Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) subset válasza neopeti (#24) üzenetére


subset
senior tag

...egy akkucsere manapság aztán tényleg csak úgy pikk pakk megy. Nehogy sz@passa magát valaki is a töltésre való minimális odafigyeléssel.
Csupán hőlégfúvóval kell lemelegíteni a hátlap ragasztását, aztán oldószerrel kioldani az akku ragasztóját vagy kifeszegetni a helyéről és már meg is van...lehet visszaragasztani mindent, pont olyan lesz mint a gyári, lehet még 5 ezer alatt is megvan (nem). :C
Plusz ha volt olyanod hogy IP védettség annak is reszeltek nagyon nagy valószínűség szerint, és ha márkaszervizbe viszed egy factory resettel kezdenek....jajj de jól hangzik...és biztosan egyből meg is csinálják várni sem kell rá. Hajrá.
Az viszont tényleg a legnagyobb lúzerség, hogy akkor tölti (lassan :))) valaki a telefonját mikor alszik például.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#52) Fall-N válasza subset (#51) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos nem minden telefon típushoz van eredeti akku. Redmi Note 7 topikban is így jártak páran. Csak hamis akku van, fele akkora kapacitással. A ragasztott unibody ház sem a legjobb a csere szempontjából.

(#53) subset válasza Fall-N (#52) üzenetére


subset
senior tag

Ezért mondom cinikusan amit - remélem érzékelhető...tudod ki akar akkut cserélni a telefonjában, én biztosan nem.
3 évesen sem veszek észre üzemidő romlást a sajátomon, aludni is szoktam... ;)

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#54) Lami66 válasza LurkerSheik (#49) üzenetére


Lami66
őstag

"Az amerikaiak nem is megalománok mostmár tudom"
Tényleg nem megalománok? Láttad az autóikat?

(#55) LurkerSheik válasza Lami66 (#54) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Látom bizony meló miatt járok ki, annak viszont lehet is racionális értelme,
az ázsiai legyen nagyobb tök mindegy miért nagyzoláshoz képest kutyafaszák.
legyen táblagép méretű telefon, 4K kijelző 5-6”-on, n+1értelmetlen kamera… most csak ezek ugrottak be a múltból.
Ezek az igazán semmitmondó dolgok. De ez IT, az meg autóipar, ott is lehet hasonló.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#56) judas13 válasza nullpoint (#13) üzenetére


judas13
addikt

18 ezres megfelel? Zsebbarát! :D :))

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#57) Noukoum válasza 30z.Samu (#48) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom erre a hosszú távon nem tesz jót az aksinak, továbbra sincs forrás.

Szegény mi 10 ultra tulajok, már 2 éve nem megy tönkre az aksijuk a 120 wattos töltéstől. Ahh, tuti csak szerencse.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#58) neopeti válasza judas13 (#56) üzenetére


neopeti
tag

:D

(#59) 30z.Samu válasza Noukoum (#57) üzenetére


30z.Samu
félisten

Interneten számos cikk van a Li-Ion akksi működéséről, forgasd egészséggel. :) Az, hogy két év után is használható az akksi, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem is amortizálódott.

Sic Parvis Magna

(#60) Noukoum válasza 30z.Samu (#59) üzenetére


Noukoum
veterán

Egészségedre, laposföldhívő.:R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#61) 30z.Samu válasza Noukoum (#60) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha ettől jobban alszol... :R

Sic Parvis Magna

(#62) prolad válasza judas13 (#56) üzenetére


prolad
őstag

Sajnos nem került gyártásba, lehet még vettem is volna egyet. Vannak 10-13 ezres akksival strapatelefonok 350-400 gramm körül. Ezzel szemben pl a Fold2-m ami egy tök átlagos méretű egykezes telefon, 270 gramm. Nem olyan nagy különbség.

Az vicces, hogy már 100W felett vannak, a Samsung meg még 25 wattal bohóckodik. Meg az Apple talán 20 W körül? Amikor a Sony is képes arra, hogy 30W-ot adjon, akkor látszik igazán a lemaradás. És itt 180W mellé még a töltőfej is elfér a dobozba, micsoda innováció.

