Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Huma válasza Vakegérke (#100) üzenetére


Huma
addikt

Miből gondolod, hogy humorizálok? Lehet, hogy tényleg naiv vagyok. ;)

Amúgy holnap is megyek dolgozni. Félnapos munka lesz. Legrosszabb esetben akár 6 órát is dolgoznom kell majd. :( :O

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#102) Kassadin válasza Huma (#101) üzenetére


Kassadin
addikt

Jól van, elég lesz.

(#103) Vakegérke válasza Huma (#101) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerettyük a naivakat. :K

Ami pedig a második bekezdést illeti, frankón beillene az elsőként linkelt Carlitó írás topicjába. Ő is szokott ilyenekre panaszkodni. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#104) Huma válasza Kassadin (#102) üzenetére


Huma
addikt

Mi lesz elég? A panaszkodás?
Köszönöm a simit. :B

(#103) Vakegérke:
"Ő is szokott ilyenekre panaszkodni."
Tényleg? Ezek szerint nem ismerem kellőképp a munkásságát.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#105) Vakegérke válasza Huma (#104) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod, érdemes lenne átrágnod magad az elsőként linkelt írásának topicján. Meglepő és mulatságos. :K

De hogy a témához is legyen közöm, mutatok valamit. Kattintásra megduzzad.

Kemény 3.000 Forint járt vele, amelyből 10%-ot levontak. :D

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#106) Huma válasza Vakegérke (#105) üzenetére


Huma
addikt

Ilyen dicséret nekem is járna. (szerintem) Sajnos manapság nem osztogatnak ilyesmit. :(

Beleolvastam, de a legjobb részeket kitörölték.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#107) Varoz válasza Huma (#106) üzenetére


Varoz
őstag

Aki lusta dolgozni, annak nem jár. :N

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#108) Huma válasza Varoz (#107) üzenetére


Huma
addikt

De nekem akkor is jár. Akarok egy ilyet! :((

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#109) Vakegérke válasza Huma (#108) üzenetére


Vakegérke
veterán

Töltsd le az enyémet, írd át a nevemet, és kész. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#110) KaiotEch válasza Vakegérke (#105) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De 88-ban kúvasokat ért az a 3000Ft.

(#111) Vakegérke válasza KaiotEch (#110) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem volt kevés, viszont a Kiváló Dolgozó plecsnivel 5.000 járt. Már csak az a kérdés, hogy melyik az értékesebb. A Miniszteri Dicséretet nem osztogatták marékszám. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#113) Crystalheart válasza GabN73 (#85) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez nem lehet valami gerinckímélő munka. A régi molnárok is meggörnyedtek a munka alatt idősebb korukra, ott 80 kilósak voltak a zsákok. Nekem nagy könnyebbség volt, mikor a 60-80 kilós (néha több, de akkor ketten vittük) akácrönköket nem magamnak kellett emelgetnem, meg behoznom az erdőből (pedig azt nem csináltam egy nap sokat), hanem végre sefteltem egy kordét kecskéért úgy egy éve. Fél éve már nem fáj a hátam. :)

Raucher: A művészek megélhetése nagyban függ az adott munka minőségétől és potenciális piacától. :) Jókai pl. elég jól élt belőle, Móricz és Mikszáth meg szintén helyi sztár volt a maga idejében.

(#114) Varoz válasza Crystalheart (#113) üzenetére


Varoz
őstag

Hülyeség. Apám miért nem görnyedt meg? Pedig paraszti családban élt. Nála nem sokan zsákoltak többet. 77 évesen fittebb, mint a 30 évesek 90%-a. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#115) Huma válasza Varoz (#114) üzenetére


Huma
addikt

Én tuti abba a 90%-ba tartozom mert mindenem fáj. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#116) Crystalheart válasza Varoz (#114) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Biztosan alkati kérdés is. Ha valaki mondjuk 130 kilósan emelget 80 kilót, biztosan más, mintha az én 65-70 kilómmal. :D (Persze nem tudom, apád milyen testalkatú.) De anyni szent, hogy voltak bizonyos "molnár-betegségek", mint a hátfájás, gerincsérv, meg ilyenek. A bökkenő, hogy előre sose tudhatja az ember, mit hoz ki belőle... Valaki az eperszedéstől rokkan le.

