Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Minden az árától függ. Hardveresen ott van a DHD szintjén, de kisebb a kijelző. Mindenképpen az előbb említett készülék jelenlegi bolti ára alá kell lőjenek, hogyha ki akarnak harapni egy kis szeletet a piac eme szegmenséből. Amúgy ígéretesnek tűnik.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) Ace owner


Ace owner
addikt

Hasonlít az iOS-re? Akkor ebből per lesz.. ;]
Jó kis telefon, simát nem is értem minek csinálták, elég lenne ez..

Galaxy Fold 4

(#3) amanoba


amanoba
őstag

a menüt vagy egyedibbre kellett volna csinálniuk, vagy hagyni a gyárin.
egyébként szép telefon, de ár nélkül nem tudom hova rakni én sem..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) Gery85


Gery85
tag

Hali
Tesztképek nem lettek? valamint a videóra se lehet rákattintani nálam :F

(#5) Rusi


Rusi
senior tag

A sima X5 nagyjából 50 ezer forintos áron fog kezdeni, ez a Pro változat szerintem kb. 5 ezer forinttal lesz drágább, de azt mondom, 60 ezernél nem lesz drágább.

A tesztvideót épp most javítottam, a képeken is dolgozom.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#6) Talas


Talas
tag

Na a képek/video minősége engem is érdekelne, a sima verzió kamerája sem annyira vészes.

(#7) LA_COSTE válasza Ace owner (#2) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Az Android miatt is elég gondjuk lesz emiatt.

(#8) tjb007 válasza Ace owner (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

A sima már kb. fél éve megjelent/kapható (csak nem épp nálunk), ez meg nemrég jött ki.
-----------------------------------------------------------------------------
A Pro mellet kb. nulla értelme van/lenne a sima X5 -öt piacra dobni itthon (persze ha ez egyszer meg is történik). Én naiv azt hittem, hogy a Pro egyenlő lesz egy kicsúsztatható QWERTY billentyűzettel (az új SoC -on kívül) de mint látszik nem így lett.

(#9) debrejo válasza tjb007 (#8) üzenetére


debrejo
senior tag

"Én naiv azt hittem, hogy a Pro egyenlő lesz egy kicsúsztatható QWERTY billentyűzettel"
Dettó, kezdtem is örülni :)

(#10) Surfym@n válasza LA_COSTE (#7) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Remélem kínai határon is lesz olyan verseny, hogy ez a készülék megszülje a ZTE Skate Pro-t :)

@Debrejo: nem mindenhol van ez így :)

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#11) kolosanyi válasza tjb007 (#8) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én egyenesen reméltem... Sőt azt se bántam volna, ha nem kapja meg ezt a SoC-t, de kap billentyűzetet. Teljesítményben sok különbség nincs (főleg oc után... :D), viszont a QWERTZ az nagyon hasznos lenne. Számomra.

[ Szerkesztve ]

(#12) debrejo válasza Surfym@n (#10) üzenetére


debrejo
senior tag

rossz beidegződés, tudom :) Hogy ON is legyen, a telefon tetszetős, a (várható) ár is okés, viszont azzal a krómozott kerettel még mindig nem vagyok kibékülve.

(#13) dedike válasza tjb007 (#8) üzenetére


dedike
addikt

Én naiv azt hittem, hogy a Pro egyenlő lesz egy kicsúsztatható QWERTY billentyűzettel

Hát aki SonyEricsson-on szocializálódott... :P ;)

Kínai kínai telefont meg továbbra is majd ha megöregszem (már csak néhány év), addig... :N

Jó szerencsét!

(#14) B1T3 válasza debrejo (#9) üzenetére


B1T3
addikt

Én szintén. :) De így is tetszik a telefon. A krómozott kerettel sincs bajom.

Egyébként az ikonátrendezésnél tapasztalható remegő effekt az aHome, azaz egy külső fejlesztő termékének sajátossága. Symbianon is létezik ez a program ugyanezzel az effekttel, és ott a leírásában benne van, hogy nem titkoltan az iOS-re hajaz.

[ Szerkesztve ]

(#15) tjb007 válasza dedike (#13) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Hát aki SonyEricsson-on szocializálódott... :P ;)"

Francokat ;]

HTC, Samsung, LG, SE, Motorola (és Dell), ezeknél mind a QWERTY gombsort/billentyűzetet jelzi a Pro utótag.

