Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fiery


Fiery
veterán

"Lényegi változás tehát nincs a Gen7.5 architektúrához viszonyítva"

32 bites integerek dupla sebessegu feldolgozasa? A slice-ok hatekonyabb leosztasa? Az OpenCL 2.0 tamogatasa? A masfelszeresre novelt meretu L3 data cache? Ezek mind emlitesre sem melto valtoztatasok a Gen7.5-hoz viszonyitva?

(#2) Abu85 válasza Fiery (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ne ragadj ki mondatot a szövegkörnyezetéből.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3) Fiery válasza Abu85 (#2) üzenetére


Fiery
veterán

Te meg ne irj le total hulyeseget, ha kerhetnem. Baromira nem akarom senki s*gget nyalni, de a Gen8 ezuttal _tenyleg_ jelentos fejleszteseket tartalmaz. Plusz, az emlitett fejlesztesek kozul nem sokat lattam a hirben megemlitve.

(#4) Abu85 válasza Fiery (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A bekezdést olvasd el. A Gen8 és a Gen7.5 EU-k esetében mindkettő 7 szálat futtat, két 128 bites vektormotor van bennük, 28 kB a GPR, és az említett bájt/cycle értékek sem változtak. Tehát amiről a bekezdés szólt ott nincs változás. Ezért van az a mondat egy szövegkörnyezetben. Gondolom az is észrevehető, hogy nem csak abból a bekezdésből áll a hír, illetve van egy pár oldal belinkelve, ahol minden, amit leírtál digitális papírra van vetve.

Esetleg egy "Itt"-tel tudok segíteni, hogy nyomatékosítsam a bekezdést.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A HDMI 2.0 úgy tűnik ebből a körből kimaradt, eléggé sajnálatos így a 4k korszak kezdetén.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#6) Fiery válasza Abu85 (#4) üzenetére


Fiery
veterán

Az "Itt"-tel mar sokkal jobb, koszonom.

"Gondolom az is észrevehető, hogy nem csak abból a bekezdésből áll a hír, illetve van egy pár oldal belinkelve, ahol minden, amit leírtál digitális papírra van vetve."

Valahogy le van irva, csak szerintem nem eleg jol, pl.:

"Mindemellett az alaparchitektúrát érintő finomítás, hogy javult a 32 bites integer műveletek feldolgozási sebessége."

Nyilvanvaloan igaz ez a mondat, csak epp a "javult" ennyi erovel lehetne 15 vagy 20% gyorsulas is. SZVSZ ez egy olyan jelentos fejlesztes, aminel erdemes lenne hangsulyozni a gyorsulas merteket (100%). Eleg sok compute feladatnal jon jol a 32 bites integer muveletek gyorsitasa, es ha az ezen a vonalon relative lassusag miatt ekeztuk a Keplert, es orultunk a Maxwellnek (ami szinten fejlesztett ezen, a Keplerhez viszonyitva), akkor nem igazan ertem, miert ne kellene orulni annak, ha az Intel ezen a vonalon -- a jogosan elvart modon egyebkent -- megtette a szukseges fejleszteseket. Me'g mindig gyenge az IGP, me'g mindig sok a teendo, de egy 100%-os gyorsulas azert minimum emlitesre melto SZVSZ.

(#7) Dtomka


Dtomka
veterán

A devil Canyon CPU-knál nemrégen felfedezték, hogy Hibásan működik a TSX technológia az Intel processzorokban..a kérdésem, hogy a Broadwell CPU-kban, javították?

(#8) Fiery válasza Dtomka (#7) üzenetére


Fiery
veterán

Nem. A TSX egyelore minden Intel processzorban hibasan mukodik, beleertve a legujabb Haswell-E szeriat es a Broadwellt is. Leghamarabb a Skylake-ben javithatjak ki. "Szerencsere" lenyegeben nincs olyan consumer szoftver, ami TSX-et hasznalna, kiveve a Sandra TSX benchmarkjat.

