Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-23 23:09:53

LOGOUT.hu

Huawei Ascend Mate7 Összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) kbadam83 válasza szkorhetz (#850) üzenetére


kbadam83
senior tag

Mára ott lesz elsőbbségivel adtam fel :)

(#852) szkorhetz válasza kbadam83 (#851) üzenetére


szkorhetz
őstag

Hát, még nem voltam otthon, de elméletileg van, aki átvegye, örülnék, ha már megnyomkodhatnám ma. :)

(#853) szkorhetz válasza szkorhetz (#852) üzenetére


szkorhetz
őstag

Jó nagyon a telefon, kifejezetten tetszik, de ART-t tényleg nem lehet aktiválni vagy csak béna vagyok?

(#854) diodd válasza szkorhetz (#853) üzenetére


diodd
tag

Szia! Nekem is most lett meg hétvégén, de én sem találom benne.

Mate 7

(#855) Tybike81


Tybike81
őstag

Elég halott ez forum...
Ilyen kevés embernek van ilyen telója, vagy ennyire jól működik mindenkinek, hogy nincs miről beszélni?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#856) atikó válasza Tybike81 (#855) üzenetére


atikó
őstag

szerintem azért halott mert remekül üzemel. :))

(#857) diodd válasza Tybike81 (#855) üzenetére


diodd
tag

Teljesen jól működik, de a fő ok szerintem is az, hogy kevés embernek van.

Mate 7

(#858) Tybike81 válasza atikó (#856) üzenetére


Tybike81
őstag

Nekem is ez van, én is elégedetten használom. Várom a Lollipopot rá, illetve főzött rom van már hozzá illetve lehet ezeket már rootolni?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#859) szkorhetz válasza Tybike81 (#858) üzenetére


szkorhetz
őstag

Én root-oltam, bár elsőre nem tűnik egyszerűnek, a végére kb 5 perces művelet lett.

(#860) Tybike81 válasza szkorhetz (#859) üzenetére


Tybike81
őstag

Hogy kell? Leírod vagy segítenél?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#861) szkorhetz válasza Tybike81 (#860) üzenetére


szkorhetz
őstag

Ez leírás alapján csináltam, ha van kérdés írj nyugodtan!

[link]

(#862) aAron_ válasza szkorhetz (#861) üzenetére


aAron_
őstag

Garanciára ez van bármilyen hatással? Bármiféle nyom nélkül visszaállítható a gyári állapot?

What is your ikigai?

(#863) szkorhetz válasza aAron_ (#862) üzenetére


szkorhetz
őstag

Nem hiszem, hogy vissza lehet állítani, de mivel elméletileg egy hivatalos Huawei-es kóddal nyitod a bootloadert, így nem tudom.

Nem volt még olyan telefonom, amin nem az első lépés volt a BL open meg a root.

(#864) diodd válasza szkorhetz (#863) üzenetére


diodd
tag

A HTC nél is hasonló a nyitás. Emailben kapsz egy tokent és azzal tudod nyitni és vonják is a garit.

Mate 7

(#865) szkorhetz válasza diodd (#864) üzenetére


szkorhetz
őstag

Mondjuk igazából paranccsal nyitod, szóval elméletileg azzal zárhatod is, persze a tamper bit nem hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#866) Tybike81


Tybike81
őstag

Csak rootolni nem lehet? Muszáj ahhoz a BL-t és nyitni?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#867) szabadgy válasza Tybike81 (#866) üzenetére


szabadgy
tag

http://www.handy-faq.de/forum/huawei_ascend_mate_7_forum/315606-huawei_ascend_mate_7_root_rooten.html

BL nélküli root. Német leírás + videó.

(#868) Viper26


Viper26
nagyúr

Sziasztok!