(#117) GabN73 válasza Crystalheart (#113) üzenetére


GabN73
addikt

Persze nem egyedül rakjuk, hanem ketten, de szerintem akkor se valami könnyű meló :)

(#118) Varoz válasza Crystalheart (#116) üzenetére


Varoz
őstag

73kg a verseny súlya elárulnám. :D
Amúgy igen függ az alkattól, meg függ a technikától. Általában akiknek megárt az emelgetés annak nem a konkrét súly, hanem a rossz technika miatt b.szik be.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#119) Huma válasza Crystalheart (#116) üzenetére


Huma
addikt

Én egyszer attól rokkantam le, hogy megemeltem a biciklimet 30cm-re. Majd egy évig szabin volt mindkét csuklóm. Némely helyzetben egyáltalán nem tudtam terhelni. Pl egy normál fekvőtámasz is esélytelen volt.

(#118) Varoz:
Akkor rajtad keresztül az apád súlyát is tök pontosan megsaccoltam. (72Kg) Pedig róla még nem is hallottam eddig. Néha még magamat is lenyűgözöm. :D

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#120) Varoz válasza Varoz (#118) üzenetére


Varoz
őstag

Bár amikor katona volt akkor meg volt a 90 is. De ott meg ketten emeltek 200 kilókat. :DDD
Az ágyút felrakták a csepelre, mint a szél. :D
Amúgy meg 80 és 70 között mozgott a súlya.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#121) Crystalheart válasza Varoz (#118) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ajjh, nekem 73 az álomsúly! (177 centivel.) :DDD Egyszer voltam életemben 72, sosem éreztem magam még olyan fittnek.

Mondjuk igaz ami igaz, a zsáknak, köteg növénynek, ilyeneknek megvan egy technikája. A farönk is lehet, hogy csak azért ártott meg, mert nem szerencsés kétszáz méteren a tarkómon vinni, miközben érzem, hogy egyre inkább trancsírozza a csigolyáimat, de hosszában. :D

[ Szerkesztve ]

(#122) Varoz válasza Crystalheart (#121) üzenetére


Varoz
őstag

:D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#123) Huma


Huma
addikt

Na a mai robot is letudva. A legrosszabb következett be. 6 óra munka. :(
Bár ebből legalább negyven perc autókázás volt.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#124) Vakegérke válasza Huma (#123) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kajaszünet nem volt?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#125) Huma válasza Vakegérke (#124) üzenetére


Huma
addikt

Nem. Most mondd meg. Kizsákmányolás.
És csak 5e-t kapok érte. :(

Viszont legalább nem kellett BKV-znom mert hazahoztak autóval. :)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#126) DeFranco válasza Huma (#125) üzenetére


DeFranco
nagyúr

De azért loptál egy kis benzint, ugye? (csak hogy a lendület megmaradjon)

(#127) Vakegérke válasza Huma (#125) üzenetére


Vakegérke
veterán

Galádság, hogy 5 óra 20 perces munkát követelnek, kaja meg nuku. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#128) Huma válasza DeFranco (#126) üzenetére


Huma
addikt

Nem élek vele. Nincs járgányom. Mindenhová BKV-val járok. :)

Holnap szerencsére nem lesz munka (ha minden igaz). Ki tudom pihenni a fáradalmaimat.

(#127) Vakegérke:
Ezt én is így látom. Három-négy óránként kajálni kellene.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#129) Varoz válasza Huma (#125) üzenetére


Varoz
őstag

833Ft-os órabér mellet, nagyon gyorsan hallgass el! :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#130) Crystalheart válasza Varoz (#129) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Az sok?