(#16) manoarc


manoarc
senior tag

Ízléses kütyü :)

{。^◕‿◕^。}

(#17) David75


David75
őstag

50k körül nagyon jó vétel lehet. Én inkább a huawei vision-ra leszek kíváncsi hogy azt mennyiért akarják majd árulni...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#18) Dave1984


Dave1984
őstag

A zenei.kepessegeirol megint nem volt szo.Jo minosegu fulessel hogy szol,dinamikatartomanya milyen.FM rádio veteli erzekenysege mennyire eros.Ezen infok hianyaban.nem.tudom ertekelni.a telefont,mert ott.a ZTE BLADE ami valoban egy jo telefon lenne,ha Fm radio,minosegi zenehallgatasra alkalmas lenne.
Nos ezen a teren hogy all.ez a telefon?

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#19) Xaels válasza Dave1984 (#18) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt már kiveséztük egy párszor, hogy nem lenne értelme. A hangzás megítélése túl szubjektív. Ami az egyik embernek tökéletes, az a másiknak lehet nagyon rossz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#20) Rav3n02


Rav3n02
senior tag

nem rossz koktél, mindenből egy kicsit....az egyedi lejmolás mesterei, egyébként egész pofás, bárminemű akadást viszont nem tolerálnék ilyen hardver mellett...még béta verzión sem :N

(#21) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Határozottan tetszik a műszer.
Ezzel még jobban ellennék, mint a sima változattal, bár azt is simán bevállalnám a Voda845-öm utódjának. Szóval Hajrá Huawei, csak így tovább! :C

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#22) SkyLaci válasza David75 (#17) üzenetére


SkyLaci
őstag

Én pedig az ideos x6-ra (mert hogy olyan is van/lesz ám, elméletileg, remélhetőleg)

(#23) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Teljesen jó kis cucc lett:)Kína belehúzott tényleg.

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#24) gtasystem


gtasystem
őstag

na így már van értelme ennek a telónak.. :)
már csak az ára a kérdés..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#25) cefre00


cefre00
tag

Teccik, teccik, teccik, de még mindig a SE Mini Pro a nyerő...:DDD

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#26) AZTA válasza cefre00 (#25) üzenetére


AZTA
tag

Max nálad.

(#27) gybazsi válasza tjb007 (#8) üzenetére


gybazsi
senior tag

Én is azt hittem, h ez egy qwerty-s X5. :DD

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#28) Armagedown


Armagedown
őstag

" Ráadásul hazánkban is komoly jelenléttel képviseltetik magukat, ugyanis a Telenor és a Vodafone ezzel a két céggel újíttatja meg és bővíti, fejleszti a hálózatukat."

Pozitívum kellene legyen hogy a kínaiakat beengedik mindenfele , Európát meg cserbenhagyják ?
Amúgy a telót már a formatervezéskor elcseszték , hogy nézhet így ki egy telefon ?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#29) cefre00 válasza AZTA (#26) üzenetére


cefre00
tag

Hát mivel magamról beszéltem, ezért igen jól látod! :DDD
Meg ne bántódjál...

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#30) AZTA válasza cefre00 (#29) üzenetére


AZTA
tag

Ez kevéske lenne ahhoz.

Egyébként mi akkor a kulonbség a vision meg e között ha mind a kettő ugyan az a kijelző meg 1gigás stb?

(#31) eeXaa


eeXaa
addikt

...tessék... nemegész másfél év és a desire elmehet a búsba.... az árról nem is beszélve..

(#32) Xaels válasza eeXaa (#31) üzenetére


Xaels
félisten

Másfél éve van piacon a Desire, ahogy mondod. Ez mennyivel is jobb annál? Kb. semennyivel és lehet azt venni, hogy igen ennyi lemaradása van hardveresen a Huawei-nek a komolyabb gyártóktól, 1-1,5 év. A szoftver a videó és képek alapján meg még ennél is jobban le van.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#33) rep3at


rep3at
őstag

Egész korrekt kis gép külsőleg és belsőleg is, ha jó áron jön ki akkor akár meg is ismételheti a Blade sikerét. Én szorítok neki.

Forward thinking. كرر

(#34) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Én a Pro név miatt én egy kicsúsztatható qwerty billentyűzetre gondoltam.... De tévedtem ;]

Ez a menü erősen Samsung. Nehogy ebből valami per legyen ;]

Amúgy ha nem cseszik el az árát még jobb lehet mint a sima X5...

All→M8

(#35) SkyLaci válasza Xaels (#32) üzenetére


SkyLaci
őstag

Szerintem ha akarnák akkor tudnák hozni hardveresen a nagy gyártók aktuális szintjét is, de akkor nem tudnák ilyen jó áron adni. És szerintem igazuk van, jól csinálják hogy nem csúcshardverben próbálnak űberelni másokat hanem árban csapnak nagyon alájuk, és emellett a hardverrel sincs gond, átlag felhasználónak tökéletes, aki meg sznob az vegyen 2 magos htcket meg samukat 2x ennyiért.

