Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] MATT

Hozzászólások

(#1) Huma


Huma
addikt

Várom az érdeklődőket!

Wow! Enyém az első hozzászólás! :DD

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#2) Huma


Huma
addikt

Még mindig várom az érdeklődőket. A cikk már készülget. Egyelőre beraktam a blogomba amíg félkész állapotban van. Mivel nem szeretek sokat írni ezért lehet nem egyhamar lesz kész. Ha valaki kedvet kapott hozzá vagy van valami kérdése akkor szívesen válaszolok.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#3) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Jó dolog lehet. :) Mennyit futottatok? Sajnos nekem nincs 2K pénzem a nevezésre, meg még el is kellene odáig jutni vonattal, úgyhogy felejtős.

(Nekem egy 4-5000 Ft-os ledes fejlámpám van, a hagyományos égős lámpáknál kisebb intenzitású a fénye, de élethűbb, és erdőben valahogy mégis jobb vele közlekedni. AMúgy éjszakai pót-kertészkedésre szoktam használni, de akár futni is lehet vele az erdőben. Sőt, még jobban észreveszem a részleteket, a fehér fény kiemel mindent.)

[ Szerkesztve ]

(#4) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Gerappaaa!!! :) Ez hasonló dolog, mint a tájfutás, csak több mókával. Örülök, hogy van ilyen, és hogy fent van itt a PH!-n is.

(#5) Huma válasza Crystalheart (#3) üzenetére


Huma
addikt

Hogy érted mennyit futottunk? 52-ek lettünk. Kb 19:45-perc alatt értünk be. (Elég jól kicentiztük a dolgot.) Az úton nem sokat pihentünk. A tervezgetéssel együtt max 1,5-2 óra pihenés volt. Tehát 18-órát minimum gyalogoltunk.

Ha valódi futásra gondolsz akkor olyan nem volt. Inkább vánszorgás... :D
Mondjuk voltak akik valami síbothoz hasonló cuccal nyomultak őrült iramban.

A lámpákkal kapcsolatban. Vittünk 3 fejlámpát. Az egyikben 17 led volt. Egyik sem ért semmit.
Haverom hozott két olyan lámpát amit még valszeg az Osztrák–Magyar Monarchiában gyártottak. A rúdlámpa fénye kb egy gyertyáéval vetekedett. Ráadásul a góliát elem volt vagy 1500Ft bele (2db). A fejlámpája fel volt turbózva valami újabb izzóval, de az meg közelre (értsd: 5-10m) kb egy labdányi foltot világított meg.
A nővérem pedig hozott egy akkumulátorosat ami volt vagy két kiló és tűrhetően világított, de súlyából adódóan nehéz volt cipelni.
Az én lámpám is ledes volt mint a tied. Két ceruzaelemes, szóval nem túl nagy. Az árát nem mondanám mert mindig hülyének néznek ha elmondom mennyibe került. A fénye ennek volt a legjobb.

A te fejlámpád hány ledes?

DeFranco: Esetleg nem akarsz jönni?

ui: Crystalheart, kérd meg a prohardvert, hogy szponzoráljon téged és akkor prohardveres pólóban végignyomod a túrát. :)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#6) Crystalheart válasza Huma (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Enyim 12 ledes. :D Mondjuk ez nem mond semmit, led és led között is sok különbség van. Három darab AAA elemmel működik, szal ilyen hiperkompakt kiszerelés, és fél évig bírta a rendszeres éjszakai használatot, úgyhogy nagyon takarékos. :D De egyebet nem tudok mondani róla, mert a csomagolásán nem volt semmi konkrét adat föltüntetve. Anyám csak úgy vette valamikor, hogy majd csak jó lesz sötétben szereléshez, vagy kecskékből kullancskiszedéshez éjjel. Tényleg elég szórt a fénye, úgy 10 méterig ellátni vele, úgyhogy hagyományos izzóhoz képest haloványnak tűnik, de hozzászokva egészen használható. Mondom, szaladni lehetne vele az erdőben - ha ösvény van, akkor meg pláne.

