Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lujó55


lujó55
őstag

Sok idő kell még, amíg eljutunk oda, hogy Leila hercegnő megjelenik 3D-ben a szoba közepén, aztán odalép hozzám és... :P
Lenyűgöző a 4 alap(?)szín alkalmazása. De miért pont a sárga lett a 4. szín?

(#2) Rayyy válasza lujó55 (#1) üzenetére


Rayyy
senior tag

*Leia

Te melyik színre gondolnál a sárgán kívül?

Minden a legnagyobb render!

(#3) Sicilian


Sicilian
addikt

"az új modellekről pedig ódákat zeng a konszern."

ez volt a többinél is, de a felhasználói rétegtől én meg más ódákat hallottam :B

nothing is true everything is permitted..

(#4) lujó55 válasza Rayyy (#2) üzenetére


lujó55
őstag

Hát őszintén nem értek az optikához, de hogy a piros-kék-zöld hogy lett befutó 50 évvel ezelőtt az sem világos nekem... Miért nem a piros-kék-sárga?

(#5) #09634560 válasza lujó55 (#1) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert az emberi bőr abból tartalmazza a legtöb összetevőt.Ezáltal jobban meg tudják jeleniteni.
És nem csak a japánoké. :D

(#6) lujó55 válasza #09634560 (#5) üzenetére


lujó55
őstag

...és szebb a színe a Szellő Istvánnak 18:30-kor az RTL-en. Értem... ;]

(#7) Rayyy válasza lujó55 (#1) üzenetére


Rayyy
senior tag

A kiegészítő színek közül az összeadó színkeverésben az ember számár a sárga a legészrevehetőbb, leglátványosabb (szerintem), tehát valószínűleg ezért kísérletezgetnek azzal és nem mondjuk a lilás rózsaszínnel.
Ebben a technológiában (RGBY) már megállja a helyét a "4 alapszín" kifejezés.

Minden a legnagyobb render!

(#8) Rayyy válasza lujó55 (#4) üzenetére


Rayyy
senior tag

Nem optika ez, hanem színtan és a színrendszerek pusztán matematikai alapokra épülnek... különben nem is lehetne meghatározni egy színrendszert sem.

Minden a legnagyobb render!

(#9) szp1


szp1
addikt

"Ez az apertúraarány azáltal, hogy több fényt enged át a háttérvilágításból, ideális alapot szolgáltat arra, hogy ellensúlyozza azt a fényerőveszteséget, amit az aktív szemüvegek jobb és bal szemnek szánt kép közötti váltása eredményez."

És ezáltal nyilván ad egy jó nagy pofont az amúgy is "kiváló" LCD-s feketeszintnek.....

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#10) L3zl13 válasza szp1 (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem feltétlenül.

Ha fényes pixeleknél több fényt képes átengedni a háttérvilágításból, az nem jelenti azt, hogy sötét pixelnél is többet fog, akár javulhat is tőle a fekete. (Feltéve, hogy tényleg a folyadékkristályok elrendeződésének javításáról van szó.)

Sőt, mivel így ugyanakkora fényerőhöz gyengébb háttérvilágítás is elegendő, ezért még ha nem is javul a sötét pixelek fény kitakarási képessége, akkor is javulhat a fekete attól, hogy a gyengébbre állított háttérvilágításból kevesebb fény szűrődik át.

Aki hülye, haljon meg!

(#11) BloodRay válasza Sicilian (#3) üzenetére


BloodRay
veterán

Egyetértek, nem ájultam el a "normál" led-es rgby-os tv-iktől sem.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#12) Translator válasza lujó55 (#4) üzenetére


Translator
tag

:: hogy a piros-kék-zöld hogy lett befutó 50 évvel ezelőtt az sem világos nekem...

Azért, mert az emberi szem ezt a három színt érzékeli: http://en.wikipedia.org/wiki/Cone_cell

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#13) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Szépek szépek , majd talán 10 év múlva..:):D

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Nem tudom , de az új technológiákat mindig csak apránként csöpögtetik a fogyasztói társadalmakba.Miért nem lehet, egyszerre egy nagyot lépni? ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) gejala válasza Televan74 (#14) üzenetére


gejala
őstag

Melyik új technológiára gondolsz?
A 3D tévék még sok gyerekbetegséggel küzdenek, egyedül a csúcsmodelleknek van normális képminőségük.
Ezzel a négy alapszín dologgal meg a Sharp megnyerte a legidiótább ötlet megtisztelő címet, főleg, hogy lehetetlen szabványosra kalibrálni ezeket a csodákat. Persze a boltban jól lehet vele vevőt hülyíteni, mert amíg a többi gyártó tévéjén csak a piros-kék van nevetségesen túlszaturálva, nekik a sárga is. :D

(#16) Televan74 válasza gejala (#15) üzenetére


Televan74
nagyúr

Amikor a 3D szemüveg nélkül is 3D lesz. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#17) eclipse006 válasza Televan74 (#16) üzenetére


eclipse006
őstag

Azt az időt már én is nagyon várom. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#18) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Ez nem egészen csak matematika, hanem főként biológia. Ahogy előttem is írták, ezért az RGB a 3 alapszín, mert ezeket érzékeljük. Mondjuk a pirosat meg a zöldet jobban, mint a kéket, de ez most mellékes. Éppen ezért ebből a három színből (pontosabban az érzékelt hullámhosszúságú EM sugárzásból) minden ember által érzékelt szín kikeverhető. Persze az alkalmazott technológia tökéletlensége igényelhet mindenféle trükközést, de a sárga szín alapvetően a parasztvakításhoz kell :Y .

[ Szerkesztve ]

(#19) #09634560 válasza KőkorSzaki (#18) üzenetére


#09634560
törölt tag

Tévén valóban csak parasztvakítás viszont az emberi szem arra a legérzékenyebb:már 5-10 foton/mp adagnyi sárga fényt érzékel.Példa:csillagok az égbolton.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.