Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza M@trixfan (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, csak az nem passzol 1155-re / kivéve ha körömszerelőzik az ember :DDD /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) Csacsa75


Csacsa75
csendes tag

Nem rossz a teszt, csak azt nem értem, hogy egy AMD konfig miért nem fért bele?
Főként mivel az integrált vga-s AMD prociknak jobb a videótámogatásuk mint az Inteleseknek.
Nem beszélve természetesen az árukról.

[ Szerkesztve ]

(#53) lujó55 válasza #65675776 (#50) üzenetére


lujó55
őstag

mindennek annyi az ára amennyit megadnak érte. ha van idióta Noctua fan aki megveszi ennyiért is akkor a cég jól árazott.
Amúgy a GeminII M4 az abszolút győztes nálam is.

(#54) VS461


VS461
tag

Jó kis teszt! Erre a célra tényleg nem rossz a gyári megoldás. Bár n+1-ként én is megnéztem volna a Big Shurikent összehasonlítva velük. Az A6-3500-at 1.2 V-on 40°C környékén tartja kábé ezres fordulaton. Az alá való ASRock lapnak pedig (A75M-ITX) nem blokkolja a PCIe foglalatát. Igaz, cserébe magasabb RAM-hűtők nem férnének el a túloldalon.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#55) rudi válasza Csacsa75 (#52) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert hótmindegy milyen X wattos TDP-s procival tesztelsz.
Mert AMD-s mini ITX alaplapot nehezebb szerezni.
Mert megduplázta volna a tesztelési időt, és ugyanazt a rangsort hozta volna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#56) MZperX75 válasza Indy69 (#47) üzenetére


MZperX75
addikt

"ez[link] jó lenne az Asrock E 350 procira "

A kérdés it a felfogatás ,ahogy látom az Asrock lapon sincs túl sok hely a hűtőnek,engem olyan megoldás érdekelne,1 hűtővel hűtném a chipset+procit.
Vagy hűtőcsöves megoldás a házikó oldalára kivezetve egy nagyobb hűtőbordával passzívan,persze valahogy fekete színű hűtővel,ügyelve a kinézetre.

Talán Sab.tam kolléga többet tudna erről mondani,de mostanában ő sincs itt a fórumon.

A hűtő egyébként jó szerintem,de nálam 6.5cm a házikó magasság így nem jöhet szóba.

(MSI E-350 IS-E-45)lapppal.

(#57) Mercutio_ válasza MZperX75 (#44) üzenetére


Mercutio_
félisten

szvsz HTPC se az már mint annó :N
Filmezésen kívül még ellát több más funkciót is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58) rudi


rudi
nagyúr

Kérdeztétek az Intel cooler bordájának anyagát. Sima, betét nélküli alu volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#59) MZperX75 válasza Mercutio_ (#57) üzenetére


MZperX75
addikt

:F

Nekem Brazosom van,eladtam a 4-magos CFX-es konfigom 1 éve,ezt az egy gépet E-350 használom mindenre. :B

(#60) Mercutio_ válasza MZperX75 (#59) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ismerősnek E-350-e volt és eladta, vett helyette A6 3650-t, mert számára nem volt elég dinamikus a brazos.
Különbözőek az emberek, és különböző dolgokra használják a HTPC-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61) Antibazsi válasza FefeeX (#39) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Nem trollkodni akarok,de gondoltam szólok. Jó szándékból mondom, ne használ olyan szavakat amiknek nem ismered a jelentését. Jelen esetben az "abszolváni" szó nem illik a mondatodba, értelmetlen.
Csakhogy a későbbiek folyamán ne kerülj kellemetlen helyzetbe. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#62) nzozz


nzozz
aktív tag

Nem rosszak, csak túl drágák... bár ami azt illeti, én HTPC vonalon inkább Raspberry Pi --t vennék, megtetszett...

(#63) MZperX75 válasza Mercutio_ (#60) üzenetére


MZperX75
addikt

"A6 3650-t,"
Azt én is elfogadnék,de az 2x annyit eszik és jóval drágább,főleg mini ITX lap+proci+hűtő. ;) nem mellesleg nem használnám többre mint E-350-et.