Na, mennyibe került a tied? Szerintem nem néznénk hülyének :)

Amúgy ja, rendes futásra gondoltam :D Amikor egyedül megyek túrázni, én mindig futok, hogy minél többet bejárhassak. Közelsége miatt a Naszályt részesítem előnyben, és Vác belvárosából a csúcsig általában, már ha megyek, futni szoktam. Jó, 20 km után már én sem nagyon bírom, de ha lejtő van, akkor mégis nyomás, visz a gravitáció... (Megjegyzem, nagyon ritkán túrázok, csak itt a parasztmunka kondiban tart. Ha csak kitrágyázom a karámot, már vagy 10 km-t mentem talicskával, de a legelőn amúgy is rendszeresen kilométereket futok, ha valamiért ki kell menni. :D)

(#7) Huma válasza Crystalheart (#6) üzenetére


Huma
addikt

Ilyenek voltak nekünk is. Kicsit több fény kell azért oda. Arra jó hogy látod magad előtt az utat, de mikor keresni kell valamit akkor már kevés.
Ami nem egyledes az mind kisteljesítményű. Csak közelre jó. Ott viszont talán még jobb is mert szórtabban világít.

Az ár maradjon továbbra is titok. :)

Nem hiszem hogy van olyan ember aki végig tudná futni ezt a távot. Gondolj bele minimum 19 óra futás hegyen. És a pontok úgy vannak megcsinálva hogy csúcsra fel, völgybe le. És sok olyan hely is van ahol már szinte négykézláb kell mászni mert olyan meredek.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#8) Crystalheart válasza Huma (#7) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Naszályon ismerős vagy? :D Egyszer elrándultam magamban, hogy megkeressek annyi barlangot az északi oldalon, amennyit csak lehet, hogy aztán majd a kisöcséméknek rendes túravezetőjük lehessek. Az idő szorított, ezért a sietve fölérés után egy föl-le futkározás várt rám az északi, igen meredek (átlag. 50-70°-os) hegyoldalon, hogy végigpásztázzam, hasadékok után kutatva. (A barlangokról csak homályos szöveges leírás volt, térképen nem jelölték őket, némelyiket egészen másutt találtam meg, mint számítottam. A meredekségről meg annyit, hogy két botot kihegyeztem magamnak, azzal húztam föl magam, mert néhol tök merőleges is volt, meg sziklák. Naszály északi oldala kellemes terep :D) Később Google Earth-el lemérve az egész kiruccanás légvonalban egy olyan 35 km-t jelentett, de ötven-száz méteres szintkülönbség volt. Pedig maratonon még sosem próbáltam indulni. Igaz, vizet és ételt nem vittem, azzal gondom nem volt, és a nap vége felé egyre sűrűbben terültem el félholt formában. :D A Zsömle-barlangban szerintem el is bóbiskoltam. Szóval persze nem mondtam, hogy végigfutni, csak futkosni, ahol a terep megengedi. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nekem tetszik, jó dolognak tartom. Gyerekként is szerettem az ilyen fajta túrákat, feladatokat.
Jövőre lehet benevezünk, csak csapatot is kell találni. :)

Harrrr!!!!

(#10) Huma válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Huma
addikt

Nem vagyok ismerős ott.
Az én képességeimet meghaladja a hegyeken való futkározás. Inkább csak gyaloglok. :)

Ndruu: Csapatot össze lehetne hozni innen is. 2 ember a minimum. Annyi csak összejönne.

Szerintem már csak azért is jó móka mert próbára teszi magát az ember. Megmutatja magának, hogy képes rá. Ha meg nem akkor visszatér a bázisra busszal. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#11) Huma


Huma
addikt

23-ak lettünk a 88-ból. Nem is rossz ahhoz képest, hogy nem készültünk rá és még a végén el is rontottuk. (Túl korán visszafordultunk)

Volt még ott valaki?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Eastman válasza Huma (#11) üzenetére


Eastman
őstag

Gratulálok az eredményhez!

Jó kis kedvcsináló írás. Kicsit bővíthetnéd, érdekel.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13) Huma válasza Eastman (#12) üzenetére


Huma
addikt

Köszönöm!
Hétvégén lehet hogy megcsinálom a bővítést.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#14) Raucher válasza Huma (#5) üzenetére


Raucher
tag

"Mondjuk voltak akik valami síbothoz hasonló cuccal nyomultak őrült iramban."

Nordic walking

Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Huma:] MATT
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.