Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Nagyon jó kis lejátszó volt ez annak idején,de szerintem ma is csak egyetlen dolog van ami negatívum a winyó mert kicsit lassu tőle meg zabálja az akku-t.Elvileg át lehet úgy alakítani hogy flash memóriás legyen.De ezt csak mint valami legenda szoktam hallani.

Nekem egyébként egy hasonlóan retro lejátszóm van egy iriver ifp 1090-es.Aki tudja miről beszélek annak mosolyra nyúlik a szája az már biztos:D

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Jáááj, ez még a Telecom magazinban is volt tesztelve!! Én most is szívesen elfogadnám! Köszönet a tesztért!! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#3) Narasim


Narasim
aktív tag

nekem egy iaudio 7 van, nem adnám semmiért. ipodokat is odavágja a hangminőség. meg nem kell alakítgatni semmit sehova.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#4) khron


khron
tag

Iaudionak egy nagy piros pont.Klassz elnyűhetetlen márka.
A szerző Úrnak egy kis idézet, sok az a méret:

"Több merevlemez méretben is vásárolhatunk. 20, 30 és 60 gigabyte-os méretben"

WANTED: minden ami - SEGA -

(#5) bwoay


bwoay
nagyúr

Úúúúhh, már most könnyeket csaltál a szemembe,
pedig még el sem olvastam :)
Kíváncsi vagyok, mikorra ér ide mindenki az iAudio topicból :D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Érdekes, hogy legolvasottabb cikk lett, de hsz nem sok van! :U

when the sun shines, we'll shine together

(#7) ^Clown válasza bwoay (#5) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Itt vagyok! :C

(#8) didyman


didyman
őstag

Jó is a Cowon, szeretjük. Én a szoftveres lejátszóját használom (Jetaudio).
A hangfelvételnél a 32 és 128kB között az ugye 32kb/s és 128kb/s között akart lenni? Mert így 32 és 128kBájtnak értelmezendő és az nem szép :) .

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9) didyman válasza mexicanraven (#6) üzenetére


didyman
őstag

Miért, kötelező? Vagy inkább legyen sok olyan hasonlóan értelmetlen megnyilvánulás, mint a tiéd és a most erre írt válaszom?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#10) mexicanraven válasza didyman (#9) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

(Szerinted nem kevés 5 hsz egy top írás mellé? (már ha csak az átlagos tendenciát nézzük)) Nem, nem kötelező. Nem szorítottam a fejedhez pisztolyt, hogy írjál, sőt még nem is parancsoltam. Egyszerűen megjegyeztem OFF-ban. Én arra gondoltam, hogy nyílván ha ennyien lekérték, akad olyan IT-ban jártas ember, akinek volt ilyene, esetleg sztorija is van, vagy ehhez hasonló. Tudod, ez egy KÖZÖSSÉGI oldal, ahol a hangvétel is másabb, nem teljesen szakmai, bár moderátor vagy, ezt tudnod kéne... Azt hiszem ezzel esetleg lezárható a dolog.

tudod, hogy mit szedtem ki, és tudod, hogy miért, ugye?

[ Módosította: bwoay ]

when the sun shines, we'll shine together

(#11) ponti_ak válasza bwoay (#5) üzenetére


ponti_ak
addikt

MOST!!! :DDD

Köszi a cikket, mentettem.. és: hamarosan én is jövök... :DD

..ha lesz időm már.. :U

@Narasim: nem kell alakítgatni semmit sehova
Dehogynem! Ott kezdődik igazán a móka (és jobb esetben a kacagás is.. :) )!

[ Szerkesztve ]

(#12) mexicanraven válasza mexicanraven (#10) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Igen, tudom. Nyílván egy moderátor írhat támadó módon, lehet kötekedő, én meg legyek csendben és hallgassak. :U

when the sun shines, we'll shine together

(#13) didyman válasza mexicanraven (#12) üzenetére


didyman
őstag

Azt hiszem, hogy a te hozzászólásodat épp annyira kritizáltam, mint a sajátomat, mely a tiédre válaszként született. Nem érzem azt a diszkriminációt, amit sérelmezel. De nyitott vagyok a "támadásom" cáfolatára, magyarázd meg, miért volt értelme említést tenned arról, hogy nem születnek hozzászólások itt, miben tesz ez hozzá a közösséghez, melyről említést teszel? Nem hiszem, hogy a közösségi mivolta a logout olvasóit bármire is kötelezné, rengeteg cikket olvas az ember és hagy ott szó nélkül, ami nem rossz és nem jó, hanem egyéni ízlés kérdése, de van sok olyan téma, amiről olvasni lehet és érdemes, beszélni róla nem feltétlen. Nem hiszem, hogy ehhez moderátori mivoltomnak sok köze van, és tisztelettel kérlek, hogy ne is keverd ide.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#14) megema


megema
őstag

Komoly "kis" lejátszó, használtam már ilyet :) Az írás is jó ;)
Nekem A2-esem van, az se semmi... Nagyon jó márka az iAudio/Cowon, nem bántam meg az árát ;]