Érdekes,hogy most már kis méretű PC-t akár egy 4magos I7-el is építhetünk,a :F viszont egy ilyen gépben, mint az enyém,nem igazán tudok hűtést vásárolni,pedig erre is lenne kereslet,mert egy Brazost,vagy Atomos kis konfiget
is lehetne hatékonyabban hűteni a gyári megoldásnál,lásd

MSI E-350IS-E-45 lapkára 4cmx4cm-es kis vacakot feltesznek,egy 4 cm-es ventilátorral,azt szeva! Sivítva pörög a szerencsétlen.Ha meg olyan lapot veszel amin jó hűtés , akkor meg mélyen nyúlj a zsebedbe.
(akkor már tényleg érdemes egy LIano-t venni ilyen célra,mert árban szinte ott vagy)

(#64) kromatika válasza #65675776 (#50) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem is.a Noctuanál nagyon elgurult a gyógyszer ennek a "htpc" hűtőnek mind a méretbeli tervezésénél,mind az ár képzés tekintetében.

(#65) zeix


zeix
senior tag

Nekem is HTPC-m van, TT Bach ami 5cm+.
Egy i7-960-as proci van benne, mert nem csak filmnézésre használom.
Szerintetek érdemes lecserélni a Cooler Master Vortex Plus-t egy NOCTUA NH-C12P SE14-re?
Mert itt a tesztben a Noctua NH-L12-es kb. ugyanazt a teljesítményt nyújtja, mint a Vortex Plus.

Itt találtam egy tesztet, ahol össze van hasonlítva a két Noctua.

[ Szerkesztve ]

(#66) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Ha már HTPC és hűtése: Schyte Kozuti: 40mm magas, venti a lamellák alatt. 6500Ft körül.

[ Szerkesztve ]

(#67) Vladi


Vladi
nagyúr

JÓ kis teszt köszi. :C

Noctua nagyon állat! :Y Dehát 18k... :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#68) d.tiborz válasza VS461 (#54) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

1et értek. Az én konfigom: A75M-ITX, A6-3620, 2x4G AMD RAM, Schyte Kozuti. Legalsó fokozaton 35-38°C megy az APU. A hűtő lamellái hozzáérnek a RAM fém"burkolat"ához, de nem vészes. A PCIe teljesen átjárható.

(#69) OC válasza rudi (#58) üzenetére


OC
őstag

Én pedig kérdeztem a zajszintmérő eszköz típusát. :B

(#70) rudi válasza OC (#69) üzenetére


rudi
nagyúr

Roline RO-1350. Mivel 36 dB az alsó mérési hatása, a referencia 1 m helyett 5 cm-ről mértünk és a logaritmukus skálának megfelelően alakítottuk 1 méteresre a kapott értéket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#71) Graphics válasza rudi (#70) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:C Akkor ment a matek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72) rudi válasza Graphics (#71) üzenetére


rudi
nagyúr

Süketszoba és 15 dB alatt is érzékelő, "filléres" eszköz híján muszáj volt neki...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#73) OC válasza rudi (#70) üzenetére


OC
őstag

:R

(#74) moqs


moqs
csendes tag

Lehet, hogy csak én látom másképp a dolgokat, de nem kellene olyan HTPC gép amikre ekkora batár hűtőket kell rakni. Vettem egy Brazos Asrock alaplapot - igaz a gyári ventit lecseréltem egy 900 Forintosra, nincs hangja - raktam bele 4G RAM-ot 1Terrás HDD-t és a viszon'látás. Pörög vele a HD, mkvból, youtuberól, vimeoról. Elpötyög vele a PS, a Vegas.
Mi kell még?! Semmi... Settop és a házimozi mellett ott figyel a Gigabyte házban.
Cserébe a fogyasztása agyonterhelve 40W.
Jó... igaz... kinőttem a játékokból, bár az utolsó COD-val játszottam.

(#75) szab.tam válasza moqs (#74) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kb. :K

vagy ha van hely nagyobb nagyobb háznak, (fekvő, 12 centi magas cuccoknak), akkor egy olcsó kifutó, de realtív kisfogyasztású 2 magos, (akár egy dual celeron), magasabb borda, venti nélkül.
max 2 keresztbe fújó 400-600 rpm házvenit.

de nagyon lapos ház + ezeket a kis bordás nyekergőket be nem raknám sehová.
nekem egyik sem tetszik.
ha már aktív hűtés, akkor sem ezek.

