Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] Tompula

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Régen pl tanultam, sudokuztam, aknakeresőztem, szerettem matekozni. Rengeteget olvastam. Azt vettem észre, hogy jó ideje nem csinálok szinte semmit ami kicsit is megerőltető lenne az agynak.
Nem lesz ez így jól. A végén még valami szenilis vénember leszek aki síkhülye, de legalább makacs. :D

Lehet újra bele kéne vetnem magam a PLC programozásba. Emlékszem, hogy régen élveztem a benne rejlő kihívások leküzdését.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) EczkE


EczkE
addikt

Hanyagold a fórumot. Mondjuk örökre.

Asszem mindenféleképpen!

(#3) Huma válasza EczkE (#2) üzenetére


Huma
addikt

Igazándiból nem egy hülye ötlet. De a rajongóimmal mi lesz? Kiheverik?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#4) EczkE válasza Huma (#3) üzenetére


EczkE
addikt

Rossz hírem van. Senki nem rajong érted.

Asszem mindenféleképpen!

(#5) kenwood3 válasza EczkE (#2) üzenetére


kenwood3
őstag

:DDD

Mi az az ekezet dragasag??

(#6) Huma válasza EczkE (#4) üzenetére


Huma
addikt

Ebben nem lehetsz biztos.
Amúgy egyvalaki biztos hogy rajong értem. Ő lenne az: :P

De itt most nem is a népszerűségem a téma. Hanem az, hogy elkezdtem észlelni magamon a hanyatlás jeleit. Persze lehet hogy csak felfújom a dolgokat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#7) #04441088 válasza EczkE (#4) üzenetére


#04441088
törölt tag

En nagy rajongoja vagyok..

de nem ma;]

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

"Ez a korral jár vagy valami más oka van?"
Sokat olvasod a fórumot.

(#9) Huma válasza D1Rect (#8) üzenetére


Huma
addikt

Meglehet. Amilyen agyleépítő bejegyzések szoktak itt néha lenni...
Főleg ha az enyémeket is beleszámítom. :D

Lehet inkább föltalálok valami hasznosat és meggazdagszok belőle. Pl lábszagszkennert vagy önjáró fikátlanítót.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#10) Viszlát


Viszlát
addikt

Ugyanúgy van ez saját tapasztalatom szerint mint a testtel, néha természetesen jön, hogy karban tartsd és edzd, néha meg vért verejtékezve vonszolod magad. Ilyenkor össze kell kapnod magad és erőnek erejével rávenni az agyad, hogy végezzen megerőltető dolgokat.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#11) Huma válasza Viszlát (#10) üzenetére


Huma
addikt

Én is így vélem. Az agy is olyan mint a test. Ha nem edzi az ember, eltunyul. Csak sajnos pont az a baj az elme edzésével is mint ami a testével. Le kell győzni a lustaságot. Mondjuk akinek a munkája megköveteli az elme edzését annak szerencséje van. Bár ha egyoldalú akkor csak bizonyos képességeket fejleszt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Vegyél Nintendo DS-t és mellé Brain Challenge-t, Cooking Mama-t, Trauma Centert, Nibtendogst meg SimCity-t. Kiváló neurotikus fittneszeszközök. Komoly. És a pénztárcát sem terheli.

Mai napi idézet: "Fáj a feje? Golyót bele! Nem lesz többé gondja vele!"

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#13) Иван


Иван
őstag

Kezdj el masszívan inni, akkor legalább tudod mitől van.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) Huma válasza Mister_X (#12) üzenetére


Huma
addikt

Játszani a PC-men is tudok.
Szerintem nem a neurotikus szót akartad használni. :)

(#13) Иван:
Hasznos tanács, de sajnos a májat is tönkreteszi. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#15) Dany007


Dany007
veterán

Tessék, lehet gyakorolni. :D
Én most csináltam meg fáradtan, 145 lett. Bár már az utolsó párat csak betippeltem...
Elég hihetetlen mert rendes mensás teszten csak 118 lett ami tök átlagos... =/

(#16) Huma válasza Dany007 (#15) üzenetére


Huma
addikt

A 118 nem átlagos. Nekem amúgy negatív lett, szóval nem vagyok beteg. :D

Alvás után majd kipróbálom ezt a tesztet.
Amúgy 145 nagyon magas.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#17) Dany007 válasza Huma (#16) üzenetére


Dany007
veterán

A 145 az biztos kamu. Furcsa ez a program, leszedtem már másikat is...
Azért volt furcsa, mert 145-öt írt ki, de közben alatta van egy kis indikátor sáv ami szintén az eredményt mutatja, az meg valahol a 110-es és 120 között van.

Én úgy tudom a 118 az teljesen átlagos... 130 felett van magas érték, 140 felett meg mensa tagság. 80 alatt meg fogyatékosság vagy minek nevezik... na mindjárt ráguglizok.