(#15) mexicanraven válasza didyman (#13) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Csupán megjegyeztem a dolgot, egy enyhe felhívó töltetettel. Semmi több. Szó sem volt kötelezettségekről. És úgy gondolom, hogy nem ártottam vele senkinek, sőt rajtad kívűl senkit se zavart. (valóban nem teljesen van hozzá köze a titulosodnak, ne haragudj miatta, csak a (jogos) moderálásom végett voltam ilyen hirtelen természetű)

when the sun shines, we'll shine together

(#16) bwoay válasza mexicanraven (#12) üzenetére


bwoay
nagyúr

Így van. Akkora diktátor vagyok, hogy a 7 soros hozzászólásodból
szemrebbenés nélkül kiszedtem a 7 betűs indulatszót,
nehogy a címzett jóvoltából a későbbiekben ne legyen lehetőséged szóvá tenni
mély felháborodásod a téged ért szörnyű & igazságtalan támadással kapcsolatban :B
bocsáss meg, gyarló vagyok!

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17) atike


atike
nagyúr

Nem rossz kis cikk, de nekem hiányoznak a képek... :) Esetleg vannak, csak nekem bénázik megint a rendszer?

(#18) Napfénysüti

Ez nagyon jó kis cucc. Lehet átsiklottam felette de mennyibe került anno?

Més que un club!

(#19) ponti_ak válasza Napfénysüti (#18) üzenetére


ponti_ak
addikt

Anno 100k Ft-ért adták, majd lement 80-90k-ra..

Manapság is vehető még a német ebay oldalon, 120-140€ közötti áron, új akksival, 1 év garival.

(#20) truba válasza ponti_ak (#19) üzenetére


truba
tag

Jó cikk, :R anno nekem is ilyen volt, de sajnos tönkrement. Elejtettem, és a Népligetben ráment a 9.10.-kor induló pécsi busz. Azóta se vettem másikat, nem találtam nekem megfelelőt. :K

(#21) Napfénysüti válasza ponti_ak (#19) üzenetére

Hú basszus az azért nagyon durva ár volt. :Y Azt hittem kb 50-60 lehetett. Ennyiért tényleg tehettek volna hozzá egy rendes jó minőségű fülest.

Més que un club!

(#22) Batmause


Batmause
tag

Narasim - iPod-ot én is rühellem, főleg miután kiderült az iAudio jobb minőségű gyári fülest ad a saját lejátszójához. Magasak nem túl tiszták, és a mélyek is lehetnének mélyebbek. Megjegyzem egy iPod Touch-t néztem meg a régi X5L-hez. A másik, hogy az iPodok bizony 65e színű kijelzővel vannak szerelve.

khron - "Több merevlemez kapacitásal vásárolható meg - 20, 30 és 60 gigabyte-os"-re javítottam.

bwoay - hát igen, erre én is kíváncsi vagyok. Már régen néztem be oda is, lehet fogok - mert valami újat szeretnék én is.

didyman - Igen, közötte. Mindjárt javítom azt is. A jelölés volt más milyen.

ponti_ak - A modolásokkal? Rockbox teszten gondolkodom még igen erősen. Lehet megcsinálom azt is - ha csak nem az van tervben és nem a módolások nálad. De a Rockbox előtt ki kellene mentenem a HDD-n lévő dolgokat és az-az új gépig várni fog sajnos.

megema - A2-t csak azért nem vettem, mert akkor nem volt rá szükségem. Most már más a véleményem, bár inkább megvárnám az A3 "kiöregedését" és az O2 megjelenését és jóárasítását. :))

atike - nincs több kép a kijelző képeket kívül. Ha szeretnéd kiegészíthetem. Mire lennél kíváncsi? Külső, idők során szerzett sérülések?

Napfénysüti - 110e Ft körül. Lejátszó + bőrtok + asztali dokk. Mikor megjelent olcsóbb volt, mint megjelenésre rá 1 év - érdekes, kevés terméknél van így (gondolom vitték, mint a cukrot).