[ Szerkesztve ]

(#9) Crytek


Crytek
veterán

Nem tudom ki hogy van ezekkel az adatokkal,de én mindig sokkal jobban őrölnék egy game tesznek mint ezeknek a maszlagoknak. :C

Next PC Upgrade: 2022

(#10) t72killer válasza Crytek (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lesz majd az is ne aggódj, mihelyst kicsit elterjed.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#11) Fiery válasza Crytek (#9) üzenetére


Fiery
veterán

Elso korben a tablet es ultrabook benchmarkok jonnek majd, ott pedig a Temash-sal lehet majd osszemerni, vagy esetleg a Bay Trail-lel. Erdekes lesz, az biztos, de gondolom itt a tobbseg inkabb a magasabb TDP tartomanyu peldanyokra (fokent desktop) lenne kivancsi, azokra viszont varni kell me'g jo nehany honapot, sajnos :(

(#12) stratova


stratova
veterán

Nem a legszembetűnőbb fejlesztés, nekem mégis tetszik a Quick Sync Video minőségének javulása.
Tervben van esetleg Broadwell megjelenésével és terjedésével párhuzamosan esetleg a három gyártó en- és dekódereinek összehasonlítása képminőség és terhelés szempontjából?
Mintha a képminőség összevetése sem lenne mára jellemző pl játékteszteknél, pedig régebben talán itt is volt hasonló.

(#11) Fiery:
Erdekes lesz, az biztos, de gondolom itt a tobbseg inkabb a magasabb TDP tartomanyu peldanyokra (fokent desktop) lenne kivancsi

Amilyen eszméletlen tempóban a "milyen notebookot vegyek" topik pörögni szokott, nem lepne meg, ha ez záros határidőn belül megváltozna.

[ Szerkesztve ]

(#13) Dtomka válasza Fiery (#8) üzenetére


Dtomka
veterán

Akkor ezért sem vették észre a hibát, mert nem volt olyan program ami összeomlott volna....
Akkor minek egy olyan funkció amit nem is használunk? :F

Lehet tudni pontosan mikor lesz kapható, pl egy I7 5770k? :)
Illetve, a Z97 lapok gondolom bios frissítéssel támogatni fogják a Boradwellt?
Köszönöm a válaszokat!

(#14) t72killer válasza stratova (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkoriban volt ez divat, amikor jelentős különbség volt az ATI és Nvidia karik képminősége között. Az intel nemigazán volt komoly játékos - bár a kodekminőség mindig is kérdés volt és engem is érdekelne. Illetve a modernebb igp-knél a játékokban tapasztalt képminőség.

"Amilyen eszméletlen tempóban a "milyen notebookot vegyek" topik pörögni szokott, nem lepne meg, ha ez záros határidőn belül megváltozna."

Bizony. Akiknél számít az IGP teljesítménye, aligha fognak 6-800-1200W-ot ölő asztali gépekbe ruházni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#15) Jim Tonic válasza Dtomka (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

TSX egy jövőbe mutató megoldás, amire még nem sokan feküdtek rá. Pl. a legtöbb K-s processzorban benne sincs. Más kérdés, hogy miért nem vette észre az Intel, ill., mivel mikrokóddal nem javítható hibáról van szó, már nem fogják/tudják emiatt áttervezni a Broadwellt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) Fiery válasza Dtomka (#13) üzenetére


Fiery
veterán

A TSX egy eleg jelentos fejlesztes, amit sikerult elso korben el***nia az Intelnek. Majd kijavitjak. A processzorod funkcioi kozul pedig sokat nem hasznalsz, csak nem tudsz rola, hogy nem hasznalod oket, mert nem tudod, hogy leteznek a funkciok :) En pl. nem hasznalom a processzorom IGP-jet, de attol me'g nem problema, hogy ott van a tokban, nem zavar a jelenlete :)

>Lehet tudni pontosan mikor lesz kapható, pl egy I7 5770k?

Nem. Me'g az Intel sem tudja, sajnos. A 14 nanos gyartas nagyon nehezen indul (nem mult ido, jelen ido, sajnos) be, es elso korben a tabletekbe es ultramobil gepekbe mennek a procik. A sima mobil es desktop verziok csak akkor johetnek, ha sikerul felporgetni a gyartast. Es mivel a 14 nanos gyartasi problemak jelenleg is leteznek, igy nehez tervezni a jovore nezve. Leteznek persze roadmapek, de en a magam reszerol egyiket sem venném mar komolyan. Az a biztos, amit a kiskerekben mar lehet kapni, minden mas csak porhintes, tulzottan optimista terv vagy epp paper launch.

