Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Antibazsi


Antibazsi
aktív tag

Ez hasznos lett :R , mostanában nagyon felkapott dolog miniPC-t/HTPC-t építeni. Idén én is szándékozom összerakni egy izmos mini-ITX-es rendszert, ha kicsit javul a dollár-forint árfolyam. Viszont sajnálom,hogy nincs benne az a hűtő amit kinéztem: Scythe Big Shuriken 2.
Remélem lesz majd egy második rész is. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#2) Patice válasza Antibazsi (#1) üzenetére


Patice
nagyúr

Cooler Master GeminII M4 nem kicsit Scythe Big Sjuriken 2 utánérzés...

Amúgy mindkettő kb. árban is ugyan ott van. Scythe nekem bevált. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3) Móci


Móci
addikt

Köszönet a tesztért, már rég szerettem volna egy ilyet látni!
Nekem a GeminII M4 tetszik, ha egyszer lesz egy mini gép, valószínűleg ilyen kerül rá.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#4) Lacces


Lacces
őstag

Amúgy ezeket lehet sima PC konfigba is berakni?
Én majd akarok építeni egy Játék PC-t de nem nagy házba, hanem lehetőleg minél kisebbe.

(#5) Matula 007


Matula 007
tag

Cooler Master GeminII M4 venti nélkül hűtött egy C2D 8400 prockót egy aerocool hi tech 7 házban. Igaz jól szellőző ház, de a hűtési teljesítménye 60 fok fölé nem engedte a procit.
Most egy Hyper TX3-as van szolgálatban ventivel. Én azt a hűtőt is ajánlom mindenkinek mert nekem bevált :)

Ha nem érdekel hol vagy, nem tévedhetsz el.

(#6) Móci válasza Lacces (#4) üzenetére


Móci
addikt

Miért ne lehetne? Már ha van értelme játékos PC-be ilyen hűtőt építeni. Azért arra nem árt figyelni, hogy mekkora teljesítményű proci hőmennyiségével birkóznak meg ezek a kis hűtők, mielőtt vásárolsz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#7) Lacces válasza Móci (#6) üzenetére


Lacces
őstag

Én egy Core i5-re gondoltam legújabb ivy bridge, valamelyikre olyan 65W-os fogyasztással

(#8) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mindössze egy valamit hiányoltam, a referenciahűtőt fejjel lefelé...
Csak mert kíváncsi lettem volna, hogy ez most teljes alu-e,de úgy sejtem igen

Én hajtok egy i3-2100-at rézmagos megoldással, és sokkal hűvösebb értékeket is ki lehet hozni belőle :)

Érdemes lett volna azt is belevenni a tesztbe.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9) Antibazsi válasza Patice (#2) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Valóban nagy a hasonlóság, de a Scythe Big Sjuriken 2 kicsit komolyabbnak néz ki. :) 5 hőcső mindkét oldalon kivezetve. Bár a gyakorlatban nem tudom ez mennyire számít ekkora hőtermelődésénél.
Az viszont tény, hogy eddig 2CM és 2Scythe hűtőm volt, de a Scytheok nekem is jobban beváltak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#10) Patice válasza Antibazsi (#9) üzenetére


Patice
nagyúr

Én jelenleg még asztali konfigban használom egy AMD X2-250-es procira rakva. Azért vettem ilyen lapos hűtőt, mert át akarom majd költöztetni az egész konfigot egyszer egy fekvő házba. A full ATX torony 2007-ben még jó volt. Most már nem. :B

Egy kisebb (mATX) házba meg már nem biztos, hogy elférne a gyári megoldás, no meg a hűtőborda műanyag rögzítő kerete is megadta magát egyszer, úgyhogy azóta kiegészítettem a Big Shurikent fém kerettel (szintén Scythe gyártmány).

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11) DrJános


DrJános
aktív tag

Köszi a tesztet. :R Nagyon sok miniPC-t/HTPC-t kedvelő embereknek igen hasznos lesz. :C

Duliee: Ilyen vastagságú Intel hűtőből nincs rézmagos (mármint jelen tudomásom szerint) Szóval ez biztos, hogy sima. A kb 2x ilyen vastagból van alu és rés magos is. Mondjuk még az azok által hozott eredmények is érdekesek lettek volna.