és ha valaki htpc-t akar, akkor érdemes előtte a htpc építős topic-ba benézni. (ha még nem ajánlották volna...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#76) Mercutio_ válasza MZperX75 (#63) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamit valamiért :DDD
3620 OEM 13k itt a Ph-n, alapból 65W és alulfeszelhető :K

A gyártók valszeg abból indulnak ki, hogy sokan az olcsósága miatt veszik a brazost - az eszükbe sem jut, hogy azért mert átlagos web/chat/youtube/film használatra bőven elég, pedig de :K - és így nem adnának egy a lap árához képest drága rendes hűtésért, aki pedig igen, annak gyárilag adják :U

Szvsz legolcsóbb megoldás a 4cm-es vinnyogót kidobni és egy slim 12cm-es ventit rábarkácsolni a Brazosra és rádugni a lapra.

moqs: Azt megnézem amikor te PS-ben raw-okat dolgozol fel rendszeresen brazos platformon :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77) HookR válasza kromatika (#64) üzenetére


HookR
addikt

"...elgurult a gyógyszer ennek a "htpc" hűtőnek mind a méretbeli tervezésénél..."

Csupán iszonyítás kérdése. :)

- Thermalright AXP-140 - [kép 1], [kép 2]
- Noctua NH-C14 - [kép]
- Scythe Susanoo - [kép]
- Nofan CR-100A - [kép]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#78) Patice válasza HookR (#77) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy hűtő mindenek felett..... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#79) DrJános válasza Patice (#78) üzenetére


DrJános
aktív tag

Túl sok volt a gyűrűk ura. :)) :DDD

Amúgy tényleg nem a legkisebb darabok.

[Scythe Susanoo] A fenti link nem erre mutat. ;)

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#80) HookR válasza DrJános (#79) üzenetére


HookR
addikt

A Susanoo-s képre mutató link helyesen: [kép]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#81) MZperX75 válasza Mercutio_ (#76) üzenetére


MZperX75
addikt

"Szvsz legolcsóbb megoldás a 4cm-es vinnyogót kidobni és egy slim 12cm-es ventit rábarkácsolni a Brazosra és rádugni a lapra."

Ez így van nekem is. (a lap 20.000Ft-volt 10cm venti volt talonban,a ház 12.000.,4.000Ft a ram,vinyó is volt.) a komplett gép került annyiban ,egy mini ITX-es FM1(26.000Ft)lapocska,ha rendszert akarsz belőle összetenni +13.000 ami szerintem inkább 15.000Ft a CPU +hűtő az már veri 60.000Ft-ot fogyasztása meg 2x-3x anyi mint a brazosnak.

"Azt megnézem amikor te PS-ben raw-okat dolgozol fel rendszeresen brazos platformon "

:U persze mért nem inkább rendszeres Maya-át írsz vagy 3D studió-t :C

Igen lehet vele PS-en dolgozni,nagyon ritka ,az olyan akinek 200.000Ft -os csúcs vagy fél csúcs DSLR gépe van és egy szaros HTPC raw-okat retusál,gondolom csillag fotózással,mert más értelme nincs a raw-nak,vagy nem tudsz fotózni,és jól jön ha szénné akarod retusálni. ;)

Nekem egy alap DSLR Canon-om van,nincs szükségem raw-ra,sőt 6Mpixelnél többre sem.
Arra viszont,hogy néhány panoráma képet készítsek egy kis retussal tökéletes a brazos is.

Ha meg ,mondjuk óvodafotózást csinálsz napi 500-600-800 képpel,oda pláne nincs szükség raw-ra.

Néhány raw képet meg tök mindegy mennyi idő alatt készítesz el

"3620 OEM 13k itt a Ph-n, alapból 65W és alulfeszelhető"

Vagy igen vagy nem 65W-os paneltáppal meg nem hajtod rendesen ide a véres bököt!

(persze le lehet butítani+SSD hű de marha jó)

Nálam a HTPC az az kisméretű,keveset fogyasztó,akár 24/7-ben üzemelö jószágot jelent,nem pedig olyat amibe egy I7-es prockót teszel 300W-os táppal batár hűtővel.

(#82) Mercutio_ válasza MZperX75 (#81) üzenetére


Mercutio_
félisten

A raw-os részt azért írtam, mert esetleg valaki félreérti, és ilyet rakat össze mert azt olvasta, hogy PS-munkára is bőven elég a brazos, holott a komolyabb PS az... ;)
Amit írsz arra kevésbé erőforrásigényes és egyszerűbb képszerkesztő programok is jók.

Ne menjünk bele mire jó a raw és mire nem, maradjunk annyiban, hogy bár lustaságból én se használom, de messze több részletet ki lehet hozni belőle, mint amit a jpg-nél látsz, nem beszélve az elrontott wb-ről...