Az Intel egyebkent elso korben tervezte, hogy LGA1150-be erkezik Broadwell, majd nem terveztek (lefujtak a tervet), aztan megint elovettek. Ha lesz is LGA1150-es Broadwell (szerintem nem igazan lesz), az sem feltetlenul lesz a teljes desktop spektrum szamara (vagy csak low-end, vagy csak high-end, vagy csak Iris Pro verzio lesz belole), es nem feltetlenul jon elobb, mint a Skylake. Ha megis lesz LGA1150 Broadwell, akkor a Z97 chipsetes lapokkal biztosan kompatibilis lesz, hiszen maskepp nem lenne ertelme az LGA1150 foglalatot megtartani.

Ha a kerdes a Z97 kapcsan arra vonatkozott, hogy erdemes-e most Z97-es lapot venni csak azert, hogy majd kesobb Broadwellt rakj bele, hogy reszemrol egyertelmuen "nem" a valasz. Ne amiatt vegyel, hanem azert, mert a Z97-es platformok ugy altalaban jo cuccok :) De ne szamits semmire a jovore nezve, sot, en inkabb a pesszimista forgatokonyvre szamitanek, azaz hogy 1 ev mulva mar at "kell" allni LGA1151-re (Skylake).

[ Szerkesztve ]

(#17) Dtomka válasza Jim Tonic (#15) üzenetére


Dtomka
veterán

+(#16) Fiery

Köszönöm a válaszokat. :R

(#18) Peter13


Peter13
senior tag

Én arra leszek kiváncsi hogy a QuickSync mit tud majd képminőséget tekintve. A példaképek ígéretesek: ha tényleg ezt tudja, akkor lehet hogy elgondolkodok a cserén (a sebességgel eddig sem volt sok gond, de ha még az is dplájára nőtt,és még szép is lesz, akkor nagy lesz az öröm :) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#19) alevan


alevan
őstag

Szuper. Most jöjjenek a tesztpéldányok.

Fiery: És visszatért közénk Fiery :C

(Remélem jönnek megint az Abu vs Fiery viták :DDD )

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#20) Abu85 válasza Fiery (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Amikor én azt írtam pár hete, akkor még csak annyit írtak a kérdésemre, hogy javult. Nos, én beleírtam, hogy javult. Azt nem mondták, hogy mennyit, nekem meg nem volt kedvem találgatni. Azzal nem tudok mit tenni, hogy egy hónappal később elárulják, hogy mennyit javult.

Annyit tudok tenni most, hogy ezt a hírt kiegészítem. Ezzel az információval.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#22) Fiery válasza Abu85 (#20) üzenetére


Fiery
veterán

Nem is arra gondoltam, hogy a regi hirt kellene most patchelni, hanem hogy az uj (mai) hirt kellene ezzel kiegesziteni. Vagy ha a mai hir lenyege az, hogy reszben hivatkozik a regi hirre, es azert nem irja le az ujdonsagokat teljes melysegeben a mai hir, mert elvarjatok az olvasoktol, hogy olvassak el a mai hirhez a regi hirt is, akkor viszont a regi hirt kell patchelni utolag. Persze alapvetoen mindegy, hogy a regi vagy a mai hirbe kerul be, csak legyen ott, hogy 100%-ot javult a 32 bites integer compute teljesitmeny, mert SZVSZ ez egy igen fontos fejlesztes, amit erdemes kihangsulyozni.

Latom, bekerult egy uj bekezdes a mai hirbe, ez igy mar franko :R Koszonjuk, minden OpenCL fejleszto es -rajongo tarsammal egyutt :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Fiery válasza pakriksz (#21) üzenetére


Fiery
veterán

Erre csak azt tudom mondani, hogy az AMD szerint az AVX2-t semmi sem hasznalja, tok felesleges, aztan a Carrizoban megis lesz AVX2. Miert? Ha annyira ertelmetlen, minek vacakolnak vele? :U

(#24) Abu85 válasza Fiery (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Semmi gond. Ennyit természetesen tudok tenni. :R

