Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) INGJOKE válasza guni (#49) üzenetére


INGJOKE
veterán

Pl egy kérdésnek elfért volna bár tuti nem válaszolt volna a hoka móka: Mivel már ennyi ideje itt vagy és megismerted a magyarokat és gondolom vannak barátaid is, nem szóltak hogy egy átlag androidos magyar juzer semmit nem tud kezdeni a hms-el és ennyi pénzért mokolni se fog? :DDD

(#52) joey04


joey04
titán

Árcsökkentés nélkül EU-ban nem fog menni a dolog. 2 út van: vagy buknak, vagy visszakapják a gms-t. Ha visszakapják, akkor szárnyalni fognak eu-ban is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) nyisziati válasza MarkCsiha461 (#21) üzenetére


nyisziati
veterán

"De akkor miért van ennyi Huawei cikk?"
Az hagyján, de nem tudok úgy belépni, hogy ne Huawei reklám legyen a banneren. :DD
Plusz a szponzorált Huawei blog.
De mi vagyunk a konteóhívők, hogy ezek közt bármiféle kapcsolatot látunk. ;)

(#54) Ezekiell válasza INGJOKE (#47) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nyilván mindenki a saját termékét fenyezi, ebben semmi meglepő nincs. Gondolom az zavarja a népeket, hogy ez + a promo blogsorozat sok nekik.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#55) MarkCsiha461 válasza nyisziati (#53) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Tényleg, ott van felül a P40 Lite E reklám :DD

(#56) guni válasza INGJOKE (#51) üzenetére


guni
tag

Nyilván lehet az asztalra szarni, csak ne lepődj meg hogy egy idő után senki se hív meg vacsorázni... Persze a mobilarénát megvette kilóra a Huawei bár nekem az ismert nemzetközi portálokról sem rémlik hogy szokás lenne alázni az interjúalanyokat.

(#57) youngboy


youngboy
senior tag

nálam GMS nélkül huewei esélytelen. És a környezetemben is. Nem is ajánlom senkinek.

(#58) Ujfelhasznal


Ujfelhasznal
tag

Én eléggé Kína-ellenesnek tartom magam (mármint ami a politikai rendszerüket, berendezkedésüket illeti, nem az embereket utálom), de azért olyat, hogy lefizették volna a MA szerkesztőségét kicsit furcsa feltételezni ebből az interjúból. Nem azért, mert akármelyik nagyvállalat (amerikai is, de ha egy diktatúrából ered, akkor duplán) ne tenné ezt, hanem mert jelezni szokták a fizetett hirdetéseket a srácok. A megnövekedett figyelem betudható annak, hogy a Huawei mégiscsak a világ 2. legnagyobb gyártója volt, mikor lesújtott a banhammer, és így állt neki a saját rendszere kiépítésének. Nyilván sokakat érdekel (engem is), hogy hol tartanak. És világnézetének megfelelően szurkol nekik hogy sikerüljön vagy bukjanak.

A kérdések kicsit langyik, vagyis inkább van köztük pár általánosnak mondható(,,Mi tetszik az országban?” - szerintem naponta ötször felteszik neki ezt :D) , de érdekesnek gondolom, hogy magukat egy Apple-alternatívának tartják. Értsd: Ha szerintük akkora brand már, hogy bármit eladnak bármennyiért ezzel a márkanévvel, akkor hajrá. Ők látják a belső adatokat, nem én. Én speciel simán tudtam P10-ről váltani egy másik cég másik ökoszisztémájára. :DD

(#59) INGJOKE válasza guni (#56) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én nem mondtam ilyet sőt írtam is, hogy ez nem egy pr cikk szerintem. (mielőtt valami önkéntes rendőr módi innen bannol örökre )
Én nem lennék jó újságíró, mert mindig gyenya kérdéseket tennék fel, és arra sosem válaszolnának. Mikor magamnak keresek valamit az értékelések alapján csak a negatívat olvasom el, pozitív az alap. :)

(#60) guni válasza INGJOKE (#59) üzenetére


guni
tag

Én is csak a negatívokat szoktam. :D

(#61) nyisziati válasza INGJOKE (#59) üzenetére


nyisziati
veterán

Én is az egycsillagosokkal kezdem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#62) S e t h válasza Ujfelhasznal (#58) üzenetére


S e t h
nagyúr

Lehetett volna ilyen kérdéseket is feltenni:

Kedveli-e Alan Alexander Milnét?
Igaz-e, hogy kínai férfiak nemi szerve kicsi?
Van-e összefüggés a pénisz mérete és a világuralmi terveik között?