(#36) opr válasza eeXaa (#31) üzenetére


opr
veterán

Pontosan, jól mondod :)
A Desire másfél évvel ezelőtt jött, jobb kijelzővel, sokkal jobb minőségű készülékházban, sense-el, ami kb. vacsorára eszi meg ennek a falületét, ami szintén nagyon fontos, anno -miután beállt az ára- ~100.000ft-ért.
Miért is olyan nagy probléma, ha a mobilpiacon, ami talán az egyetlen, ami még a desktop/laptop IT-nél is gyorsabban fejlődik, 1,5 év után kijön egy mobil egy kínai noname (egyre kevésbé, de most még az) gyártótól, ami valszeg 40-45%-al lesz olcsóbb, mint anno a prémium? ;]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Brutális eb


Brutális eb
addikt

De jó kis készülék.
Ez kell ide: árverseny.
A nagy gyártók elszálltak mivel nem volt alternatíva.
Max 65 ezres kezdőáron szuper lenne.

(#36) opr
Hagyd minden cikknél ezt csinálja.
Ha van értelme ha nincs a HTC-t pocskondiázza.Anno volt valami baja a desire készülékével és gyermeteg módon nem tud túljutni rajta.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#38) Xaels válasza SkyLaci (#35) üzenetére


Xaels
félisten

Köszi a lesznobozást. Az a baj, hogy árban is csak azért csapnak alájuk mert nem ugyanaz az összkép. Azért nézz meg egy Desire-t és ezt. Az előzetes becslések szerinti árat figyelembe véve majdnem ugyanott van mint most a Desire újonnan.

Azért nem is vehet valaki Sensation-t mert használni akarja a nagyobb kijelzőt, az erősebb hardvert és mert sokkal jobb érzés neki az aluházat kézben tartani valami fröccsöntött műanyag helyett?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#39) Brutális eb válasza SkyLaci (#35) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ez most komoly?
Az sznob aki 2 magos telót vesz?
Miért is?

Annyira szeretem az ilyen sehonnan nem jövő sehová nem tartó kategórikus kijelentéseket.
Ui: Nekem sincs 2 magos telóm de tökre megértem azt aki mostanában vesz/vett készüléket az már ilyen cuccot szerez be..Ez NEM sznobság ember.....

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#40) bokrosolajos válasza Brutális eb (#39) üzenetére


bokrosolajos
őstag

2 magot milyen operációs rendszerrel szerelt telefon használja ki?

(#41) Sh4rKy válasza Rusi (#5) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

Remélem itt feltöltőkártyás árra gondolsz :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#42) Plebi válasza Brutális eb (#39) üzenetére


Plebi
senior tag

Ez mostanában annyira tetszik:

Ahogy ez jelenleg az okostelefonok jelentős részénél standard, az X5 Pro is lemeríthető egy nap alatt, szolidabb használattal ez két napra húzható, csak hát minek vennénk ilyen mobilt, ha nem is nyúlunk hozzá.

Manapság aki értelmes telefont akar venni értelmes áron, az csak okos telefont tud venni és manapság az okos telefon vásárló nem azt jelenti, hogy reggeltől-estig hálózaton lóg, szinkronizál, gps-t, BT-t, wifi-t használ, hanem egy minden körülmények közt mindent kielégítően ellátni képes telefont használni akaró embert.

A sors, ha úgy hozza és nem kell neki egyik okos funkció sem több napig, akkor lehet jogos igénye, hogy több napig is kihúzza, (mivel mindent bekapcsolva elmegy egy napot is), azonban, ha kell neki a gps, wifi, etc, akkor azok rendelkezésre állnak és sajnos átlagban egy napig, de kihúzzák nála töltés nélkül.

Az ilyen ember miért ne vehetne okos telefont, hiszen kihasználja a tudását a készüléknek amit más telefon nem tud nyújtani, de nem mindig és minden alkalommal.

Nekem Motorola Defy-m van, ha épp nem kell csak mint telefon akkor átlag 4-5 napig megy, ha kell és nyüstölve van, akkor természetesen 1 max 2 nap használattól függően, akkor most nekem felesleges?