GPGPU/AVX2: Maradjunk annyiban, hogy mindkettőnek megvan a maga szerepe. :))
A fejlesztők irányai szerint egymás mellett fognak élni. Az AVX2 hasznos marad a szerverben, míg a multimédiás alkalmazások és a játékok fejlesztői inkább a GPGPU-t tekintik jó iránynak. Jobbára én arra gondolok, hogy melyik fejlesztőcsoportnak melyik a kedvezőbb. Például egy Adobe számára, amely cég már három éve aktívan fejleszt GPGPU-s kódot egyértelműen a GPGPU a jövő, mert az AVX-be kevéske pénzt nem raktak. Ugyanígy a játékfejlesztők helyzete. Bizonyos szerver munkafolyamatoknál a GPGPU-s kódokba raktak kevesebb pénzt.
Mivel a kódbázis drága, így egy ideig biztos arra építenek, amerre helyből elindultak/elindulnak.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Oliverda válasza Abu85 (#24) üzenetére


Oliverda
félisten

"a játékok fejlesztői inkább a GPGPU-t tekintik jó iránynak"

Meglepő... Az AVX-et nem játékokhoz találták, ergo ez nagyjából olyan mintha kijelentenék, hogy ők bizony nem fognak WC pumpával fogat mosni. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#26) stratova válasza Fiery (#23) üzenetére


stratova
veterán

Ne bántsd nagyon, csak megvolt a napi trollolo :) Bár mindkettőtök megjegyzés abszolút jogos.
Egy röpke talán uarch kerdést ha szabad: láttam techreport tesztjében, hogy a 160 W-os E5-1687W-nek két alapórajelet szabtak meg 3.1 GHz AVX nélkül és 2.7 GHz AVX-szel. Látszik, hogy AVX esetében ez is fűt de rendesen. A túloldalon hogyan alakul a többlet teljesítmény és fogyasztás aránya AVX-szel?

pakriksz:
Tény, hogy AMD már Llanoval is a GPGPU felé terelgette volna a népet, de ha a konkurencia a piac 80%-át birtokolja nehéz ilyet átverni, nem csodálom hogy az egyedi igenyekre szabott lapkákra és fejlődő piacok felé nyitottak. Most hogy Intel is egyre ütősebb GPU-t farag és közös memóriahasználat felé lép, már neki is célja ez az irány. Ez van (sajnos). Szerintem ennek ellenére lenne helye Beema/Mullins lapkáknak a Core és Atom mellett/között (Broadwell jelenlegi termékcsoportját nézve, itt ugyanis (még) nincsn Kaveri/Carrizo lapka - utóbbit ha minden igaz 12 W-ig kb. A korabbi Haswell Y fogyasztási szintig igyekeznek "leskálázni").

[ Szerkesztve ]

(#27) Fiery válasza stratova (#26) üzenetére


Fiery
veterán

"A túloldalon hogyan alakul a többlet teljesítmény és fogyasztás aránya AVX-szel?"

Ha a konkurens termekekre, pl. AMD Vishera es Kaveri gondolsz, akkor azokon a processzorokon AVX kod hasznalatanal eleg eroteljesen beavatkozik az APM. Az APM (Application Power Management) feladata, hogy a CPU-t (vagy APU-t) az elore meghatarozott TDP kereten belul tartsa, annak árán is, ha a processzor orajelet korlatozni kell. Vagyis, pl. tobbszalu AVX kod futtatasa kozben, ha eleg jol van megirva az AVX kod, akkor az APM hatasara a processzor nem tudja kihasznalni a teljes Turbo keretet, adott esetben egyaltalan nem is tud az alaporajel fole menni, mintha nem is lenne Turbo. Az orajelek folyamatos mérésénél remekul latszik, ahogy a processzor erolkodik, probalja egy-egy mag orajelét feljebb nyomni, de az APM mindig visszarantja az orajelet. Az APM kikapcsolasaval a Turbo ujra el tud szabadulni, viszont azzal egyutt eleg komolyan elszabadul a processzor fogyasztasa is.

Az Intel ezt maskepp oldotta meg, de jelenleg nehez lenne megmondani, hogy melyik megoldas a jobb, plane ha nem egy stressztesztrol hanem egy konkret real-world AVX-gyorsitott szoftverrol beszelunk.

