Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vegyszer


vegyszer
addikt

Köszönöm munkádat!

A 8GB-s verzió ehhez képest mennyivel bonyolultabb?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#2) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy kérdés a cikkeddel kapcsolatban gyorsan meg is fogalmazódott bennem:
a 6589_4G_2740+48 mappa tartalmát a telóra eresztve lesz egy 48 MB-s SD kártya (a 2700MB-os data partíció mellett)? Mármint logikailag így fog látszani. Eddig jól értem?

Van olyan (vagy létrehozható) felosztás is ami a teljes SD csatolást csak a fizikai SD-hez rendeli hozzá? (azaz belső SD nélkül. Vagy ez valamely hátránnyal járhatna esetleg?)

Köszönöm válaszod!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#3) cappa72


cappa72
nagyúr

Igen hasznos! :R

Végre valaki összeszedte és összefoglalta :C

Javaslat a bejegyzés módosítására:
A 6. pont esetén az advanced restore -> restore /data-t kell visszaállítani, a többit nem szabad visszarakni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4) hungobungo válasza vegyszer (#1) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Annyiban, hogy per pillanat nem találtam hozzá patch-et :)
Azért azon már minimum 1 GB a data, ami talán nem akkora gond.
SD csere ugyanez.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#5) hungobungo válasza vegyszer (#2) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Ha ezt szeretnéd, cseréld fel a kettő SD-t a vold.fstab fájlban, majd kommentezd ki az sdcard2-t (a belső kicsit).

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#6) vegyszer válasza hungobungo (#5) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy # a kommentelés? Ugye?
Köszi!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#7) hungobungo válasza vegyszer (#6) üzenetére


hungobungo
aktív tag

lesz egy csomó szöveg a fájl elején, ugyanazt a karaktert használd ami azok előtt van. 99%, hogy a # lesz az de most nem tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#8) FlickAir


FlickAir
aktív tag

Az 500MB-s cache partíció csökkentésére van valakinek ötlete?

THL 4000, T6S, T6 PRO; CUBOT S168 ,S200, S208, S308, X9; DOOGEE DG310, DG550, DG700, DG800; LANDVO L200, L200S LTE/4G, L550 OCTA CORE http://goo.gl/EjdzIj

(#9) hungobungo válasza FlickAir (#8) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Szerintem rossz ötlet, ne is próbálkozz vele...

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#10) cappa72


cappa72
nagyúr

Tapasztalat Lenovo A820 esetén. (MTK6589 platform)

A két EBR fájlt csak “simán” flash-elve (download -> tel rádug, elméletileg minden OK) hibával kapcsolt vissza a telefon, és még a recovery-be sem lehet belépni… megáll a boot logo-nál. Csak akku ki segít.
Szóval ennél a típusnál nem szabad ezt használni, legalábbis eddigi tapasztalatom szerint. (Még van olyan opció, amit nem próbáltam, de fontos az első tapasztalat, nehogy mások is így járjanak)

A vold.fstab átírása sem segített a belső sd eltüntetésében, lehet hogy egy init.rc is gondoskodik a megfelelő gyári csatolások biztosításáról… Ebbe jobban bele kellene menni ennél í típusnál, de egyre kevesebb időm van; pech.

Amit még nem próbáltam, az a dd-vel történő “beküldés” (teminálban vagy adb-n keresztül):
dd if=/storage/sdcard0/dd-backup/ebr1.img of=/dev/block/mmcblk0.img bs=1024 seek=512
dd if=/storage/sdcard0/dd-backup/ebr2.img of=/dev/block/mmcblk0.img bs=1024 seek=56320
Erről a megoldásról mi a véleményed?
(Még mindig időhiányban vagyok, nem tudtam kipróbálni...)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#11) vegyszer válasza cappa72 (#10) üzenetére


vegyszer
addikt

Ezt szomorúan hallom.
Reméltem, a ZTE V970 példájára egy pillanat lesz az egész. :O

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#12) cappa72 válasza vegyszer (#11) üzenetére


cappa72
nagyúr

Na én is pont ebben reménykedtem... aztán meg jól pofára estem...

