Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kchris78


kchris78
veterán

Fussanak már bele úgy egy igazi pofonba... Évek óta várjuk szerintem ezt akik itt vagyunk. A TV is dettó. 4 éves a TVm de évek óta nem adnak ki jobbat... sőt. Veszik vissza a 120Hzet, kisebb szintér lefedettség... Hihetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#102) Fall-N válasza Nekton (#100) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt a C marhaságot én sem értem. Egyébként is a gyorstöltésre szánt akkuk már más felépítésűek, így jobban bírják a töltést.

Samsungra térve, azért nem hajtják a dolgot, mert volt a Note szériánál az akku robbanásos botrány. Azóta nem hajtják a dolgot. Az Apple meg az innováció két külön dolog. Direkt nem fogják az elérhető legmodernebb dolgot beletenni, mert akkor később mivel adják el a többi szériát.

(#103) Juhaszatti válasza Fall-N (#102) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Samsungra térve, azért nem hajtják a dolgot, mert volt a Note szériánál az akku robbanásos botrány. Azóta nem hajtják a dolgot."

Előtte sem hajtották. Annál a Note szériánál is csak 15W-ot használtak, ahogy az előtte és utána lévő szériánál is.

(#104) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Az akksikat nem a gyorstöltés öli, hanem az azzal járó melegedés/hő. Nem volna gond az 1000W-os töltéssel sem, ha eltudják érni a gyártók, hogy ne melegedjen 25-30 foknál jobban az akksi.

Azért szerintem kurvagáz és elgondolkodtató, amikor a 120-150W-os töltéstől a telefon 30 foknál melegebb, és a kábelnek se hideg a burkolata fogásra, de mégcsak nem is szobahőmérsékletű.

Az emberek paráznak és gondolkodnak, mi lehet a baj, ha a hűtő/tv/pc tápegység kábele melegszik, de leszarják ha a telefon adaptere tűzforró, vagy a kábelt belehet fonni olyan hajlékony a hő miatt, a telefonon meg tojást lehetne sütni.

Vicces azért.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#105) janeszgol válasza beyruth82 (#95) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem olvastam az utánad lévő hozzászólásokat még. Szerintem azért felesleges, mert egy 4-5 ezer mAh-s akku is fel tud tölteni 30-40 perc alatt egy 60 wattos töltő. A 180 wattos mennyi idő alatt tölti fel, 20 perc? 25 perc? Kicsi különbség, cserébe biztosan melegszik majd, mint a franc.

A Note 10+ telefont a gyári 25W-os töltője 65 perc alatt töltötte fel, míg a 45 wattos töltő pedig 55 perc alatt. Innen próbáltam tippelni az első bekezdés számait.

(#106) cinemazealot válasza Nekton (#100) üzenetére


cinemazealot
addikt

1 C = 1 As = 1/3600 Ah = 1/3,6 mAh, tehát
3,6 C = 1 mAh, és nem fordítva. ;) (Wikipedia, Google)

(#107) Fall-N válasza kakuk.tamas (#104) üzenetére


Fall-N
veterán

Bár nem 120 W-os a töltőm, most töltöm egy fél órája és nem melegszik a 33 W-os töltő, sem a Lidl-s Tronic kábel sem.

(#108) Nekton válasza cinemazealot (#106) üzenetére


Nekton
aktív tag

Ajj! Okoskodok és összekeverem. :B

Köszi a javítást! :R

(#109) pusszycat válasza Nekton (#108) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig van egy nálunk is okosabb, szebb, ügyesebb... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#110) nullpoint válasza pusszycat (#109) üzenetére


nullpoint
senior tag

Itt vagyok, mi a kérdés?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#111) beyruth82 válasza janeszgol (#105) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem 120W-s töltő xiaomi 11T Pro-13 perc alatt töltötte fel 5-100-ra. Most 11T-t használok 67w-s töltéssel és durván érezhető, hogy 2x tovább kell tölteni. Az viszont tény hogy a 11T Pro veszettül forró volt töltések után. Néha azért jól jön ha csak pár percet kell tölteni egy telót és egész napra el van az ember vele. Kikapcsolható opcióként akár.