(#28) hugo chávez


hugo chávez
aktív tag

"Az Intel az implementáció a VT-d szolgáltatáson keresztül oldotta meg. Utóbbinak feltétlenül aktívnak kell lennie, hogy az egységes virtuális memória előnyeit képes legyen kihasználni az adott lapka."

Akkor remélem, hogy a Broadwelltől kezdve az Intel felhagy azzal a jelenlegi "kedves" szokásával, hogy jópár, különösen notebookba szánt (és nem csak alsókategóriás) procijában letiltja a VT-d-t!

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#29) stratova válasza hugo chávez (#28) üzenetére


stratova
veterán

Sandy/Ivynél még én is néztem,mint beszívott nyúl a fűben, hogy mobil i5-nek sem támogatta minden verziója.
Probook 6570b-nél nonszensznek tűnt, hogy az i5-3210M nem támogatja (Probook 4540s-nél még megértené az ember).
Viszont Haswellnél már összességében egészen szép számú proci kapta meg: i3, i5, i7 (bár most sem mindegyik).

[ Szerkesztve ]

(#30) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én már a 9. generációt várom. Pár dolognak - mint mindig.. - végére kell járni a supporttal:

1. Normális 4k lejátszás-támogatás -> HDMI 2.0 és a még nem létező Displayport 1.3 - ja és ezekből a portokból legalább a másodikat kérem egy ultramobil eszközre (hibrid/subnoti), illetve a hozzátartozó kodekek, pl h.265 támogatása

2. Komolyabb, mondjuk Kaveri IGP szintű grafikai teljesítmény, hogy a régebbi játékok fullHD-n is elmenjenek. Ehhez gondolom kell a DDR4, ami szintén nem várható alsóbb/ultramobil szegmensbe gen9 előtt.

3. DirectX 12, fejlettebb GPGPU képességek - remélhetőleg...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#31) Oliverda válasza t72killer (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Az utolsó kettő már a Broadwell esetében is várható.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) t72killer válasza Oliverda (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez mindenképp jó hír - a DDR4 is lejut majd a core M és az atomok (Cherry trail/silvermont) világába?

Az 1es pont is fontos nekem (legalábbis ezekért az extrákért kukáznám a jelenlegi rendszert) - ezt ahogy látom a gen9 fogja elhozni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#33) hugo chávez válasza stratova (#29) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Viszont Haswellnél már összességében egészen szép számú proci kapta meg: i3, i5, i7 (bár most sem mindegyik)."

Némileg javulóban van az ügy, de pl. az egyik legelterjedtebb négymagos mobil, a 4700MQ pont nem kapta meg. Vagyis a négymagos "teljesítményorientáltak" között az MQ-knál (vagyis a nem BGA, hanem PGA érintkezősöknél) csak a 4800MQ-tól felfelé jár. Ez így elég nagy k.cs.gség...

(#30) t72killer:

"3. DirectX 12, fejlettebb GPGPU képességek - remélhetőleg..."

A Skylake már full OpenCL 2.0 támogatásssal fog bírni, ugyanis megkapja a Platform Atomics-et is (amit a Broadwell még nem), tehát GPGPU szempontból rendben lesz. A DX12 támogatásról meg Crytek linkelt valahol egy hírt [link], a dia szerint elvileg meglesz a teljes, FEATURE_LEVEL_12_0 szint.

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#34) t72killer válasza hugo chávez (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Énis épp ebben a pillanatban találtam rá a DX12-es topicban:R, ez (és az egyéb nyalánkságok, főleg a hdmi 2.0) eldöntötték a kérdést, kivárok egy gen9-es igp vel megáldott Core M vagy Willow Trail eszközig. Elvileg jövő ilyenkorra itt lesznek...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#35) hugo chávez válasza t72killer (#34) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Én is kíváncsi leszek, hogy mit fog dobni a Skylake generáció.

Pár éve beszéltünk a gamer/DTR notikról... Nos, én azóta is veszek. :( Nincs olyan, amiben normális proci és videókártya lenne és a keretbe is belefér. Az Asus G750 széria nem lenne rossz, de Nv karisat nem akarok, az MSI GX70-ben meg a Richland egy rossz vicc... És a Carrizo sem kecsegtet sok jóval. Talán Skylake-re már épül AMD GCN karis noti, ami nem egymillió, mint az Alienware-k.

