Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Graphics válasza M@trixfan (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igen, csak az nem passzol 1155-re / kivéve ha körömszerelőzik az ember :DDD /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#52) Csacsa75


Csacsa75
csendes tag

Nem rossz a teszt, csak azt nem értem, hogy egy AMD konfig miért nem fért bele?
Főként mivel az integrált vga-s AMD prociknak jobb a videótámogatásuk mint az Inteleseknek.
Nem beszélve természetesen az árukról.

[ Szerkesztve ]

(#53) lujó55 válasza #65675776 (#50) üzenetére


lujó55
őstag

mindennek annyi az ára amennyit megadnak érte. ha van idióta Noctua fan aki megveszi ennyiért is akkor a cég jól árazott.
Amúgy a GeminII M4 az abszolút győztes nálam is.

(#54) VS461


VS461
tag

Jó kis teszt! Erre a célra tényleg nem rossz a gyári megoldás. Bár n+1-ként én is megnéztem volna a Big Shurikent összehasonlítva velük. Az A6-3500-at 1.2 V-on 40°C környékén tartja kábé ezres fordulaton. Az alá való ASRock lapnak pedig (A75M-ITX) nem blokkolja a PCIe foglalatát. Igaz, cserébe magasabb RAM-hűtők nem férnének el a túloldalon.

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#55) rudi válasza Csacsa75 (#52) üzenetére


rudi
nagyúr

Mert hótmindegy milyen X wattos TDP-s procival tesztelsz.
Mert AMD-s mini ITX alaplapot nehezebb szerezni.
Mert megduplázta volna a tesztelési időt, és ugyanazt a rangsort hozta volna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#56) MZperX75 válasza Indy69 (#47) üzenetére


MZperX75
addikt

"ez[link] jó lenne az Asrock E 350 procira "

A kérdés it a felfogatás ,ahogy látom az Asrock lapon sincs túl sok hely a hűtőnek,engem olyan megoldás érdekelne,1 hűtővel hűtném a chipset+procit.
Vagy hűtőcsöves megoldás a házikó oldalára kivezetve egy nagyobb hűtőbordával passzívan,persze valahogy fekete színű hűtővel,ügyelve a kinézetre.

Talán Sab.tam kolléga többet tudna erről mondani,de mostanában ő sincs itt a fórumon.

A hűtő egyébként jó szerintem,de nálam 6.5cm a házikó magasság így nem jöhet szóba.

(MSI E-350 IS-E-45)lapppal.

(#57) Mercutio_ válasza MZperX75 (#44) üzenetére


Mercutio_
félisten

szvsz HTPC se az már mint annó :N
Filmezésen kívül még ellát több más funkciót is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#58) rudi


rudi
nagyúr

Kérdeztétek az Intel cooler bordájának anyagát. Sima, betét nélküli alu volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#59) MZperX75 válasza Mercutio_ (#57) üzenetére


MZperX75
addikt

:F

Nekem Brazosom van,eladtam a 4-magos CFX-es konfigom 1 éve,ezt az egy gépet E-350 használom mindenre. :B

(#60) Mercutio_ válasza MZperX75 (#59) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ismerősnek E-350-e volt és eladta, vett helyette A6 3650-t, mert számára nem volt elég dinamikus a brazos.
Különbözőek az emberek, és különböző dolgokra használják a HTPC-t.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#61) Antibazsi válasza FefeeX (#39) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Nem trollkodni akarok,de gondoltam szólok. Jó szándékból mondom, ne használ olyan szavakat amiknek nem ismered a jelentését. Jelen esetben az "abszolváni" szó nem illik a mondatodba, értelmetlen.
Csakhogy a későbbiek folyamán ne kerülj kellemetlen helyzetbe. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#62) nzozz


nzozz
aktív tag

Nem rosszak, csak túl drágák... bár ami azt illeti, én HTPC vonalon inkább Raspberry Pi --t vennék, megtetszett...

