinglish az anyaguk egyebkent :)

Lasd itt:

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#9) gradinkov válasza Raymond (#2) üzenetére


gradinkov
csendes újonc

Ejj, de legalabb a lanyokkal nincs baj vizualis tekintetben.

(#10) elefant válasza Raymond (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Vestel :D
igen, már évek óta ez a brutál nagy csarnokuk van, nekem is mindig leesik az állam.

(#11) Raymond válasza elefant (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, V, mindig a regi telefonosok vannak a fejembe, ennyit tett anno a sok reklam :) A porgo kepernyos animalt konstrukcio a Vestel bejaratnal azert jol nezett ki.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#12) #94529552 válasza elefant (#5) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az volt a hír nemrég, hogy a foxconn (vagy hon-hai csoport) vette meg a volt japán cég ingatlanjait, és a gyártósorokat, és szintén ők vették meg a UMC-t a szlovákoktól, és ezzel bizonyos szintű névhasználatot is szereztek.Tehát nem a Sharp cég a vásárló.

(#13) troviko


troviko
senior tag

Azért a cikk címe túlzás. Először is még nincs 8K háború. Még csak előszelek vannak. Max az első 2 összecsapást bukta a Sharp.
Ettől függetlenül ez gáz. Nem kicsit. Amúgy meg ez az egész 8K felesleges még napjainkban. Majd olyan 10 év múlva talán lesz értelme. Meg rá tartalom.

https://www.oldtech.hu/

(#14) Raymond válasza elefant (#4) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, ehhez ezt elfelejtettem. Tenyleg dolgozhattak volna picit a beallitasokon mert ott volt ez is:

Eloszor azt hittem azert olyan elegtelen szinu a kep mert oldalrol nezem, de megneztem kozeprol is es ugyanaz volt. Meg a masik oldalrol is:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt jön az, hogy a 8-16-32k nyomatása helyett a megölt aktív 3D-t, valódi hdr-t, profi színhelyességet kéne behozni. Ez így kalap lóürülék, miközben tartalom még 4k-ra is kevés van.

Ez meg ugyebár már lerágott csont, a 4k-nak ott kezd egyáltalán értelme lenni, ahol még épp rendesen átlátjuk a képernyőt (pl 60" 2.4m-ről), hiába álmodoznak róla, az átállás már messze nem fogja hozni az sd-hd ugrás szexepiljét, egyszerűen az emberek 90%a értelmes távolságból észre se venné, h minőségi 4k vagy 8k anyagot/kijelzőt lát...:

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) Cs1csó válasza t72killer (#15) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyetértek, nagyon borúsan látom én is a jövőt ahelyett hogy a HDR-re és a 4K erősítésére mennének rá csak a pixelekkel foglalkoznak, tartalom semmi, a szolgáltatóknál még az FHD csatorna is sokszor luxus számban megy az összes csatorna talán 20%-a FHD:
A LED tévéket is jó lenne már kukázni ugyanis egy OLED egy LED-hez kb. olyan mint a színes tévé a fekete-fehérhez.
A 3D sosem érdekelt igazán legalábbis az amit MA 3D-nek tekintenek, egyszerűen kevés. Az Avatar ami 3D technikának a csúcsa de már az is lassan 10 éves film és amik azóta készültek fel sem érnek hozzá ha az Avatar jelenti az ETALON 100 PONTOT akkor a mostani filmek talán ha 30 pontot elérnek.
Arról nem is beszélve, hogy a legelterjedtebb 3D technikához SZEMÜVEG kell ami macerás azoknak akik nem hordanak szemüveget - szokatlan nekik - akik meg hordanak azok meg a normál szemüvegükre veszik fel ami elég vicces.

Jelenleg egy legalább 50"feletti 4K HDR OLED tévé a nyerő megfelelő tartalom hiányában ez sem ér sokat.

(#17) t72killer válasza Cs1csó (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Úgy néz ki, hogy megtalálták a módját, hogy minimális többletköltséggel nyomják fel a pixelszámot. Erre persze azonnal ráharapott a marketingosztály. A képminőség fokozása (HDR, színvilág, kontraszt) súlyos pénzekbe kerül, megmarad a luxuskategóriának (OLED).

Kb egy kézen megszámolható mennyiségű valódi (sztereoszkopikus rendszerrel forgatott), minőségi 3D film van, és ahogy kiölték a megjelenítőket, gyorsan le is szálltak a 3D forgatással a rendezők.:( Pedig a képátlók növekedésével még értelme is lenne...