@#10Helyesen pedig (.img utótagok - kiterjesztések nélkü)l:
dd if=/storage/sdcard0/dd-backup/ebr1 of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 seek=512
dd if=/storage/sdcard0/dd-backup/ebr2 of=/dev/block/mmcblk0 bs=1024 seek=56320

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13) hungobungo válasza cappa72 (#10) üzenetére


hungobungo
aktív tag

Passzolok, nincs nálam olyan telefon amin tudnám bármelyiket tesztelni :(
De szerintem az SP Flash Tool ugyanazt csinálná, mint amit te a dd-vel akarsz.

Elküldjem egy olyan mtk6589-es rom EBR1-EBR2 fájljait, amiben 1,5 GB mindkét partíció?

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#14) cappa72 válasza hungobungo (#13) üzenetére


cappa72
nagyúr

Lementettem amit linkeltél a leírásban, szóval talán a hétvégén betuszkolom az emmc-be a két módosított ebr-t. :)
Legfeljebb megfexik rövid időre.
Amíg a preloader-t nem nyírom ki (márpedig miért tennék ilyet), addig a telefon életképes :DDD

Csak azzal a fránya fstab-bal mit kezdek... Persze beszámolok róla.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15) vegyszer


vegyszer
addikt

A820 fronton végül mi lett a helyzet? Nem vált be a dolog?

Nagyon megkavarta a dolog? (ádámtól és évától kellett a visszaállítást megtenni?)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#16) cappa72


cappa72
nagyúr

Az MTK6589-es platformhoz segédprogram, ami a 4GB-os verziókhoz optimalizált.
Ezt az apk-t telepíted, elindítod, megadod neki a root jogot, utána pedig kiválasztod az általad szimpatikusnak vélt kiosztást.
Reboot recovery után kell egy factory reset.
Ezek után a belső memória (sd tárhely) kiosztása megváltozik.

Lehetőség van a külső és belső SD kártya cseréjére (CWM recovery-ből telepíthető szkript): [link]
Lehetőség van a belső SD letiltására (CWM recovery-ből telepíthető szkript): [link]
Tesztelve: Lenovo A820 telefonon

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#17) hungobungo válasza cappa72 (#16) üzenetére


hungobungo
aktív tag

kösz, ez hasznos lehet!

QQ Messenger: 1952850816 *** Chigontech, egy megbizható Aliexpress kereskedő: http://www.aliexpress.com/store/1153179

(#18) cappa72 válasza hungobungo (#17) üzenetére


cappa72
nagyúr

657x-re pedig ez való, igaz ez vietnámi, de lalszi leírása segít a megértésben

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#19) Markopolo15


Markopolo15
újonc

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy THL W8+ telefonhoz van e ugyanilyen re-particionálás program, mint a fent említettek?

A belső tárhely összességében 16 GB, de két része van: 8GB belső és 8GB telefon-memória.
Belső memóriának nekem bőven elég lenne 2-4 GB is. A telefon-memóriát szeretném "megnövelni", plusz helyet adni hozzá, hogy a kapacitása 10-12 GB legyen.

Van megoldás (már) ehhez a készülékhez?

(#20) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

én megcsinálta ezt de most meg már nem tudok telepíteni nagyobb játékot mert 512 mb lett és nem fér rá!!!

ez egy lenovo a660-as készülék! valaki tudna segíteni?

(#21) Vjankovics82 válasza Vjankovics82 (#20) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

valaki? hogy tudom visszaállítani?

(#22) wigo70


wigo70
tag

ha módosítom a memóriakiosztást,hogy tudom visszacsinálni? mtk 6577 a proci,tehát első módszer...

(#23) wigo70 válasza wigo70 (#22) üzenetére


wigo70
tag

gondolom nem olyan egyszerű,hogy a gyári EBR-t beteszem a zipbe a módosított helyett és cwm-ből flashelem?

(#24) Vjankovics82 válasza wigo70 (#22) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

engem és ez érdekelne hogy tudom visszacsinálni mert ez így nem jó!

(#25) pach-adams


pach-adams
tag

Goophone X1-esnél az APK-s megoldás teljesen szuper!
Csak arra figyeljetek oda, hogy ha kiválasztottátok az egyik kiosztást, akkor utána tessék "reboot to recovery"-t nyomni, és Data/factory resetet csinálni!
Mert ha ezt nem teszed meg, akkor használhatatlan lesz a telefon, értsd, újra kell szoftverezni!