(#112) kakuk.tamas válasza Fall-N (#107) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És ez is a normális.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#113) kakuk.tamas válasza beyruth82 (#111) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jah, csak ott a dolog másik oldala, hogy hogyha nagyon meleg, akkor korlátozza a teljesítsényét a rendszer. És azért nem 5 perc alatt hül vissza normális szintre (főleg most, nyáron)… Én ilyen kompromisszumot nem akarok. Inkább töltsön tovább, de ha leveszem ne legyen forró a teló, és ugyanúgy pörögjön mint általában szokott.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#114) pusszycat válasza beyruth82 (#111) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan 43 fokig engedi a hő szenzor felmenni, aztán visszavesz. Próbáld meg párna alatt tölteni, nem lesz meg 13 perc alatt. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#115) beyruth82 válasza kakuk.tamas (#113) üzenetére


beyruth82
veterán

Xiaomi 11T Pro-nál amúgy is korlátoz a rendszer mert veszettül melegszik a snapi 888 és a rossz optimalizáció miatt.Geekbenchen nekem annyit gurított mint a 2 evvel ezelötti snapi 855+-os op7tpro-m. A melegedés miatt pedig gyorsan merül a teló is.4 órás kijelzőidőket produkált mobilneten.Én ezert csereltem le a kistesóra. Viszont úgy emlékszem töltés után hamar lehült.Inkább használat során maradt tartosabban meleg.

(#116) jeni válasza beyruth82 (#115) üzenetére


jeni
félisten

kistöltővel próbálva? 6W-15W

(#117) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Lassan kezdem magam szégyellni, hogy normál, 1,5 A-s töltővel (7,5W) töltöm a telefonom. Éjjel.
Az akkumulátorkezelő fut, éjjel nem tölti fel teljesen, csak az ébredés előtt...

Estére a 2 aktív SIM-mel, 4-5 óra SoT-mal nagyjából 50-55%-ra merül a telefonom akksija (3600mAh) így akár még a következő munkanapnak is nekifuthatnék.

Persze, vannak sokkal többet telefonozók, de úgy látom, jóval több az optimalizálatlan termék.
4-5000 mAh-s akukkal is alig bírják ki a munkanap végét, 4-6-8 órányi SoT-mal...

Kár, hogy a mobilok megint rossz irányban mennek.
Inkább az optimalizására kellene sokkal több erőforrást biztosítani, mint az eszement gyorstöltésbe fektetni ennyit.

Persze, legyen gyorstöltő(d), nekem is van, kemény 14W-os :) mert ha kell, akkor jól jön.
De azért ne essünk már a ló túloldalára.
120-180W?!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#118) Noukoum válasza mrlujoak (#117) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért ne essünk már a ló túlsó oldalára! Minek 100-120 LE egy autóba? Bőven elég a 7.5 LE.. Jó oké legyen gyorsabb is, nekem is van otthon 14 LE. De azért na.;]

Jó lesz ezeket a kommenteket visszaolvaasni 10 év múlva amikor az iPhone is 120 wattal fogja tölteni a mobilját.

Mi a francnak fejlődünk, maradtunk volna a barlangba.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#119) Fall-N válasza Noukoum (#118) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért manapság az átlag 4-5000 mAh mellé bőven elég lenne a 33 és a 65 W. Utóbbi is gyorsan tölt.

(#120) Noukoum válasza Fall-N (#119) üzenetére


Noukoum
veterán

Ahogy az 65 LE is elég.. Sokaknak.
Olyat használsz amilyet akarsz hozzá, nem értem miért zavar egyeseket hogy mások a jobbat szeretnék használni.
Ez annyira magyar..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#121) beyruth82 válasza Fall-N (#119) üzenetére


beyruth82
veterán

Szerintem meg ilyen nincsen, hogy bőven elég lenne ennyi vagy annyi watt. Miért baj az ha egy telefont fel lehet tölteni 10 perc alatt? Ezzel semmi gond nincsen.Nem kötelező használni/ venni a gyorstöltőt hozzá (főleg hogy ma már egyre kevesebb az olyan gyártó aki töltőt is mellékel a telefonjaihoz). A lehetőség viszont ha adott a gyorstöltésre az tök jó dolog. Ez szerintem fejlődés és nem felesleges dolog. Valamikor nagyon jól jön ha pár perc alatt egy nappali használat erejéig való töltöttséget pumpálhatunk a telóba és olyan is előfordulhat, hogy nincs 50 perc egy töltêsre. :)

(#122) mrlujoak válasza Noukoum (#118) üzenetére


mrlujoak
veterán

ARÁNYOK!

A jelenlegi akkuméret, feszültség, ármamerősség arányai borultak meg.

Egy mai autóba pont, hogy elég lenne a 100-120 LE (enyém is 1,6-os szívó benzines 102 LE-vel, és 1,1 t súllyal. Optimális.) egy tlagos 1-1,2 tonnás a 2-3-500 LE a felesleges ekkora súlyhoz.