(#131) Huma válasza Varoz (#129) üzenetére


Huma
addikt

Miért? Az sok? Nyugaton nem számít ritkaságnak az 5e-s órabér.
Amúgy csak 800Ft, de felfele kerekített a góré.
Szerintem egyáltalán nem vagyok túlfizetve. Egy ilyen munkáért simán megérdemelnék 1200-1500Ft-os órabért.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#132) Varoz válasza Crystalheart (#130) üzenetére


Varoz
őstag

Nézz körül mennyien nem keresnek ennyit. Ahhoz mérten sok.
Én előző munka helyemen, növénytermesztő gépészként, 650-et kerestem. Az pedig nehéz fizikai munka. Ehhez képest ő meg itt sír, hegy dolgoznia kell, holott tegnap is a fél munka ideje csajok bámulásával telt el.
Nem, hogy egy bicska, hanem komplett kard nyílik a zsebemben. :U

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#133) KaiotEch válasza Huma (#131) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát Huma nem tudlak sajnálni, igaz nem végzek nehéz fizikai munkát(csak néha, költöztetés), de ennyit sem kapok mint Te. És egész nap pörgök, nem bámulgatok a semmibe.

(#134) Crystalheart válasza Varoz (#132) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát nem tudom, ez itt Pest megye, 1000-1500 alatt kertészt sem találsz. Amikor ásni mentem, akkor én 5000-et kértem 5 óra ásásért, 10-et kaptam. És igazság szerint az alatt még az is jobban megéri, ha itthon túrom a saját földemet, meg rágom a fűszálat kint a kecskékkel napi 8 órában.

(#135) Varoz válasza Crystalheart (#134) üzenetére


Varoz
őstag

Idénymunkákat ne keverjük ide. :N Az megint más tészta.
Ha azt nézzük a címerezés fizet a legjobban. Na, de tart vagy 2 hétig, aztán semmi.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#136) Vakegérke válasza Varoz (#132) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ne duzzogj, hiszen (szerintem) ez is valami hasonló játék, mint ami Carlito topicjában volt. :)

Megjegyzem a Cumigyárban a melósok órabére talán még 700 sincs, miközben szívják a mérgező gumigőzt, és a 200 C°-os szerszám hevíti őket.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#137) Varoz válasza Vakegérke (#136) üzenetére


Varoz
őstag

Sejtem. Gondolom mennyi köze lehet a valósághoz az egésznek. Csak a nép uszítására megy ki a játék. Játszik itt velünk. Élvezi, hogy ő a téma. Ennyi. Ez is egy betegség. Feltűnési viszketegség. Csak ő nem telefon fülkéket ver szét, meg nem az ereit vagdossa, hanem trollkodik.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#138) Vakegérke válasza Varoz (#137) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kinek árt vele, ha így van? Részemről élvezem a dolgot. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#139) Huma válasza Varoz (#132) üzenetére


Huma
addikt

Tényleg kényes kérdés a fizetés. Nem véletlenül szokták eltitkolni az emberek.
Én viszont úgy gondolom, hogy nem szükségszerű a titkolózás. Két intelligens ember normálisan tud társalogni róla.
Miért vagy rám ideges? Azért mert magasabb az órabérem mint a volt munkahelyeden vagy azért mert sírok a munka miatt? (Gondolom főleg az utóbbi böki a csőröd)
Képzeld, nagyon fárasztó munkát végzek. Amiből a legtöbb ember számára 3 óra is sok lenne. Hagy sírjam már ki magam egy dolgos nap után.

(#133) KaiotEch:
Kb ua mint Varoznak.