Köszönöm, hogy ezt megosztottátok velünk! :R

Porból lettél, s majdan porrá leszel :R

(#26) 426os


426os
őstag

Lenovo P770. Amikor hozzám került a készülék ment fel rá a legújabb rom, és át is partícionáltam. Először az mt657x apk-val próbáltam, azzal nem ment (újraindítás után a betöltő képernyőnél megáll és nem megy tovább). Rom újrarakás, majd az itt található script használatával sikerült a partícionálás.
Most egyéb okok miatt megint újraraktam (Flashtool-al, mint korábban) a ROM-ot, de nem akar összejönni a partícionálás. Mind az apk-val, mint a script cwm alól telepítésével megáll a betöltő képernyőnél. Próbáltam több ROM-ot is, mindent a leírás szerint csináltam (ugyanúgy, mint amikor sikerült). Próbáltam azt is, hogy Flashtool-al flashelem fel a módosított EBR1-et, de az eredmény ugyanaz. Egyébként működik a telefon, de partícionálás után meghal. Tapasztalt-e ilyet valaki? Van-e ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Mindenképpen szeretném megejteni a partícionálást, keveslem az alap tárhelyet.

.

(#27) 426os válasza 426os (#26) üzenetére


426os
őstag

Update: Rom cserebere után (a sokadikkal) végre sikerült megint a partícionálás, pedig ugyanúgy csináltam mindent, mint eddig. De akkor sem értem, hogy ugyanazzal a ROM-al egyszer sikerült, most meg már nem akar menni, ez hogyan lehet?

.

(#28) Robertová


Robertová
csendes tag

Uraim!

Ha megengeditek felvetnék itt egy problémát, hátha tud valamelyikőtök segíteni:

Van egy kínai telefonom: HERO H9300+ (úgy tudom, hogy ez ugyanaz mint a ZOPO ZP900)
Egyik reggel elindítottam a CoolReader e-könyv olvasót, amitől megfagyott a teló. Akkut ki-be, újraindít, de semmi, illetve nem bootol be. Beléptem a CWM recovery-be és ott a következő hibaüzenetek fogadtak:
E: Can't mount /cache/recovery/command
E: Can't mount /cache/recovery/log
E: Can't open /cache/recovery/log
E: Can't mount /cache/recovery/last_log
E: Can't open /cache/recovery/last_log
Nagyon el vagyok keseredve, mert egy bagyon jó kis készülék... volt...
Kérdésem az lenne, hogy van-e rá valamilyen megoldás?

Választ várva, köszönettel: Rob.

(#29) wigo70 válasza Robertová (#28) üzenetére


wigo70
tag

van cwm mentésed?
ha nincs,akkor esetleg wipe data/factory reset talán segít
vagy újrahúzod a romot

[ Szerkesztve ]

(#30) Markopolo15


Markopolo15
újonc

Hali!

Az lenne a kérdésem, hogy THL W8+ telefonhoz van e hasonló re-particionálás program, mint a fent említettek?

A belső tárhely összességében 16 GB, de két része van: 8GB belső és 8GB telefon-memória.
Belső memóriának nekem bőven elég lenne 2-4 GB is. A telefon-memóriát szeretném "megnövelni", plusz helyet adni hozzá, hogy a kapacitása 10-12 GB legyen.
Van megoldás (már) ehhez a készülékhez?

(#31) Robertová válasza wigo70 (#29) üzenetére


Robertová
csendes tag

Megoldódott, kellett, egy olyan romot találnom amiben nem a CWM recovery 5.5.0.4 volt hanem egy 6-os sorozatú recovery, és ez megoldotta.

Köszi a választ: Rob.

(#32) alfa20


alfa20
senior tag

szia,

nekem így néz ki a 'vold.fstab' fájlom:

## Vold 2.0 Generic fstab
## - San Mehat (san@android.com)
##

#######################
## Regular device mount
##
## Format: dev_mount <label> <mount_point> <part> <sysfs_path1...>
## label - Label for the volume
## mount_point - Where the volume will be mounted
## part - Partition # (1 based), or 'auto' for first usable partition.
## <sysfs_path> - List of sysfs paths to source devices
######################

## Example of a standard sdcard mount for the emulator / Dream
# Mounts the first usable partition of the specified device
dev_mount sdcard /mnt/sdcard emmc@fat /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host
dev_mount sdcard2 /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.1/mmc_host
## Example of a dual card setup
# dev_mount left_sdcard /mnt/sdcard1 auto /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/mtk-sd.0/mmc_host/mmc0
# dev_mount right_sdcard /mnt/sdcard2 auto /devices/platform/goldfish_mmc.1 /devices/platform/mtk-sd.2/mmc_host/mmc2