Ugyan ez a telefonoknál.
A jelenlegi fogyasztásuk (proci, kijelző) és a beletett akkuk működési feszültsége, és teljesítménye az, ami mérvadó.

Ha mondjuk 12-19 V-os feszültségen mennének, 6000-10000 Ah-s akkukkal, akkor már van realitása egy 120W-os töltésnek.

Amíg viszont az alap akkuk fesuültsége 3,8V addig az arányosságot nézve ezek a töltési teljesítmények bizony a ló túloldala.

Mivel a technika fejlődik, így badarság lenne azt állítani, hogy ne lenne ez vagy az, de én inkább pont a másik irány fejlődését preferálom.

Azaz még kisebb feszültségen működjenek, hogy aztán egy ma átlagos akkumulátos többszörös enregiát biztosíthasson neki.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#123) adamklark válasza Noukoum (#120) üzenetére


adamklark
senior tag

annyira magyar? hát igen, amikor megy a számháború gyártók részéről, de a gyakorlatban azért mégsem annyi, elnézést kér tőled minden ember aki nem ugrik egyből neki hogy azta 180W máris megveszem :C

(#124) nullpoint


nullpoint
senior tag

Valaki lefordítaná nekem mint jelent ez a "magyarozás"? Több helyen olvastam már és nem értem mit akarnak kifejezni vele? Gulyásos? Vagy pálinkás?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#125) beyruth82 válasza nullpoint (#124) üzenetére


beyruth82
veterán

A szomszéd kertje mindig zöldebb.Ha nekem rossz másnak legyen még rosszabb. Ha az enyém nem lehet másé se legyen. Inkább én is haljak éhen de ő mindenképp. Ehhez hasonló mentalitást szoktak annak nevezni.

(#126) nullpoint válasza beyruth82 (#125) üzenetére


nullpoint
senior tag

Márhogy a magyar mentalitás ilyen? Aki meg nem ilyen az nem magyar? Hogy kell ezt érteni?

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#127) 30z.Samu válasza nullpoint (#126) üzenetére


30z.Samu
félisten

Alapvetően irigyek a magyarok és nem tudnak örülni a másik sikerének. Mindig mással foglalkozik, ahelyett, hogy a saját dolgával törődne. :( Szokták mondani, hogy más szemében meglátja a szálkát, de sajátjában a gerendát sem. Tisztelet a kivételnek persze.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#128) nullpoint válasza 30z.Samu (#127) üzenetére


nullpoint
senior tag

Lehet hogy egy másik országban élek akkor, ezt szerencsére nem tapasztaltam. Legalábbi nemzetre levetítve nem látom igazoltnak. Igyekszem a környezetemet úgy alakítani hogy pozitív beállítottságú, jóindulatú emberek legyenek az ismeretségi körömben.

Rossz emberek pedig mindenhol, minden nációban vannak, ezt külön egy népre levetíteni nem tudom hogy lehetséges-e.

Témához meg:

Mindenki örül a fejlődésnek, ha az hasznos. Ha valaki akarja, nyugodtan töltse az Albertirsai 750kilovolton a telóját, senki nem haragszik érte.

Amit többen kifejeztek hogy nem a gyorstöltésnek kéne az elsődlegesnek lennie, hanem az optimalizációnak.
A ramos példát kiemelve, a memóriaszükséglet is felesegesen nagy, ez köszönhető a szándékosan trehány, optimalizálatlan kódoknak. Ugyanezen ok miatt fogyaszt egy eszköz többszörös mennyiségű energiát mint amennyi normálisan indokolt lenne.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#129) 30z.Samu válasza nullpoint (#128) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is igyekszem olyan emberek társaságát keresni. :K Viszont kereskedelemben dolgozom (még), szóval láttam már dolgokat. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#130) pusszycat válasza 30z.Samu (#129) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

"...kereskedelemben dolgozom (még), szóval láttam már dolgokat." - Diler vagy? :DDD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#131) 30z.Samu válasza pusszycat (#130) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azaz! :D

(#132) nullpoint: Na igen... :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#132) nullpoint válasza 30z.Samu (#129) üzenetére


nullpoint
senior tag

Az megint más amikor foglalkozásszerűen sétálsz a fszerdőbe, akarom mondani hozzád sétál az erdő. ;]

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#133) kchris78


kchris78
veterán

A probléma ezzel a nagy teljesítménnyel az üzembiztonság. Elég ha valami félremegy és túlmelegszik... Ez a teljesítmény is akkor működik ha stimmelnek a körülmények: Kicsit nagyobb a külső hőmérséklet és máris nem kapcsol fel ekkora töltőáramra. kb 80% fölött meg alapból nem..