Kb. két napon belül én is csatlakozom egy fekete példánnyal. :)

iPhone 14 | FR955

(#869) YJke


YJke
tag

Sziasztok!
Esetleg van ezzel a webshop-al valakinek tapasztalata? Nagyon jó áron adják a Mate 7-et és azt írják 24hónap huawei gyártói gar. :F

(#870) Viper26 válasza YJke (#869) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én nem ismerem őket. :N

iPhone 14 | FR955

(#871) szabadgy válasza YJke (#869) üzenetére


szabadgy
tag

akkor már inkább Vip-Phone. Itt is 139 és én vettem tőlük, minden rendben ment. Van tapasztalat. Az árukészlettel se szokott gond lenni.
[link]

(#872) YJke válasza szabadgy (#871) üzenetére


YJke
tag

139-ért vip garit kapsz, a gyártói gar +7000Ft :U

(#873) atikó válasza szabadgy (#871) üzenetére


atikó
őstag

kicsit vicces, a múltkor még 145e volt és plusz 5er volt a gyári garis.

(#874) szabadgy válasza YJke (#872) üzenetére


szabadgy
tag

Valóban, ezt nem néztem csak, hogy 2 év gari. :)
Viszont az rbx-et nem ismerem, és ahogy néztem a véleményeket, elég kevés van, és nem is régiek. Ergó viszonylag újabb cégről beszélünk. Ilyen esetben én inkább egy picivel drágább, de biztosabb helyről rendelném.

Btw 149-ért már a MM-ban hivatalos forgalmazótól 2 év gyári garival is tudsz venni.

Lassan de biztosan csökkenek az árak. :)

(#875) YJke


YJke
tag

Beléptem akkor én is a klubba urak! Meglepődve láttam mediaba csak 144999-volt, ucsó feketét megvettem! :C

(#876) diodd válasza YJke (#875) üzenetére


diodd
tag

Grat. Hogy tetszik?

Mate 7

(#877) YJke válasza diodd (#876) üzenetére


YJke
tag

Nem sok időm volt még nyomogatni, de eddig minden rendben van. Egy dolgot nem találtam meg hirtelen hogy amikor az ikonokat rakosgatom hosszan nyomva rezzen egyet, ezt nem lehet kikapcsolni?

(#878) tretyak


tretyak
aktív tag

Az XXL-ben most 119K - azt hiszem én is belépek a klubba :)
A jelenlegi Nexusom is tőlük van, korrektek voltak anno, csak ez egy kicsit gyanúsan jó ajánlat...

(#879) szabadgy válasza tretyak (#878) üzenetére


szabadgy
tag

szerintem ez lehet a titok nyitja. De azért érdeklődj náluk. Mert ez tényleg jó ár....

"* Minden új készülék ára 27% áfával értendő, az árak csak a készüléket tartalmazzák. Az egyéb tartozékokról érdeklődjön. "

(#880) Viper26 válasza szabadgy (#879) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ez elég sunyi dolog, kipakolják a dobozt, újra van ragasztva, utána plusz összegért vedd meg ami amúgy is járna hozzá... :((

iPhone 14 | FR955

(#881) tretyak válasza Viper26 (#880) üzenetére


tretyak
aktív tag

Azért a tartozékok nélkül most 40 ezerrel alacsonyabb ár, mint bárhol máshol jó ajánlat. Tőlük vettem a jelenlegi telefonomat is, szóval ez nem volt újdonság, de tényleg fura gyakorlat...

(#882) atikó válasza YJke (#875) üzenetére


atikó
őstag

Üdv, a klubban, használd egészséggel! :C

(#883) YJke válasza atikó (#882) üzenetére


YJke
tag

Szia!
Köszi, meglesz!

(#884) atikó


atikó
őstag

Továbbra is nagy megelégedéssel használom, az smarttokból a tárcsázót továbbra is hiányolom belőle!

(#885) fery02


fery02
addikt

Sziasztok!

Szemezek a telefonnal, ez a majdhogynem káva nélküli kinézet egyenesen elképesztően fest, nagyon bejön az ilyen (többek között a mostani LG G2-m is ezért tetszik).
Így valószínűleg a tepsi kezemmel nem annyira zavarna a 6".
Mindenképp ekkora telefont szeretnék következőleg (minimum 5,5").

Utána nem olvastam még, de az egyedi Soc miatt viszont picit tartok (olvasom azt is, hogy írjátok, nem kell tőle tartani).
Játékos vagyok és félő, hogy mégiscsak összefutnék olyan játékokkal a későbbiekben, amikkel kompatibilitási problémába ütköznék.
Ez utóbbi tényezőt tekintve inkább Nexus 6 (Snapdragon mégiscsak közismertebb), viszont ott meg a fullHD-nál magasabb felbontás zavarna, amire felesleges erőforrás pazarlásként tekintek és a Mate 7 fullHD-je bőven elég szerintem.