Remélem lesz még ilyen teszt mert manapság tényleg kedveltek a mini gépek és nem túl sok teszt van ahol a hozzájuk való hűtőket nyúzzák. :D

Magyar tesztere gondoltam, még mielőtt valaki jönne 20 Angol link-el :DDD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#12) engusz


engusz
veterán

Szegény Xigmatek nem tudta tartani a lépést a nagyokkal. A jó HTPC biztosan nem hangos hűtésről ismerhető fel. Az más kérdés, hogy a mágikus 45 mm magasságig van-e olyan típus, ami jobb nála. ;)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) FefeeX


FefeeX
veterán

Két dolog ami feltűnt... Az egyik, hogy a CM a nagy előd után még mindig Gemini-nek (ikrek) hívja a már csak egy ventit tartalmazó és nem dupla szélességű bordáját, a másik meg a Noctua, ami az ára miatt szerintem sajna már bőven nem fér be a HTPC kategóriába - azért ennyi pénzért ez elég brutál... Ehhez képest vajon mennyivel rosszabb a Zalman 9500-asom? :)

(#14) Geri Bátyó válasza engusz (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez így van! :K
Ebbe a mezőnybe talán a Durin jobban passzolt volna.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#15) engusz válasza Geri Bátyó (#14) üzenetére


engusz
veterán

Igen, a Durin kicsit izmosabb. Még egy Prolimatech Samuel 17 jól mutatott volna köztük, mondjuk egy Noiseblocker XLP-vel.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) Yany


Yany
addikt

Atomos Giga D525-re tud valaki ajánlani valami hűtőt? Annak nem ilyen 1155-kompatibilis kiosztásúak a hűtő-furatai. :(

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#17) #16939776


#16939776
törölt tag

Régen várt teszt, Köszönjük! :R

Remélem ez egy Cikksorozat első része volt, mert egyre nagyobb az igény az apró csendes és mégis használható teljesítményű PC-kre!

Ha lennének felvételek a hűtők "hangjáról" az lehet megkönnyítené a választást, mert hűtés szempontjából nincs nagy eltérés köztük, Egyforma "halkra" állítva is más és más lehet zavaró a vásárlóközönségnek.

(#18) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Modecom Feel 302ben van egy G41+E3300as konfigom, a leglaposabb intel hűtőn kívül semmi sem fér be..miközben itt kezdődik a HTPC szerintem méretileg ill. teljesítményben (oké, az IGP lehetne combosabb..). Szóval szép meg jó ez a teszt, de ami 5+cm, az már nem HTPC kategória, szerintem.

(#19) fattyu


fattyu
veterán

Shuriken Rev B még elfért volna a tesztben.

Tapasztaltokkal egyet értek. Nem könnyű a konfigot összerakni. A PCI slot nálam is áldozatul esett de így is terveztem. Nem is zavart amíg meg nem hallottam az alaplapi nyekergő hangját fülesen... Na most vadászok dacot mert a gép jó így.

Amugy akárki akármit mond smehet bele nyugodtan izzadósabb proci is. Főleg ha olyan házat veszel amibe befér a noctua ( akár csak a kissebbik ventivel ) az simán megfogja.

Nekem a shuriken van egy a8-3850en 8 gig ram ssd + hdd társaságában és gyönyörűen elvan. Mindezt chieftec fi-02bc ben is nagyon kis ari.

Speed(R): Nekem a külméretileg 9 centi magas házam még azért megfelel :D 67mm Magas hűtő fér bele ( de azzal már érintő a ház teteje igaz pont ott a szellőző)

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#20) AssAssynn


AssAssynn
őstag

"Ajánlott: Intel gyári hűtő"

Ez azért nem semmi eredmény! :DDD
Büszke lehet az Intel, hogy kivívta ezt a rangot. Remélem a weboldalukra is kiteszik az eredmények közé. (:

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#21) emre válasza FefeeX (#13) üzenetére


emre
veterán

A Geminii S-en sem volt dupla venti. :U [link] Csak felfogató létezett, amivel két ventit lehetett feltenni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#22) Gerisz válasza emre (#21) üzenetére


Gerisz
addikt

Az első, eredeti az dupla ventire készített volt. [link]

(#23) stranger28 válasza AssAssynn (#20) üzenetére


stranger28
addikt

Már nem csak a processzorteszteket fizetik le, hanem a gyári hűtőjükről készült tesztet is. ;]

(#24) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Nem gondoltam volna, hogy ennyire halk az Intel gyári hűtő.