(#63) kchris78 válasza LurkerSheik (#55) üzenetére


kchris78
veterán

az a legjobb mikor pöttöm 150cm-s ázsiait látok X90-es X7-es vagy hasonló autóban... ki se látszik a feje!! :))

(#64) Narxis válasza Noukoum (#57) üzenetére


Narxis
nagyúr

Annyira nincs, hogy az én Lenovo tabletemhez jött egy hivatalos gyártói frissítés amiben az aksi 100%-os töltöttségét 90%-ra korlátozza mivel új akkumulátor már nem kapható hozzá és így akarják kímélni az elöregedett darabokat.

Thanos was right.

(#65) Fall-N válasza Narxis (#64) üzenetére


Fall-N
veterán

Amelyik akku már elöregedett azon nem segít a frissítés.

Egyébként sz Unió helyében pont arra kötelezném a gyártókat, hogy a megjelenés után még egy 5 évig lehessen kapni akkut.

[ Szerkesztve ]

(#66) nullpoint válasza judas13 (#56) üzenetére


nullpoint
senior tag

Erről beszéltem, 3mm-rel vastagabb lenne akkor lehetne 23ezres is. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#67) Noukoum válasza Narxis (#64) üzenetére


Noukoum
veterán

És ennek sok köze van a gyorstöltéshez.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#68) jeni válasza Fall-N (#65) üzenetére


jeni
félisten

Erős nagyon a lobbi a gyártó részéről. Elsőre a környezetre fogják másodikra meg a gazdaságtalan javításra. Magyarán arra ösztönöznek majd inkább, hogy vegyél korszerűbb környezet kimélősebb új terméket Fogyasztó társadalom.

(#69) klaya86 válasza Shyciii (#28) üzenetére


klaya86
senior tag

Accubattyery szerint az előző telóm( poco F2 pro) 94 % aksi állapotban volt másfél évesen, csak a gyári gyorstöltővel töltve. Nyilván nem 1 töltés után lesz pontos. Eladáskor kb 200 mért ciklus volt benne. Adb/fastboot segítségével megnéztem az aksi kapacitását( találtam egy leírást a módszerről) és láss csodát 94% os eredmény jött ki ott is.

(#70) Narxis válasza Noukoum (#67) üzenetére


Narxis
nagyúr

Rengeteg, de azért jó lenne ha egy kicsit művelődnél a témában mert vitapartnernek szinten aluli vagy. Elnézést ha ez sértő de tényleg nem értem mi értelme úgy bejönnöd egy témába, hogy szó szerint hazugságokat, féligazságokat terjesztesz.

Thanos was right.

(#71) Noukoum válasza Narxis (#70) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor most várom a forrást melyben megvizsgáltak két mobilt, és megállapították hogy amelyiket gyorstöltöltéssel töltötték azt sokkal nagyobb akkumulátor degradáció érte, mint amelyiket nem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#72) Narxis


Narxis
nagyúr

Egy betekintés a témába: [link]

Természetesen ennél sokkal többet is lehet olvasni, ez csak arra jó, hogy legyen egy alap a vitához.

Thanos was right.

(#73) Noukoum válasza Narxis (#72) üzenetére


Noukoum
veterán

Nagyszerű módon, hatalmas lelkesedéssel és szorgalommal, sikeresen megcáfoltad saját magadat hiszen az általad linkelt írományban nulla azaz nulla karakterben említik meg hogy a gyorstöltés lerövidítené az akkumulátor élettartamát.

Meglepődtünk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#74) 30z.Samu válasza Noukoum (#73) üzenetére


30z.Samu
félisten

Tessék

Tessék

És tessék

Sic Parvis Magna

(#75) Fall-N válasza 30z.Samu (#74) üzenetére


Fall-N
veterán

"Ehhez felejtik el azonban sok helyen hozzátenni, hogy a teljesítményromlás 2-3 év alatt mutatkozik meg jelentős mértékben, és mivel egy okostelefont ma már a legritkább esetben használunk 3 év után, a gyorstöltés optimális körülmények között érezhetően negatív hatást nem fog gyakorolni készülékünkre."

