Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) GSPLR válasza #86973952 (#16200) üzenetére


GSPLR
senior tag

Az 5G talán annyira nem, de a SuperPhone lehet hogy távolabbi. Amit olvastam róla elég futurisztikus dolog.

Huawei

(#16202) #86973952 válasza GSPLR (#16201) üzenetére


#86973952
törölt tag

2020 -ra van tervezve, de messze vannak a végleges fázistól. A probléma inkább az, hogy még nem tudják milyen korlátaink vannak. Szerintem.

Mostani év végére elvileg már (persze másik cég) várhatóan eljut oda, hogy 3D nyomtatással fogyasztható ételt csináljon. Nem komplex ételt, de pl. egy paprikát simán. Közben már az orvostudomány használja egy ideje. Star Trek, étel gombnyomásra.

Semmi sem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#16203) zeon.hu válasza #86973952 (#16202) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Egy replikátor nálam is elférne már, megúsznám a főzést :)

#?*@&!

(#16204) Tompie


Tompie
őstag

Félve kérdezem meg :) de Marshmallow-ról van már valami hír? :)

(#16205) zorb válasza Tompie (#16204) üzenetére


zorb
tag

itt bátran lehet kérdezni [link]

Samsung Galaxy S9 duos

(#16206) Tompie válasza zorb (#16205) üzenetére


Tompie
őstag

...csak itt van vagy vannak "bennfentesek" gondoltam már tudnak valamit :)
ott meg csak a hivatalos "ők sem tudják" szöveget írnák :)

[ Szerkesztve ]

(#16207) Cunaja válasza Tompie (#16206) üzenetére


Cunaja
addikt

Jelenleg is levelezek velük ez ügyben. Pozitív válasz esetén egyből tudni fogtok róla.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16208) Tompie válasza Cunaja (#16207) üzenetére


Tompie
őstag

köszönöm, erre voltam kíváncsi (egyelőre) :R

(#16209) Cunaja válasza Tompie (#16208) üzenetére


Cunaja
addikt

Az új android 6.0-ás szoftver 2016 tavaszától lesz elérhető a készülékéhez. Jelenleg még dolgoznak rajta!

Nem azt írták, hogy nem lesz! Türelmet kérnek.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16210) zeon.hu válasza Cunaja (#16209) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szólj nekik, hogy 1 hét alatt rendbe teszed :)

#?*@&!

(#16211) #86973952 válasza Cunaja (#16209) üzenetére


#86973952
törölt tag

Aztán a Vodához majd megint lehet imádkozni, vagy marad az idegenkezűség. Csak downgrade után.

Az mondjuk mókás lesz, ha a Voda ezt sem adja ki, aztán a fél életét el-ROM -olhatja az ember, mire szoftveresen szervizképes lesz a telefon.

(#16212) Cunaja válasza #86973952 (#16211) üzenetére


Cunaja
addikt

Custom rom megoldja, utána meg vissza a gyárira ha gond van.
[Hivatalos Vodafone Lollipop szoftver]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16213) #86973952 válasza Cunaja (#16212) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mindent meg lehet oldani, ezt is írtam.

A fenti, egyébként hivatalos ROM szintén nem használható nálunk hivatalosan. Huawei szerint minden gyári ROM csak akkor használható hivatalosan, ha a saját országodban lett közzé téve.

(#16214) Cunaja válasza #86973952 (#16213) üzenetére


Cunaja
addikt

Nos akkor egész jól elvagyunk mint a befőtt! Sajnos a magyarországi Huawei nem valami gyors.
Kérdés is miért nem hivatalos az olyan szoftver, amit mondjuk a gyártó honlapjáról töltünk le Kínából?
Azt nem a gyártó csinálja? Egyszóval, ezen lehetne vitatkozni. Mivel general romok, ezért bootloader nyitás nélkül is lehet telepíteni, és minden gyári. Jogilag nézve érdekes! Természetesen nemzetközi rom.
Mi fogyasztok miért tehetünk arról, hogy a Magyar forgalmazó kicsit lassú?