A szemüveget nem hiszem, hogy bármikor is meg lehet kerülni, max nem a drága aktív, hanem a tucatjával mért passzív technológiára állnak át. Persze csak akkor, ha valamikor újraélesztik a dolgot.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) Cs1csó válasza t72killer (#17) üzenetére


Cs1csó
félisten

A minőségi 3D film forgatása legalább olyan költséges mint egy IMAX film. Emlékszem, néztem az Oscar gálát, ahol sokat foglalkoztak azzal, hogy milyen bravúros operatőri munka volt az, hogy sok nyakatekert jelenetet is bazi nehéz IMAX kamerával vettek fel - nem tudtam de van vagy 100 kiló ha nem több egy ilyen kamera és tényleg nagy is, egy cikkben írták hogy vagy fél millió dollárba kerül.

Sajnos a marketing elvette az eszünket.

(#19) tutitibi válasza t72killer (#15) üzenetére


tutitibi
senior tag

Vicces de az oroszoknak van a legtöbb 4K-s TV csatornájuk.
A törökök meg a foci VB-t is 4K-ban közvetítették. a TRT4K-n.
Igen, SAT vevő kell hozzá de már "sok" 4K Tv csatorna van.
Max olyan 3-4......

(#20) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Komoly teljesítmény elbukni egy olyan háborút, ami még el sem kezdődött.

(#21) Cs1csó válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

Bocs a DUNKIRK c. filmről volt szó. Az lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#22) kkf válasza Cs1csó (#21) üzenetére


kkf
aktív tag

nagyon várom már a 8k-s 27" monitorokat
már el is kezdtem a gyűjtést a hozzá való 4080Ti-re, persze kettőre mindjárt.
2022-ben visszajövök updatelni, leírom hogy ment. :DDD
mindenki bookmarkoljon lécci.

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#23) NoMagix válasza Cs1csó (#18) üzenetére


NoMagix
addikt

láttam olyan kamerát (forgatást), ahol a rendes kamera alatt volt egy másik függőlegesen, ott egy speciális tükör volt a kettő kamera között, annak darabja 12000 dodo :Y

(#24) DamianB válasza t72killer (#15) üzenetére


DamianB
őstag

Teljesen egyet értek az oké hogy elmentek a 4k ig de onnan minek tovább úgyse fogják venni az emberek . 3D be sok lehetőség lett volna sztem de már alapból az újság írok is cikiztek hogy mekkora szar . Vicc az egész . Ahogy írtad is látták a könnyebb utat és elindultak arra.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#25) Raymond válasza Cs1csó (#18) üzenetére


Raymond
félisten

A Dunkirk-nel voltak 70mm es IMAX felvetelek. Az elozok 6.5K-ban az utobbik 8K-ban lettek digitalizalva. Es ez se mindegy mert meg mindig eleg sok UHD filmnek csak 2K a Digital Intermediate es az UHD-ra csak fel van skalazva. Peldaul az ujak kozul a Guardians of the Galaxy 2 es a Thor Ragnarok is ilyen. Az UHD anyag az UHD BR-re mindkettonel 2K DI-bol keszult.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#26) Piftuka


Piftuka
veterán

Nagyon korai volna leírni a SHARP-ot még! :N

Annyira az elején járunk még a 8K-s "tévéháborúnak", hogy azt elmondani is nehéz volna... Ráadásul azért csak ők hozták ki először.

A "know how" megvan náluk, talán a tőke is... én bízom benne, hogy visszatalálnak régi önmagukhoz! :K

"Aquila non captat muscas."

(#27) mgabi


mgabi
senior tag

50 collos pana G30 plazmámat, csak egy horror árú 4K OLED-re cserélném max. Remélem 2-3 év múlva elérhető árban lesznek, illetve a 4K is teret nyer, mert ez botrány ami van. Még a 1080p-s tv adások is agyon tömörített vackok. Valódi 4K H265 tartalmak alig elérhetőek. Persze ehhez el kellene terjednie végre a 7-10nm CPU-nak, RAM-nak és VGA-nak, mert rohadt sok számolást, tárhelyét és memóriát igényelnek a számítások és az adatok tárolása, illetve a netnek is szintet kell lépnie a gigabites optikai kábelek felé, mert az itthon rézdrótos ADSL vicc.

(#28) #94529552 válasza Piftuka (#26) üzenetére


#94529552
törölt tag

Sajnos ez a Sharp már nem az a Sharp, ha érted mire mondom. A név már elértéktelenedett a csőd és a sok herce-hurca után, és csak egy eszköz a befektető szemében, a régi gyártóhoz a SHARP-hoz képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.