Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) madgie válasza tildy (#97) üzenetére


madgie
titán

Ja, én meg láttam törött Ferrarit, tehát mind az :)

Az amoled és a plazma jobban hasonlít egymásra (a mostani állapotukban) mint hinnéd. Mindkettőnek a kontraszt az erőssége (feketék ugye), ugyanúgy beéghetnek, és ugyanúgy leszabályoz rajtuk a maximális fényerő a megjelenített képtartalom függvényében (erre mondják, hogy nagy fehér háttér nem is fehér amoleden).

(#102) JanR válasza tildy (#97) üzenetére


JanR
addikt

Több mint 4 éve van egy plazma tv-m. Heti 10-12 órát nézem, de nekem nincs beleégve semmi :U

(#103) tildy válasza madgie (#101) üzenetére


tildy
nagyúr

Bar nem vagyok teveszerelo, meg 2008ban kellett belole vizsgaznom villamosmernokin (Kijelzok es tarsai) , es azota valtozott a technika, de akkoriban meg eleg sok gyerekbetegsege volt, attol fuggetlenul, hogy gyonyoru kepe van. Akkor mi meg 10 000-20 000 uzemorat tanultunk elettartamnak , ami nonszensz.

De akkor meg az amoled sem volt meg tokeletes.

Lattam egymas mellett LED-essel (Samsung smartok) plazmat media marktban es saturnban, mikor a telen vettunk szuleimnek tevet, ott sem gyozott meg, hogy erdemes lenne azt valasztanom.

Mindenesetre eloben meg LED-eset nem lattam beegve, plazmat tobbet is. Persze ez nem jelenti azt , hogy nincs is.

Janr+: Most utananeztem, a sorozat+ logoja volt beegve rajta. Engem konkretan sokkolt , hogy ilyen geyr hasznalat mellett is ez tortenik.

Mondjuk nem veletlen, hiaba olyan jo a plazma, nem veletlen, hogy nincs belole monitor. :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#104) tildy válasza tildy (#103) üzenetére


tildy
nagyúr

De ez mar nagyon off itt. Igazabol csak a "parasztvakitasos" jelzot ereztem nem kicsit tulzonak.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#105) Tomics válasza tildy (#103) üzenetére


Tomics
addikt

Mostani plazmák is hajlamosak a beégésre, de rendes bejáratás (első pár 100 órában csatornalogók zoom-olása, statikus kép ne nagyon legyen) után kis odafigyeléssel nem lehet gond (samsung és panasonic tapasztalat). Szellemképes lehet ha mondjuk 2-3 óráig nézel egy csatornát (főleg a világos logók a veszélyesek), ami kb fél-1 óra más folyamatos mozgó tartalom után eltűnik (és nem is látszik amúgy, csak ha full fekete ábrán odakoncentrálsz). Beégéshez már elég extrém esetet kell produkálni, mondjuk heti 5 nap mónika show biztos hogy beég egy idő után. De az ne plazmát vegyen.

Egy rendesen bejáratott jó paneles plazma (nyilván ugyanazon modellen belül is van szórás a szellemkép/beégés hajlamosságra) fényévekkel jobb, mint egy ledes tévének csúfolt LCD. Analóg adásoknál is szembetűnő a különbség, fullhd tartalomról nem is beszélve. A fekete tényleg fekete, fél óra kalibrálás után meg ki lehet belőle hozni a maximumot, ennél jobb megjelenítő nincs a piacon (kivéve projektor, de az már más árkategória). Ráadásul akinek nem kell a kamu 3D meg az okostévé funkció nagyon jó ár/érték arányon hozzájuthat. + egy médialejátszó/BD player na meg ha egy kis moziélményre vágysz akkor 5.1, mert a mai laposktévékbe csak cicergőket tudnak pakolni.

Na de nagyon elkanyarodtunk :D

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#106) Eli577


Eli577
senior tag

Nem kicsit OFF már ez a Tv-s téma? :U

(#107) 1F2X5


1F2X5
csendes tag

Jól éreztem én hogy az S3 üzemideje piszok jó :Y :C :R

28-ig külföldön vagyok. Ritkán/nem leszek net közelben.