Mókásabb lett volna az interjú.
Mondjuk nem nevettem volna, mert felnőttem már.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#63) Bog válasza nyisziati (#61) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ezzel én is így vagyok és higgyétek el, hogy írni is jobb a fikát, mint a magasztalást :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#64) Ezekiell válasza Bog (#63) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak nem sok interjú lenne, ha ilyen stílusban mennének a kérdések :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#66) beyruth82


beyruth82
veterán

Kíváncsi lennék akik eddig vettek gms nélküli huaweit magyarországon vagy európában azok közül hányan vannak akik vissza akarták vinni mert nincs rajta google és előzetesen senki sem tájékoztatta őket mit is jelent ez?Nyilván valamilyen apróbetüs rész kizárja a reklamáció lehetőségét de ez közönséges átverés.Méghogy online tréningeket szerveznek a felhasználóknak hogyan éljenek gms nélkül és használják a hms-t :DDD
Ekkora kamut!Átlag Józsi bemegy a szolgáltatóhoz rásózzák valamelyik huaweit aztán otthon szembesül a valósággal.Tényleg megérdemelnék hogy európában lehúzhassák a rolót.

(#67) Schuler888


Schuler888
senior tag

"
MA: Mi történik, ha a Huawei visszakapja a Google licenszeket? Akkor újra GMS lesz a telefonokon, vagy marad a HMS?
LS: Nagyszerű lenne, ha visszakapnánk a Google-licenszeket, hiszen a vállalat az egyik legfőbb partnerünk volt. De még ha így is lenne, a HMS-ökoszisztéma kiépítését nem fogjuk abbahagyni. Ahogy már említettem, a HMS az 5G-re és a mesterséges intelligenciára épül, és már évekkel ezelőtt elkezdtünk ezen dolgozni. Az ökoszisztéma kiépítése tehát üzleti stratégiánk része, nem az Egyesült Államok tiltásának eredménye."
:DD :DDD aztan kozli, hogy 10 honap utan jol allnak vele.. ciki.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#68) INGJOKE válasza S e t h (#62) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én teli torokból röhögtem volna. 😂😂😂

Beyruth

Az összes magyar szolgáltatónál és üzletben igény alapú értékesítés folyik, senkire nem sóznak rá semmit :DDD :DDD :DDD

(#69) Schuler888


Schuler888
senior tag

"LS: Az elért teljesítmények már bebizonyították, hogy számításaink a helyes úton járnak. Az árak csökkentése nem valószínű, mert a jelenleg elérhető alkalmazások mellett a jövőben még több válik elérhetővé. Termékeink értéke egyre jobb és jobb lesz, az árakat azonban tartani fogjuk."
Undorító ez a hozzaallas, a kiskinai nem fog sokaig magyar bort szurcsolni igy, mert kemenyen a foldbe all itthon is az eladas.. komolyan ezeknel nincs piackutatas es kockazatelemzes?! Csak a marha nagy gog a semmire? :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#70) hemaka


hemaka
nagyúr

Tartsatok csak a magas arakat, majd a leendo vasarlok vesznek mas telot. 😂

(#71) dutrás válasza Schuler888 (#67) üzenetére


dutrás
őstag

Ahonnan indultak mindenképp

P50 pro/P40 Lite

(#72) Schuler888 válasza dutrás (#71) üzenetére


Schuler888
senior tag

latom, nem sikerult az ertelmezes... de meg sem lepodok :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#73) vanye válasza Bog (#63) üzenetére


vanye
senior tag

Olyan nincs, hogy az adott interjú egyszerűen nem jelenik meg, ha nullához konvergál az abban foglaltak érdemi része? (Az, hogy a Huawei-es hazai főni szereti a magyar borokat, a Duna látványát, bízik a cége brandjében stb. sztem Story-szintű dolog, már bocs. Ennél még az is érdekesebb, hogy ráhekkelte-e már a mobiljára a GMS-t vagy sem. :D)
Ha pedig van, akkor ez miért és hogy került ki az oldalra?

Stern des Südens!

(#74) batai15 válasza S e t h (#4) üzenetére


batai15
félisten

Pontosan. Ki akarna herélt droidot ami apple akar lenni nem ?

(#75) beyruth82


beyruth82
veterán

Komoly érv az árcsökkentés ellen:
"Az a tapasztalatunk, hogy a felhasználóink számára a fontosabbak a kedvező eladás előtti és utáni szolgáltatások. Most például extra tárhellyel kedveskedünk a telefonjaink megvásárlásakor: a nemrég bemutatott P40 Lite készülékünk esetében egy éven át 15GB felhőtárhelyet biztosítunk ingyenesen, míg a P40 és P40 Pro készülékek esetében egy évig 50GB felhőtárhelyet kínálunk."

