Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16151) Cunaja válasza zeon.hu (#16150) üzenetére


Cunaja
addikt

Mit kell nézni? Áll egy helyben, és egy halom műholdat talált 15 mp alatt panelban. Az észak délt is jól mutatja. Most akkor mit csináljak még?

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16152) zeon.hu válasza Cunaja (#16151) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem forog vagy csak nagy késéssel és akkor is pontatlan.
Szóval forgasd a telefont vízszintesen :)

#?*@&!

(#16153) Cunaja válasza zeon.hu (#16152) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezt nem kellene kalibrálni? Ez alapján ott maradunk a sivatag kellős közepén. A fizetős verziót megvettem, azon tesztelek.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16154) zeon.hu válasza Cunaja (#16153) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hiába, akkor sem jobb.
Gps teszt viszont jó.

#?*@&!

(#16155) Cunaja válasza zeon.hu (#16154) üzenetére


Cunaja
addikt

Ezt akkor tudnánk meg, ha valaki gyári romon kipróbálná. Lehet, hogy a program hibás.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16156) zeon.hu válasza Cunaja (#16155) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem valószínű.
V2-n rendesen működött, A-GPST-t rendszeresen frissítettem vele, iránytű jó volt, itthon pontosan ismerem az északi irányt.

#?*@&!

(#16157) Cunaja válasza zeon.hu (#16156) üzenetére


Cunaja
addikt

Szabadban vagy? Mágneses anomáliák mindig jelen vannak az épületekben és a járművekben, így nem kell várni az iránytűtől, hogy működik hibátlanul ilyen környezetben

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16158) zeon.hu válasza Cunaja (#16157) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most nem, de az előbb szabad ég alatt kalibráltam.
Plusz a másik program most zárt térben is helyes irányt mutat.

#?*@&!

(#16159) Cunaja válasza zeon.hu (#16158) üzenetére


Cunaja
addikt

Oké :R

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16160) philoxenia válasza rayoliviero (#16145) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt majd Máté csinálja.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#16161) rayoliviero válasza philoxenia (#16160) üzenetére


rayoliviero
veterán

:D

(#16162) #86973952 válasza rayoliviero (#16145) üzenetére


#86973952
törölt tag

Használj fel belőle nyugodtan. Én csináltam jópár összefoglalót, meg használták is fel néhány témában. Huawei -nél sok dolog hasznosítható más-más készüléknél is.

BL, ROM bontás, Kang VIP vagy HRT már "legenda", VPN, ...stb. Akár esetenként a build.prop piszkálás is.

[ Szerkesztve ]

(#16163) rayoliviero válasza #86973952 (#16162) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi szépen.

Nyitottam közben a bootloadert a Mate 8 telón, feltettem a TWRP-t is.

El akartam menteni a komplett teló tartalmát. De a Data-t nem tudja menteni. Kiírta a mentés végén, hogy Data backup failed. És még az az érdekes, hogy Datára 0 MB-ot írt.

Aztán pendrive-ról tettem fel a Kang VIP ROM-ot, wipe-olni akartam a data, Dalvik és cache-t. De a datát nem engedte wipeolni.
Tehát a datával semit nem enged: Sem mountolni, sem backupolni, sem wipeolni.

Bootloader nyitás után csinált magától egy factory resetet a telefon, nem törölte a datát? 1,5 éve nem romoltam. bocs, ha valami hülyeséget írok. :D

Van ötlete valakinek?

(#16164) coyote55 válasza rayoliviero (#16163) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik TWRP-t tetted fel? A 2.8.7.0-t? Az többünknek okozott már fejfájást, backup közben újraindult, és a Data közben szállt el. Az a mentés ment a kukába, és felraktam újra meg újra a recovery-t, amíg nem csinálta végig a backupot. Idegesítő játék, de muszáj eljátszani.
Próbáld te is újratelepíteni a TWRP-t.

Memento Mori!

(#16165) rayoliviero válasza coyote55 (#16164) üzenetére


rayoliviero
veterán

Igen, 2.8.7.0

De újabbat nem akarok feltenni, mert az titkosítja a datát, a 3.0-ás.

Fastbootból tettem, akkor megint onnan tegyem fel ugyanazt?

És ROM install után fentmaradtak a régi programjainak egy része.

Full tiszta telepítést akarok.

Akkor wipeolni kell ROM install előtt a az internal storage-t is?

Már azt sem tudom, hogy mi micsoda.

System: System

Internal storage: Itt tárolódik minden, amit root nélkül lehet látni PC-re csatlakoztatva a telefont?

Data: Alkalmazások adatai, beállítások?

Jól írom? :B

[ Szerkesztve ]

(#16166) coyote55 válasza rayoliviero (#16165) üzenetére


coyote55
őstag

Nem kell újabbat, ugyanezt tedd fel újra!
Ha jól számolom, a harmadik nekifutásra jött össze a backup :((( :F

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#16167) #86973952 válasza rayoliviero (#16163) üzenetére


#86973952
törölt tag

BL nyitás nyom egy automata wipe -ot.