(#108) madgie válasza tildy (#103) üzenetére


madgie
titán

És azt nem tanították villamosmérnökin, hogy a LED TV-nek csúfolt tévé nem LED, hanem csak LED háttérvilágítású? :P :DDD Ilyenformán ugyanaz a megoldás, mint a "sima" LCD tévé, csak másképp világítják meg a panelt (ad hoc ráerőltetik a hidegfényű olcsó ledre a 6500K-t... minden lesz, csak jó képű nem). tehát semmi túlzó nem volt a parasztvakításban, az ég adta világon semmivel nem jobb a LED gúnynevű LCD, mint a CCFL-es.

Az amoled az, ami jó (és ami LED-nek nevezhető) és amilyennek kellene lenni a tévéknek, feltéve, ha kinövi végre a gyerekbetegségeit. Nekem van ám minden a háztartásban, két IPS paneles megjelenítő (monitor+iPad), egy plazmatévé és egy SAMOLED kijelzős telefon. Nem túlzás, az amoled olyan feketét produkál, hogy a tévém is elbújhat mellette (más kérdés, hogy olyan gamutja van, hogy a vörös szvsz az aRGB-n is túlmutat, eléggé élénk, és még akkor finoman fogalmaztam)

Ja, MM nézelődés: neked otthon a nappalidban 3000 wattnyi "neon" világít? Na ugye. Ne az legyen már a szempont, hogy a MM-ban hogy néz ki a shop módba állított tévé. Ez olyan, mintha annak alapján vennél Land Rovert/Hummert, hogy az autószalon lábtörlője alatt mennyi kosz van.

(#109) tildy válasza madgie (#108) üzenetére


tildy
nagyúr

Koszonom, hogy mindenki elott hulyenek nezel , es feltetelezed, hogy nem tudom hogyan mukodik . De mar tobben szoltak, ez a tema nem kicsit off itt, ha folytatni szeretned, inkabb privat.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#110) joey04 válasza Bastee (#86) üzenetére


joey04
titán

én pont a kamera részt tekertem át. :D
teszek rá magasról milyen képet csinál ( :D ) no meg már kiderült, hogy a htc marha gyenge ezen a téren.

tv-hez: g30-as pana plazmám van. nagyon is hajlamos a beégésre sajnos. viszont inkább ez, mint a clouding a "led" tv-nél. az engem jobban zavar.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#111) keIdor válasza joey04 (#110) üzenetére


keIdor
titán

HTC mindig is gyenge volt kamerában, ez most sem változott. SGS1, iPhone 4 is fényévekkel szebb képeket csinál, és két éves múlt mindkettő.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#112) madgie válasza tildy (#109) üzenetére


madgie
titán

Figyu, 2008-ban vizsgáztál, gondolom valami 2004-ben írtak alapján, ne akarjunk már nyolc éves plazmatechnológiából általánosítani. Mi, akiknek van mindkettő (sőt, írtam is neked, hogy van CCFL-es IPS monitorom, LED-es IPS az iPad-ben, samoled a telefonban és plazma a tévé) nem poénból írtjuk azt, amit: az LCD egy szükséges rossz, amíg nem kapunk egy ugyanilyen olcsón előállítható megoldást, addig azt fogják erőltetni. És igen, még nem kaptunk, a plazma és az amoled is drága, meg ugye a beégés miatt nem való mindenkinek. Maga a tévévásárlás is kompromisszumokról szól: vagy veszel egy átlag (LED) LCD-t és nézed a pocsék ghostingot, SD anyagnál mosott képét és tr mozgásfelbontását, vagy veszel egy plazmát, tudomásul véve, hogy a jobb képéért cserébe odafigyelést és havonta áramban kábé 50-100 forint többletkiadást igényel. Nem bonyolult ez.

[ Szerkesztve ]

(#113) tzsolesz válasza keIdor (#111) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ezt gondolom csak direkt lehet elrontani. Pl. úgy tudom, hogy mindkettőben ugyan az az egység dolgozik. Ebből ítélve a HTC-nek csak annyi dolga volt hogy direkt elszúrja a beállításokat. Nem értem őket, sem az LG-t...... :(

(#114) istnag


istnag
addikt

Erre valaki :B
Köszi szépen :R

(#115) ForRedGlory válasza istnag (#114) üzenetére


ForRedGlory
félisten

S3 kamerája jobb, mint az S2, de mivel már nincs meg az S2, így nem tudok összehasonlító képeket lőni. :)