Írtam már: Mindenki mást vár el a HTPC-től, ne akarjuk eldönteni másnak mik az igényei:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83) moqs válasza Mercutio_ (#76) üzenetére


moqs
csendes tag

azért írtam így: elpötyög ;)
amire én használom bőven elég

(#84) #65675776 válasza HookR (#77) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek mióta és mitől HTPC hűtők? (OK, a TR azt írja oda az AXP-140-hez, de a borda önmagában 70mm, szóval kissé nagyon nem LP az a hűtő.)

[ Szerkesztve ]

(#85) fattyu válasza MZperX75 (#81) üzenetére


fattyu
veterán

Minde tisztelettel,
de ennyi és ekkora hülyeséget ilyen mellénnyel előadni.

A raw neked lehet hülyeség, azt is elhsizem neked nem kell több mint 6mp de ne jelentsd már ki helyettem is ezt.

Lehet szörnyülködni de van dslrem ( Mitököm az a félcsúcs? ) Sok szép üveggel, és egy darab mini házban levő mini itxes gépem van llanoval ssdvel sok rammal és azon csinálok mindent. És igen LR meg photoshop nagyon megeszi a gépet. Core2duo 2gig ramos gépembe baltát kívántam verni utómunka során. Bele se merek gondolni egy brazostól mit éreznék.

Az a szép 2012ben hogy nem döntik el helyettem hogy nekem márpedig csak zsigulim lehet, az is csak ha jó srác vagyok. De neten persze jönnek megmondóemberek.

Neked értelmetlen a több és elég a brazos. Másnak meg a brazos max netbooknak jó hogy két normális gép között legyen min megnézni a facsét...

Kis toleranciát növesszünk már. :W :W :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#86) rudi válasza fattyu (#85) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan! Mindenkinek más az igénye, óriási hiba saját igényből általánosítani. Szerintem például a legjobb ár/teljesítményt multimédiás, de akár másra is jó gépnél mATX alapú Llanoból lehet összehozni. Ahhoz vannak jó olcsó alaplapok, lehet keríteni kis fogyasztású, de mégis elég erős CPU-t, tisztességes coolert, és a mATX házak se olyan nagyok, hogy ne lehetne elrejteni vagy elegánsan elhelyezni őket. Érdekes vonulat a Mini-ITX, de a gyártók tudják, hogy jobbára HTPC-sek veszik, és akinek már ilyen igénye van, az meg tudja és többnyire meg is fogja fizetni azt a felárat, ami csak nekünk tűnik magasnak itt, Kele-Európában.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#87) fattyu válasza rudi (#86) üzenetére


fattyu
veterán

Két napja raktam össze két barátomnak a következőt: a8-3870k 16 gig 1600 ram, 120 ssd 1 tera hdd mindezt egy mATX asus lapon egy Matx házban....

Iszonyat penge gép lett. az egy másik kérdés hogy aki az asusnál kitalálta hogy nem jó a sata csati merőlegesen a lapra azt agyonverném.... ( derékszögben oldalra nézett másfél centi volt a csati meg 3.5"es slotok fala között... nagy öröm volt... mITX lap kellett volna... )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88) szab.tam válasza rudi (#86) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen.

a htpc-vel, mint fogalommal van egy probléma. senki sem csak mozizásra tartja. mert akkor ott lenne a médialejátszók tömege.
hanem egyéb feladatokat is szánunk neki. én konkrétan a játék és erőigényes feladatok kivételével mindent.
és az, hogy mire kell, és minek van prioritása az egyéb paraméterek közül, (méret, zaj, ár), legtöbbször még a vevő sem tudja eldönteni.
innentől kezdve egy összetevőről leírni, hogy alkalmas-e a célra, lehetetlen. hiszen még a cél sem teljesen tisztázott....

ráadásul olyan közegben, ahol nagyon sok a tapasztlatlanság. itt a ph-n általában tájékozottabbak vagyunk, mint az átlagjúzer.
de csak a múlt héten találkoztam pár érdekes felvetéssel:
- egy brazos-ra szerettek volna rátenni egy ninja, mini ninja-t, egy pár centi vastag házban. ugye még fizikálisan sem fér el, a többiről meg ne is beszéljünk, mint lefogatás, stb...
- x6 mini ninja-val hogyan hűthető le passzívan. (ez konkrétan 2x is felmerült...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#89) HookR válasza #65675776 (#84) üzenetére


HookR
addikt

A prekoncepción alapuló szemantikai vitától most inkább eltekintenék, ha megengeded.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#90) MZperX75 válasza fattyu (#85) üzenetére


MZperX75
addikt

:U

(#91) MZperX75 válasza MZperX75 (#90) üzenetére


MZperX75
addikt

:R :R
[link]

Sem méret sem fogyasztás nincs feltüntetve HTPC-definiciónál.
De a CS3-4-5-sem :)

Így a régi nagy gépem(X4-es) konfig is HTPC-ként üzemelt+games ...ezek szerint. :B

[ Szerkesztve ]

(#92) Indy69 válasza #65675776 (#50) üzenetére


Indy69
aktív tag

Egyet értek, az egész alaplapot hűti és kellően alacsony.