(#63) MZperX75 válasza Mercutio_ (#60) üzenetére


MZperX75
addikt

"A6 3650-t,"
Azt én is elfogadnék,de az 2x annyit eszik és jóval drágább,főleg mini ITX lap+proci+hűtő. ;) nem mellesleg nem használnám többre mint E-350-et.

Érdekes,hogy most már kis méretű PC-t akár egy 4magos I7-el is építhetünk,a :F viszont egy ilyen gépben, mint az enyém,nem igazán tudok hűtést vásárolni,pedig erre is lenne kereslet,mert egy Brazost,vagy Atomos kis konfiget
is lehetne hatékonyabban hűteni a gyári megoldásnál,lásd

MSI E-350IS-E-45 lapkára 4cmx4cm-es kis vacakot feltesznek,egy 4 cm-es ventilátorral,azt szeva! Sivítva pörög a szerencsétlen.Ha meg olyan lapot veszel amin jó hűtés , akkor meg mélyen nyúlj a zsebedbe.
(akkor már tényleg érdemes egy LIano-t venni ilyen célra,mert árban szinte ott vagy)

(#64) kromatika válasza #65675776 (#50) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem is.a Noctuanál nagyon elgurult a gyógyszer ennek a "htpc" hűtőnek mind a méretbeli tervezésénél,mind az ár képzés tekintetében.

(#65) zeix


zeix
senior tag

Nekem is HTPC-m van, TT Bach ami 5cm+.
Egy i7-960-as proci van benne, mert nem csak filmnézésre használom.
Szerintetek érdemes lecserélni a Cooler Master Vortex Plus-t egy NOCTUA NH-C12P SE14-re?
Mert itt a tesztben a Noctua NH-L12-es kb. ugyanazt a teljesítményt nyújtja, mint a Vortex Plus.

Itt találtam egy tesztet, ahol össze van hasonlítva a két Noctua.

[ Szerkesztve ]

(#66) d.tiborz


d.tiborz
aktív tag

Ha már HTPC és hűtése: Schyte Kozuti: 40mm magas, venti a lamellák alatt. 6500Ft körül.

[ Szerkesztve ]

(#67) Vladi


Vladi
nagyúr

JÓ kis teszt köszi. :C

Noctua nagyon állat! :Y Dehát 18k... :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#68) d.tiborz válasza VS461 (#54) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

1et értek. Az én konfigom: A75M-ITX, A6-3620, 2x4G AMD RAM, Schyte Kozuti. Legalsó fokozaton 35-38°C megy az APU. A hűtő lamellái hozzáérnek a RAM fém"burkolat"ához, de nem vészes. A PCIe teljesen átjárható.

(#69) OC válasza rudi (#58) üzenetére


OC
őstag

Én pedig kérdeztem a zajszintmérő eszköz típusát. :B

(#70) rudi válasza OC (#69) üzenetére


rudi
nagyúr

Roline RO-1350. Mivel 36 dB az alsó mérési hatása, a referencia 1 m helyett 5 cm-ről mértünk és a logaritmukus skálának megfelelően alakítottuk 1 méteresre a kapott értéket.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#71) Graphics válasza rudi (#70) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:C Akkor ment a matek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72) rudi válasza Graphics (#71) üzenetére


rudi
nagyúr

Süketszoba és 15 dB alatt is érzékelő, "filléres" eszköz híján muszáj volt neki...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#73) OC válasza rudi (#70) üzenetére


OC
őstag

:R

(#74) moqs


moqs
csendes tag

Lehet, hogy csak én látom másképp a dolgokat, de nem kellene olyan HTPC gép amikre ekkora batár hűtőket kell rakni. Vettem egy Brazos Asrock alaplapot - igaz a gyári ventit lecseréltem egy 900 Forintosra, nincs hangja - raktam bele 4G RAM-ot 1Terrás HDD-t és a viszon'látás. Pörög vele a HD, mkvból, youtuberól, vimeoról. Elpötyög vele a PS, a Vegas.
Mi kell még?! Semmi... Settop és a házimozi mellett ott figyel a Gigabyte házban.
Cserébe a fogyasztása agyonterhelve 40W.
Jó... igaz... kinőttem a játékokból, bár az utolsó COD-val játszottam.