Ugye puding próbája az evés, amíg mondjuk egy ilyen készülék nem kerül garanciás javításba, addig úgysem tudjuk meg rá a választ.

Az első P7 tulajdonosoknak, már nem sokáig kell izgulniuk, mert a 2 év letelik, onnantól meg már mindegy.
Jelzem, a P7 stabil telefon! Ha egyből nem jön ki a hardver hiba, utána már csak külső nem várt behatás(esés,dobálás,beázás,erőszakos kezelés) hatására megy tönkre. Egyetlen gyenge pontja, az akku csere.
Szoftveresen akkor lehet a hardvert kinyírni, ha valaki tuningolja ész nélkül (CPU,GPU,DDR órajel emelés)
Ha rossz szoftvert töltünk rá, vagy valamit nem jól csinálunk, akkor még a Flash módszer marad menekülésnek, nyitott bootloadernél.
Természetesen, mindenki maga dönti el, mit szeretne kezdeni a telefonjával. ( mai napig nem 20.000 FT a készülék)
Szlogenünk éppen ezért!
Csak saját felelősségre!!!!!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16215) #86973952 válasza Cunaja (#16214) üzenetére


#86973952
törölt tag

Magyarországon a szolgáltatók megtehetik, hogy herék legyenek és hónapokkal késleltessenek egy frissítést, vagy ki se adják. Ennek több oka van, ne is menjünk bele. A szolgáltató pedig megteheti (mindenhol, csak nem jellemző), hogy ne adjon frissítést. A gyártó meg -e szerint jár el.

Egyébként ahol külön régiós fw -k vannak, ott máshol sem lehet hivatalosan garanciáztatni.

A szervizben nagy valószínűséggel a kutya nem foglalkozik vele vagy észre sem veszik.

Az viszont már más téma, hogy ha a telefont nem tudják vagy nem akarják megcsinálni, akkor kérhet valaki bármilyen eljárást. Nem hivatalos szoftverrel szerelt telefonra rámondhatják, hogy nem ismerik a szoftveres előéletét.

Vannak olyan országok, szabályok a közlekedésben is, amik hasonlóak ehhez. Pl. Németországban lehet vezetni begipszelt karral, de ha baleset történik, akkor már te is felelősséggel tartozol. + a biztosító 99% eséllyel nem fog fizetni. Akkor sem, ha nem te vagy a hibás.

(#16216) Cunaja válasza #86973952 (#16215) üzenetére


Cunaja
addikt

Pont ezt akartam még leírni. :C
Amúgy most a Huawei az új készülékekre koncentrál és nem a P7- telefonnal van elfoglalva.
Most nézelődtem Kínában, ott is várják már nagyon a P7 tulajok, és májusra írta valaki a mályvacukrot.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16217) Tompie válasza zorb (#16205) üzenetére


Tompie
őstag

Megtettem és azt a választ kaptam amire számítottam, de hátha alapon megtettem mikor mondtad :)
"Kedves Gábor! Információink szerint egyelőre az Android 5,1 a legutolsó frissítés. Sajnos, nem rendelkezünk információval arról, melyik készülékre mikor várható milyen frissítés, ezért arra kérünk, hogy figyeld telefonod értesítéseit és hivatalos csatornánkat (http://consumer.huawei.com/hu/support/search/index.htm?keywords=p7). Megértésedet köszönjük és további szép napot kívánunk! :) "

(#16218) ricsi8800gt válasza Cunaja (#16194) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Asszonynak meg jött a P8,Hát nagyon szép az a telefon,kicsivel vastagabb a P7-nél.De nagyon szép a kidolgozása és az ívek is.kijelző is,gyors is nagyon,Tetszik.
Na de majd a mate 8

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#16219) #86973952 válasza Cunaja (#16216) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az még nem utolsó, hogy tudomásom szerint hivatalosan, tehát azonosító alapján kapott béta ROM -ra nem vonatkozik a régiós korlátozás.

