Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flashpointer


flashpointer
őstag

Kivancsi vagyok milyen jovoje van az ilyen megoldasoknak, mintha egyesitene a leghutes hatranyat (nem flexibilis, szerelest neheziti, nem bovitheto) a vizhutes elonytelensegevel (draga).

[ Szerkesztve ]

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Nem tudom mennyi értelme volt így ennek a tesztnek ezen a teszt környezeten.
A mért eredmények alapján pariban van vele a Corsair A500, jóval olcsóbban, azt meg higgyük el látatlanba, hogy Threadripperre nincs ennél jobb megoldás és így mégiscsak jó valamire ez a cucc.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Mumukuki válasza flashpointer (#1) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

A venti az Arctic P12-nek tunik, jol latom?

(#4) -Skylake-


-Skylake-
addikt

"Szerencsére a ProSiphon Elite-nél nem csak az árnál fogott vastagon a ceruza."

Én ezt nem értem igazából. A táblázatok szerint ez a cucc kb annyit tud, mint egy A500 vagy egy DRP4. Viszont azoknál több, mint 100%-al többe kerül, de cserébe kezelhetetlen méretű is. Tehát a cím arra utal, hogy nem csak drága de jó is, a mérések meg arra, hogy szó szerint borzasztó az ár/érték aránya. Most akkor melyik ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#5) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ezek alapján továbbra is a top a noctua nh-d15. Jóval olcsobban, jóval jobb, 350wig lehűt bármit, több meg nem kell.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Klassz lett. A BeQuiet (is) elverte, töredék áron, fele akkora méretben.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) abridabri


abridabri
veterán

Úgy tudom már készül a normál méretű procikra szánt verzió is . Azt kíváncsiam várom mennyivel veri majd el a D15 + top AIO -kat.

(#8) Dare2Live válasza abridabri (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a jelenlegi teszt alapján semmivel.

btw én a D15 utódát várom. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) nexplo


nexplo
őstag

Ennyi pénzért nem estem hanyatt tőle... :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#10) Croissant


Croissant
aktív tag

"További előnye, hogy nincsenek benne mozgó alkatrészek, így a meghibásodás esélye minimális, a gyártó ezért is vállal 10 év garanciát rá."

Tekintve, hogy ezt a fantasztikus teljesítményt 4 db ventilátorral érte el, a cikk záró mondatát nemigazán értem.

(#11) nexplo válasza Croissant (#10) üzenetére


nexplo
őstag

Mert ugye az összes léghűtés sem tartalmaz mozgó alkatrészt. Nekem AIO-m van akkor az is passzív ennyi erővel. Imádom amikor a marketing osztály elszabadul :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#12) Wombath válasza Croissant (#10) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Kicsit korrigáltam, hogy tiszta legyen mire gondolok :): arra, hogy nincs benne pumpa, így kevesebb dolog mehet benne tönkre. Hogy a csövekről, folyadékokról, illesztésekről ne beszéljünk, bár én maximálisan vízpárti vagyok.

(#13) -Skylake- válasza Wombath (#12) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ezt mindenki értette, aki érteni akarta.... :U

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#14) Narasim


Narasim
aktív tag

itt is látszik, hogy ezt a hűtőt nincs értelme normál procikra rátenni, mert gyengébb lesz, mint egy normál léghűtő.

tr4 procikon viszont tényleg jó!

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#15) Jim Tonic válasza Wombath (#12) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem is egyértelmű volt. Ventilátor a legtöbb vízhűtésen is van, így aztán egyértelmű, hogy nem azokról van szó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#16) PROTRON


PROTRON
addikt

Pedig bíztam benne hogy a 10940X procimra jó lesz mint HEDT, de mások általi tesztek alapján tényleg csak csúcskategóriás TRx-ekre jó a csiplet dizájn miatt...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#17) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Várom hozzá a kompatibilis itx házikókat. ;)

(#18) ljs válasza Narasim (#14) üzenetére


ljs
tag

Köszönöm, így egyértelmű!
HA lesz "normál" asztali CPU-s változata, az viszont tényleg érdekes lehet (egy jobb talppal).