## Example of specifying a specific partition for mounts
# dev_mount sdcard /mnt/sdcard 2 /devices/platform/goldfish_mmc.0 /devices/platform/msm_sdcc.2/mmc_host/mmc1

Mit írjak át benne hogy a microSD kártya legyen az elsődleges SD, és a belső SD legyen a z SD2?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#33) 246810 válasza cappa72 (#16) üzenetére


246810
újonc

Szia! Rámentem a kiválasztott sorra, ahogy írtad, de most már hiába próbálom akár bekapcsolni is a telefont ez van: Encrypion unsuccessful
Encryption was interrupted and can't complete. As a result, the data on your phone is no longer accessible.
To resume using your phone, you need to perform a factory reset. When you set up your phone after the reset. You'll have an oppurtunity to restore any data that was backed up to your Google Account.

???

(#34) RBJ


RBJ
addikt

Gondom a következő.
van egy telő 512 mb ram. 4 Gb rom. sajna a rom fel van osztva 1.3 Gb belső tárhelynek és 1.3Gb telefon memóriának. a maradék a rendszeré gondolom én. A külső sd vel ami 8 gb nem érek semmit mert oda áttenni semmit nem tudok.
Valahogy a belső tárhelyet és a telefon memóriát egybe kellene gyúrni a külső 8 gb sd m meg lenne majd a telefon memória.
Megoldható? gappa ajánlott.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#35) RBJ


RBJ
addikt

Ha nem akarom a két sd felcserélni hanem a külső sd t is írhatóvá tenni. Megoldható?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#36) jano222


jano222
csendes tag

Sziasztok!

Egy MTK6577 telefonom van, a szokásos, ahol az adat partíció 512MB, a beépített fat (belső SD) 2GB.
Én nem a kettőt szeretném megcserélni, hanem a kettőből szeretnék egyet.
Pontosabban az adat particiót szeretném 2,5Gb-osra, a másikat meg nem szeretném egyáltalán.

Biztosan van rá mód, legyetek szívesek megosztani, köszi szépen!

(#37) wigo70 válasza jano222 (#36) üzenetére


wigo70
tag

pl [ezzel] elintézed oly módon,hogy 2.5GB-t jelölsz ki a többi variáció közül. de mielőtt belevágsz,olvass utána hogy kell!!!

[ Szerkesztve ]

(#38) Helomi78 válasza RBJ (#34) üzenetére


Helomi78
újonc

Nekem is ez a probléma adódott. Van egy kínai telóm DG100 (mt6572), ROM 512, RAM 4GB (ebből belső memória 1,3GB, telefon memória 1,3GB, a többit a rendszer használja). Hogy lehetne egybegyúrni a belső memóriát és a telefon memóriát, hogy ne legyen belső SD kártya. Egy 32GB-os külső SD-t szeretnék használni. Az Mt657xRepartition Tool HK Phone Rom Edit nem oldotta meg, a telefon a particionálást követően nem indult, csak a logo jött be, és újra kellett töltenem az egész ROM-ot. Pedig a leírásnak megfeleően csináltam, a wipe data/factory reset is megvolt. A data partíció méretét 2,5GB-t választottam.

[ Szerkesztve ]

(#39) cappa72


cappa72
nagyúr

Általános leírás és használható kulcs az átparticionáláshoz.
Nagggggyon jó leírás.
Köszönet érte Helomi78 fórutársnak.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#40) kaiser72 válasza cappa72 (#16) üzenetére


kaiser72
újonc

Üdv!
olvastam a cikkedet,
Az MTK6589-es platformhoz segédprogram, ami a 4GB-os verziókhoz optimalizált.
Ezt az apk-t telepíted, elindítod, megadod neki a root jogot, utána pedig kiválasztod az általad szimpatikusnak vélt kiosztást.
Reboot recovery után kell egy factory reset.
Ezek után a belső memória (sd tárhely) kiosztása megváltozik........
a kerdesem az lenne az appot honnan tudnam letolteni?
-alcatel v975n-re jo?

