Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon profi lett a teszt s szerintem jobban átlátható is mint a korábbi köszönjük
Én továbbra is kicsit csalódottan tekintek a hybrid SLI-re töbet vártam tőle...
Úgy látszik ez csak ilyen reklámfogása let az Nvidiának

(#2) atike


atike
nagyúr

Csatlakozom! Nagyon találó szó a profi, mivel tényleg az a cikk! Részletes elemzés! Én is többet vártam a teljesítmény terén.

(#3) frescho


frescho
addikt

Koszi a dicseretet, de meg van mit fejlodni.

A napokban szereztem egy teljesitmenymerot is, sajnos a 8400GS-el mar nem tudtam lemerni a gepet, sot azota uj alaplap kerult a hazba. De azert csinaltam a jelenlegi konfigrol es a Sempron - 8100 duorol egy-egy merest.

https://frescho.hu

(#4) geza12


geza12
aktív tag

A cikk és a teszt nagyon frankó :C , csak az a baj hogy ez a hybrid SLI technológia nálam anno az istennek nem működött ABIT AN78HD alaplapban. :O
Egy integrált geforce 8200as volt a lapon ami alapjába véve elég erős volt , pozitív csalódás volt ez a chip számomra.
Ezután megvettem 1 gigabyte 8500gt-t amivel mennie kellet volna mint a kisangyal, de nem igazán ment sehogy se.
Mindent megcsináltam már ilyen driver olyan driver , bios frissítés, így kötöm úgy kötöm de sehogy se ment (Vista-ba).
Ezért eladtam az egész kócerájt darabokba és megvettem a jelenlegi konfigom Hybrid Crossfire támogatással ami működött szó nélkül 3450es ati-val, de nem használom mert haveré volt a 3450 csak kíváncsiságból próbáltam ki :D . Jelenleg 1 2600xt-t nyúztok.
Kár hogy nem működött így utólag biztos azt is nagyon faszán meglehetett volna tuningolni, ahogy itt le is írtad.

(#5) aram01


aram01
nagyúr

gratulálok tanulságos írás :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) antikomcsi válasza bacsis (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem olyan rossz dolog ez, bár első sorban nem a teljesítmény növelés a cél.

Inkább a sprolás. Bár ezt az előnyét csak valami nagyobb vassal lehet előcsalogatni. Én használtam hybrid sli-t 9800GX2-vel, és energiatakarékos módban, 100W-al kevesebbet evett a gép, nameg a vga ventije is leállt. Tehát a lényeg, ha kell akkor erő, és jó étvágy, ha netezik az ember, akkor csönd, és nincs fogyasztás.

(#7) frescho válasza antikomcsi (#6) üzenetére


frescho
addikt

antikomcsi: Ket kulonbozo dologrol beszeltek. A hybrid SLI, amikor egy alap kartya (8400GS) es az IGP egyutt dolgozik. Ha egy 9800GTX-et hasznalsz es lekapcsolod mikor nincs ra szukseg, ahogy te is tetted, hybrid power-nek hivjak. Ennek a masodiknak tobb ertelme van, de kivancsi lennek, hogy mekkora teljesitmenyvesztessel jar.

geza12: abszolut nem ment, vagy inkabb lassitott. A masodik esetben a felemas teljesitmenzelosztas lehet a ludas, mint az OC eseteben.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#8) bacsis válasza frescho (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igy is van :R De aztán ezt a megoldást is elfelejtette az nvidia, pont a nagy teljesítményvesztés végett ;]

(#9) Olajbogyesz


Olajbogyesz
tag

Nagyon jó írás! :C Sokáig gondolkodtam hybrid SLI lap vásárlásán, de Intel proc alá nem teljes a támogatás. De a Hybrid Power sztem több figyelmet érdemelt volna az nVidiától.

(#10) antikomcsi válasza frescho (#7) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem beszélek két különböző dologrol, mert ezt asz egészet vedd nyugodtan egy kalap alá.

Mint mondtam használtam, használom az integrált vga kimenetet, diszkrét vga-val, tehát a hybrid sli-ről beszélek. Arra akartam rávilágítani, hogy a technika előnye nem ebben van, hanem abban, hogyha nem kell a vga, le lehet kapcsolni. Egy 8400GS-el az egésznek persze semmi értelme nincs.

Egyébként benchmarkokban 5-8% a teljesítmény veszteség, ami hálisten játékokban nem érződik. Legalábbis az én méréseim alapján ezek jöttek ki, mind 9800GX2-vel, mind GTX280-al.

(#9) Olajbogyesz

Jól meg van csinálva a hybrid power rész, nincs vele gond. Amiért abbamaradt a további fejlesztés, az nem az nvidia, hanem az MS hibája.

[ Szerkesztve ]

(#11) frescho válasza antikomcsi (#10) üzenetére


frescho
addikt

Nem ertek egyet. Kerlek cafolj meg:

SLI = Az Nvidia megoldasa, hogy ket vagy tobb kartya egyutt dolgozzon, igy novelve a teljesitmenyt

Hybrid power = Kis 3D terhelesnel az alaplapra integralt GPU (IGP) mukodik, de nagy terhelesnel belep a nagy teljesitmenyu kartya. Igy csokken a fogyasztas alapjaraton kis 3D teljesitmenyvesztesert cserebe. A ket GPU nem dolgozik egyutt!

Az Nvidia otlete nagyon jo volt, kar, hogy nem viszik tovabb. Az okok kozott talan az a legfontosabb, hogy a komplett chipset uzletaguk elindult a lejton.

https://frescho.hu

(#12) hétalvó


hétalvó
addikt

Probald ki egy 9800GT-vel es egybol lesz ertelme a hybridSLI-nek. Es nezz hozza egy fogyasztast is. letolto/jatek gepbe idealis megoldas.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#13) _Oscar válasza frescho (#7) üzenetére


_Oscar
aktív tag

[OFF]Kicsit elbeszéltek egymás mellett... :)

Hybrid SLI = GeForce Boost + Hybrid Power :K

Egy kis olvasnivaló :)[/OFF]

Amúgy frankó a cikk. Jó részletesre sikerült. Kár, hogy nem erőltették a dolgot tovább. Amikor kijött a technológia, teljesen el voltam tőle ájulva. Azt hittem ez lesz a jövő.

Tavaly ilyenkor még gondolkodtam egy 9600GT vásárlásán, valamilyen Hybrid Power-es megoldással együtt. Nálam azon bukott meg a dolog, hogy Intel cucc alá nem volt megoldva a történet.

(Mondjuk még mindig várok valami hasonlóra. Idle-be minek zabáljon a gépem 120W-ot :(( )

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#14) frescho válasza _Oscar (#13) üzenetére


frescho
addikt

Nalad van a ket pont. :R

A ket funkciojabol az egyik (boost) nem sokat er, de a Hybrid Power sok embernek jol jonne. Kellene egy 9800 es meg lehetne merni, hogy mennyit er fogyasztasban es mennyit lassit cserebe. Ha 5-10%alatt van a veszteseg, akkor siman bevallalhato.

https://frescho.hu

(#15) nandon


nandon
tag

Ismét egy, - számomra - érdekes cikk, telis-tele adatokkal! Köszönet érte!

RISC86 Power

(#16) madarasz92


madarasz92
őstag

Nagyon jó kis cikk!
Kősszi hogy olvashattam! :)

(#17) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

lol, hát igen jól rávilágítottála lényegre!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.