[B]Napfénysüti 2[/B] - Igazából azért lényegtelen a gyári füles, mert aki ennyiért vesz lejátszót úgy is másik fülest fog hozzá venni - igényes lejátszó + igényes füles szerintem. De én már a legszarabb kínai lejátszóhoz is jófajta fülest vennék, mert tényleg megéri - sokat javít az élményen.
Hozzáteszem az iPod és az iRiver is hasonlóan szar fülest ad a lejátszójához - de szerintem még szarabbat is.

Mindenki másnak - köszönöm a dícséretek és javírásra vonatkozókat. Remélem megérte szenvedni a cikkel, és szurkolok továbbra is a gyártónak. Végre van, aki folytatja a párosított jelszavakat - minőség szoftveresen és hardwaresen, garancia, prérium kategória.

Illetve még mai nap találtam a cikkben 1-2 hibát, javítottam természetesen.

A JetAudio-ról annyit, hogy szerintem a létező médialejátszó programok között a legjobbnak tartom. Szinte mindent lejátszik gond nélkül, illetve minden állítható rajta. Főleg a feliratokkal lehet sokat és jól variálni - amely számomra, mint gyakori anime-néző nagyon fontos. A képarányokat is szépen lehet vele állítani, amely a másik fontos tudás számomra. A lejátszási lista megoldása tetszett a legjobban az elrejthetőségével és sok beállításával (rendezések, gombok, kijelzők elhelyezése, stb). Képes webrádiót indítani és lejátszani, megjeleníti a szövegeket, stb, stb. Mivel ingyenes szerintem nagyon jó választás lehet.

A JetShell-lel lehetséges kezelni a lejátszón lévő állományokat, de eddig csak formázásra/újrahúzásra használtam jóformán.

Egyéb "adalékprogrammal" lehetséges a köszöntő képernyőt cserélgetni, dalszöveget párosítani a számokhoz (és már lehet is karaokézni, lányok miatt fontosabb lehet :C), zenétvágni, stb.

LDB Managerről áttegyem ide az erre vonatkozó írást? LDB Manager - dalszöveg hozzáadása webes adatbázisból mp3-akhoz.

[ Szerkesztve ]

(#23) Batmause válasza Batmause (#22) üzenetére


Batmause
tag

Csináltam fényképeket, hogyha hiányolnátok. Ömlesztve a végéhez dobtam. Készítettem fényképeket a sérülésekről is, de csak holnap tudom feltölteni őket.

(#24) ^Clown válasza Batmause (#22) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Így van, a JetAudio a legjobb szoftver manapság. Aki még nem próbálta ki, tegye meg, nem fogja megbánni.

(#25) ponti_ak válasza Batmause (#22) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hoppáré! Most veszem észre, hogy a clkk írója maga Batmouse kolléga, aki a magasságos Infopatika X5-oldalára is felkerült anno az X5-weboldalával ! :C

Hatalmas riszpekt, Mester! :R

Kb 3,5 évvel ezelőtt hosszú tépelődés után a Te írásod hatására (is) vettem meg életem első X5-ösét... aminek gyakorlatilag halott volt az akksija, lestrapált a joystickja, és kerregett benne a HDD.. úgyhogy a szerviz 1,5 hónapja után gyorsan túl is adtam rajta... DE! Rájöttem, hogy hangzásban EZ KELL! Kijelzőből viszont a G3 volt a nyerő, így maradtam, az M5(L)-nél, és bwoay kollégával (aki 1,5 év után átvette tőlem) 'megalkottuk' az M5X(V)-t, ami M5, csak X5 házban (csak a flancolás kedvéért..) Képek is vannak róla, aki nem hiszi, járjon utána.. :DDD

Azóta lett még M3, M3L is, mert viszonlyag olcsóér' lehetett használtan hozzájutni az év eleján ebay-ről, de azokat is elosztottuk, szépen.. :D ... 2 hete pedig egy A3-masra tettem szert (orosz anyagokkal tele.. pl: Rainman, szovjetül.. nagy élmény! :DDD Letöröltem, nyugi.. :) ), ami -bár hibátlanul működik ugyan, de- szintén hasonló gondokkal küzd, mint annol a legelső X5-öm-, de a 'patikusok szakértelmében ismét csak bízom, és szerintem hamarosan jobb lesz, mint újkorában. S valószínűleg eladó is lesz (az S9 mellett kicsit felesleges, de erről majd később, ha itt lesz az ideje..)

S addig még lehet itt HDD-csere, CF-kártyásítás, esetleg SSD-mókolás is.. ha lesz időm.. mint mindig...