(#76) Ezekiell válasza beyruth82 (#75) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szokásos marketing PR bullshit terelés. Nem igazán lehet mit várni ilyen kérdésre, mint ezt. Most mit mondjon? "nem csokkentunk, mert kapjátok be, szeretjük a lóvét, ti meg így is veszitek" :D

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#77) beyruth82 válasza Ezekiell (#76) üzenetére


beyruth82
veterán

Hát igen igazad van :)
De amúgy tényleg veszik?Van valami statisztika arról hogy az eu-ban mennyire kelendőek a gms nélküli telefonjaik?

(#78) Ezekiell válasza beyruth82 (#77) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerintem most a vírushelyzet miatt semmilyen statisztika nem lesz mérvadó a GMS-HMS témában, de nem is tudok ilyenről.
De ha esetleg nem is vennék, látszik, hogy a Huawei a "long run"ra játszik. Hosszútávon meg akár be is jöhet nekik a dolog, ha tényleg lesz mindennek valós alternatívája (perpill nincs). De egyértelmű nettó veszteség a GMS nélküliség nekik, abban sztem nincs vita.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#79) Giovan! válasza beyruth82 (#77) üzenetére


Giovan!
addikt

Van valami statisztika arról hogy az eu-ban mennyire kelendőek a gms nélküli telefonjaik?

Ez egy remek kérdés, amire már ketten várjuk a választ.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#80) Giovan! válasza Ezekiell (#78) üzenetére


Giovan!
addikt

Már miért ne lenne valid a statisztika a járvány miatt? A járvány hatásai az összes többi gyártót is negatívan értintik, ez nem valami Huawei specifikus dolog.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#81) Fred23 válasza S e t h (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

Venni fogják Tibetben, de a Republic of China szigeten is, annyira jó! :D
:K

(#82) Ezekiell válasza Giovan! (#80) üzenetére


Ezekiell
veterán

Van hatása. Egy krízishelyzetben az emberek maradnak a megszokott dolgoknál, nem váltanak újra. Ilyen a pszichológia. Ezért esik be jobban az EVk piaca, mint a hagyományos autóké, és ugyanez igaz a Huaweire is. Nem most fognak HMSre váltani az emberek, van egyéb más bajuk, szóval várhatóan a Huawei nagyobb esést produkál, mint a GMSes gyártók.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#83) Victoryus94 válasza Giovan! (#80) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mert pl a P30+Pro és a P40+Pro eladásait tudnák összevetni az azonos időszakot számítva. (pl. megjelenés utáni első 3 hó). Ebből látszik, hogy az előző évi termékhez (GMS) képest az új (HMS) mennyire kelendő. Ha nincs nagy visszaesés, akkor sikeresnek könyvelhetnék el.
Most viszont a koronavírus miatt sem a legyártott, sem az eladott P40 mennyisége nem lenne fele se a P30-hoz képest ezen időszak alatt (akkor sem ha GMS-el érkezett volna), így meg valószínűleg jóval kevesebb lesz.

Más termékhez meg nehéz viszonyítani... (esetleg a Samsung S20 szériájának eladásait figyelembe véve tudják az arányokat figyelni, de ez önmagában nem ad pontos képet)

[ Szerkesztve ]

(#84) Giovan!


Giovan!
addikt

Köszönöm a válaszokat Ezekiell és Victoryus94, örülök hogy felhívtátok a figyelmemet ezekre a problémákra :R

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#85) Ezekiell válasza Giovan! (#84) üzenetére


Ezekiell
veterán

Vszeg megártott az esti söröm, mert úgy olvastam, mintha vki megköszönt volna vmit, és elfogadta volna az eltérő véleményt, és nem alapból fikázott/támadott volna. Kevesebbet kéne innom, mert itt ez nem jellemző, na mind1, majd kialszom...

:R :R

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#86) mongoose66


mongoose66
tag

Komolyan elgondolkodtam a megjelenése után a p40 lite-on.
Ára elég kellemes, teljesítményre több mint korrekt. Meg minden másban megfelelne. Még a HMS-sel is szöszölnék.
De pusztán 2 dolog miatt nem. Az egyik a YouTube, a másik a google-be beírt pl. étterem vagy üzlet, és kidobja alá a webhelyét, telefonszámot és a navigációt.
Ennyi elég is hogy rá se nézzek

I have spooken!

(#87) BBke


BBke
tag

Nekem "csak" nem szimpi a Huawei és kész :)

Elég nagyképűen fogalmazott az Úr, hogy nem fognak árat csökkenteni... dehogyisnem. Az Apple is megtette... mert nem fogytak úgy a mobilok, ahogyan azt előre az elemzők megjósolták. :)

(#88) Fred23 válasza BBke (#87) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem csökkentenek árat, legalább nem lesznek kísértés a kínai mobilokat annyira nem komálók számára. Ha lenne egy (sima, kicsi) P50 jövőre IP védettséggel, bármennyire is nem szeretnék Huawei telót venni, szuper árral mégis meg tudnának győzni, mert a fotós képességek terén tényleg nagyon jók. (Ezért is érthetetlen, miért kell profi fényképezővel készült fotókkal megtéveszteni a lehetséges vevőket.)