Ott szerintem a TWRP -vel van a gond. Kang telepítés után nem feltétlen kell a wipe, csak ha javasolják. Néha elillanhat belőle néhány dolog, ami nem lett rendszeralkalmazássá téve. Én inkább utána szoktam pucolgatni. Előtte fontosabb, bár utána sem mindig "árt".

Azt még megpróbálhatod, hogy pc -n lemented az SD kártya tartalmát, aztán nyomsz neki egy formázást. A telefonba már csak kikapcsolt állapotban tedd vissza, mielőtt custom recovery -ben indítasz.

HA telefonból formázol, vagy bekapcsolt készülékbe teszed bele az SD -t, akkor elkezdi belakni, rápakolgatja a mappáit, fájlait.

(#16168) Cunaja válasza rayoliviero (#16165) üzenetére


Cunaja
addikt

Internal storage = Belső tárhely
External storage = Külső tárhely ( sd-kártya )
System=Rendszer
Data= Felhasználó adatai+rendszer programok adatai install után. (dalvik,cache, stb..)
Cust= Egyéni rom összetevők
Boot= Kernel

Látod, itt mindenki profi :)

Mondtam, hogy mindenki profi :R :C

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16169) GSPLR válasza Cunaja (#16168) üzenetére


GSPLR
senior tag

Na! Én is tudok egyet...

User = a hibák kb 99%-áért felelős személy :DDD

Huawei

(#16170) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Köszönöm a válaszokat.

A gyári mentésem data nélkül semmit nem ér? Galiba esetére az is jobb a semmitől gondolom.

(#16171) Cunaja válasza rayoliviero (#16170) üzenetére


Cunaja
addikt

A data majd induláskor felépíti magát. Azon te ne izgulj. A system és a kernel a lényeg. Kicsit lassabban indul el majd, mert újrateszi a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16172) #86973952 válasza rayoliviero (#16170) üzenetére


#86973952
törölt tag

Igazából inkább az a kérdés, ha nem normálisan ment a TWRP, akkor ér -e valamit a mentése. Sérülhet a többi mentett partíció is.

(#16173) rayoliviero válasza Cunaja (#16171) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok.

Viszont egyet nem értek, hogy az előző romból megvannak az alkalmazásaim egy része, de egy másik rész hiányzik.

Ez mitől lehet?

(#16174) Cunaja válasza rayoliviero (#16173) üzenetére


Cunaja
addikt

Mert nem volt Wipe. A rom meg nem úgy van megírva, hogy wipe-vel kezdjen.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16175) rayoliviero válasza Cunaja (#16174) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tettek fel egy másik TWRP-t, ugyanaz a verziószáma, mint az enyémnek, de mérete sem egyezik meg. Hátha ez jó lenne.

De mivel ez img nem tudom feltenni. Nem tud nekem csinálni valaki egy zipes telepítőt, hogy a TWRP-t TWRP-ből feltegyem.
Ezt G2-nél mindig így csináltam. gondolom itt is működik vagy nem?

(#16176) #86973952 válasza rayoliviero (#16175) üzenetére


#86973952
törölt tag

Dupla...

[ Szerkesztve ]

(#16177) #86973952 válasza rayoliviero (#16175) üzenetére


#86973952
törölt tag

Fastboottal fel tudod tenni.

(#16178) rayoliviero válasza #86973952 (#16177) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, csak kicsit macerásnak tartom. G2-nél mindig zipes telepítést használtam. az itt működne, csak kíváncsiságból kérdezem.

TWRP-ből volt a legkönnyebb feltenni a másik TWRP-t.

De ha itt csak a fastboot van, akkor azt használom.

(#16179) #86973952 válasza rayoliviero (#16178) üzenetére


#86973952
törölt tag

Megoldható, csak én most nem tudok ebben segíteni.

(#16180) KKrisz751 válasza Cunaja (#16155) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Páromnak gyári rom van b609, azon hibátlan a gps státusz.
Szépen mozog, ahogy kell.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#16181) rayoliviero válasza #86973952 (#16179) üzenetére


rayoliviero
veterán

Feltettem közben a másik 2.8.7.0-t, de ez sem akarja mountolni, wipeolni a datát. Semmit nem enged a datával.

(#16182) KKrisz751 válasza KKrisz751 (#16180) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Ha a viper4audio-t lefrissítettem az utóbbi leírás alapján, fel is telepítettem az apk-t, akkor kell futnia a háttérben, csak akkor működik.
Jól vettem észre, vagy én rontottam el valamit?

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#16183) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Na ügyes voltam. Mellé nyúltam és kilőttem az xposed-et. Vagyis a tzelepítés mellől kilőttem a pipát. Időm se volt reagálni, újraindult és telepít, illetve uninstalált.

Lesz valami következménye? Mert éppen alkalmazást optimalizál...

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#16184) Cunaja válasza KKrisz751 (#16183) üzenetére


Cunaja
addikt

A modulok beállításai elvesznek, azon kívül semmi.
Majd visszarakod a pipát, ha kell. Most csak kikapcsoltad.
A Viperaudiónak futnia kell a háttérben.