[ Szerkesztve ]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#36) t72killer válasza hugo chávez (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha időközben letáborozol egy játékgenerációnál (tettem én a starcraft 2-vel) akkor hamarosan nem is kell neked gamernoti, felnőnek az IGP-k:DDD

Az AMD vonal a gyenge CPU-teljesítmény és a normális termékek elérhetetlensége miatt sajnos kiesik a játékból (látott már vki aktív hűtésű/netbook 10"-os eszközt Micro-6700T alapon? Pedig szuper igp-je lenne...)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#37) hugo chávez válasza t72killer (#36) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Mostanában a F.E.A.R. Combatot nyúzom, multiban nagyon átjön. :D De azért jó lenne a mostani FPS-eket is tolni, single-ben...

Hát, nekem egyelőre teljesen kiesik az AMD vonal prociban. Talán az érkező, alacsony szintű API-k javíthatnak ezen, de mire azokra átállnak a fejlesztők... És az új architektúra is leghamarabb 2016-ban jön, aminél már elvileg rágyúrnak a processzorerőre is.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#38) Abu85 válasza t72killer (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

H.265/HEVC támogatás most is van. Azt mindenki GPGPU-val oldja meg. Több OpenCL kodek is készül vagy már van is.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) t72killer válasza Abu85 (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem. A tesztek szerint tényleg lejátsza, viszont az adatlap szerint a natív 4k felbontást nem támogatja.

Kicsit olyan feeling, mint amikor az N450-emet akasztottam fullHD-s monitorra és max 1650x1050-es felbontást támogatott - ez persze driverekkel változik, tudom, csak épp az intel az, aki szereti elfelejteni a tegnapi termékek támogatását...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#40) Abu85 válasza t72killer (#39) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Fontos másképp szemlélni a világot az új szabványokkal. Az adatlap az egyfajta kiindulópont a fixfunkciós motorok képességeire. De a VP9 és a HEVC is úgy van felépítve, hogy a dekódolás és a kódolás működését is a GPGPU-hoz igazították. Már amikor a szabványt kidolgozták, akkor az volt a cél, hogy GPGPU-n jól menjen függetlenül attól, hogy ez mennyire hátrányos a hagyományos feldolgozási formáknál. Innentől kezdve az egész egy szoftver lesz. Egy program, ami a GPU-n fut, és a képességeit nem a hardver, hanem a program tudása határozza meg. A hardvertől csak számítási teljesítményt követel. Fogd fel úgy, mint a CPU-n futó szoftveres kodekeket, csak ezek speciel a GPU-n futnak.

Ez az irány egyébként nagyon jó. Az új kodek profilok támogatása mostantól csak új szoftvert követel, de nem kell hozzá új hardver. Persze, ha megvan a számítási kapacitás. Visszatérünk oda, ahol régen még a fixfunkciós motorok előtt tartottunk, csak nem a processzormagok, hanem a GPU végzi el a számítást, de az élmény ugyanaz lesz. Ha nem megy valamelyik videó, akkor nem kell hozzá új hardvert, hanem be kell szerezni a megfelelő, nyilván lehetőleg a legújabb GPGPU-s kodeket és menni fog. Ennél jobban ez nem alakulhatna.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) t72killer válasza Abu85 (#40) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1etértek, ez jó irány - de továbbra is kelleni fog a HDMI 2.0 hardveres oldalról, uis a Displayport sajna egyáltalán nincs elterjedve (miért...??)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#42) alevan válasza t72killer (#41) üzenetére


alevan
őstag

A notimon csak D-SUB kimenet van, a PC-men és a hozzákötött monitoron csak D-SUB ki és benenet van, az XBOX360-at is D-SUB-al kötöttem a másik monitorhoz.

Vajon miért nincs elterjedve a DP? :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#43) t72killer válasza alevan (#42) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, nem a D-SUB-bal, hanem a díjköteles HDMI-vel szemben gondoltam. Miért nyomják ezt a TV-kre ennyire?

Az újabb notikon is főleg HDMI van - ami még a fullHD 120Hz-et sem tudja legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44) Oliverda válasza t72killer (#32) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszer biztosan.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) LaptopSystem

ha valaki már használ ilyen új genes procit laptopban az megoszthatná a véleményét :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.