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#43) opr válasza Brutális eb (#37) üzenetére


opr
veterán

Bakker, tényleg, tudtam, hogy ismerős valahonnan a neve, csak nem ugrott be, hogy honnan.
Kössz az emlékeztetőt! :R

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#44) Brutális eb válasza bokrosolajos (#40) üzenetére


Brutális eb
addikt

Bármelyik kétmagos profitál belőle már böngészés alatt is.Lehet jelen pillanatban még nincsenek az alkalmazások és az oprendszer felkészítve rá de ez nagyon hamar változni fog.
Tehát igenis van létjogosúltsága ha az embere gondol a jövőre ami ha minden igaz a "szendvics" formájában már itt kopogtat az ablakon.
Igyhát még mindig megállja a helyét azon kijenlentésem,hogy aki mostanában vesz/vett kétmagost az nem sznob.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#45) SkyLaci válasza Xaels (#38) üzenetére


SkyLaci
őstag

azért akárhogy számolom a desire még másfélszer annyiba kerül mint az x5. És szerintem annyival nem jobb, nyilván jobb sok mindenben, de nem annyival amennyivel drágább.
a sensation meg más kategória, nem is kéne egy lapon említeni, több mint 2x annyiba kerül. Bár azért szerintem itt is az a helyzet hogy messze nem annyival jobb amennyivel drágább. Erősebb a proci, oké, kérdés hogy hol ütközik ki használat közben jelentősen hogy az x5ben csak 1 magon 800-1000 mhzs proci van. A kijelző is nagyobb (képátlóban majd jönnek nagyobb kínai modellek is, ha csak ez a gond: x6, skate), a felbontás is nagyobb, ami jó de én már (és szerintem sokan mások is) 480x800on is boldogan ellennék telefonnál.
Az aluház...na ez az ami szinte az utolsó szempont szerintem, tényleg tök jó a fémborítás, nekem is volt 2 fémborítású telefonom is, de amúgy nem érdekel, biztos nem fogok azért több tízezerrel drágábban venni telefont mert alumíniumot akarok fogdosni, inkább iszok néhány (aluminium)doboz sört az árkülönbözetből :D

(#46) SkyLaci válasza Brutális eb (#39) üzenetére


SkyLaci
őstag

Jó oké, nem féltétlenül sznob, nem kell mindent mindenkire kiterjesztve érteni.
A kétmagos telefon alatt a csúcsmodellekre gondoltam (jelenleg a 2mag és a csúcsmodell kölcsönösen egyértelmű fogalomnak tekinthető), sznoboknak meg azokat tartom akik pár havonta lecserélik a telefonjukat az aktuális csúcsmodellre. (holott szerintem az előző telefonjuk is kitűnően használható, sőt akár egy huawei ideos x5 is tudná azt amire szükség van) Biztos ismeritek az ilyen kérdéseket: "Samsung Galaxy S-et szeretnék leváltani, szerintetek mit válasszak? SGSII? iPhone4? Htc sensaton? desire hd? vagy mit vegyek?"

[ Szerkesztve ]

(#47) Xaels válasza SkyLaci (#45) üzenetére


Xaels
félisten

A sima X5-ben nem MSM8255 van hanem "A masina lelke egy ARMv7 architektúrájú Qualcomm MSM7230 SoC" - Forrás. Amúgy meg nem a sima X5-höz hanem az itteni topikhoz tartozó cikkben leledző X5 Pro-hoz viszonyítottam amire olyan 60.000 forint körüli árat mondtak. A Desire olyan 70 körül mozog emlékeim szerint újonnan ez messze nem 1,5szeres ár. Ezerszer inkább a Desire mint ez ebben az árkategóriában mivel ott egy minden téren kielégítő szoftveres hátteret kapsz alapból ami nem úgy néz ki mintha az IOS-t ollózták volna össze 1-2 másik gyártó megoldásaival.

"A sensation meg más kategória, nem is kéne egy lapon említeni, több mint 2x annyiba kerül." Nem is én hoztam fel a sznobságot a 2magos telefonokkal...

Az, hogy neked mindegy mit fogsz a kezedben az a te dolgod, szerintem sokak nevében mondhatom igenis számít az összkép amibe bele tartozik egy jó minőségű burkolat is. Legyen az valami minőségi plasztik, bőr, szövet, fém, üveg.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#48) David75 válasza SkyLaci (#45) üzenetére


David75
őstag

Hidd ell vannak emberek akik adnának akár +20k-t is hogy fémből legyen a telefonjuk...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#49) DemonDani válasza Xaels (#47) üzenetére


DemonDani
addikt

Ott a Defy 56k T-nél...

50ért BestBuy 60ért már csak a jó vételek között van

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#50) Plebi válasza DemonDani (#49) üzenetére


Plebi
senior tag

58-ért xperia mini pro. A tesztek alapján meggyőző.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.