(#18) Huma válasza Dany007 (#17) üzenetére


Huma
addikt

100 az átlag ugye. +18 már +18% hozzá képest. Szerintem amúgy biztos 120-nál van fordulópont. 118 maximum az átlag legeslegteteje lehet.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#19) Crystalheart válasza Huma (#18) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(Én utoljára 16 évesen csináltam egy felnőtt IQ-tesztet, ott 135 lett. Azóta szerintem rosszabb lenne, kijöttem az agymozgatós gyakorlatokból. :D)

(#20) Huma


Huma
addikt

A hozzászólások szerint másnak is feltűnt, hogy nem ad reális értékelést a program. Inkább ki sem töltöm mert a végén még elbízom magam, hogy 150-es IQ-m van. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#21) Dany007 válasza Huma (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Időközben utánanéztem. Amit google kidobott,ott Magyarországon az átlag 109... Mindegy...
Amúgy a Mensa oldalan van egy probateszt, azt csinaltam a multkor meg meg tegnap ejjl is :D

(#22) Huma válasza Dany007 (#21) üzenetére


Huma
addikt

Azt már én is megcsináltam régebben. Már nem emlékszem mennyi lett, de 120 fölött volt, az biztos.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#23) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én is megcsináltam ezt a próbatesztet, hát nem 128 lett...? Mondom én, hogy romlottam. :D Volt néhány számos feladat, amire így utólag sem tudok rájönni.

Amúgy ezeknél a válaszadási időt is beleszámítják?

[ Szerkesztve ]

(#24) Huma válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Huma
addikt

Szerintem nem számolják bele. Sőt biztos. Csak az a lényeg, hogy ne csússz ki az időből.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#25) moonlight115


moonlight115
tag

Tessék, egy kis fejtörő:
"I had a mystic fascination for these arabs" - ezt hogyan fordítanátok? Egy angol nyelvi fórumon ezen megy a vita.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#26) moonlight115 válasza moonlight115 (#25) üzenetére


moonlight115
tag

Ez az előtte lévő mondat:
But I had more going for me than my fancy footwork.
I had a mystic fascination for these arabs.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#27) Иван válasza moonlight115 (#25) üzenetére


Иван
őstag

Volt valamiféle rejtélyes rajongásom az arabok iránt.

Bár a fascinating fordítása sofkféle lehet Leginkább ilyen magával ragadónak szokták fordítani, elragadtatónak.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#28) Crystalheart válasza moonlight115 (#26) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És a többi? Szövegkörnyezet nélkül nem lehet biztosat mondani. :)

Иван: Csak ez így magyarul elég bénán hangzik. :D Ezért kellene tudni, milyen kontextusban jött elő.

[ Szerkesztve ]

(#29) Иван válasza Crystalheart (#28) üzenetére


Иван
őstag

Vagy 5 éve nem fordítottam angolról magyarra, kijöttem a gyakorlatból. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#30) moonlight115 válasza Иван (#27) üzenetére


moonlight115
tag

Én is ezt mondtam azon a fórumon, de megcáfoltak. Szerintük azt jelenti, hogy "rejtélyes vonzerővel bírtam az arabok számára"- kissé nyakatekerten, de pont az ellenkezője annak, hogy : én voltam elragadtatva az araboktól.

Crystalheart ennyi az egész, valami táncos jelenetről szól, mint a vita során kiderült.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#31) moonlight115 válasza Crystalheart (#28) üzenetére


moonlight115
tag

Most tekintsünk el attól, hogy hogyan hangzik. A lényeg az, hogy a fórum "tudósai" szöges ellentétben velem, másképp fordították a lényeget. Tehát azt, hogy ki volt elragadtatva kitől.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#32) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

"Úgy érzem hülyülök."

Te érzed, de mi tapasztaljuk... ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#33) Huma válasza Dr. Romano (#32) üzenetére


Huma
addikt

Velem történik, de ti szenveditek meg... :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#34) Иван válasza moonlight115 (#30) üzenetére


Иван
őstag

Elképzelhető... De ez most hogy is jön ebbe a topikba?

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#35) Crystalheart válasza moonlight115 (#31) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát a "somebody have a fascinating for something" szerkezet sok irányt nem enged meg. Azaz csak egyet. Szövegkörnyezettől függően lehet sokféleképpen fordítani, elbűvöl, megbabonáz (ez a kettő egy szóval lefedi a "misztikus rajngást"), odavagyok érte, foglya vagyok, stb. Hasonló: I always had a liking for reading - mindig is szerettem olvasni/mindig is könyvmoly voltam stb.

Az ige ideje a múlt (had), de a többi szövegtől függene, hogy most múltnak is fordítsuk-e. Lehet, hogy egy konkrét dologról van szó, egy konkrét eseményről, akkor múlt. Ha általánosságban, akkor erre a "used to" szerkezetet kellene használni, hogy múlt idejű kijelentés legyen, ami ma már nem él.

Egyébként ja ilyen hülyeségeken szoktak elhasalni a feliratfordító tizenötéves kissrácok is, aztán nem érteni, miva'. :D

[ Szerkesztve ]

(#36) moonlight115 válasza Иван (#34) üzenetére


moonlight115
tag

Ez is lehet egy fejtörő, nem?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#37) moonlight115 válasza Crystalheart (#35) üzenetére


moonlight115
tag

Ez oké, de eltekintve a finomságoktól, lehet ellenkező az értelme?

