Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) joey04 válasza róland (#299) üzenetére


joey04
titán

Köszi!

Olvastam a speedshop féle Diamond blogon hogy van magyarítás pontosabban magyar rom(azt olvastam hogy előbbi miatt belassul,utóbbi esetben viszont nem)aztán írta hogy valami bele van gyárilag "égetve" a romba.ettől most akkor lassul vagy sem?ja és a friss gyári romot feltéve elszáll a magyarítás.ez hogy működik egyébként?jó esetben minden rom magyarul is megjelenik egy készülékre,vagy csak angol nyelven és kicsit később magyarul(itt most magyar romról beszélek nem magyarításról!)és a magyarítás hogy megy?egyszer megcsinálják és az jó minden romhoz vagy mindegyikhez külön kell?ez mennyivel lassítja egyébként a készüléket?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#302) Avicularia válasza joey04 (#301) üzenetére


Avicularia
veterán

Eddig nem láttam magyar romot soha pdara.
Ami volt magyarítás,az egy külön ,utólag felrakható progi általában,ami lassitja a rendszert.

(#303) Morden24 válasza joey04 (#301) üzenetére


Morden24
nagyúr

Egy külön felrakható magyarítás jött ki nem sokkal a készülék debütje után, ami duplán élmény volt, mivel az első hivatalos ROM elég lassú volt, a magyarítás (ami egyébként is részleges volt csak) meg még egy lapáttal rátett, és igazából k*rva irritáló volt (személy szerint már a boltban töröltettem a sunyiba, mondjuk én egyébként is angollal használom).
Most ígérgetnek valami teljesen komplett dolgot, teljes fordítást, és állítólag a vasat sem nagyon fogja vissza.

Sectumsempra - For Enemies

(#304) joey04


joey04
titán

Köszi az infókat akkor marad az angol!
Speedshopnál azt mondták 2-3 hét az új, erősebb akksi és 13k lesz.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#305) Morden24 válasza joey04 (#304) üzenetére


Morden24
nagyúr

Thx!

Megint lesz mire költeni... :U

Sectumsempra - For Enemies

(#306) joey04


joey04
titán

Az új gyári romból a tf3dből az mit jelent hogy kiszedték az animációt?pl a képek lapozásánál nincs vagy a homenál vagy mit jelent ez pontosan?és ha így van fel lehet tenni külön úgy hallottam.mi igaz ezekből?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#307) róland válasza DEXTERke (#300) üzenetére


róland
veterán

Sajnos még nem volt alkalmam kipróbálni a Diamond-ot.

Amúgy az FSC is sima PDA és nem autós navi.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#308) Morden24 válasza joey04 (#306) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem vettem észre, hogy bármi változott volna... honnan szedted ezt?

Sectumsempra - For Enemies

(#309) joey04 válasza Morden24 (#308) üzenetére


joey04
titán

Pdamania forum írta valaki talán...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#310) Morden24 válasza joey04 (#309) üzenetére


Morden24
nagyúr

Szerintem az elk*rt valamit. Én annyi változást vettem észre, hogy a People menüben a gyorshívó ikonja kis nyilacska helyett most egy telefonkagyló. Animációk megmaradtak.

Sectumsempra - For Enemies

(#311) papi77


papi77
addikt

Már lehet kapni a teljes magyar nyelvűt is(nem a magyarosításost :) )

Az első: NOKIA 1611

(#312) joey04 válasza papi77 (#311) üzenetére


joey04
titán

Ez az, én is így tudom,itt hogy működik a frissítésnél ugrik a magyar nyelv?
Még egy olyan hibáról hallottam hogy az antenna nem a legjobb benne ahol más készülék közepes térerőt jelez ott a diamond csak éppen veszi már a jelet.ezzel kapcsolatban tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#313) Morden24


Morden24
nagyúr

Tud valaki videolejátszó software-t, ami sok formátumot megeszik és NEM a TCPMP?

Sectumsempra - For Enemies

(#314) Avicularia válasza papi77 (#311) üzenetére


Avicularia
veterán

Lehet rosszul tudom,de magyar nyelvűhez (nem magyarításoshoz) magyar nyelvű ROM kellene.
Na most ilyet szvsz még nem csináltak.
Olyan van( a kaiserem is ilyen) hogy első bekapcsoláskor ,illetve HR után lehet választani,hogy milyen nyelv telepedjen fel,de ez szvsz csak egy language extender,a ROM ettől még az eredeti marad.