"Elméletileg nem tesz jót az akkunak a túl gyors töltés, a gyakorlatban viszont sokkal hasznosabb, mint amennyi gondot okoz, főleg ha a telefonban nagy kapacitású akkumulátor van és ezt rövid időn belül kell újratölteni. Amíg az akkumulátor töltés közben nem hevül fel túlságosan, addig véleményem szerint használható a gyorstöltés."

Én is várom a bizonyítékot. Ezeket az akkukat gyorstöltéshez tervezik, így nem fogja károsítani a saját gyári gyorstöltője. Bog is csinált egy videót erről, ott is az a konklúzió, hogy nem károsítja az akkut. Károgó cikkek mindig is voltak. Ez is ugyanakkora bullshit, mint amikor valaki 20-80% között tartja csak a töltöttséget. Li-ion akkukat sok más területen is használnak (például akkus szerszámgépek) és ott is van gyorstöltő és ott sem foglalkozik ezzel senki. Biztos a Makita a hülye meg a többi gyártó. :U

AccuBattery meg egy borzasztóan pontatlan valami. Sokszor ír marhaságokat vadiúj telefonnál is. Szoftveresen nem lehet akku állapotot mérni, csak műszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#76) Juhaszatti válasza Fall-N (#75) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ez is ugyanakkora bullshit, mint amikor valaki 20-80% között tartja csak a töltöttséget."

Nekem ez a kedvencem. Azért csinálja így valaki, hogy kevésbé degradálódjon az akku, és később veszítsen a kapacításából. Ha nem csinálná, lehet hogy pár éven belül akár 20-30%-ot is romlana az akksija.
Na de ő meg az első a naptól fogva, mikortól folyamatosan 20-80% között tartja, elveszített belőle 40%-ot.

(#77) Lami66 válasza 30z.Samu (#74) üzenetére


Lami66
őstag

Idézhetek az egyik cikkből?
Valóban káros a gyorstöltés?
Az akku szempontjából valóban az, de ha egy kicsit a dolgok mögé nézünk, akkor rájövünk arra, hogy sokkal hasznosabb, mint amekkora kárt okoz. Egy normál akkumulátort ugyanis 2-3 évnél tovább nem használunk egy okostelefonban, a gyorstöltővel pedig nem tudjuk olyan gyorsan lerontani a telep kapacitását még mindennapos töltés mellett sem, hogy az ebben az intervallumban jelentősen érzékelhető lenne.
Akkor miért is paráznak a gyorstöltés miatt?

(#78) 30z.Samu válasza Fall-N (#75) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha visszalapozol az első hsz-ekhez, ott említettem én is, hogy hosszú távon nem tesz jót a gyorstöltés az akksinak, mire komolyabb kár keletkezne benne, addigra (szerencsés esetben) már telefont cserélt a user.

(#77) Lami66: Megválaszoltam, mielőtt láttam volna a kommented. :) Egyébként a túl nagy hő a gond.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#79) adamklark válasza Lami66 (#77) üzenetére


adamklark
senior tag

senki nem parázik, csak aki hosszabb távon akarja használni a telefont, értsd nem évente cseréli a telefont annak nem feltéltlenül kell minden alkalommal gyorstöltenie, hanem amikor szükséges ugye, csak ez valami alien koncepció egyesek számára :D

(#80) Lami66 válasza 30z.Samu (#78) üzenetére


Lami66
őstag

A hő káros hatásával egyetértek. Szerintem az gyilkolja legjobban az akkut, amikor full fényerőn navigálnak vele a tűző napon, a szélvédő alá téve a telefont, had süsse a nap és közben még töltik is.