Bár ott más verziós P7 -re, illetve más kontinensre szóló bétát amúgy sem kapsz. Viszont más EU ROM -ot igen.

Szerk.:
Magyar béta meg úgysem lesz soha.

[ Szerkesztve ]

(#16220) rayoliviero


rayoliviero
veterán

A fényképek a Datában tárolódnak? Mert ahogy csináltam egy Data wipe-ot eltűntek.

Azt hittem csak internal storage wipe-nál törlődnek.

(#16221) #86973952 válasza rayoliviero (#16220) üzenetére


#86973952
törölt tag

Gondolom az emulált belső SD -n voltak a képek.

(#16222) zorb


zorb
tag

üdv. Másnak se sikerült frissíteni a fb-t és s supersu-t? A választ előre is köszönöm

Samsung Galaxy S9 duos

(#16223) Don Cobra 28


Don Cobra 28
csendes újonc

Tisztelt Fórumozók!

Köszönöm a válaszokat,segítségeket.A képek visszaállítása már a diskdigger programmal sem sikerült.Leközelebb óvatosabb leszek.Köszönöm.
1 Kérdés.Frissítés sikerült mem..kártyára másolva volume+-power frissítéssel
(P7-L10C900B852 (Android 5.1,Emtion UI 3.1,General Version).

Egy probléma van újraindul a telefon magától.Mi nem tettszik neki? :)

(#16224) #86973952 válasza Don Cobra 28 (#16223) üzenetére


#86973952
törölt tag

Softreboot, ha újraindulgatott többször is. Mikor volt ez, mit csináltál a telefonnal olyankor?

Sanszos, hogy újratelepítés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16225) Cunaja válasza Don Cobra 28 (#16223) üzenetére


Cunaja
addikt

Egy gyors kérdés, mert meló van.
Az install rendesen végig ment? Nem volt Failed?
2 gombos módszerrel menjél be a recoverybe, hangerő fel+bekapcs és a középsőt nyomd meg. Wipe data/factory reset. Majd reboot.
Valamit nem tudott rendesen felépíteni. Kicsit lassabb lesz az indulás elsőnek, de ezután mennie kell.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16226) Cunaja


Cunaja
addikt

Aki V3 romot használ, ne tegyen fel reklám blokkolót, mert gondot okozhat.

A Cunaja V3 alapból reklám mentes rom. A hosts fájlt átírtam a romban.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16227) karelgott12 válasza Cunaja (#16226) üzenetére


karelgott12
tag

Az alkalmazásokban és a böngészőben is szűri a reklámokat? Milyen gondokat okoz? A hosts fájlok itt is frissülnek, mint a reklám blokkoló appokban?

[ Szerkesztve ]

(#16228) zeon.hu válasza karelgott12 (#16227) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fagyás, reboot.
Én voltam a tesztelő, persze nem szándékosan :)
Xposedben tettem fel az adblockert.

#?*@&!

(#16229) karelgott12 válasza zeon.hu (#16228) üzenetére


karelgott12
tag

Értem. Épp most húztam újra a V3-at - az sd-t leformáztam, csak a dload mappát hagytam rajta, azt gondoltam, hogy a korábbi romról mentett alkalmazás beállítás miatt vacakol - mert ezzel küszködtem én is. Fagyás böngészőben, zenehallgatás közben, stb... Újraindításkor pedig időnként hosszú percekig bootolt. Nem jöttem rá, mi a gond. :F

(#16230) zeon.hu válasza karelgott12 (#16229) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, ezért is kérdeztem rá, de a mester egyből közölte, ez bizony user error részemről :)
Ha már újrahúztad, akkor mindegy, elég lett volna az eredeti rom letöltésből kimásolni a system/etc mappából a hosts fájlt és felülírni vele a mostanit, majd 644 (rw-r-r) jogosultságot adni neki és reboot.
(cunaja leírása)

Szerk.
Bekerül majd az összefoglalóba is, hogy más ne járjon így, vagy esetleg könnyen tudja javítani.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#16231) karelgott12 válasza zeon.hu (#16230) üzenetére


karelgott12
tag

Nem tudhattuk, hogy nem szabad reklám blokkolót használni, hiszen nem írta korábban. :( Az adblocker modult használtam az xposedben, és volt AdAway appom is a böngészőhöz. A greenify is rakoncátlankodott. Most kiderül emiatt volt-e, vagy más gond van. Az automata hibernálás állt le bizonyos időközönként.