(#93) sysrq


sysrq
őstag

Ha jól veszem ki akkor a hűtők nem házba beépítve lettek tesztelve? Erősen eltolódnának az arányok ha beszerelve kellet volna dolgozniuk. A környezetüket hűtő ventilátorral jobban elhúztak volna.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#94) #65675776 válasza HookR (#89) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez igazából tényleg egy érdekes kérdés. Mármint, hogy mitől lesz valami HTPC. Ha csak a felhasználás módjától, akkor egy ezeréves P4/Athlon XP egy megfelelő VGA-val megtámogatva egy bazi nagy ezeréves ATX házban is az.

De nem attól lesz valami HTPC hűtő, hogy merőleges áramlású (ez az igazi prekoncepció). Ennyi erővel akár a Scythe Orochi is HTPC hűtő.

Véleményem szerint a HTPC valamilyen szinten meghatározza a formátumot és méreteket is. Így viszont nem igazán fér bele egyik általad említett hűtő sem a HTPC kategóriába. Igazából már a Noctua-t sem értem miért meri LP-nek nevezni az NH-L12-t a maga 93mm-es magasságával. Felső ventilátor nélkül még csak-csak, mert úgy már csak alig még így is 10%-kal) magasabb, mint bármelyik stock cooler. Bár ami azt illeti, az AXP 140 és az NH-L12 összecsapását szívesen megnézném, elvégre a TR coolere ventilátorral csak 2mm-rel magasabb.

(#95) ktamask


ktamask
tag

Én úgy gondolom, egy HTPC legyen halk, lássa el az elvárt feldatokat, "oszt" ennyi.
Nem minden a méret, egyszer kipróbáltam mini-itx alaplapot, azt a szutykolást, amit azzal csinálni kellett, gyakorlatilag alig lehet hozzáférni a csatlakozókhoz. Kábel-kábel hátán. (egy csak saját vélemény!)

Zsúfoltság, káosz, egy mini-itx házat így lehetne jellemezni. Főleg azért,mert értelmes mini-itx házat alig árulnak. Ami jó, annak "arany ára" van. Ezután döntöttem úgy, dobom a mini-itx projektet...

Inkább legyen a ház egy kicsit nagyobb, mATX lapokat fogadjon még, könnyedén elfér benne akármi, proci-hűtő probléma is megoldódik. (+ egy mATX lap jóval olcsóbb,mint egy mini-itx, gondolok itt azokra, amelyek nem tartalmaznak integrált procit (brazos,atom,stb)

**1155-ös lap 10-11K, G530 10-11K.---> jóval olcsóbban kijön, mint egy integrált procis.**

Anyáméknak 2 éve összeraktam egy filmezős gépet,én azt HTPC-nek nevezem. Az lcd tv mögé tettük, nem egy atomerőmű, de csak filmezésre használják! Néha jól jön az uncsi napokon.

A filmezős konfig: (majdnem mind használt alkatrészből) :

A feltüntetett árak, a régi beszerzési árakat jelenti:

G31-es Gigabyte alaplap (6000 Ft)
Celeron 420 (hűtővel) (2000Ft)
2x512MB DDR2 (3000Ft)
320GB SATA II merevlemez (seagate pipeline: 5900 rpm) (újonnan kéz alól, anno 6000Ft)
FSP 350W táp 3000 Ft
Ház: HP ház, elég masszív, nehéz darab (nem zörög egyáltalán) 2000 Ft
Ház-hűtő venti: NINCS!

Összköltség: 22000 Ft

Vinyó nem melegszik, miután csak 5900rpm-es, a legmelegebb napokon is 30-32 fokosra melegszik fel, pedig nincs extra hűtés a házban, se a vinyó előtt, se a ház hátuljában. Táp se melegszik túlságosan.