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég.../Dan Millman/

(#19) M0ng00se válasza Dare2Live (#8) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

azért nem csináltak eddig mert a hőcső technológiából nem tudnak többet kihozni

V6

(#20) PROTRON válasza ljs (#18) üzenetére


PROTRON
addikt

Amit eddig olvastam a témában, az alapján a technológiai sajátosságok miatt ez egy bunker romboló ostrom ágyú...nem tudsz belőle jól működő kis kaliberű tankelhárítót építeni, vagy nagy felületen keletkező terhelést visz, vagy nem lesz hatékonyabb mint a megszokott megoldások, cserébe drágább.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#21) antikomcsi válasza PROTRON (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért jelentős fogyasztás különbségek lehetnek. Csak elvárná az ember, hogy egy 105W-os procit deresre hűtsön ennyiért, még ha kisebb is a felülete, mint egy 280W-os TRX4 cpu-nak.

(#22) PROTRON válasza antikomcsi (#21) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezért írtam technológiai sajátosság kifejezést. Költhetsz 1000 milliárd forintot egy vasdarabra, akkor sem lesz jó hűtő pusztán azért mert drága vót', meg nehéz, meg a vízbű' veszi ki a zoxigént'.
Ahogy nem várod el egy ferráritól hogy kevesebb legyen az üzemanyag fogyasztása egy hibrid Leaf-nél, úgy ez az elvárásod sem életszerű.
Egész egyszerűen maga a talpa belül olyan elrendezésű, hogy ha 1 pontban koncentrálódik a hő akkor nem bírja a terhelést elvezetni...ezért jó a TRx, mert ott a nagy felületeten több terhelési pont alakul ki a csiplet dizájn miatt, amelyek egymástól "távol" vannak.
Ha megnézed eddig milyen léghűtők voltak TRxre, vicces hogy "méretileg" lehetett velük használni...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#23) antikomcsi válasza PROTRON (#22) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen, nagyobb a TRX4 felülete, de a fogyasztása is majdnem 3x-s. Valószínű, hogy egy AM4-nél semmivel sem fog 1 pontban jobban koncentrálódni a hő. Egy TRX4 procinál, ugyan azon az AM4 felületén a hűtőnek simán előfordulhat jóval nagyobb hűtési feladat.

Ez ennyi pénzért bohóckodás sima otthoni rendszerekbe. Még jó, hogy nem is oda volt szánva.

(#24) nexplo válasza antikomcsi (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Ez otthonra és máshova sem a legjobb megoldás. Nem látom hogy ennek ennyiért lenne e piaca egyáltalán... :F

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#25) abridabri válasza nexplo (#24) üzenetére


abridabri
veterán

A piaca munkaállomások ( TR )
Wendell is nemrég tesztelte pont Noctua ellen.

[ Szerkesztve ]

(#26) Mumukuki válasza PROTRON (#22) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

A Leaf nem hibrid, tisztan elektromos.
Prius lesz az :D

(#27) proci985 válasza antikomcsi (#21) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hoatadas lesz a szuk, egyszeruen nem erintkezik eleg nagy feluleten.

100Wnal epitett viznek sincs sok ertelme. csendben lesz, de egy D15 is csendben megbir annyit toredek aron es leghutes azert karbantartas szempontbol is egyszerubb.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#28) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na majd ha megnyerem a lottót ilyet fogok tenni a Talos II processzoraira :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) fatpingvin válasza Croissant (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

a ventilátor a te megítélésed szerint magának a hűtőnek a belsejében, integráns alkatrészként van benne?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#30) fatpingvin válasza Narasim (#14) üzenetére


fatpingvin
őstag

hozzátenném szerintem Linus kicsit elbaszta ezt a tesztet. a működési logikájából elég egyértelműen kiderül hogy bár elvileg álló házban is működik, igazán hatékonyan egy fekvőben fog működni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) nexplo válasza abridabri (#25) üzenetére


nexplo
őstag

Nem látom hogy meghatározó lenne ez a termék a saját piacán sem :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) Rayyy


Rayyy
senior tag

Van, hogy 5 Threadripper-rel számoltatok animációt 60 órán keresztül. Átlagban 28 000 Ft-os léghűtés van minden gépben, 30 000 Ft-os házakkal... tökéletesen működik minden, még olyan sincs, hogy nagyon sípolna valamelyik. Cirkóval fűtött helyiségekről beszélünk (nyilván nem maxra tekerve). Ha innen nézem, akkor talán a 20 magosoktól felfelé van ennek helye, de addig nincs szükség gépenként 70 ezer forintnyi léghűtésre.

Minden a legnagyobb render!