(#75) szab.tam válasza moqs (#74) üzenetére


szab.tam
nagyúr

kb. :K

vagy ha van hely nagyobb nagyobb háznak, (fekvő, 12 centi magas cuccoknak), akkor egy olcsó kifutó, de realtív kisfogyasztású 2 magos, (akár egy dual celeron), magasabb borda, venti nélkül.
max 2 keresztbe fújó 400-600 rpm házvenit.

de nagyon lapos ház + ezeket a kis bordás nyekergőket be nem raknám sehová.
nekem egyik sem tetszik.
ha már aktív hűtés, akkor sem ezek.

és ha valaki htpc-t akar, akkor érdemes előtte a htpc építős topic-ba benézni. (ha még nem ajánlották volna...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#76) Mercutio_ válasza MZperX75 (#63) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valamit valamiért :DDD
3620 OEM 13k itt a Ph-n, alapból 65W és alulfeszelhető :K

A gyártók valszeg abból indulnak ki, hogy sokan az olcsósága miatt veszik a brazost - az eszükbe sem jut, hogy azért mert átlagos web/chat/youtube/film használatra bőven elég, pedig de :K - és így nem adnának egy a lap árához képest drága rendes hűtésért, aki pedig igen, annak gyárilag adják :U

Szvsz legolcsóbb megoldás a 4cm-es vinnyogót kidobni és egy slim 12cm-es ventit rábarkácsolni a Brazosra és rádugni a lapra.

moqs: Azt megnézem amikor te PS-ben raw-okat dolgozol fel rendszeresen brazos platformon :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#77) HookR válasza kromatika (#64) üzenetére


HookR
addikt

"...elgurult a gyógyszer ennek a "htpc" hűtőnek mind a méretbeli tervezésénél..."

Csupán iszonyítás kérdése. :)

- Thermalright AXP-140 - [kép 1], [kép 2]
- Noctua NH-C14 - [kép]
- Scythe Susanoo - [kép]
- Nofan CR-100A - [kép]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#78) Patice válasza HookR (#77) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy hűtő mindenek felett..... :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#79) DrJános válasza Patice (#78) üzenetére


DrJános
aktív tag

Túl sok volt a gyűrűk ura. :)) :DDD

Amúgy tényleg nem a legkisebb darabok.

[Scythe Susanoo] A fenti link nem erre mutat. ;)

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#80) HookR válasza DrJános (#79) üzenetére


HookR
addikt

A Susanoo-s képre mutató link helyesen: [kép]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#81) MZperX75 válasza Mercutio_ (#76) üzenetére


MZperX75
addikt

"Szvsz legolcsóbb megoldás a 4cm-es vinnyogót kidobni és egy slim 12cm-es ventit rábarkácsolni a Brazosra és rádugni a lapra."

Ez így van nekem is. (a lap 20.000Ft-volt 10cm venti volt talonban,a ház 12.000.,4.000Ft a ram,vinyó is volt.) a komplett gép került annyiban ,egy mini ITX-es FM1(26.000Ft)lapocska,ha rendszert akarsz belőle összetenni +13.000 ami szerintem inkább 15.000Ft a CPU +hűtő az már veri 60.000Ft-ot fogyasztása meg 2x-3x anyi mint a brazosnak.

"Azt megnézem amikor te PS-ben raw-okat dolgozol fel rendszeresen brazos platformon "

:U persze mért nem inkább rendszeres Maya-át írsz vagy 3D studió-t :C

Igen lehet vele PS-en dolgozni,nagyon ritka ,az olyan akinek 200.000Ft -os csúcs vagy fél csúcs DSLR gépe van és egy szaros HTPC raw-okat retusál,gondolom csillag fotózással,mert más értelme nincs a raw-nak,vagy nem tudsz fotózni,és jól jön ha szénné akarod retusálni. ;)

Nekem egy alap DSLR Canon-om van,nincs szükségem raw-ra,sőt 6Mpixelnél többre sem.
Arra viszont,hogy néhány panoráma képet készítsek egy kis retussal tökéletes a brazos is.