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#38) Huma válasza moonlight115 (#36) üzenetére


Huma
addikt

Nemigazán. Ez inkább csak egy nyelvészeti kérdés, amihez műveltség kell, nem pedig gondolkodás.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#39) Crystalheart válasza Huma (#38) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, ezért is tettem én már offba. :)
Bár a próbatesztben is voltak ilyen szólások, amiket nem feltétlenül ismer mindenki, pl. aki nagyon eldugva él egy tanyán egész életében, net nélkül. Az talán valami köztes.

moonlight115: Szerintem nem lehet az elenkezője. Az angolban elég szigorú szórend van, nem dobálhatom a tárgyat meg alanyt jobbra-balra a hangsúly szerint, mint a magyarban.

[ Szerkesztve ]

(#40) moonlight115 válasza Huma (#38) üzenetére


moonlight115
tag

Rendben, nem szóltam.
Crystalheart, itt folytathatjuk, ha van kedved.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#41) Иван válasza moonlight115 (#36) üzenetére


Иван
őstag

Nem. Ez egy fordítási probléma. Aki beszél angolul megoldja, de nem feltétlenül kell okosnak lennie.
SZERK

Amúgy amit te mondasz az számomra inkább így hangzana:
"I had a mystic fascination TO these arabs."

Ha forral van, akkor inkább a mi változatunk játszik. Szerintem. persze az angol nyelvet esélytelen valaha megtanulni tökéletesre :K

SZERK II:
Hülyeséget beszéltem, ez inkább (amit te mondasz) valahogy így lenne:

I was a mystic fascination for (to?) these arabs.

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#42) Huma válasza moonlight115 (#40) üzenetére


Huma
addikt

Látom azért nem adod alább. Akkor is fejtörőnek hívod. :D

(szégyentelen önreklám következik) :P
Valódi fejtörők.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#43) moonlight115 válasza Huma (#42) üzenetére


moonlight115
tag

Az a fejtörő, amin töröd a fejed.
Én az angolt szeretem, te mást. ;)

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#44) Huma válasza moonlight115 (#43) üzenetére


Huma
addikt

De a te feladatodon nem kell törni a fejet mert csak lexikális tudás kell hozzá. Vagy tudja valaki vagy nem. Nem lehet megoldani saját kútfőből, ha nem rendelkezel a hozzá szükséges ismeretekkel. Ez kb annyira fejtörő mintha valakitől megkérded hogy mikor volt a mohácsi csata.

(#45) moonlight115
Ehhez igen. Nincs mit. ;)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) moonlight115 válasza Huma (#44) üzenetére


moonlight115
tag

Óh, egy fordításhoz csak lexikális tudás kell? Ezt nem tudtam. Kösz a felvilágosítást.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#46) Иван válasza moonlight115 (#45) üzenetére


Иван
őstag

A fordításhoz nyelvtudás kell, a nyelvtudáshoz meg nem kell ész. Valaki leül, beseggeli a szavakat, gyakorolja a kiejtést, megtanulja a nyelvtani formulákat, majd gyakorolja szóban és írásban. Simán lehet neked 150-es IQ-d, ha nem láttál még szanszkrit szöveget sosem fogod lefordítani, ellenben a 90-es IQ-jú, aki már 20 éve tanulja, 5 perc alatt megcsinálja.

Huma erre gondolt.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#47) Dany007 válasza Crystalheart (#23) üzenetére


Dany007
veterán

Javulni nem fog. Ugy hallottam h 20-on par eves kor utan mar nem fejlesztheto az IQ.

Amugy tegnap ota megcsinaltam meg 4 kulonbozo feletesztet. Meglepo modon mindegyik eredmenye 119 es 125 koze esett. Ez pedig nagyjabol megegyezik a tavalyi eredmenyekkel. Elkepzelheto h megis van valami ezekben a tesztekben? Marmint h jol mukodnek, ha mar 4 kulonbozo is hasonlo ertekket adott ki...

(#48) Kassadin válasza EczkE (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Azt nem fogja sajnos. Kell neki a szereplés, ha már otthon nem kapja meg a kellő figyelmet.

[ Szerkesztve ]

(#49) Huma válasza Kassadin (#48) üzenetére


Huma
addikt

Ja. A szüleim levegőnek néznek. Ezért feltűnési viszketegség alakult ki nálam. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#50) Dany007 válasza Huma (#49) üzenetére


Dany007
veterán

De csak az elmúlt pár hónapban :D

Amúgy most jutott eszembe... Nem te voltál az az ember akinek el kellett magyaráznunk a gravitációt? És, hogy minden tömeggel rendelkező testnek van gravitációs mezeje ami ezáltal ha csak minimálisan is de meggörbíti a teret?

Ha összekeverlek valakivel akkor bocs... :) A tompulásról jutott eszembe...

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] Tompula
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.