Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) tomboy0013 válasza Quadgame94 (#11) üzenetére


tomboy0013
veterán

Pontosan, kezdjük ott hogy aki még egy szaros telefont is részletre vesz meg azok nagy százaléka már belekerül a hitelezési spirálba. Mondjuk ez is tudatos, könnyű jól hangzó ajánlatokkal kezdődik ami még egy fiatal számára is tartható egy nagyobb végösszegű terméknél aztán jön az autóhitel, a hitelkártya stb. Nem véletlenül van a mondás, hogy: Addig nyújtózkodj ameddig a takaród ér. Ha nem bírsz egybe kifizetni egy telefont akkor vagy ne vedd meg vagy spórold össze először az árát. A világ egyik legostobább dolga az amikor gyorsan cserélődő (illetve értéktelenedő) eszközökre olyan emberek szórják a pénzt akiknek valójában nem telik rá. És igen, ezek mind birkák. Pláne, hogy még meg is akarják magyarázni maguknak(meg másoknak), hogy milyen jól jártak mert ők részletre olcsóbb végösszegért elhozták azt ami függetlenül drága. Egyrészt, az lenne a normális, hogy függetlenül minden drágább, másrészt meg ez sajnos közel sem így van már egy jó ideje.

Nézzünk 1-2 példát a jó ajánlatokra a részletfizetéstől függetlenül (kerekíteni fogok az egyszerűség kedvéért):
Next M csomag: Sim Only 11 000Ft, Készülékkel 15.000Ft

Huawei P9 Next M: 62.000Ft + 96.000Ft(bújtatott részlet): 157.000Ft
Független gyári garanciás EU példány: 120.000Ft-tól lehet válogatni. (pl.:eMAG 140)
Samsung S7 Next M: 110.000Ft + 96.000Ft: 206.000 Ft
Független gyári garanciás EU: 140.000-től lehet válogatni(eMag:150, de még a MM is olcsóbb)

És lehetne még sorolni, Next S-ben sem sokkal jobb a helyzet.

Ezek még a hülyéknek is megérik nemde? Főleg azoknak.

Persze tudom, mindenki arra veri el a pénzét amire akarja, csak kérlek ne akard már megmagyarázni nekem mennyire jó dolog hitelre vásárolni mert marhára nem az. Tudom ezt is lehet tudatosan és okosan csinálni, de a világ jelenlegi állása nem azt mutatja, hogy az emberek nagy százaléka így tesz úgyhogy inkább hagyjuk a dolgot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.