(#16232) Cunaja válasza karelgott12 (#16231) üzenetére


Cunaja
addikt

Igen, ezt elfelejtettem közölni, de gondoltam tudjátok magatoktól, hogy csak profi romot kaptok. :)
Ha lesz időm éjjel, berakom az összefoglalóba is.
A reklámblokkolók a hosts fájlt írják át és mindjárt összevesznek a rommal.
Még1x elnézést.
Túl sok mindent csinálok egyszerre.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16233) karelgott12 válasza Cunaja (#16232) üzenetére


karelgott12
tag

Semmi gond. :) Azért nem szóltam, mert a felmerülő problémák 90%-ban user errors.
Gondoltam, előbb - utóbb rájövök. De megoldódott. :R

(#16234) Cunaja


Cunaja
addikt

Az összefoglalóba került cucc!!!

Cunaja V3 rom információ!

A romban optimalizálásra és javításra kerültek a dolgok, amik a V2-ben hibásak voltak.

Tulajdonságok:
1. Root és teljes hozzáférés van a rendszerhez!
(Óvatosan)
2. Reklám mentesség. A system\etc mappában a hosts fájlt átírtam, így külső reklámblokkolóra nincs szükség, sőt nem is szabad felrakni, mert rendellenes működés léphet fel (fagyás, random újraindulás). Ha esetleg mégis felrakott valaki külső programot, azt szedje le és cserélje vissza a hosts fájlt. Eredeti hosts fájl letöltése innen
A system\etc mappából törölni kell az ott lévőt és bemásolni a letöltött fájlt, majd a jogosultságokat 644-re (rw-r--r--) beállítani. Ezután reboot!
3. Xposed telepíthető, de akinek esetleg játékok és programok elindulásában gondot okozna, akkor ki is kapcsolható ( kikapcsoláskor a pipát vegyük ki, és kb 5 perc az újraindulás).
4. Hívókép megnövelve.
5. Navigációs sávon értesítési panel le-fel lehetőség gombnyomásra.
6. Automatikus hívás fogadás és rögzítési lehetőség.
7. Kurzor vezérlés hangerő szabályzó gombbal.
8. Telefon ébresztése hangerő szabályzóval.
9. Google kompatibilis
10. 98%-ban magyarosítva az alkalmazások ( az eredeti Kínai )
11. Teljesen optimalizált P7-L10-es minden szolgáltatói telefonra. Gördülékeny, gyors.
12. Sok minden más, telepítsd és meglátod.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16235) Cunaja válasza ricsi8800gt (#16218) üzenetére


Cunaja
addikt

[P7 vs P8]

Hát, mondanom se kell, vagy azért mondjam? :)
1. A két készülék teljesítménye. Figyelembe véve a hardvert. P7
2. Rom: P8 Andorid 5.1 , P7 Andorid 4.4. Megint melyik a jobb? P7
Na meg egyéb nyalánkságok.
Természetesen egy Custom romos próbát is meglesnék.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16236) #86973952 válasza Cunaja (#16235) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez a videó csak egy kicsit sántít. :D

(#16237) Cunaja válasza #86973952 (#16236) üzenetére


Cunaja
addikt

:)

Azért raktam ide. :DD

Kell egy kis hétvégi humor. :D
Nem vitás a P7 csúcs telefon!!! :P

A swype nálam nem kap net elérést és nem lassul.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16238) #86973952 válasza Cunaja (#16237) üzenetére


#86973952
törölt tag

Azt én tudom, csak valaki még komolyan veszi és elhiszi. :D

-------

Szerk.:
Egyébként még egy korábbi témára. Sajnos a Swype (fizetős, nem a Huawei) megint elkezdett lassulni.