(#81) 30z.Samu válasza Lami66 (#80) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az a klasszikus példa hogy kell hamar hazavágni az akksit belátható időn belül. :K

Sic Parvis Magna

(#82) #24556544


#24556544
törölt tag

Mindig növelni kell valamit marketingből. Megapixel, inch, processzor teljesítmény, töltés.
Már réges rég túlvagyunk azokon a számokon ezeknél amiknél van értelme nagyobbnak, többnek, erősebbnek, de azért tolják, és az emberek megeszik, de ők sem tudják miért meg minek.
Amit meg mindenki kér ezerrel az akksik kapacitását meg a szoftveres dolgokat (főleg android) arra meg kábé szarnak nagy ívben.
Szerencsére idén most fordul a piac és nem rohan mindenki telót vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#83) Fall-N válasza 30z.Samu (#78) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen a hő az egyedüli ellenség. De ez gyorstöltés előtt is így volt. Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy inkább az energia sűrűséget kellene növelni nem a töltési időt csökkenteni.

(#84) kchris78 válasza Juhaszatti (#76) üzenetére


kchris78
veterán

pedig ez stimmel. Volt egy leirás régebben olvastam hogy bizonyos műhold esetében SEM töltötték csutkára a LiIon aksikat mert akkor több ciklus hozható ki belőle... Több ciklus mint amennyivel kevesebb energiatárolást ad nem teljesen feltölteni. De sokszor ki is van számitva nyilván mennyi energia kell, azt adja vissza töltésenként de azt jó sokszor... Fel lehetne tölteni 4.2V-nál többre is egy cellát csak akkor még 800-1200 ciklust sem lehetne belőle kipréselni. Alacsonyabb esetén meg többet adna.. Csak éppen a meleg sokkal inkább számitanak mint amennyit ezzel nyer az ember, na meg a macera.. De azt is el tudom képzelni hogy ezeket a telefonba készülő aksikat már _eleve_ nem a tartósságra csinálták hanem lehessen feltölteni gyorsan, ezzel a gyorstöltéssel is jöjjön ki belőle 800 ciklus kb, de ha az ember próbál odafigyelni akkor sem lehet jelentősen feljebb tornázni mert az anód-katód belső felépítés egyszerűen nem a tartósságot szolgálja. Talán a battery universityn volt egy komolynak tűnő teszt ahol a kapacitást vizsgálták ciklus, hő és életkor szerint.. és ott ezek alá voltak támasztva konkrét mérési eredményekkel.

[ Szerkesztve ]

(#85) judas13 válasza prolad (#62) üzenetére


judas13
addikt

Jaja, tudom nem került gyártásba sajnos.
Bemutató azért került ki róla.
Igen, nagyon óvatosak ebben a töltés témakörben. Csak fog ez már változni és belátható időn belül remélhetőleg.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#86) Noukoum válasza 30z.Samu (#74) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy darab tesztet nem kaptam. Megint meglepődtem.

Most abba ne menjünk bele hogy mennyire kell laikusnak lenni hogy ilyen cikkeket linkeljen valaki.

Tehát laposföldhívők, lesz teszt? Vagy csak megy továbbra is a fake news terjesztés?

6 vagy mennyi éve használ a oneplus gyorstöltés, de ti még mindig itt tartotok. Mintha a középkorban élnétek, de tényleg.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#87) 30z.Samu válasza Noukoum (#86) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ki kellene töltenem egy lottót, tudtam, hogy valamibe bele fogsz kötni... :F :DD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#88) Noukoum válasza 30z.Samu (#87) üzenetére


Noukoum
veterán

Egy trollba nem nagyon kell keresni, hol lehet belekötni. Igazából az is meglepő hogy olvasni tudsz ezek után. :R

Szomorú mert bizonyos emberekből nem ezt nézem ki, úgy látszik a központilag irányított agymosás az összes területen megteszi a hatását.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#89) 30z.Samu válasza Noukoum (#88) üzenetére


30z.Samu
félisten

A troll itt Te vagy. Mindenki más ki tudta fejteni normálisan a véleményét. Egyedül Te hajtasz egyet, mint a pereces. :D Kértél forrást, kaptál, többet is. De az sem jó, mert nem azt írják, amit Te gondolsz. Nem kell egy véleményen lennünk, de a lekezelő stílust hagyd meg otthonra. Részemről itt vége is a beszélgetésnek. ;)