Ha meg ,mondjuk óvodafotózást csinálsz napi 500-600-800 képpel,oda pláne nincs szükség raw-ra.

Néhány raw képet meg tök mindegy mennyi idő alatt készítesz el

"3620 OEM 13k itt a Ph-n, alapból 65W és alulfeszelhető"

Vagy igen vagy nem 65W-os paneltáppal meg nem hajtod rendesen ide a véres bököt!

(persze le lehet butítani+SSD hű de marha jó)

Nálam a HTPC az az kisméretű,keveset fogyasztó,akár 24/7-ben üzemelö jószágot jelent,nem pedig olyat amibe egy I7-es prockót teszel 300W-os táppal batár hűtővel.

(#82) Mercutio_ válasza MZperX75 (#81) üzenetére


Mercutio_
félisten

A raw-os részt azért írtam, mert esetleg valaki félreérti, és ilyet rakat össze mert azt olvasta, hogy PS-munkára is bőven elég a brazos, holott a komolyabb PS az... ;)
Amit írsz arra kevésbé erőforrásigényes és egyszerűbb képszerkesztő programok is jók.

Ne menjünk bele mire jó a raw és mire nem, maradjunk annyiban, hogy bár lustaságból én se használom, de messze több részletet ki lehet hozni belőle, mint amit a jpg-nél látsz, nem beszélve az elrontott wb-ről...

Írtam már: Mindenki mást vár el a HTPC-től, ne akarjuk eldönteni másnak mik az igényei:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#83) moqs válasza Mercutio_ (#76) üzenetére


moqs
csendes tag

azért írtam így: elpötyög ;)
amire én használom bőven elég

(#84) #65675776 válasza HookR (#77) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek mióta és mitől HTPC hűtők? (OK, a TR azt írja oda az AXP-140-hez, de a borda önmagában 70mm, szóval kissé nagyon nem LP az a hűtő.)

[ Szerkesztve ]

(#85) fattyu válasza MZperX75 (#81) üzenetére


fattyu
veterán

Minde tisztelettel,
de ennyi és ekkora hülyeséget ilyen mellénnyel előadni.

A raw neked lehet hülyeség, azt is elhsizem neked nem kell több mint 6mp de ne jelentsd már ki helyettem is ezt.

Lehet szörnyülködni de van dslrem ( Mitököm az a félcsúcs? ) Sok szép üveggel, és egy darab mini házban levő mini itxes gépem van llanoval ssdvel sok rammal és azon csinálok mindent. És igen LR meg photoshop nagyon megeszi a gépet. Core2duo 2gig ramos gépembe baltát kívántam verni utómunka során. Bele se merek gondolni egy brazostól mit éreznék.

Az a szép 2012ben hogy nem döntik el helyettem hogy nekem márpedig csak zsigulim lehet, az is csak ha jó srác vagyok. De neten persze jönnek megmondóemberek.

Neked értelmetlen a több és elég a brazos. Másnak meg a brazos max netbooknak jó hogy két normális gép között legyen min megnézni a facsét...

Kis toleranciát növesszünk már. :W :W :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#86) rudi válasza fattyu (#85) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan! Mindenkinek más az igénye, óriási hiba saját igényből általánosítani. Szerintem például a legjobb ár/teljesítményt multimédiás, de akár másra is jó gépnél mATX alapú Llanoból lehet összehozni. Ahhoz vannak jó olcsó alaplapok, lehet keríteni kis fogyasztású, de mégis elég erős CPU-t, tisztességes coolert, és a mATX házak se olyan nagyok, hogy ne lehetne elrejteni vagy elegánsan elhelyezni őket. Érdekes vonulat a Mini-ITX, de a gyártók tudják, hogy jobbára HTPC-sek veszik, és akinek már ilyen igénye van, az meg tudja és többnyire meg is fogja fizetni azt a felárat, ami csak nekünk tűnik magasnak itt, Kele-Európában.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#87) fattyu válasza rudi (#86) üzenetére


fattyu
veterán

Két napja raktam össze két barátomnak a következőt: a8-3870k 16 gig 1600 ram, 120 ssd 1 tera hdd mindezt egy mATX asus lapon egy Matx házban....

