Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Jár a pacsi a Telekomnak, nincs is jobb egy kedd reggeli markáns áremelésnél. :N

(#2) ncsicso


ncsicso
tag

Valami árképzésben járta hozzáértő magyarázza már el nekem, mi a logikus abban, hogy kártyafüggő telefont árulnak vaskosan a bolti ár felett?

ha véleményed van, ellenséged is van

(#3) Ádám16 válasza ncsicso (#2) üzenetére


Ádám16
addikt

Talan az, hogy igy is megveszik...

(#4) Quqesz válasza ncsicso (#2) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Egyszerű: sokan nem tudnak egy teljes telefon árat kicsengetni(esetleg csak nem akarnak) így szépen belemennek egy részletfizetésbe+ csak több havidíjat kell fizetni, nincs még1 csekk/átutalás. Na ezeket sarcolja meg keményen minden szolgáltató, de eddig bejött. És persze a részletfizetéshez nem kell külön igazolás, hogy megkapd(lásd cetelem,stb)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#5) dementor


dementor
senior tag

Ilyen árakon függő készülékeket árusítani ?! Én kérek elnézést. :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#6) Balzak83


Balzak83
senior tag

A kifutó modellek árát is megemelik? Mi folyik itt (Gyöngyösön)?

(#7) tomboy0013 válasza Quqesz (#4) üzenetére


tomboy0013
veterán

A sok birka meg benyeli a "kamatmentes hitelt". Fizessen is rá aki olyan ostoba, hogy egy telefont is hitelre vesz meg ahelyett, hogy spórolna és várna kicsit, hogy jobb áron hozzájuthasson egy független példányhoz.

(#8) killertibi válasza Quqesz (#4) üzenetére


killertibi
tag

Sajnos ez így van, de kellenek hozzá az emberek is, akik ebbe belemennek. Szerintem ha valakinek annyi félretett pénze nincs, hogy egy összegben megvegye a kiválasztott telefont, akkor jobban járna, ha engedne az igényeiből... :U

(#9) Gaborz1


Gaborz1
senior tag

Telekomnál úgy látom ma is bal lábbal sikerült kelni. Jó nagy bal lábbal. Ezekkel az árakkal készülnének az új telefonok bevezetésére?

iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 6 + iPad Air 2020

(#10) hyperspace


hyperspace
őstag

[link] :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#11) Quadgame94 válasza tomboy0013 (#7) üzenetére


Quadgame94
senior tag

Sok birka? Ezek szerint a te olvasatod szerint az birka aki nem tudo 145 ezret kicwengetni egy telefonert, mert nem felre tenni ennyi penzt a fizetéséből. Én akkir vettem 142 ezererért (részletre a telekomnál) Galaxy S6ot amikor kártyafuggetlenul 170be fájt volna. De havi 6490et kitudok fizetni. És emellett használom a díjcsomagom amit egy 30ezres telóval is használnék. A díjcsomag és a telefonod értéke nem egyenes arányos es semmi kozuk egymashoz. Ismerek valakit korlátlan RED-el de egy 50ezres telefont vett tavaly. Mert neki az a lényeg.

(#12) motown5l


motown5l
senior tag

Gyerekek! N
Nem kel megvenni.Felolem rajuk is rohadhat.Akit meg atnlehet baszni,az vegye meg.

(#13) tomboy0013 válasza Quadgame94 (#11) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pontosan, kezdjük ott hogy aki még egy szaros telefont is részletre vesz meg azok nagy százaléka már belekerül a hitelezési spirálba. Mondjuk ez is tudatos, könnyű jól hangzó ajánlatokkal kezdődik ami még egy fiatal számára is tartható egy nagyobb végösszegű terméknél aztán jön az autóhitel, a hitelkártya stb. Nem véletlenül van a mondás, hogy: Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér. Ha nem bírsz egybe kifizetni egy telefont akkor vagy ne vedd meg vagy spórold össze először az árát. A világ egyik legostobább dolga az amikor gyorsan cserélődő (illetve értéktelenedő) eszközökre olyan emberek szórják a pénzt akiknek valójában nem telik rá. És igen, ezek mind birkák. Pláne, hogy még meg is akarják magyarázni maguknak(meg másoknak), hogy milyen jól jártak mert ők részletre olcsóbb végösszegért elhozták azt ami függetlenül drága. Egyrészt, az lenne a normális, hogy függetlenül minden drágább, másrészt meg ez sajnos közel sem így van már egy jó ideje.