Ha marad az árszint, legalább nem lesz erős a kísértés. :)

(#89) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Kedves bambuszevő barátom, fogd meg az egyre feljebb árazott, szoftveresen meg egyre szarabbul támogatott kis hüvej szarjaidat (a Google cuccok, bootloader nyitás nélkül meg főleg), és told fel a kakilódba! :K Azért ne nézzenek már hülyének senkit...

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#90) beyruth82 válasza Lackooo84 (#89) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugyan ez a véleményem :DD :DD :DD
P40 kapcsán írt mobilarénás teszt részlete tökéletesen lefedi az én meglátásomat is:
"És miért fizetnénk közel 300 ezer forintot egy olyan készülékért, amin nem biztos, hogy működik minden, amit korábban megszoktunk, mikor ennyiért sorban állnak a hasonló képességű androidos telefonok, amiknél egyáltalán nincs ilyen probléma?"
Vagy:
"Már a Huawei P40 Pro is egy rendkívül nehezen eladható telefon, de simán el tudjuk képzelni, hogy az abszolút márkahű felhasználók körében népszerű lehet. A P40 ugyanakkor nem vonultat fel semmi olyat, amitől az ember letenné a haját, így egész egyszerűen nincs értelme pénzt adni érte, miközben dúskálunk a prémium minőséget biztosító, de korlátozások nélküli készülékekben."-és ez az utolsó mondat kb minden gms nélküli huawei telóra igaz.Miért kössek bármilyen kompromisszumot ennyiért?

(#91) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Soha nem volt még Huawei készülékem, nem is lesz. Valamiért mindíg unszimpatikus márka volt számomra. A másik ilyen a Sony.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#92) #72630400


#72630400
törölt tag

Ezen interjú Nem győzött meg hogy huawei/honor terméket vegyek.
Maradok a Samsung vonalon.(nyasgem a kinai vezetőknek)

(#93) Lackooo84 válasza beyruth82 (#90) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Egyetlen egy dolog van, amiben a hüvej telók jobbak a többinél, mégpedig a 2 év akku gari. Még....

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#94) mrThomi válasza Ezekiell (#9) üzenetére


mrThomi
addikt

Hol csökkent a p40 pro ára ? 999 euró a kezdetektől

(#95) beyruth82 válasza Lackooo84 (#93) üzenetére


beyruth82
veterán

Igen a 2 év gyári gari ok bár hogy az magára az aksira vonatkozna azt kétlem de te biztos tájékozotabb vagy 😀

(#96) doooo válasza Giovan! (#79) üzenetére


doooo
veterán

Eladási statisztikák vannak minden negyedévből... és 2019 Q3 meg Q4 eredményeiben drasztikusan visszaestek a Huawei európai eladásai. A fennmaradt űrt pedig a Samsung és a Xiaomi töltötték meg, mindketten nagyot nyerve. Szóval ha olyan statisztika nincs is, hogy az eladott darabszám hány százaléka GMS vagy HMS, de a különböző tiltásokkal egyértelműen összefügg a dolog. Nyilván tavaly arányaiban még sok GMS-s mobilt adtak el a második félévben is, de azóta alig van pár aktuálisabb modelljük ami még ilyen, szóval a HMS-only és a csillagászati árak miatt nyilván tovább fog csökkenni a népszerűségük.

(#97) janeszgol


janeszgol
félisten

"Kína után az európai piac a második otthonunk, amit sosem fogunk elhagyni. Hiszünk abban, hogy az európai piacon nyújtott teljesítményünk egyre csak jobb lesz."

Na ennek örülök. Az egyik legérdekesebb gyártó, akin látszik, hogy akarnak is teljesíteni. Amúgy is komálom a termékeiket.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#98) janeszgol válasza INGJOKE (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Legyünk őszinték, ez az üzenet marha gáz. Nem írnak indokot, ez még elmegy, mivel tudod jól, miket írtál. De ez a köszönjük a véleményed. Ne már bakker.
Ez már az a kategória, amikor a férfi köszönetet mond dugás után a nőnek. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#99) janeszgol válasza beyruth82 (#66) üzenetére


janeszgol
félisten

Még mielőtt nagyon belemerülnél megint ebbe az átverés dologba, gondolkozz. rá van írva a dobozra. Rá van írva a táblára a boltban a telók mellett. A Huawei kommunikációja e tekintetben teljesen világos és igazságos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#100) beyruth82 válasza janeszgol (#99) üzenetére


beyruth82
veterán

Ugye csak viccelsz????? :DDD
A huawei kommunikációja e tekintetben egy rak@s sz@r.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.