(#315) Avicularia válasza Morden24 (#313) üzenetére


Avicularia
veterán

Core Player

(#316) joey04 válasza Avicularia (#314) üzenetére


joey04
titán

Érdekes mert a cím ez: HTC Touch Diamond WM 6.1 magyarítással

de:

ROM frissítéssel magyarítjuk, tehát egy hivatalos magyar ROM kerül rá.

SS InterWrite Pro 9.5 (9.5.3.367) van rajta. Több nyelvből lehet választani cseh, bolgár, magyar, román, görög és angol

akkor ez mégsem rendes "magyar" ROM.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#317) róland válasza Avicularia (#314) üzenetére


róland
veterán

Lásd: [link]!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#318) Morden24 válasza Avicularia (#315) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ami iszonyatosan nem akar elindulni. Ezért írtam, hogy azt ne :)

Sectumsempra - For Enemies

(#319) Avicularia válasza róland (#317) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem ez egy angol rom ,ami tartalmazza a magyarítást.
SS InterWrite Pro 9.5 írják is
ott az egyik képen a rom verziónál a WWE

(#320) Avicularia válasza Morden24 (#318) üzenetére


Avicularia
veterán

Core Player hogyhogy nem megy?
Mi vele a probléma?

(#321) Morden24 válasza Avicularia (#320) üzenetére


Morden24
nagyúr

A probléma az, hogy telepítés után, ha indítanád, dob egy hibaüzenetet meg egy crash.txt file-t, és ennyi.
De igazság szerint olvastam is róla erre-arra, hogy a TCPMP bugzik Diamond alatt.

Sectumsempra - For Enemies

(#322) Avicularia válasza Morden24 (#321) üzenetére


Avicularia
veterán

Nekem volt 1 napig diamondom és tökéletesen ment rajta a core player.
Te TCPMP-ről beszélsz,az azért nem ugyanaz.
Konkrétan core-t kipróbáltad,vagy csak a tcpmp-t?

(#323) Morden24 válasza Avicularia (#322) üzenetére


Morden24
nagyúr

Csak a TCPMP-t... sorry, félreértettelek.
Akkor majd megpróbálom a The Core-t, és visszajelzek, mi a szitu vele :)

Sectumsempra - For Enemies

(#324) Viktor0610 válasza Morden24 (#323) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

6.1 alatt a TCPMP egyelőre nem működik, nem csak egy gépen, több márka különböző típusain sem -pl. Kaiser... :O
A CorePlayer hibátlanul fut.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#325) Morden24 válasza Viktor0610 (#324) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hm, a Core-al csak az a baj, hogy trial-t nem találok, látatlanban meg fizessen nekik 30 dollárt a nyavalya. :W

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#326) róland válasza Morden24 (#325) üzenetére


róland
veterán

A Core Player a TCPMP utóda, ha jól emlékszem.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#327) Viktor0610 válasza róland (#326) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de teljesen máshogy néz ki pl. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#328) róland válasza Viktor0610 (#327) üzenetére


róland
veterán

S a Beta Player megjelent már?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#329) Viktor0610 válasza róland (#328) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google barátommal azt találtuk, hogy a BetaPlayer a TCPMP elődje volt, szóval abból már nem fog megjelenni újabb, ahogy a TCPMP sem jön ki több verzióval, mert ugye van a CorePlayer...

Samsung Galaxy A54

(#330) róland válasza Viktor0610 (#329) üzenetére


róland
veterán

Én voltam eltévedve. Igazából az zavart meg, hogy a Corecodecs még mindig fenntartja a BetaPlayer oldalt, s ráadásul az új logót szerepelteti ott is. :(

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#331) verser233


verser233
senior tag

Azt nem tudná valaki megmondani esetleg, hogy egy Sony Ericsson Ds-980-as bluethooth headsettel tud-e együtt dolgozni a Diamond? :F

Köszi előre is

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#332) Avicularia


Avicularia
veterán

Megint megszívtam :O
Elmentem venni megint a diamondot,ez meg pixelhibás volt.