Iszonyat penge gép lett. az egy másik kérdés hogy aki az asusnál kitalálta hogy nem jó a sata csati merőlegesen a lapra azt agyonverném.... ( derékszögben oldalra nézett másfél centi volt a csati meg 3.5"es slotok fala között... nagy öröm volt... mITX lap kellett volna... )

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#88) szab.tam válasza rudi (#86) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen.

a htpc-vel, mint fogalommal van egy probléma. senki sem csak mozizásra tartja. mert akkor ott lenne a médialejátszók tömege.
hanem egyéb feladatokat is szánunk neki. én konkrétan a játék és erőigényes feladatok kivételével mindent.
és az, hogy mire kell, és minek van prioritása az egyéb paraméterek közül, (méret, zaj, ár), legtöbbször még a vevő sem tudja eldönteni.
innentől kezdve egy összetevőről leírni, hogy alkalmas-e a célra, lehetetlen. hiszen még a cél sem teljesen tisztázott....

ráadásul olyan közegben, ahol nagyon sok a tapasztlatlanság. itt a ph-n általában tájékozottabbak vagyunk, mint az átlagjúzer.
de csak a múlt héten találkoztam pár érdekes felvetéssel:
- egy brazos-ra szerettek volna rátenni egy ninja, mini ninja-t, egy pár centi vastag házban. ugye még fizikálisan sem fér el, a többiről meg ne is beszéljünk, mint lefogatás, stb...
- x6 mini ninja-val hogyan hűthető le passzívan. (ez konkrétan 2x is felmerült...) :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#89) HookR válasza #65675776 (#84) üzenetére


HookR
addikt

A prekoncepción alapuló szemantikai vitától most inkább eltekintenék, ha megengeded.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#90) MZperX75 válasza fattyu (#85) üzenetére


MZperX75
addikt

:U

(#91) MZperX75 válasza MZperX75 (#90) üzenetére


MZperX75
addikt

:R :R
[link]

Sem méret sem fogyasztás nincs feltüntetve HTPC-definiciónál.
De a CS3-4-5-sem :)

Így a régi nagy gépem(X4-es) konfig is HTPC-ként üzemelt+games ...ezek szerint. :B

[ Szerkesztve ]

(#92) Indy69 válasza #65675776 (#50) üzenetére


Indy69
aktív tag

Egyet értek, az egész alaplapot hűti és kellően alacsony.

(#93) sysrq


sysrq
őstag

Ha jól veszem ki akkor a hűtők nem házba beépítve lettek tesztelve? Erősen eltolódnának az arányok ha beszerelve kellet volna dolgozniuk. A környezetüket hűtő ventilátorral jobban elhúztak volna.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#94) #65675776 válasza HookR (#89) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez igazából tényleg egy érdekes kérdés. Mármint, hogy mitől lesz valami HTPC. Ha csak a felhasználás módjától, akkor egy ezeréves P4/Athlon XP egy megfelelő VGA-val megtámogatva egy bazi nagy ezeréves ATX házban is az.

De nem attól lesz valami HTPC hűtő, hogy merőleges áramlású (ez az igazi prekoncepció). Ennyi erővel akár a Scythe Orochi is HTPC hűtő.

Véleményem szerint a HTPC valamilyen szinten meghatározza a formátumot és méreteket is. Így viszont nem igazán fér bele egyik általad említett hűtő sem a HTPC kategóriába. Igazából már a Noctua-t sem értem miért meri LP-nek nevezni az NH-L12-t a maga 93mm-es magasságával. Felső ventilátor nélkül még csak-csak, mert úgy már csak alig még így is 10%-kal) magasabb, mint bármelyik stock cooler. Bár ami azt illeti, az AXP 140 és az NH-L12 összecsapását szívesen megnézném, elvégre a TR coolere ventilátorral csak 2mm-rel magasabb.