720p feletti filmek lejátszására nem képes, de ez magától értetődik...(nem full hd-ra lett tervezve anno)

Ha most tervezném, a fent említett** konfigot venném, legolcsóbb LG1155-ös alaplap, G530, 1db 4GB DDR3-as modullal.

[ Szerkesztve ]

(#96) slashing


slashing
senior tag

Megnéztem volna én is azért egy Big Suriken 2-t vagy Kozuti-t vagy egy Freezer 11 LP a maga 53 miliméterével.

A HTPC meghatározáshoz elég kibontani a rövidítést ami ugye annyi hogy "házimozi" tehát egy médialejátszót, cd/dvd/blu-ray lejátszót settop box-ot stb kiváltó eszköz a tv alá, ennyi. A hozzá való hűtők méreténél meg a maximum magasság, legalábbis az én véleményem szerint egy erősítő magasságú házba illeszthető méretű lehet ami kb. 14-15-16-17 cm magas háznál kb. 12-13-14 max magas hűtő, szóval a Noctua nem lóg ki a méretével pedig anyázhatnék én is mert nekem 7 cm alá kell vennem hűtőt ami rohadtúl nem könnyű. A házra nem tudom mit mondjak de szerintem ha már valaki összedob egy htpc-t akkor ne egy hagyományos pc házba rakja már, hát hogy néz az ki, még ha a feladatát el is látja akkor is, persze olcsóbb ezt nem vitatom....

Szívem szerint a freezer 11 lp-t venném de az alaplapomon olyan közel van a memória hogy valószínűleg beleérne a lamella alja a memóriába, pedig ár érték arányban verhetetlen lenne... lehet hogy beleférne de nem merek kockáztatni, mert a honlapjukon azt írják hogy

"Max. Component Height from Motherboard Surface" de most ebben benne lehet e vajon a processor magasság mert nálam 3-5mm-en múlik a dolog ami meg kb. annyi mint az alaplap felület és a processzor magassága közti különbség....

[ Szerkesztve ]

(#97) rudi válasza slashing (#96) üzenetére


rudi
nagyúr

A "Max. Component Height from Motherboard Surface" szerintem azt jelenti, hogy a nyomtatott áramkörről mennyire emelkedik ki, ergo a hűtés rögzítésétől és nem a proci kupakjára támaszkodó résztől mérik - ahogyan a legtöbb hűtőt. Erre rászámolsz még 1 cm-t, és ha beférsz a házba, akkor nyertél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#98) slashing válasza rudi (#97) üzenetére


slashing
senior tag

az a baj hogy nem a ház magassága a gond hanem a memória magassága ami 31-32mm a lamella legmagasabb pontja meg 28mm. Ha levenném a corsair védőtokját akkor éppenhogy beférhetne de nem akarom szétszedni a memóriát... nem tudom miért ilyen passzentosra van ez tervezve... mert a csupasz memóriákhoz is csak éppen hogy nem ér hozzá...

(#99) HookR válasza slashing (#96) üzenetére


HookR
addikt

"nekem 7 cm alá kell vennem hűtőt ami rohadtúl nem könnyű"

Néhány tipp a már leírtakon kívül, a teljesség igénye nélkül:
- Nexus LOW-7000 (70 mm)
- Prolimatech Samuel 17 (45 mm + venti)
- Thermaltake ISGC-100 (70 mm)
- Alpenföhn Panorama (66 mm)
- Xigmatek Durin (65 mm)
- Titan TTC-NC25TZPW (46 mm)
- Evercool HPL-815EP (45 mm)
- Xigmatek Praeton (30mm + venti)
- Thermaltake SlimX3 (36 mm)

""Max. Component Height from Motherboard Surface" de most ebben benne lehet e vajon a processor magasság"
A .pdf-ben lévő táblázat második sora, aminek a fejlécét idézted: "7.7 mm (height of CPU)"
Tehát a válasz igen, beleszámolták.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#100) engusz válasza HookR (#99) üzenetére


engusz
veterán

30 mm-ig: Akasa AK-CC1101EP02, Akasas AK-CC-7106HP
40 mm-ig: Silverstone SST-NT07
50 mm-ig: Scythe Kozuti, Zalman VF-2000
60 mm-ig: Arctic Freezer 11 LP vagy 7 LP, Scythe Big Shuriken 2 Rev. B, Xigmatek Apache II
70 mm-ig: Akasa CC7117EP01, Akasa AK-CC9101BP01, Arctic Alpine 64 GT, Cooler Master Vortex 211Q vagy XDream i117, Scythe Shuriken Rev.2, Zalman CNPS 8700 NT

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.