Na de még úgysem most cserélek telefont, ez most csak ilyen kitekintő volt a részemről, meg hogy írjak ebbe a (most még) szerényebb életű topikba. :)

Az mondjuk érdekelne még, hgoy akiknek már volt ilyen telója és eladta, az miért adta el?

[ Szerkesztve ]

(#886) nebancsa


nebancsa
senior tag

Sziasztok!

Én is erősen szemezek a telefonnal kezdetek óta, sajna arra várok hogy megjelenjen a telenor-nál, de erre egyre kevesebb esélyt látok :(
Viszont ami biztat hogy boltokba már 120e-ért árulják, bár lehet gari nélkül, és számla nélkül, esetleg még töltőt sem adnak hozzá.
Ami a telenornál van készülék az a note 4 ami szóba jöhet, olvastam páran a note 4-ről váltottak mate 7-re. Ami a note-be tetszik az a ceruza, a 3Giga Ram és 32G alapból, ami nem tetszik talán gyengébb akksi, tipikus samsung forma.
Ami a mate 7-ben tetszik, nagyobb kijelző, egyedi kinézet, erősebb akksi, ami nem hogy még azért elég borsós az ára, ha normális boltból rendelném.

Szóval tanácstalan vagyok melyik legyen, döntsek a szívemre és ami formailag tetszik, vagy inkább a beltartalom a lényeg?

(#887) szabadgy válasza fery02 (#885) üzenetére


szabadgy
tag

LG G2 után azért hidd el hogy szokni kell a 6". Én rá voltam kattanva és előtte a MM-ban sokat tapiztam, de amikor napi használatban volt, akkor eleinte nagyon szokni kellett. Legyen bármilyen lapát kezed ez akkor is nagy. :)

Bár én nem vagyok nagy játékos, de játékok/programok terén nem hinném, hogy kompatibilitási problémáktól kéne tartanod. Szerintem egy darabig ennek a hardware-nek bírnia kell szinte mindent, főleg, ha jön az 5.x, akkor meg az ART is jó hatással lehet majd a vasra.

a fórumot olvasva 2 ember adta el. az egyikük a 2 sim-es verziót akart, mivel neki a meló miatt az kellett. illetve egy másik kolléga nem tudta megszokni a méretet. :) Ahogy írtam ez tényleg nagy :)
Persze mindenki tisztában van vele, hogy nagy, de van, hogy a megszokott mozdulatok itt nem működnek, mert nem tudsz oylan mélyre benyúlni a kijelző közepére vagy annyira instabil lesz, hogy egy kézzel már nem tudod használni. :)

(#888) szabadgy válasza nebancsa (#886) üzenetére


szabadgy
tag

Szinte 100%-osan mondom, hogy felejtsd el, hogy szolgáltatói kínálatban szerepelni fog. Ezt korábban már beszéltük itt is. Kb. fél élve jött ki a telefon, és itthon is elég hamar meg lehetett venni. Ergó ha szerették volna, akkor már fel tudták volna venni a kínálatukba.
Sajnos a maga 6" méretével ez egy nagyon réteg telefon, így mondhatni egyik szolgáltatónak se éri meg.

Viszont ha a két telefont nézzük, akkor neked kellene tudnod mire használod és mennyit szánsz rá. De ha mindegy a pénz, akkor vedd meg az egyiket és ha nem tetszik, akkor eladod, és megveszed a másikat. :)

Talán nem köveznek meg a többiek, ha azt mondom, hogy a Note4 egy kicsivel jobb, mint a Mate7, viszont nem annyival amennyivel drágább.

És itt kitérnék az árra. Amit az M7 árárról írtál azzal nagyon nem értek egyet, és most ne a Note4 szolgáltató árát nézzük.
N4 GSM bolti ára 160e körül van, és ha a hivatalos forgalmazói árat nézzük, pl. MM akkor 200e.