A nagy lóerővel is inkább az a gond hogy ha azt 1200cm3ből hozzák ki...

(#134) kchris78


kchris78
veterán

A magyarkodás meg hülyeség. Máshol is csinálják nem magyar kiváltság... Itt a fórumban sem erről volt szó hogy ne legyen jobb másnak hanem hogy ne hozzanak folyamatosan olyan fejlesztéseket a piacra ami a tartósság ellenére más paraméterben "innovál".

(#135) 30z.Samu válasza kchris78 (#134) üzenetére


30z.Samu
félisten

Engem abszolút nem zavar ki hogy használja a mobilját, nem vagyunk egyformák. :))

Sic Parvis Magna

(#136) judas13 válasza janeszgol (#37) üzenetére


judas13
addikt

Dugaljról beszéltek? :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#137) zsolt501 válasza Viktor0610 (#15) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem azért de akinek egy 5000mAh-s telefon nehéz az járjon edzőterembe, vagy orvoshoz, na jó az is igaz nem gyenge kislányoknak való, mert még ráesik a festett körmére és letörik... :B
Bocs ezt nem lehetett kihagyni.
Amúgy én biztos vevő lennék egy normálisan szoftverezett és minőségibb anyagokból összerakott nagy kapacitású akkuval szerelt telefonra, csak a gyártóknak nem én vagyok a célközönség ahogy látom.
De most komolyan amit a gyártók a vékonyítással és kikönnyítéssel tolnak az is már a vicc kategória, és még itt a Samsung Z Fold és hasonló telefonokat meg se említsük, mert az meg a másik véglete az elmebajnak. :W
Szép lassan oda jutunk, hogy a telefonba már nem csak a proci miatt kell az aktív hűtés, hanem a töltés miatt is.
Ha jól emlékszem a nagy teljesítményű vezetékmentes töltés esetén a töltőpad már most is aktív hűtéses, és mennyire energia hatékony, még egy kicsit sem veszteséges... :DDD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#138) kchris78 válasza zsolt501 (#137) üzenetére


kchris78
veterán

Nem csak a kézben tartásról van szó hanem a praktikusságról. Zsebnek van egy limitje pl hogy mennyit bír el, mennyire kényelmes ha egy fél kg-s kocka fityeg az ember oldalán..

(#139) pusszycat válasza zsolt501 (#137) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igy van. Van egy vékony poliester puma rövidnadrágom, most másban nem is lehet bírni, a mi 10 T vel kb 30 másodpercenként 2-3 cm csúszik, na most ha nem huzigálom folyton 2 perc alatt lent van rólam, ugyanez a mi 11 Lite-al sokkal jobb számokat hozz.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#140) Yeffy válasza Shyciii (#28) üzenetére


Yeffy
veterán

mert mi a gond az AB-vel?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#141) Yeffy válasza Narxis (#43) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#142) cinemazealot válasza pusszycat (#139) üzenetére


cinemazealot
addikt

Én emiatt kezdtem vállpánttal hónalj alatt rögzíthető revolvertáska (holster) szerű telefon tartón gondolkozni. Az nem húzza a zsebet, gyakorlatilag bármekkora tömeget elbír, és még csak nem is leng ki nagyon mozgás közben. A baj csak az, hogy nagy melegben a pántok alatt simán beizzadok, a telefon meg a hónom alatt lesz komoly nedvességnek kitéve. Van, amikor már a farzsebemből is párásan veszem ki, amikor fizikai munkát végzek. :D

(#143) kchris78 válasza cinemazealot (#142) üzenetére


kchris78
veterán

én is ezt tapasztaltam. Zseb anyaga nagyon vékony, gatya nem engedi át a párát zsebbe meg belemegy, comb izzadását simán a telefon kapja telibe...

(#144) janeszgol válasza kchris78 (#138) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Nem arról van szó, hogy nem tudjuk megemelni, hanem arról, hogy ezt cipelni is kell. Lehúzza a nadrágot. Tudom öv. Az A41 152 gramm, ez teljesen ok. 200 gramm már necces, felette meg bosszantó.
Nem baj, majd visszük a fejünkön ezeket a nehéz lapát telókat, mint a korsó (meg egyéb, pl kosár-,) hordók.

(#146) zsolt501 válasza WillButch (#145) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Hasznos "környezetbarát" energia átvitel... :W

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#148) 30z.Samu válasza WillButch (#147) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Nem akartam en felhozni a kornyezetvedelmet, mert jonnek ezren, hogy nincs is semmi baj"

Sajnos van baj rendesen... :(

Sic Parvis Magna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.