Sic Parvis Magna

(#90) joey04 válasza 30z.Samu (#89) üzenetére


joey04
titán

Ne etessétek már :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#91) subset


subset
senior tag

Amúgy a postolt cikkekben (#74 30z.Samu) ilyeneket is lehet olvasni....:
1. "Hogy miért káros mégis a gyortöltés? Mert vizsgálatok bizonyítják, hogy az akkumulátor maximális élettartamának megőrzéséhez egy okostelefon töltési rátáját 1 coulomb (1C = 1 mAh) alatt kell tartani, tehát a legoptimálisabb eset általában a 0,75C körüli értékű töltés. A gyorstöltők azonban a támogatott készülékeket és akkumulátorokat hajlamosak akár 10C töltési rátával is meghajtani az első fázisban, amivel a cellákat szó szerint túlhajszoljuk, tehát az aksi élettartama sokkal gyorsabban romlik, mint normál esetben. "

1C az 1000mAh akku 1A-al töltve - azaz 5W-al 5V-os töltőáram esetén.
Egy 5000mAh akku esetén az 1C 25W-os töltést jelent 5V-nál.

Néhány apró és jelentéktelen gyártó vajon miért nem szállt fel a gyorstöltésgyorsvonatra ?
Iphone 13Max Pro 4350mAh akkuja max. 27W-al tölthető
Samu S22U 5000mAh max. 45W-al (ez már merészebb, majd 2C-t jelent)
Sony Xperia 1 IV (egy hónapja se jött ki) 5000mAh 30W -os gyorstöltés
Pixel 6 Pro 5000mAh 30W-os
Le vannak szegények maradva...nem értenek hozzá, vagy milyen okai lehetnek ennek a lemaradásnak a "nagy" kínai gyártókkal szemben, megmondja valaki ?
Érdekes.

Alább meg ilyeneket írnak:
Azért érdekes megfigyelni a "Number of Cycles" értékeinek alakulását, nekem nem úgy tűnik, hogy pozitív de legalább semleges hatása lenne a nagyobb igénybevételnek az élettartamra vetítve de javítsatok ki....

Legalsó mondat:
"Charging and discharging Li-ion above 1C reduces service life. Use a slower charge and discharge if possible. This rule applies to most batteries."

[ Szerkesztve ]

Használj Te is szabad szoftvert !

(#92) Noukoum válasza subset (#91) üzenetére


Noukoum
veterán

Milyen készülékkel készült a teszt? Milyen körülmények között?

Költői kérdések, ez egy elméleti teszt. Ami pont semmire való. Komolyan gondolkodjunk már, az internet világában minden második cikk arról szólna hogy nekem tönkrement az akkumulátorom, nekem csökkent az akkumulátorkapacitásom.

Gyártókra: samsung apple piacvezető márkák. Sony meg google két nulla gyártó. Röviden meg is van válaszolva miért nem hajtja egyik gyártót sem az innováció.
Hosszabban: fejlesztések visszatartása, termékpozícionálás, felhasználói visszajelzés, profitmaximalizálás stb.

iPhone SE 2020: 1821 mAh - 18 watt gyorstöltés. Ez hány C? Érdekes mi?

Tesztet kértem továbbra is. Két telefon, egyik gyors másik lassú töltés, x ciklus, aksi állapotok.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#93) adamklark válasza joey04 (#90) üzenetére


adamklark
senior tag

szerintem ennek már fórum szabálynak kéne lennie, annyira vicces

(#94) Noukoum válasza 30z.Samu (#89) üzenetére


Noukoum
veterán

Végre abbahagytad legalább.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#95) beyruth82


beyruth82
veterán

Szerintem nagyon jó dolog a gyorstöltés. A minek 180W elég a 33 is bőven tipusú hozzászólások nagyon meglepnek. Ez kb arra emlékeztet mikor megjelent az első 3gb rammal felszerelt teló és akkor olvastam itt fórumon, hogy minek a 3 giga ram bőven elég a 2 is....
Hát kíváncsi lennék mit csinálna most 2 gb rammal az a fórumtárs :DDD
Minnél több, minél gyorsabb annál jobb. Akit meg zavar hogy túl gyorsan tölt egy telefon ( még leírni is vicces) az rádughatja egy nagyon lassú töltöre is, nem muszály a gyárit használni.