Gyorsboltból volt,de állítólag így nem veszi vissza a speedshop.
Így nem is hoztal el a kereskedőtől.

Nagyon aprók a pixelek,de a párom fehér háttér előtt kiszúrta a fekete pontot,nagyon rá van állva a szeme.
Már több pixelhibát kiszúrt különböző készülékeken,mindig viszem magammal tft-t tartalmazó eszköz vásárlásához. :)

(#333) glofiish


glofiish
csendes tag

Üdv.

Valaki tudna nekem segíteni a diamond romjának 1.37 ről 1.93 ra történő frissítésében?

(#334) Petester válasza Avicularia (#332) üzenetére


Petester
senior tag

Lehet láma kérdés, de én még csak egyszer találkoztam pixelhibával, de ő speciel fehér pixel volt a színes világban...
Vagy több féle pixelhiba van?

(ó\_!_/ó)

(#335) glofiish válasza Petester (#334) üzenetére


glofiish
csendes tag

A szakzsargon szerint van dead pixel, és hotpixel. A dead pixel, az amikor csak fehéren világít, azért mert ugye az lcd nem csinál semmit azon a ponton, és a fehér háttérvilágítást látod csak. Illetve van a hotpixel, amikor az az adott pont valamiért túl érzékenyen reagál a jelekre, és ilyen piros, kék egyéb szinű árnyalatú mindig, szóval az a pont ami szines de eltér attól aminek lennie kellene ott. Én erről a két féle pixelhibáról tudok.

(#336) Avicularia válasza Petester (#334) üzenetére


Avicularia
veterán

Itt az aktuális topik:
Pixelhibák

[ Szerkesztve ]

(#337) glofiish válasza Avicularia (#336) üzenetére


glofiish
csendes tag

Nem azért van a fórum, hogy segítsünk egymásnak? Miért fáj, hogy itt vagy ott válaszolok rá? Olvasta a pixelhibát van kérdése, akkor most félóráig keresgessen a fórumon, hogy esetleg van e róla topik? Vagy talán nehezedre esik olvasni, és most haragszol, hogy fél óra alatt kibetűzted mi van oda írva és nem az ami téged érdekel? Ha kötözködni akarsz menny el egy edzőterembe, ott kötöszködhetsz.

(#338) Avicularia válasza glofiish (#337) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem én nem kötözködtem,te vagy aki ezt teszi.
Mivel nem tudom pontosan a pixelhibák leírását,ezért gondoltam belinkelem a megfelelő topikot,hogy utána tudjon nézni.

Hozzászólásoddal minősítetted magad :C

(#339) Petester


Petester
senior tag

Köszönöm a tájékoztatást és csigavér! :)
Pro vásárlásán gondolkodom, de csak év végi jutalom után. Addigra remélem a hibás hardverek javulnak.
Gondolom a Diamond és a Pro kijelzője detto ugyanaz.

(ó\_!_/ó)

(#340) halucihaluci válasza Petester (#339) üzenetére


halucihaluci
csendes tag

Bocs, hogy így beleszólok, de milyen hibás hardwarekről beszélsz?

(#341) Petester válasza halucihaluci (#340) üzenetére


Petester
senior tag

Direkt emiatt raktam offba, előttem szóló által jelzett pixelhibáról.
Mivel minden terméknél előfordul, nem kimondottan a Diomondra.
És mivel viszonylag friss termék, akadhatnak az elején problémák.
Amúgy kérdésednél maradva nincs infóm Diamond esetében hibáról. Bocs, ha félreérthető voltam.

(ó\_!_/ó)

(#342) simii válasza verser233 (#331) üzenetére


simii
tag

Igen, tökéletesen müködik Sony Ericsson DS980-al! Háttérben is megy, mindkét készülékről irányítható a zene + hangerő is.

Life is short. Play more.

