Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) updog válasza Lauda (#6) üzenetére


updog
senior tag

Na, most már tudom, hogy működik egy atomerőmű az univerzum :DDD

Tehát ha jól értem, (nyilvánvalóan) fizikailag semminek a sebessége nem lehet gyorsabb a fénynél, viszont az univerzum tágulása miatt két pont nem (csak) konkrétan egymástól távolodik, hanem maga a távolság nő közöttük (angolul értelmesebb: "objects aren't actually moving through space, but rather the space between us and those objects is itself expanding").

Amúgy tök érdekes, hogy az én gyerekkoromban simán 20mrd évet mondtak az univerzum korának. Most már "csak" 14. Értem én hogy 20-25 év alatt ennyit tudtak pontosítani a számításokon, de honnan tudjuk, hogy ez most már pontos?

(#9) FLATRONW az átmérő 9x mrd fényév (mindenhol diametert írnak), és ez csak a megfigyelhető univerzumé, ezen túl is van valami, csak azt a fentiek miatt fizikailag képtelenség, hogy valaha is meg tudjuk figyelni, ugyanis ami ott van, gyorsabban távolodik tőlünk, mint ahogy az onnan érkező fény jön felénk, így az soha nem fog minket elérni. Még mindig: ha jól értem :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.