(#96) kchris78 válasza beyruth82 (#95) üzenetére


kchris78
veterán

a baj az hogy ez is csak a fogyasztásra majd dobd ki megy több mint valószínű.. 1000-12000cm3 lökettérfogatú motorokból autókból is kihoztak 100-120LE-t. Aztán lehet megnézni a legtöbb ilyen konstrukciónak a tartósságát. Ezek az aksik szerintem kímélve sem jobbak mert nem ez volt a szempont a felépítésnél.

(#97) Zozzy94


Zozzy94
tag

Mennyire feleslegesek ezek. Még ha az elektromos játékautóknak mennének fel ilyen rohamban a töltési sebességei jobban megérteném, de a mobiloknak... :U

iPhone 12 Pro Max 256GB & AirPods Pro2

(#98) subset válasza Noukoum (#92) üzenetére


subset
senior tag

Nem "mobil készülékkel" készült a teszt, hanem egy laborban Li-Ion cellákkal - ez van a mobilokban is tudtommal. Tisztán látszik a nagyobb igénybevétel negatív hatása, de nem muszáj hinni egy ezzel foglalkozó portálnak és a fizika alaptételeinek sem.
Ha innovációnak nevezzük a számháborút ami a töltés kapcsán végbemegy az elmúlt években a kínai gyártók részéről akkor jó ;) .
Iphone meg Samu piacvezető és tényleg hoznak igazi innovációkat (nem mintha google és sony ne tenné) de valamiért nem érdekeltek és nem akarnak piacvezetők lenni a "nulla" gyártókkal egyetemben abban hogy ezerrel töltsd a készülékeiket. Nekem ugye ez az érdekes. Tényleg baj van nyugaton.
Iphone SE:
1821 mAh - 18 watt gyorstöltés - az 2C (pont ennyi maradt a C érték a 2022 SE esetén is...2 év alatt sem tudtak összehozni egy superveryfast rendszert - biztosan csak bénák hozzá. A 13Pro Max csúcsmobil meg csak 1.25C -vel képes tölteni - tiszta röhej, ideje ellátogatniuk saomiékhoz egy továbbképzésre....mert mindeközben kínában már itt tartanak:
5000 mAh - "csak" 100 watt-al megtolva 4C
5000 mAh - 180 wattal meg 7,2 C !
(5V-os töltőárammal számolva)

Szerinted az élettartam szempontjából mi a jobb egy Li-Ion akkunak ? A lassabb vagy a györstöltés ? Csak úgy józan paraszti ésszel belegondolva...

Használj Te is szabad szoftvert !

(#99) Noukoum válasza subset (#98) üzenetére


Noukoum
veterán

Józan paraszti ésszel belegondolva az a rosszabb neki amely jobban degradálja az akkumulátort. De mivel pont ugyanazt a degradációt érem el, teljesen mindegy hogyan töltöm így teljesen mindegy hogyan töltöm.

Amíg nincs értelmes teszt ami az ellenkezőjét alátámasztja addig ez változatlan marad. És pont.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#100) Nekton válasza subset (#91) üzenetére


Nekton
aktív tag

"egy okostelefon töltési rátáját 1 coulomb (1C = 1 mAh) alatt kell tartani,"

Jaj! Jaj! És Jaaaaj!

Nem akarok senkit megbántani, de folyton úgy megy az okoskodás, hogy még az alap fizika, villanytan sincs meg.

Coulomb? Hogy jön ide? 1Coulomb amúgy 3,6mAh.

1mAh az meg töltésmennyiség( de nem 1 Coulomb) , tehát "annyival" nem lehet tölteni. 1mAh-t beletölteni egy aksiba? Az meg mire elég?

Hogy mi is az a C, azt tessenek utánanézni, ha már itt hivatkoznak rá!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.