Az xposed ki - be kapcsolható. Direkt így van beállítva.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16185) rayoliviero válasza rayoliviero (#16181) üzenetére


rayoliviero
veterán

Feltettem a 3.0.2-t, hogy kipróbáljam, de az kéri a jelszót.

És mi amúgy a jelszó? Sehol nem találom a neten.

Cunaja: Cancel után bejött egy kínai szöveg. :F

[ Szerkesztve ]

(#16186) Cunaja válasza rayoliviero (#16185) üzenetére


Cunaja
addikt

Senki nem tudja, nyomj egy mégse és utána jó lesz.

statusbar és navibar szinezése pl.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16187) KKrisz751 válasza Cunaja (#16184) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Én nem raktam fel külön modult. Csak az volt ami eredetileg benne volt, de nem néztem az mi célt szolgál.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#16188) rayoliviero válasza Cunaja (#16186) üzenetére


rayoliviero
veterán

Most bejött, hogy a rndszert továbbra is olvashatónak hagyja. És azt lehet engedélyezni.

(#16189) Cunaja válasza rayoliviero (#16188) üzenetére


Cunaja
addikt

Ne pipálj be semmit, csak húzd végig.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16190) rayoliviero válasza Cunaja (#16189) üzenetére


rayoliviero
veterán

Na, f@sza, végre tudtam a datát törölni a legújabb TWRP-vel. :R

[ Szerkesztve ]

(#16191) KKrisz751


KKrisz751
aktív tag

Nem régen volt szó a hívó képekről.

Most hívogattak páran, és csak azok a hívóképek jelentek meg, amik a telefonon vannak, hozzárendelve a számokhoz. A Facebookos hívóképek nem.

Vagyis a páromról készült hívóképem megjelenik ha hív, meg pár családtagról, de akinek nem rendeltem hívóképet a nevéhez, hanem a facebookprofilból kellene kivennie, mint pl a b609 alatt ez autómatikusan megtörténik, na azoknál csak a sablon kép van.

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#16192) Cunaja válasza KKrisz751 (#16191) üzenetére


Cunaja
addikt

Azért mert a számuk dupla valahol.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16193) KKrisz751 válasza Cunaja (#16192) üzenetére


KKrisz751
aktív tag

Közben kiderült. A facebook akkor fagy ki, ha az automatikus videolejátszás be van kapcsolva.
Mivel itthon autó wifire kapcsol és így volt beállítva, hogy wifin lejátsszon, le is fagyott, ahogy videóhoz, vagy gif-hez ért.

Most kikapcsoltam, és 10 perce tekerem le fel, de nincs baja. (nem a város nincs, mert az van)

Előzőhöz:
Amúgy van akinek dupla névjegye volt, de már egyesítve, de az sem jelent meg akinek csak facebookról van meg a száma.
(A baj, hogy nehéz tesztelni. Hülyének néznének, ha hívogatnám az ismerősöket, hogy csörgessenek, meg, hogy lássam a képet mutatja vagy sem. :D )

És most a problémákról ez jutott eszembe:
Belga: Az a baj
https://www.youtube.com/watch?v=86mcFm2-rxE

... Ráfogsz jönni, hogy sok igazság amihez ragaszkodunk, javarészt a mi szemszögünkön múlik - Obi-Wan Kenobi

(#16194) Cunaja


Cunaja
addikt

Ha valaki sokallná a P9 max 6,2" méretét. [Ezt nézze meg]

Ja és [a jó kis P7]

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16195) Cunaja válasza Cunaja (#16194) üzenetére


Cunaja
addikt

[Na meg itt is]Most megint megtetszett a telefonunk. :) Szép letisztult forma. :B A simulator a legjobb. Lehet a telefont nyomkodni. :Y

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16196) GSPLR válasza Cunaja (#16195) üzenetére


GSPLR
senior tag

Részemről vitathatatlan, hogy ez az eddigi legjobb telefonom! Ettől függetlenül várom a P9-et és azonnal le is csapok rá. Persze a P7 marad szépen, ezt nem ajándékozom el, olyan állapotban van mint amikor vettem 2 éve! Nem tudnám hagyni, hogy bárki is lelakja...

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#16197) Cunaja válasza GSPLR (#16196) üzenetére


Cunaja
addikt

[Akkor gyönyörködj itt is] Végül is ez a jövő. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16198) GSPLR válasza Cunaja (#16197) üzenetére


GSPLR
senior tag

Vágom, elég sokat tudok a márkáról. Sokaknak még fingjuk nincs mi lesz itt pár éven belül. Maradjunk annyiban, hogy a kettő akik előttünk vannak, azok lehet hogy hamarosan mögöttünk lesznek (alias SuperPhone project például, ennek fejlesztésében a Huawei élen jár és elég sokat fejleszti az ehhez szükséges 5G-t is).

Huawei

(#16199) Cunaja válasza GSPLR (#16198) üzenetére


Cunaja
addikt

[5G, ha valaki nem tudná]

[Huawei hírek magyar kiadása] A linkeket nem tudom offolni :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#16200) #86973952 válasza GSPLR (#16198) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az még vagy 4 év, de szerintem lesz az több is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.