twitter: MatrixfanLive

(#25) Graphics válasza M@trixfan (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Eléggé halk, habár van: Nidec, Delta és Foxconn :D, lehetne gyári hűtők tesztje :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) M@trixfan válasza Graphics (#25) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez valahol fel van tüntetve a hűtőn, vagy vér profinak kell lenni hozzá, hogy felismerd? :)

twitter: MatrixfanLive

(#27) Graphics válasza M@trixfan (#26) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Telibe köszön az elején :) Az intel matricán. Illetve más a hűtőprofillal készül a Nidec és a Delta. Foxconn most épp nincs előttem :D

A tesztelt az épp Foxconn, nos ennek is más a profilja. illetve vastagabb a venti tartó kerete.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28) LK


LK
addikt

Alátámasztom a teszt végeredményét.Az i-3-hoz kapott gyári hűtőt használom,halk ,és jól hűt. Mondjuk az más kérdés,hogy ez azért van,mert rohadt keveset fogyaszt a proci,és nincs túl nagy hőtermelés :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#29) DrJános válasza M@trixfan (#24) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát az, hogy mi milyen halk az igen személyfüggő, de hidd el, hogy egy 2000rpm en forgó intel hűtő minden csak nem halk. :DDD Legyen az bármilyen gyártmányú.

Ahol halk tud lenni az az 1000 / 1300 rpm de ez is típusfüggő.

A Delta 1300 nál még halk, de a Nidec csak 1000~1100 ig az, onnantól motorhang később szélzaj is hallatszik ;)

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#30) Graphics válasza DrJános (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát csak afelett nem igazán szokott üzemelni egyik se, mert itt hőtermelésről nem nagyon lehet beszélni, igaz nekem rézmagos van, de hogy abból most melyik hirtelen nem tudnám megmondani.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) DrJános válasza Graphics (#30) üzenetére


DrJános
aktív tag

Mint fentebb is írtam tudomásom szerint a Rézmagosok dupla olyan vastagok mint amit a tesztben használtak, ráadásul a rézmag is besegít így a két hűtőt nem kéne egy kategória ként kezelni, legalábbis szerintem. ;)

Nekem Alu magos intel van az is 2x vastagabb a tesztben használtnál, de az E7400 al ami ugyan úgy 65 W os mint az I3 bár lehet hogy az azonos kategória ellenére jobban fűt ,nem tudom.
De azért tudott bőven 1300 felett is tekerni (volt 1800 is) szinte az összes játékban főleg ha huzamosabb ideig toltam.
Most 2 intel ventilátor van egymás "hátán" az egyik Delta a másik az fogalmam sincs, hogy milyen, de azóta tényleg elég ritkán megy 1300 felé (akkor is alig), szóval most csend van :D

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#32) emre válasza Gerisz (#22) üzenetére


emre
veterán

Nos, igen, így van, de a "CM a nagy előd"-ként emlegetett hűtő lehet a Geminii S is, meg a duplaventis Geminii is. De mivel itt htpc hűtőkről van szó, én az "eredeti" változatot kihúznám a sorból.
Ezért mertem említeni, hogy talán a Geminii S-ből építkeztek.
Ráadásul van még két Geminii koncepció ami a legnagyobb jóindulattal sem lehet htpc-be javasolni, és nem is két ventis megoldásúak. Ezek szerint a CM-nél tök következetlenek, és azt sem tudják mit csinálnak? :D

Khmmm, amúgy "eredeti" hmm, hát inkább előző vagy első generációt írtam volna. :)

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#33) GabenBFG

Nocua - Noctua

Elírás történt a táblázatban! Itt kell jelezni? :F

(#34) Graphics válasza DrJános (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A rézmagos ugyanakkor magassággal rendelkezik mint az alu-s, most 1155-ről van szó, 775-nél duplaakkora volt, ez tény.