M7 hivatalos ára 2 év garival 150e (MM-ban), GSM boltban ettől már olcsóbban is kapsz. Viszont kapsz unibody fém házat, ami még mindig ritkaság számba megy, és egy olyan finger sensor-t, ami az android-os világban még ritkább. :)

(#889) nebancsa válasza szabadgy (#888) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ami miatt váltani akarok, a munkahelyen köteleznek tablet vásárlásra, mert olyan programot használunk hogy az ügyfél a képernyőn ír alá. Szóval ezért kell nagy kijelző, és majd kell hozzá ceruza. Így azt gondoltam minek legyen két eszközöm, mikor egyben meg lenne az egész.

(#890) szabadgy válasza nebancsa (#889) üzenetére


szabadgy
tag

én erre sajnálnám a telefont mármint hogy mindenki ezen írogasson alá. De erre szokták mondani, hogy a telefon van érted nem te ő érte. :)

Viszont ha csak a ceruza a kérdés, akkor egy cerkát sz@rért-h...ért tudsz venni :)

(#891) Pista0001 válasza nebancsa (#889) üzenetére


Pista0001
addikt

Munkában 2 telefon és 2 tablet van nálam. Mindegyikből egy céges meg egy saját. Tabletet tudnék vinni még egyet, de az már túlzás lenne szerintem. :)

(#892) prazsi


prazsi
csendes tag

Én eladom az enyémet ha valakit érdekel.

(#893) Viper26 válasza prazsi (#892) üzenetére


Viper26
nagyúr

Miért válsz meg tőle?

iPhone 14 | FR955

(#894) prazsi válasza Viper26 (#893) üzenetére


prazsi
csendes tag

Nagyon szuper telefon. Van egy csomo okos es hasznos ujitasa amit a legnagyobbak is meg fogadhatnanak, de most azt erzem, hogy ami eddig a legjobban tetszett benne az most hirtelen a visszajara fordult. Vagyis zavar a merete es a sulya. Akadalyoz a minden napokban. Ennyi. De ajanlom mindenkinek. Hihetetlen elmeny egy ekkora kijelzon dolgozni es nagy konnyebseg, csak ne kellene cipelni. En azt gondolom az 5,5col lesz az idealis meret hosszu tavon minden szempontbol az atlag felhasznalok pedig egy 5 colra fognak ra allni.
A Galaxy a5 es a7 minosegi hazzal kicsit gyenge de boven elegseges hardverrel mar ebbe az iranyba mutat. En szemely szerint nagyon szimpatizalok az lg maximum col minimum meret elvevel is, de a galaxy s6 ra vagyok a legkivancsibb.... Addig meg letesztelek egy iphone 6 ot vagy pluszt. Azert az az etalon premium erzet.

(#895) aAron_ válasza prazsi (#894) üzenetére


aAron_
őstag

Azt ugye tudod, hogy egy iphone 6 plus magasabb, mint a Mate7? Szélességben is minimális a különbség, ennek ellenére a kijelző 0.5"-al kisebb.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#896) Viper26 válasza aAron_ (#895) üzenetére


Viper26
nagyúr

De hiszen megmondta, hogy az az etalon. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#897) fery02 válasza szabadgy (#887) üzenetére


fery02
addikt

Köszi a tartalmas választ!

Tehát az említett eladások sem esetleges szériahibákból fakadnak és írt közben még egy kolléga, aki szintén a mérete miatt adja el. :)

Én megszoknám a 6"-t, azt előre látom, vállalom a kompromisszumot az élményért cserébe.
Rá is mozdulnék az említett kolléga eladásra szánt darabjára, csak szégyellném, hogy alig több, mint egy éve van meg a G2 és máris cserélném.
Nem ezt érdemli az a telefon. :)

(#898) prazsi válasza aAron_ (#895) üzenetére


prazsi
csendes tag

tudom.
sima iphone 6 lett belőle
hihetelen kicsi ezek után :)

(#899) prazsi válasza Viper26 (#896) üzenetére


prazsi
csendes tag

..az anyag minőség, az összeszerelés valamint a design terén..
összehasonlíthatatlan bármivel!

üdv tretyak kollégának köszönöm a vásárlást és jó szorakozást a "Hüvelyhez"

[ Szerkesztve ]

(#900) szkorhetz válasza prazsi (#899) üzenetére


szkorhetz
őstag

Az egy dolog, de az a hype meg birka effektus ami körül veszi, engem teljesen eltántorít a dologtól.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.