üdv: ponti_ak

..aka(?) COWonBOY és mp3-topik-lakó... :))

[ Szerkesztve ]

(#26) Batmause válasza ponti_ak (#25) üzenetére


Batmause
tag

Batmouse nem egyenlő Batmause-szal. :C

Írtam nekik e-mailt elérhetőséggel stb, így kerültem fel. Tulajdonképpen azt a cikket tettem át ide, csak a többi hasznos cikket nem hoztam át. Összerakottnak, jónak tartották a cikket, ezért kerültem fel - illetve örültek egy kifejezetten felhasználói írásnak. A jövőben szeretnék még cikket írni iAudio-ról, de egyelőre anyagiak miatt nem hiszem lesz erre alkalmam. :(

Az oldal után jónéhányan felkeresetek különböző hibákkal, de egyik sem volt olyan vészes - talán egyedül a tied.

S9-ről írjál valamit ide, a logoutra! Ha nem, megtalállak! :DDD

Idén még az O2 nagyon fog robbantani, ha eljön végre kis hazánkba is. Irigyelni fogom az első tesztereket és tulajokat, az biztos. A másik, hogy igazán összedobhatnának egy telefont hasonló minőséggel...ártól függetlenül megvenném, és nem csak a márka-mániám miatt...egyszerűen jó ez a márka - iPod-hoz, iRiver-hez, Meizu-hoz mérten is fokokkal jobb (számomra az iPod divatkütyü, mint komoly lejátszó).

Köszönöm a kedves szavakat! :B

[ Szerkesztve ]

(#27) ponti_ak válasza Batmause (#26) üzenetére


ponti_ak
addikt

Batmouse nem egyenlő Batmause-szal. ?? :F Ezt nem értem.. :o

Cikk-írás: Hmm.
Korábban több ízben kacérkodtam már Logout.hu-s cikk(ek) írásának gondolatával, de végül nem vitt rá a lélek.. az valahogy nem az én stílusom. :U Talán túl "feltűnő" :F, és személytelen.. és: nem bírom a kritikát. Jobb szeretem inkább csak 'közhasznúan', tömören leírni a saját gyakorlati tapasztalataimat, mint pl az S9-ről, vagy a D2-ről ia anno, a saját Ph!.-s cikkjeik kapcsolódó topikjaiban... nomeg persze az örök kedvenc iAudio szobában, és az mp3-masban, ahol "élek".. :DDD

Fotóm is van pár, de inkább csak amolyan Cowon-makró-gyűjtemény ez.

S9-ről lesz még pár kép hétvégén, meg infók a tokról, stb.. a napi használatról is gyűlnek a tapasztalatok, szóval idővel írok még.. :)

Köszi a cikket még1x. Jó volt olvasni. :)
üdv: ponti

[ Szerkesztve ]

(#28) sickb


sickb
tag

Jajj hát én most is ezt használom. :) Egy vinyócserém volt eddig meg a füles bemenet 2 szer volt már kontakt hibás.
Nincs bőrtokom lehet venni kellett volna hozzá...

(#29) Batmause válasza ponti_ak (#27) üzenetére


Batmause
tag

Batmouse nem egyenlő Batmause-szal. ?? Ezt nem értem..

Története van, az igaz - jó 6-7 éves múltra tekint vissza ;]. Még régebben Batmouse-ként írtam a nevem, és egy laza délutáni CS 1.5 party után (neten játszottunk 4-en egymás mellett amcsik ellen) bosszantásból az "o"-t "a"-ra változtattam - hogy szegény USAbélieket egy "analfabéta" is leveri, vették a "poént" a skacok. Maga a Batmause pedig külsőmből ered - bőr-egér. :C:C

S9 cikkhez már nem kellen sokat írnod pedig. Még néhány tapasztalat levonása kellene és készen is van - meg persze fotók. Kritkia meg olyan, hogyha nem tetszik nem kell meghallani - de a PH-n inkább építőjellegűek vannak, mint lehurrogóak. :) Ha lenne rá pénzem biztosan vennék is egyet - talán jövőre. :O

(#30) ponti_ak válasza Batmause (#29) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ajvé, átsiklottam az a-o difi felett.., bocs. :)

Lehet hogy lesz belőle cikk, de azt már úgyis megírta a Ph!, szóval sok értelmét nem látom.. Képeket teszek még fel, az biztos, és van még pár komment, amit hozzáírok, de alapvetően jobb ez így nekem.. :))