Ez egy Delta 1155 rézmagos hűtő, ugyanolyan magas, mint a cikkben szereplő i3-as full alu

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) DrJános válasza Graphics (#34) üzenetére


DrJános
aktív tag

Hát ezt jó tudni. :R Mindegy attól még a rézmag biztos besegít annak a változatnak is. :C

Á köszi a képet. :R Ilyen szögből sehol sem találni. :C

Így már nem csodálom, hogy az I3/I5 re még a TX3 is tökéletesen megfelelő választás, és hatalmas előre lépés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#36) Graphics válasza DrJános (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ez biztos, de aki szolidba nyomja, annak i3-on elég ez is , meg a gyári is, az tény , hogy ezzel kisebb zaj lesz, mert gyorsan viszi el a hőt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Jó teszt lett ... köszi :R

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#38) marositech


marositech
senior tag

Óóóó :( kimaradt a Prolimatech Samuel 17? :( :( :( :O

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#39) FefeeX válasza emre (#32) üzenetére


FefeeX
veterán

Ezek szerint a lényeget nem sikerült átadni, vagy átvenni.
Most linkelhetnék wikipediát, vagy bármi mást, de azt remélem sikerült még abszolválni, hogy a gemini ikreket jelent. Ami az első hűtőnél egyértelműsítve is lett, miért ez lett a neve. Aztán telt múlt az idő, most mindegy, melyiknél (utoljára akkor vettem kb hűtőt, mikor a GeminII volt elég sikeres), de a nevét következetlenül tovább használták olyanokra, amikre már nem illik. Ez a neve, pont, ettől még érdekes, és bocs, hogy meg mertem említeni... :U

(#40) epityesz


epityesz
aktív tag

Kösz a cikket.
Van rá kereslet ezekre a kisebb hűtőkre is.Mini pc láz van :K

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#41) fecus


fecus
őstag

Ezek közül bármelyik elvisz passzívan egy 45W-os AMD X2-t? Gondolom soha sincs kihajtva. A filmlejátszáskor még nem ment 10% fölé a terhelés.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#42) Graphics válasza fecus (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért a passzívval nem próbálkoznék, mert ha esetleg valami miatt mégis megterheli a procit, akkor meleg lehet a helyzet. Max alacsonyra tekerni a ventit, de ezeknek szerintem minimális a hangjuk

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) FefeeX válasza Graphics (#42) üzenetére


FefeeX
veterán

Alaplapon beállítod a max hőfokot, azt hadd szóljon, majd lekapcsol ha baja van... Aztán lehet sakkozni, ha lekapcsol, hogy mégis kell a venti, milyet merre... De ha futtatsz rajt passzívan FutureMarkot, és nem kapcsol le rajta, akkor mehet passzívan is :)

(#44) MZperX75


MZperX75
addikt

HTPC? Ezek inkább mini ITX-es lapok rendes procival vagy nem?

Nálam a HTPC az ,hogy az egész rendszer nem fogyaszt többet mint 35-40W max.

Brazos lapra hűtő? NINCS Szóval akkor mehet a barkácsolás ......

Ezek a hűtők normál processzorokra rendben vannak,de HTPC-ben túl nagyok szerintem.

Delta 1155 rézmagos hűtő (ez határeset)

[ Szerkesztve ]

(#45) OC


OC
őstag

Aktuális!

Azt lehet tudni, hogy a zajszintet pontosan milyen eszközzel mértétek? :U

(#46) waverider válasza Graphics (#25) üzenetére


waverider
senior tag

köszi szépen a tesztet, hasznos volt! :R
kis frissítés kérhetnék hozzá úgy is mint a hozzászólásokban is említett Scythe darabok (Kozuti, Shuriken) és lehetne valóban gyári hűtőkek tesztje is... köszönet :R

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#47) Indy69 válasza MZperX75 (#44) üzenetére


Indy69
aktív tag

Szia,látom Brazos mániás vagy :D nem csodálom nekem is van :DDD szerinted ez[link] jó lenne az Asrock E 350 procira :F
:R

(#49) M@trixfan válasza Graphics (#27) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszi! Nekem egy Nidec van, megmaradt az e8500 dobozbában.

twitter: MatrixfanLive

(#50) #65675776


#65675776
törölt tag

A Noctua esetén a Bruttó fogyasztói árat nyugodtan javíthatnátok Brutális fogyasztói árra. Eszméletlenül rossz az ár érték aránya. A Vortex Plus és a GeminII M4 fele annyiért alig gyengébb.

Egyébként az, hogy a tesztelt "HTPC" hűtők egy része be sem fér egy HTPC házba elmondja, hogy mennyire vicc az egész kategória. Mindent összevetve azt kell mondanom, hogy ha ténylegesen HTPC hűtő kell, akkor a GeminII M4 a nyerő, semmi más. (Azért Engusz küldhetett volna egy Big Shuriken-t is, érdekes lett volna összehasonlítani az M4-gyel.)

Patice: A (Big) Shuriken meg ennyi erővel CMHK8-8122A-A2 utánérzés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.