Nézzünk 1-2 példát a jó ajánlatokra a részletfizetéstől függetlenül (kerekíteni fogok az egyszerűség kedvéért):
Next M csomag: Sim Only 11 000Ft, Készülékkel 15.000Ft

Huawei P9 Next M: 62.000Ft + 96.000Ft(bújtatott részlet): 157.000Ft
Független gyári garanciás EU példány: 120.000Ft-tól lehet válogatni. (pl.:eMAG 140)
Samsung S7 Next M: 110.000Ft + 96.000Ft: 206.000 Ft
Független gyári garanciás EU: 140.000-től lehet válogatni(eMag:150, de még a MM is olcsóbb)

És lehetne még sorolni, Next S-ben sem sokkal jobb a helyzet.

Ezek még a hülyéknek is megérik nemde? Főleg azoknak.

Persze tudom, mindenki arra veri el a pénzét amire akarja, csak kérlek ne akard már megmagyarázni nekem mennyire jó dolog hitelre vásárolni mert marhára nem az. Tudom ezt is lehet tudatosan és okosan csinálni, de a világ jelenlegi állása nem azt mutatja, hogy az emberek nagy százaléka így tesz úgyhogy inkább hagyjuk a dolgot.

(#14) janeszgol válasza tomboy0013 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Huawei P9 Edigital 150k, MM 150k. Szolgáltatói részlet nem 24 hónap, hanem 22 a maximum. Kb árában van. Igaz függő, de a részletfizetésért cserébe valamit valamiért. Én nem nézem le azt, akinek nincs 250 ezre telefonra, de havi 10 ezer vagy 15 ezer csomaggal együtt igen. Mondjuk kettő év hosszú idő, de no.

A cikkhez: Huawep P8 Lite plusz valami bóvli karkötő 71 ezer? Függetlenül 50k, ne vicceljünk már. Ingyen kéne osztogatni a karkötőt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#15) tomboy0013 válasza janeszgol (#14) üzenetére


tomboy0013
veterán

Attól, hogy edigital 150 meg MM is, be lehet jóval olcsóbban is szerezni. Tavaly a Nexus-omat is 150-ért árulta a MM én meg 84-ért megvettem ugyanúgy 27% ÁFA-san gyári garanciával. A Huawei meg Samsung telókat is meg lehet úgy venni. Egy kis ész és kutatómunka kell hozzá, de ha ennyiért vesz valaki telefont annak legyen is ennyi esze, bár tudom hogy sajnos ez nem így működik ;)

(#16) KoryHu válasza Balzak83 (#6) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Azokat keresik a legjobban, főleg jó áron....

Kollégám is hetek óta P8-at akar venni (simát), csak nem tudott. (kártyásan 73 ezer ft volt...)

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#17) KoryHu válasza janeszgol (#14) üzenetére


KoryHu
aktív tag

Pont az a lényeg, ha nincs 250 ezer Ft-ja, akkor ne vegye azt. Vegyen 50 ezreset. Ismerős az a dolog 2002-2009 között, amikor azok vettek új Suzukit, akik valójában egy használt Ladát tudtak volna?

[ Szerkesztve ]

Nem öreg, csak régebb óta fiatal.