[ Szerkesztve ]

(#16239) zeon.hu válasza #86973952 (#16238) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

UC böngészővel a swype kb. használhatatlan.
Diktálni még úgy ahogy lehet vele, te íráshoz nagyon lassú.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#16240) #86973952 válasza zeon.hu (#16239) üzenetére


#86973952
törölt tag

Letiltottam a netet az alkalmazáson. Most már jó. Jó ötlet volt.

Szerk.:
Dolphin.

[ Szerkesztve ]

(#16241) zeon.hu válasza #86973952 (#16240) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Sokat diktálok, ahhoz meg kell a net.
Chrome alatt jól lehet (még) írni vele.

#?*@&!

(#16242) #86973952 válasza zeon.hu (#16241) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én nem szeretem a fémes böngészőt. Meg inkább tabon szoktam írkálni, otthon. :)

[ Szerkesztve ]

(#16243) zeon.hu válasza #86973952 (#16242) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én se frissítettem, kihagytak belőle pár dolgot.
Lassan ez is a Zipsigner áldozata lesz, nem szeretem kerülgetni a playen :)

#?*@&!

(#16244) csordog


csordog
csendes tag

Sziasztok. Ritkán írok, de naprakész vagyok a fórummal és respect a keménymagnak! Egy észrevétel, hogy más ne szaladjon bele: pár napja, kíváncsiságból letöltöttem a play áruházból a Theme creator emotionui nevezetű appot... kár volt. A téma amit kreáltam soha nem jött létre. Két órán át karikázott és nem történt semmi, viszont a mai nap 650MB mobilnetet kajált meg kb. húsz perc alatt... mondhatom rohadtul örültem neki. Persze, le tilthattam volna a mobilnetet, sőt törölhettem is volna ezt a f*st, de nem... így jártam, remélem mással ez nem esik meg. P7 pedig örök király marad. Legjobbakat srácok.

(#16245) zeon.hu válasza csordog (#16244) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#16246) Cunaja válasza #86973952 (#16242) üzenetére


Cunaja
addikt

Főnököm, a téma szerkesztést nincs kedved folytatni? :F

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16247) csordog válasza zeon.hu (#16245) üzenetére


csordog
csendes tag

Thx, ezt vágom, csak kipróbáltam az appot, és jelzem felétek, hogy ti ne járjatok így.

(#16248) zeon.hu válasza csordog (#16247) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Volt már róla itt szó, de maradandó élményt senkinek nem nyújtott :)
Érdemes próbálkozni a linkelt leírással, akár teljesen új, akár már kész témával.
Én az utóbbit javaslom, mindent úgysem akar az ember megváltoztatni.

#?*@&!

(#16249) #86973952 válasza Cunaja (#16246) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem nagyon használok már otthon gépet, így nem is vettem újat. Majd valamikor. Addig biztos nincs kedvem tabon bontogatni. :)

csordog:
Az egy szutyok. Eleve alkalmatlan arra, amire való. Ennél bonyolultabban fel sem lehetett volna építeni a szerkesztő menüt. Gyorsabban megírok egy xml -t. :D

[ Szerkesztve ]

(#16250) Cunaja válasza #86973952 (#16249) üzenetére


Cunaja
addikt

Kibontok én neked mindent, te csak azt mond, mit mikor és hogyan? Írhatnám én is, de időm egyenlő a nullával, pedig én 4 gépen is dolgozom.
Nálam pont az a baj, hogy néha már azt sem tudom mi hol van.
Azért lenne egy kérdés!
Te szerinted, a beállítások menüben a speciális beállítások( advanced options )hátterét, hogyan lehetne megváltoztatni.
Ha változtatom a beállítások hátterét, az nem változik. Nem találok png fájlt hozzá, valószínű csak a színét lehet megváltoztatni valamelyik xml-ben. Azt keresem, de ha tipped van az jól esne.
A kangvip apk-ban nincs colors mappa. :(((

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.