(#31) Batmause válasza ponti_ak (#30) üzenetére


Batmause
tag

X5-ről is írt a PH. Remélem azért van különbség a két cikk között, remélem senki sem gondoja úgy, hogy koppintása - mert tényleg csak a teszt alanya egyezik. :)

ponti_ak, remélem lesz olyanod! :R

(#32) ponti_ak válasza Batmause (#31) üzenetére


ponti_ak
addikt

Köszi, én is remélem, hogy lesz olyanom... de... ööö.. milyenem?! :F :D

(#33) xpsyx


xpsyx
tag

de jó kis Yellowcard szól a lejátszón :C

PSNID: xPxSxYx | iPhone Xr | Macbook Pro M1

(#34) Batmause válasza xpsyx (#33) üzenetére


Batmause
tag

Régóta kedvencem. ;]

ponti_ak - S9 cikkre gondolok, amit publikálsz a logout.hu-n. :C :R

(#35) ponti_ak válasza Batmause (#34) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ja, aaaaaz..! ..háát, majd eccer. Talán. :)

(#36) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Nagyon jó ez a lejátszó... Egyik ismerősömnak is ilyenje van és tényleg elnyűhetetlen. Még egy síelés alkalmával képes volt majd 2 órát a hóalatt eltöltve is túlélni.

(#37) ponti_ak válasza Laci_a_Paci (#36) üzenetére


ponti_ak
addikt

Bravó! :C Nem is tudtam hogy a DAP-ok oxigént lélegeznek... ;] :D

Oké, valóban strapabíró.. de szerintem ez nem olyan nagy szám.. ha helyesen kezelik (páramentes helyen kap elég időt, és nem lesz zárlatos), akkor szvsz sok elekrtomos kütyü kibír(na) még -2 foknál kevesebbet is, max. az akksi látná kárát.. :U

(#38) Batmause válasza Laci_a_Paci (#36) üzenetére


Batmause
tag

:C
A külső-belső bírja. Valóban az aksik nem szeressék a hideget, ezzel egyetértek.

(#39) jodován


jodován
tag

20 gigás X5-öm van. Az akksi eléggé szenved már, úgyhogy mostanában USB-ről töltöm, és valamit segített rajta. Ha lenne hasonló lejátszó (hangminőség, rockbox, felvétel beépített mikrofonnal, line-on, rádióból, usb host) teszem azt 32 GB-os flash memóriával, jobb akksival, tetszene.

AKG agybadugóssal, fejhallgatóval, hangszóróval használgatom. Szép a hangja.

Kár, hogy a Rockbox-os last.fm pluginban nincs Love lehetőség.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#40) ponti_ak válasza jodován (#39) üzenetére


ponti_ak
addikt

Irány az Infopatika, 5ezerért kicserélik újra a döglött akksit. Jobb DAP nincs, ne is keresd (egyelőre).
üdv: ponti

(#41) jodován


jodován
tag

flash memóriás átalakítás legendával mi a helyzet?

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#42) ponti_ak válasza jodován (#41) üzenetére


ponti_ak
addikt

..folyamatban .. a CF-IDE átalakító épp most hajóz ki HongKongból.. :DDD

(#43) jodován válasza ponti_ak (#40) üzenetére


jodován
tag

meg is duplázzák, ha azt akarom :P legutóbb 17k -t mondtak rá, de abban az új hátlap is benne van.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#44) adnoctum18 válasza ponti_ak (#42) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Ha összejön dobhatnál egy PÜ-t ide is, az M3 is repesve várja a vinyó-CF transzplantációt.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#45) ponti_ak válasza adnoctum18 (#44) üzenetére


ponti_ak
addikt

Ok, persze.
Bár sok újdonságot nem várok tőle (miután tudvalevő, hogy ügyes külföldi kollégák már régóta használják emígyen), de hát egy sikeres operáció mindig bátorítólag hat a modder kedvű IT(/DAP)-freak arcokra, ugyebár.. :D

NOTE: a dealextreme két csomagban küldi a cuccokat, szóval a 7végén még nem lesz meg, de jelentem majd, ha kész lesz.. /s addig még egy olcsó 8 vagy 16gb-os CF-kártyát is szereznem kellene, legalább kölcsönbe.. :U/

(#46) ponti_ak válasza ponti_ak (#45) üzenetére


ponti_ak
addikt

Emlékeztető magamnak, ha addig esetleg nyernék a lottón: Sandisk 64GB-os Extreme Pro CF kártya, az M5-CF-MOD-hoz.. :DDD

(#47) adnoctum18 válasza ponti_ak (#46) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Egy DAP-ba nem fölösleges ilyen gyors CF? :Y

High-End professzionális fényképezőgépekbe oké a gyors sorozatok és nagy RAWok miatt, de Cf-modhoz, szerintem pazarlás :) .

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#48) ponti_ak válasza adnoctum18 (#47) üzenetére


ponti_ak
addikt

Igaz-igaz, persze hogy pazarlás.. azért is írtam, hogy "ha nyerek a lottón..." :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.