(#41) Vicu21


Vicu21
tag

sziasztok,
jiayu g3s, átmonyákoltam kézzel az ebr1 és 2-t, müködik is, de nem profi :( (elsőre nem rossz).
Azért álltam neki, mert VIBEX romot tettem fel, és hamar kifogytam a /system-en a helyből. volt 580 mega~, most van 900...
ha a fenti linkek közül, ami az mtk6589/4G-shoz van, kiveszek bármelyiket, az a system partició méretét is módosítja?

(#42) kaiser72


kaiser72
újonc

Udv!
valaki tudna nekem segiteni,,alcatel 975n telom van mt6575 root cwm , dtools mentes van..
szeretnem a belso particio kiosztast megvaltoztatni 512mb keves.. :)) :))
elore is koszi a segitseget.. :C

(#43) kaiser72


kaiser72
újonc

Udv!
Valaki segitsen mar nekem va 1 vodafone 975n -telom ,a root cwm van..
a 4 gb-beépitett tarhelyet hogyan tudnam atparticionalni?mert 512 keves..
mar annyi leirast bogaraszta, probaltam,,de nem megy ,,meg jo hogy van gyari mentesem...4x kellett..
elore is koszi!

(#44) kaiser72


kaiser72
újonc

Sziasztok!
Van 1 vodafone 975n telom 512mb ram!
szeretnek tobb memoriat atparticionalassal vagy valami mas megoldással.. :DD
-eddig nem igazan sikerult..
probaltam a repartition.apk nem mukodott, minden fele mentesem van úgyhogy merek próbálkozni..
hallottam a vold.stab atirasrol...
Valaki tudna ebben segíteni? :C

(#45) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Sajnos Lenovo A800-on sem működött. Hasonló jelenség mint amit cappa72 leírt. Reboot után megáll a Lenovo logónál. A LenMic-es rom egy módosított változatát használtam.
Miután nem indult atelefon felraktam ezt a ROM-ot minden mindegy alapon, és ez megcsinálta az átpatícionálást is.
Csak lassú volt így CWM-ből visszatettem a régi ROM-om mentését. Öröm-bódottá! :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#46) Szergej07


Szergej07
csendes tag

Navon Mizu M450 es telefonon meglehet csinálni? mer annyi a bibi hogy a leirásban van egy MTK6577 és 6589 viszont nekem Antutu szerint MTK 6582.

Válaszokat köszönöm elöre is!

(#47) eladohardver válasza cappa72 (#39) üzenetére


eladohardver
őstag

Hali! Van itt valaki aki ezt érti is? És át is tudná szerkeszteni nekem az EBR1-2 fájlokat? Mert amit találtam app-os megoldás nem jött, be ez a meteos akármi... Meg találtam egy ilyet is... ezzel sem indul a készülék.. természetesen a megfelelőt kiválasztva...

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#48) Foxi85


Foxi85
újonc

Sziasztok,

Telefon: Overmax Vertis 01 - 4 magos

megcsinaltam a fenti leirast es hat most ilyen gondom van:

E:format_volume: make_ext4fs failed on /dev/block/mmcblk0p7

1. CWM - be tudok lepni

2. bootolas loop (overmax logonal)

3. custom romot tudok telepiteni de a data particion az userdata reszt valamiert nem formazza

tudtok tanacsolni valamit?

elore is koszi

[ Szerkesztve ]

(#49) Foxi85 válasza Foxi85 (#48) üzenetére


Foxi85
újonc

Update:

sikerult megoldanom: vissza flasheltem az eredeti ERB1 ill. ERB2 fileokat az eredeti scatter file segitsegevel

(#50) cappa72


cappa72
nagyúr

Az átparticionáláshoz kell:

0, Komplett rendszermentés (Flashtool, MTKDroidTools, dd) és CWM mentés.

1, shell (terminal) parancsok cimenete:
cat /proc/dumchar_info
cat /proc/partitions
cat /proc/emmc
df
mount

2,Aztán a fájlok:
ebr1
ebr2
/system/framework/framework-res.apk
/system/build.prop
/system/etc/vold.fstab <-- ez 4.4 esetén már nincs
boot.img
Na és persze elengedhetetlen egy módosított recovery (cwm, twpr, philz, ctr, cannibal, stb...)

Hát így első nekifutásra "csupán" ezeket kell szemügyre venni.
Ezek után lehet nekilátni egyáltalán megnézni, honnan hova lehet eljutni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.