(#137) Varoz:
Nem szoktam hazudni. Max csak füllentek néha. Amit itt írtam az nagyon is valóságos.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#140) DeFranco válasza Varoz (#137) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Komolyan kérdem, akkor miért vagy itt? Ne vedd cseszegetésnek, de ha tudod, hogy szivatnak, akkor miért mész házhoz a lópikuláért? Ha kibírod, hogy nem húzod fel magad, akkor ne szólj hozzá, majd abbahagyja érdeklődés hiányában, ha nem bírod ki, akkor ne is olvasd. Nem szégyen az, jó pár topicot én is úgy kerülök, mint Huma az elmeorvost.

[ Szerkesztve ]

(#141) Varoz válasza Huma (#139) üzenetére


Varoz
őstag

Az böki a csőrömet, hogy alig dolgozol és sírsz. :U
Legalább áruld már el azt a kimerítő munkát. Gondolom nem egy uránbányában dolgozol. ;]


DeFranco

Leginkább a nyulat akarom kizavarni a bokorból. :D
De nyugi, messzire nem megyek. Ha úgy van, itt hagyom és kész. Nem fogom senki miatt bannoltatni magamat. :N


Crystalheart

Nem az a baj, az csak közé tartozik. Az, amit fent is írok, neki.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#142) Crystalheart válasza Varoz (#135) üzenetére


Crystalheart
senior tag

De most törvényszerűen a minimálbéres, vagy annál alig többet fizető melókhoz kell viszonyítani? :) Mindenki keressen annyit, vagy akinek nem elég, az maradjon csöndben? :) Egyáltalán nem ideális állapot az, hogy itthon egy keresetből nem tud megélni egy normál család.

(#143) Huma válasza DeFranco (#140) üzenetére


Huma
addikt

Ők kerülnek engem. :D
Belehallgattál számokba amiket priviben küldtem? Azok sem tetszenek?

(#141) Varoz:
Miből gondolod, hogy lusta vagyok? Meg ez az alig dolgozás sem igaz. Tegnap is majdnem öt órát dolgoztam.

Tegnap a budai várban dolgoztam. Ma meg a Budapest határában lévő filmgyárban. Tippelj, mit dolgoztam.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#144) Varoz válasza Huma (#143) üzenetére


Varoz
őstag

5 órát? Meg ne szakadj.
Tavaly szeptemberben 331 órát dolgoztam. Na oszd le szépen. Majd szólj, ha eljutottál idáig. ;)

Várat építettél? Kötve hiszem. Mert csak akkor mondhatnád, hogy fárasztó.

Menj el kőművesnek. Majd ott esetleg lesz valami sejtésed a fárasztó munkáról.
Persze rendes, becsületeshez. Ne olyanhoz akinél 2-en dolgoznak és 12-en nézik.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#145) KaiotEch válasza Huma (#143) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Biztonsági őr vagy? Ja az nem lehetsz, mert 12 óra alatt nem dolgozhatsz. :U

(#146) Huma válasza KaiotEch (#145) üzenetére


Huma
addikt

Biztonsági őrnek biztos nem mennék el. Nem bírnék annyit álldogálni. Egyszer volt, hogy nyolc órát kellett állnom. A nap végére már teljesen kész voltam. :(

(#144) Varoz:
Az én munkám nehezebb mint a kőműveseké. ;)

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#147) ollie válasza Huma (#143) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szemetet söpörtél?

***

(#148) Crystalheart válasza ollie (#147) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Esetleg rendezvényszervezős cégnél pakolás? Az még néha nehezebb tud lenni, mint a kőművesség. Olyanért csak 600 Ft-ot kaptam óránként, elég tré volt, még trébb társasággal.

[ Szerkesztve ]

(#149) Mr X válasza Crystalheart (#148) üzenetére


Mr X
veterán

Említette talán a múltkor, hogy valami ilyesmit csinál.

(#150) Huma válasza ollie (#147) üzenetére


Huma
addikt

Nem talált!

(#148) Crystalheart:
Te se.

A helyes megfejtők között egy sólisztgyurma szobrot sorsolunk ki! :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.