(#343) Atlantis válasza simii (#342) üzenetére


Atlantis
veterán

Jól is szól? Esetleg valamilyen SE telefonhoz képest...
Nem lassul be a Diamond? Lehet közben bármit ugyanolyan sebességgel csinálni, mintha nem is lenne csatlakozva hozzá a headset?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#344) simii válasza Atlantis (#343) üzenetére


simii
tag

Tökéletesen szól, előtte Sony Ericsson illetve Samsung mobiljaim voltak, hangzás terén szinte semmi különbség nincs! A Diamond tökéletesen kezeli a DS980-at, ami nagyon tetszik hogy ha egyszer párosítod vele, utána már annyi dolgod sincs hogy "átküld" a zenét a sztereó fülesre, mert ha mindkét eszköz be van kapcsolva (DS980 és a Diamondon a Bluetooth) és nyomsz egy Play gombot, automota a füles kezd megszólalni. (A Samsungoknál pl. hiába kapcsolod be a bluetooth-t, a külső hangszórón kezdi megszólaltatni a zenét, mindig utáltam még egy parancsot adni neki hogy küldd át légyszi a sztereó fülesre, ha már egyszer bekapcsoltam... Napi szinten sok időt elvesz). Miközben szól a zene minden zökkenőmentes, nem szaggat nem akadozik a menü, a számváltás is azonnali (nem ugy mint szegény Samsung E950-nél, ahol 10 (!) másodperceket kell várni :( ). Ami még plusz jól néz ki, hogyha a fülesről váltasz számot, akkor is működik az albumok közti animációs váltás. Ami hátrány lehet, hogy az aktuális zeneszámot nem jelzi ki DS980, ezt ugye csak SE telefonokkal tudja, de a hívó fél nevét/számát mutatja.

Life is short. Play more.

(#345) simii


simii
tag

Bár szerintem a Samsung E950-nél a mem.kártya kezeléssel lehet probléma, mert nemcsak a zenéket, hanem a fotókat, videókat, mindent marha lassan nyitott meg.. :(

Life is short. Play more.

(#346) Atlantis válasza simii (#344) üzenetére


Atlantis
veterán

Jól hangzik, amiket írsz. Nekem mondjuk DS220-asom van, de gondolom azzal is így működne. EQ-t szoktál használni? Érezni annak hatását BT-n keresztül?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#347) halucihaluci


halucihaluci
csendes tag

Szerintem aki zene telefont akar az ne diamondot vegyen, mert nem lehet hozzá jó fülest kapni(nemtom a gyári mennyire jó), ha átalakítóval használod az meg nem az igazi szerintem, romlik a minőség. Szóval érdemes beszerezni eyg mp-3 lejátszót mellé, de nem akarok beleszólni, ez csak az én véleményem. Pl egy ipod shuffle, ami olyna kicsit, hogy észre sem veszi az ember hogy ott van, és elérhető áron adják. Illetve, ha navigációt is akartok rá tenni, és zenét/filmet is akkor már a 4gb-s belső memória szűkös lesz.

(#348) verser233 válasza simii (#342) üzenetére


verser233
senior tag

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál! Akkor viszont én bénázhattam el valamit, de nagyon, mivel kipróbáltam és nem nagyon akaródzott neki felismerni, de majd ha alkalmam lesz megint a haverom diamondjához közel kerülni, akkor megpróbálom még 1x :R

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#349) simii válasza Atlantis (#346) üzenetére


simii
tag

EQ-t használnám, de sajnos a Diamond beépített hangszínszabályzója (audiobooster) sajna akkor is vezetékes fejhallgató csatlakoztatásért sipákol amikor sztereó bluetooth-on megy a zene... A rádiónál még megértem hogy kell a vezeték antennaként, de hogy egy hangszínszabályzó miért kéri?! Fene se tudja.. Lehet hogy más EQ progival orvosolni lehetne a problémát, de a beépített nem használható A2DP-n. :(

Life is short. Play more.

(#350) simii válasza verser233 (#348) üzenetére


simii
tag

Felismeri, Start/Beállítások/Kapcsolatok/Bluetooth/Új eszköz hozzáadása, DS980-nál pedig bekapcsolásnál hosszan nyomva tartani tovább a bekapcsoló gombot míg meg nem jelenik a kijelzőjén a párosítás ikon. A Diamond kéri a kódot, ami 4 vagy 5 vagy 6 db 0. (már nem emlékszem mi a DS980 kódja, de a használati utmutatóban benne van). Utána automata az egész ha bekapcsolod a Diamondon a Bluetooth-t, szó nélkül azonnal párosodik a DS980-al

Life is short. Play more.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.