(#18) janeszgol válasza KoryHu (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont ezért van ez a lehetőség a szolgáltatóknál.
Értem srácok, hogy mit akartok mondani. Egyet is értek vele, csak nem mindig éljük patikamérlegen az életünket.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) rbertkrl válasza tomboy0013 (#15) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Elég keményen tolod. De ne haragudj már, miért kell lenézni azt az embert akinek nem telik egyszerre ekkora végösszeg kifizetésére? Nem mellesleg ez megint egy ordas nagy baromság, hogy utána jön az autóhitel stb. Nyilván vannak emberek, akik nem gondolkodnak. De kétlem, hogy az egész világ akkora szarkupac hely lenne, hogy senki sem tudna körbenézni, mielőtt megvesz valamit. Ne haragudj, de nincs igazad. Az aki tudja, hogy meddig tud nyújtózkodni, az miért is ne vehetne részletre mobilt? Szerintem azért is teszi, mert pontosan addig ér az a bizonyos takaró. Ezt tudom nagyon nehéz megérteni. De nem tud mindenki olyan ütemben spórolni, hogy ne éveket várjon egy új telefonra. Részlet mellett ráadásul ugyanúgy tudunk spórolni. A legtöbb esetben. Csak oda kell figyelni, hogy mit írsz alá. :)

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#20) tomboy0013 válasza rbertkrl (#19) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem nézek le senkit, és mindenkinek megvan a maga igaza ;) Én okosan vásárolok annyit tudok, hogy más mit csinál az nem izgat, csak senki se higgye azt hogy hitelre jó vásárolni. Ez egy ügyes mese amit szinte mindenkivel megetetnek. És szúrja a szemem, hogy van aki ezt meg jó döntésnek is gondolja, holott ez butaság. És ha már egy nyilvános fórumon vagyok megosztom amit gondolok akár tetszik akár nem. Ahogyan ezt bárki megteheti ;)
Egyébként van bőven értékesítői tapasztalatom és csak a saját több éves tapasztalatom alapján tudom azt mondani, hogy az emberek zöme borzasztóan suta, de tényleg meglepően azok. Pénzügyben volt közel 300 ügyfelem akiket saját erőből szereztem (több mint 1000 találkozó kellett ehhez). Ilyen létszámból már komolyabb piackutatásokat szoktak csinálni. Meg még dolgoztam telós boltban, szolgáltatónál stb. Amikor azt hiszitek ítélkezem vagy lenézek embereket azok számomra megalapozott tények és nem csak elméleti síkon találtam ki, hogy milyenek lehetnek az emberek (mint itt sokan monitor vagy kijelző előtt ülve teszik). Ha elhiszed, elhiszed ha nem meg nem, a véleményem akkor sem fog változni.
De mint írtam okosan is lehet ezt csinálni, de nem az a jellemző ezért ne biztassuk az embereket az eladósodásra, vannak erre célzott reklámok is amiket termeszetesen az ügyfél megfizet a hitelben. ;)

(#21) p2pp


p2pp
őstag

Jól jártak, mert szerettünk volna egy A5 (2017)
Már ilyen emelt áron nem szeretnénk és nem is
hosszabbítunk. (Megvárjuk a digi-t, veszünk függetlenül máshonnan)

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#22) Thoms


Thoms
csendes tag

Állami alkalmazottak fizetésemelésére reagálnak a boltok.

http://24.hu/belfold/2017/01/31/az-allami-alkalmazottak-3-ev-alatt-30-szazalekos-fizetesemelest-kaphatnak/

Nem csak a T-kom hanem ha szétnéztek mindenki emelgeti folyamatosan az árakat apránként ahogy a fizetésünk is emelkedik.
Tehát nem fogunk addig jobban élni amíg megvesszük ezeknek a pofátlan harácsolóknak az áruját ennyiért.
Magyarországon a birka tudatlan emberek viszik fel az árakat és nyomják le a minőséget azzal hogy támogatják a vásárlásukkal ezeket a gerinctelen kereskedőket.
Nagyon messze vagyunk attól hogy annyira keressék a kegyeinket itt Magyarországon mint a nyugati vásárlóknak a kereskedők.
Ide csak a harmad osztályos árut hozzák azt is drágán. Lehet az autó, élelmiszer, műszaki cikk...stb.

:K

[ Szerkesztve ]

(#23) janeszgol válasza Thoms (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

Jól mondod. Ezentúl senki ne vegyen élelmiszert, se benzint, semmit. Hulljanak! Ja várjunk...

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.