(#33) nexplo válasza Rayyy (#32) üzenetére


nexplo
őstag

A munkaállomások homály nekem, de nem hiszem (ahogy te is írtad) hogy ennyiért pont ezt a terméket választaná bárki is. Sokkal profibb olcsóbb vagy jobb termékek vannak a piacon. Mondom ezt mint laikus.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#34) Jim Tonic válasza Rayyy (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Alapvetően egyetértek veled, de ez a termék ugyebár nem kimondottan erről szólna, hanem csend + tuning. Tehát pl. batár zaj mellett valószínűleg bármelyik Threadripperre szánt hűtő elvégzi a dolgát, ha nincs tuningolva a proci.
Ettől függetlenül ez a termék még viccnek is komolytalan.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) nexplo válasza kelemendele (#35) üzenetére


nexplo
őstag

Az árára vagy a méretére vagy a tudására gondolsz? :U

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#37) Croissant válasza fatpingvin (#29) üzenetére


Croissant
aktív tag

A 10 év garancia a ventilátorokra is érvényes, szóval nem értem a kérdésedet. Azok tán nem mozgó alkatrészek?

(#38) nexplo válasza Croissant (#37) üzenetére


nexplo
őstag

Biztosan hangtalanok lesznek 10évig.. és csapágy gondjuk sem lesz. Lehet úgy van vele a gyártó hogy belefér a venti csere az árba, amennyiért mérik ezt a kis olcsóságot :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#39) proci985 válasza nexplo (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy minosegi 2BB/S-FDB/MB kibir ennyit. nekem mai napig megy 4 12eves Scythe SFlex a gepemben, de kb egy Papst 4412 vagy egy Noctua is hozza ezt a szintet. 80+ezer oras MTBF valos ertek tapasztalatok alapjan a csucskategoriaban.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) nexplo válasza proci985 (#39) üzenetére


nexplo
őstag

Amit említettél: "Papst 4412" az az egyik best márka szerintem. A cikkben lévőn nem hiszem hogy ilyenek lennének mert a ventik többe kerülnének mint most az egész cucc. Nekem Noctua van és hát nem rossz. Bár az én hűtésem jóval többe kerül mint ez az ipari darab.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#41) Mumukuki válasza nexplo (#40) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

A cikkben levon 99% hogy Arctic P12 ventik vannak (egesz jo es olcso) A papst 4412 kb 50 euro, tehat nem annyira draga.

(#42) nexplo válasza Mumukuki (#41) üzenetére


nexplo
őstag

Nem is egy ligában játszik a két venti. ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#43) Mumukuki válasza nexplo (#42) üzenetére


Mumukuki
aktív tag

nem is mondta senki.
"cikkben lévőn nem hiszem hogy ilyenek lennének mert a ventik többe kerülnének mint most az egész cucc."
erre irtam, hogy egyertelmuen nem ilyenek a ventik, viszont nem kerulne tobbe 2 papst mint az egesz hutes

(#44) nexplo válasza Mumukuki (#43) üzenetére


nexplo
őstag

Ez rendben van, de ezen 4 venti van. :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#45) haxiboy válasza Dare2Live (#5) üzenetére


haxiboy
veterán

:K :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#46) zetor2000


zetor2000
senior tag

Hát izé.
Megnéztem a "referencia" hűtők végét, amik az összehasonlításban vannak. Ott az Arctic Freezer 33 TR 110 fokos eltérése megütötte a szemem. Aztán rákerestem az 5960X adatlapjára, ahol az van, hogy Tcase 66.8 fokos lehet, ahol a hőelosztó van. Na, akkor nagyon nagy eltérés nem lehet, de hogy 50 fok felfelé... és még a szoba hőmérséklete.
Ez nekem nagyjából azt jelenti, hogy ez az Arctic Freezer hűtő megöli az 5960Xet, mert az túlhevül alatta. De hogy ez az érték sehogy se illik a képbe nekem, az is tuti.
Esetleg az lehet még, hogy az értékek T értékek, azaz nincs benne eltérés, ennyit mutat egy hőmérő, és a CPU 110 fokos volt kívül (ezt se nagyon hinném el, mert szerintem iszonyatos a hőmegfutás elleni védelem már egy jóideje).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#47) Novver válasza zetor2000 (#46) üzenetére


Novver
senior tag

Olcsóbban veszek NH-D15-öt, vagy drágábban Corsair AIO-t. Nem érzem a létjogosultságát.

Life is a game... The game is my life!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.