(#95) ktamask


ktamask
tag

Én úgy gondolom, egy HTPC legyen halk, lássa el az elvárt feldatokat, "oszt" ennyi.
Nem minden a méret, egyszer kipróbáltam mini-itx alaplapot, azt a szutykolást, amit azzal csinálni kellett, gyakorlatilag alig lehet hozzáférni a csatlakozókhoz. Kábel-kábel hátán. (egy csak saját vélemény!)

Zsúfoltság, káosz, egy mini-itx házat így lehetne jellemezni. Főleg azért,mert értelmes mini-itx házat alig árulnak. Ami jó, annak "arany ára" van. Ezután döntöttem úgy, dobom a mini-itx projektet...

Inkább legyen a ház egy kicsit nagyobb, mATX lapokat fogadjon még, könnyedén elfér benne akármi, proci-hűtő probléma is megoldódik. (+ egy mATX lap jóval olcsóbb,mint egy mini-itx, gondolok itt azokra, amelyek nem tartalmaznak integrált procit (brazos,atom,stb)

**1155-ös lap 10-11K, G530 10-11K.---> jóval olcsóbban kijön, mint egy integrált procis.**

Anyáméknak 2 éve összeraktam egy filmezős gépet,én azt HTPC-nek nevezem. Az lcd tv mögé tettük, nem egy atomerőmű, de csak filmezésre használják! Néha jól jön az uncsi napokon.

A filmezős konfig: (majdnem mind használt alkatrészből) :

A feltüntetett árak, a régi beszerzési árakat jelenti:

G31-es Gigabyte alaplap (6000 Ft)
Celeron 420 (hűtővel) (2000Ft)
2x512MB DDR2 (3000Ft)
320GB SATA II merevlemez (seagate pipeline: 5900 rpm) (újonnan kéz alól, anno 6000Ft)
FSP 350W táp 3000 Ft
Ház: HP ház, elég masszív, nehéz darab (nem zörög egyáltalán) 2000 Ft
Ház-hűtő venti: NINCS!

Összköltség: 22000 Ft

Vinyó nem melegszik, miután csak 5900rpm-es, a legmelegebb napokon is 30-32 fokosra melegszik fel, pedig nincs extra hűtés a házban, se a vinyó előtt, se a ház hátuljában. Táp se melegszik túlságosan.

720p feletti filmek lejátszására nem képes, de ez magától értetődik...(nem full hd-ra lett tervezve anno)

Ha most tervezném, a fent említett** konfigot venném, legolcsóbb LG1155-ös alaplap, G530, 1db 4GB DDR3-as modullal.

[ Szerkesztve ]

(#96) slashing


slashing
senior tag

Megnéztem volna én is azért egy Big Suriken 2-t vagy Kozuti-t vagy egy Freezer 11 LP a maga 53 miliméterével.

A HTPC meghatározáshoz elég kibontani a rövidítést ami ugye annyi hogy "házimozi" tehát egy médialejátszót, cd/dvd/blu-ray lejátszót settop box-ot stb kiváltó eszköz a tv alá, ennyi. A hozzá való hűtők méreténél meg a maximum magasság, legalábbis az én véleményem szerint egy erősítő magasságú házba illeszthető méretű lehet ami kb. 14-15-16-17 cm magas háznál kb. 12-13-14 max magas hűtő, szóval a Noctua nem lóg ki a méretével pedig anyázhatnék én is mert nekem 7 cm alá kell vennem hűtőt ami rohadtúl nem könnyű. A házra nem tudom mit mondjak de szerintem ha már valaki összedob egy htpc-t akkor ne egy hagyományos pc házba rakja már, hát hogy néz az ki, még ha a feladatát el is látja akkor is, persze olcsóbb ezt nem vitatom....

Szívem szerint a freezer 11 lp-t venném de az alaplapomon olyan közel van a memória hogy valószínűleg beleérne a lamella alja a memóriába, pedig ár érték arányban verhetetlen lenne... lehet hogy beleférne de nem merek kockáztatni, mert a honlapjukon azt írják hogy

"Max. Component Height from Motherboard Surface" de most ebben benne lehet e vajon a processor magasság mert nálam 3-5mm-en múlik a dolog ami meg kb. annyi mint az alaplap felület és a processzor magassága közti különbség....

[ Szerkesztve ]

(#97) rudi válasza slashing (#96) üzenetére


rudi
nagyúr

A "Max. Component Height from Motherboard Surface" szerintem azt jelenti, hogy a nyomtatott áramkörről mennyire emelkedik ki, ergo a hűtés rögzítésétől és nem a proci kupakjára támaszkodó résztől mérik - ahogyan a legtöbb hűtőt. Erre rászámolsz még 1 cm-t, és ha beférsz a házba, akkor nyertél.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#98) slashing válasza rudi (#97) üzenetére


slashing
senior tag

az a baj hogy nem a ház magassága a gond hanem a memória magassága ami 31-32mm a lamella legmagasabb pontja meg 28mm. Ha levenném a corsair védőtokját akkor éppenhogy beférhetne de nem akarom szétszedni a memóriát... nem tudom miért ilyen passzentosra van ez tervezve... mert a csupasz memóriákhoz is csak éppen hogy nem ér hozzá...

(#99) HookR válasza slashing (#96) üzenetére


HookR
addikt

"nekem 7 cm alá kell vennem hűtőt ami rohadtúl nem könnyű"

Néhány tipp a már leírtakon kívül, a teljesség igénye nélkül:
- Nexus LOW-7000 (70 mm)
- Prolimatech Samuel 17 (45 mm + venti)
- Thermaltake ISGC-100 (70 mm)
- Alpenföhn Panorama (66 mm)
- Xigmatek Durin (65 mm)
- Titan TTC-NC25TZPW (46 mm)
- Evercool HPL-815EP (45 mm)
- Xigmatek Praeton (30mm + venti)
- Thermaltake SlimX3 (36 mm)

""Max. Component Height from Motherboard Surface" de most ebben benne lehet e vajon a processor magasság"
A .pdf-ben lévő táblázat második sora, aminek a fejlécét idézted: "7.7 mm (height of CPU)"
Tehát a válasz igen, beleszámolták.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#100) engusz válasza HookR (#99) üzenetére


engusz
veterán

30 mm-ig: Akasa AK-CC1101EP02, Akasas AK-CC-7106HP
40 mm-ig: Silverstone SST-NT07
50 mm-ig: Scythe Kozuti, Zalman VF-2000
60 mm-ig: Arctic Freezer 11 LP vagy 7 LP, Scythe Big Shuriken 2 Rev. B, Xigmatek Apache II
70 mm-ig: Akasa CC7117EP01, Akasa AK-CC9101BP01, Arctic Alpine 64 GT, Cooler Master Vortex 211Q vagy XDream i117, Scythe Shuriken Rev.2, Zalman CNPS 8700 NT

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#101) slashing


slashing
senior tag

Köszi HookR és engusz a linkeket és a többit hasznos volt, érdemes lenne a htpc-s topic első hozzászólásába is bedobni ha már így össze vannak gyűjtve! :)

(#102) rudi válasza slashing (#101) üzenetére


rudi
nagyúr

Még annyival egészíteném ki, hogy a Titannak is vannak lapos és nem túl drága hűtői.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#103) Yany


Yany
addikt

Most nézem, hogy a chipset hűtő "néven" árult darabok jó eséllyel mennek atom-os lapokra is procihoz, de persze nem biztos. Mindenesetre Thermalright, Coolink, Titan, CoolerMaster... mindenki gyárt olyasmit.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#104) radi8tor válasza Yany (#103) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Így van, a régi Atomos gépemen egy Zalman ZM-NBF47 chipset hűtő volt a procira applikálva

⭐ Stella

(#105) waverider válasza radi8tor (#104) üzenetére


waverider
senior tag

wow :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#106) stranger28 válasza radi8tor (#104) üzenetére


stranger28
addikt

És még jól is néz ki. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.