Mondjuk nálam az S2 képei is k.jók [link]
Csak a HTC-vel nem tudtam viszonylag jó arányban jó képeket csinálni... mondjuk ennek megvan az oka :(

[ Szerkesztve ]

(#116) lafaty80 válasza ForRedGlory (#115) üzenetére


lafaty80
őstag

Na ebben talán tudok majd segíteni :)

A hétvégéig remélem meg is tudom csinálni (SGS3 <-> SGS2)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#117) istnag válasza ForRedGlory (#115) üzenetére


istnag
addikt

Én igazából az SII vs. HOX -ot kérdeztem volna...Tudom,hogy már nincs SII- esed,de így emlékezteből is jó lett volna... :R Mert azt tudom,hogy az SII jó képeket csinál,a HOX-ban meg ugyanaz a technika van,mint a One S-ben. Így letudnék vonni némi következtetést a One S kameráról.. :R

(#118) WiZARD


WiZARD
addikt

jó az SGS3 kamerája, főleg a foltos panoráma a király.
amit persze csak otthon venni észre, lehet mégse látható napon annyira jól a kijelző?

:DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#119) keIdor válasza tzsolesz (#113) üzenetére


keIdor
titán

Az algoritmus rossz szerintem, a HTC képei mindig is szemcsések, mosottak voltak. Túlságosan elmossa a szoftver, szerintem maga az optika nem rossz, egyszerűen bénák HTC-ék.

LG-t nem tudom, nem követem, 4X HD képei mindenesetre nem jöttek be, akkor már inkább a One széria.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#120) tzsolesz válasza keIdor (#119) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

4X HD? Valamivel rosszabb mint a HTC, legalább is V10b-vel. V10D-vel ha minden igaz jönnek majd felhasználók által készített képek. A folyamatosan fókuszt keresgélő videófelvétel probléma az tuti megszűnt a D-vel, de a fotót még nem nézte senki.

Kezdeti szoftverrel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#121) keIdor válasza tzsolesz (#120) üzenetére


keIdor
titán

Itt mondjuk egyformán jó a kettő, valóban.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#122) tzsolesz válasza keIdor (#121) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A szoftverrel kellene valamit kezdeniük. Nem tudom hogy ezeknél a tegráknál mennyire nehéz jó beállításokat eszközölni, de a tegra 2-es 2X-nél is hasonló volt a helyzet. Most vagy ezzel a tegra 3-al szívnak LG-ék, vagy szimplán ennyire nem látják, hogy a versenytársakhoz képest rosszabb minőségű képeket lő a 4X.
Szoftveresen pedig már felzárkóztak, össznépi megegyezés alapján kijelenthető, hogy leggyorsabb 4 magos, és leginkább testreszabható, használható egyedi felülettel rendelkezik, de most meg a kamera nem akar nekik sikerülni. Mondjuk az eddig sem volt erősségük.
A telót egyébként lehetetlen megakasztani, vagy lagra bírni. Sokan próbálkoztak már.

[ Szerkesztve ]

(#123) keIdor válasza tzsolesz (#122) üzenetére


keIdor
titán

Tényleg gyors a 4X HD, bár hogy az SGS3-nál gyorsabb-e azt nem tudom, ahogy néztem egyforma lehet. Itt inkább a HTC a szégyen, hogy ugyanazzal a hardverrel mennyivel laggosabb szoftvert írtak.

Viszont az LG se az én se mások bizalmát nem szerezték ezzel még vissza, mert venni nem vennék 4X-et, mivel bizonytalan a Jelly Bean és a későbbi szoftverek frissítése, mert hát én az 5.0-át vagy bármi legyen is az elvárom rá. De míg a Samsung és HTC már bejelentette a 4.1-et, addig LG megint hallgat, szóval legyen akármilyen jó kamerája én nem vennék, másnak sem ajánlom egyelőre, viszont ahogy írtam máshol már, a Sony is eljátszotta a bizalmam az X10-el, azt mára visszaszerezte, szóval LG-nek is csak ki kell érdemelnie újra, nem lehetetlen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#124) tzsolesz válasza keIdor (#123) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

JB-hez azért nem kell nagy jósnak lenni, hogy jön-e rá, 100%, attól függetlenül hogy még nem jelentették be rá. :K

(#125) ForRedGlory válasza WiZARD (#118) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Látom nem tudsz olvasni :C

(#126) keIdor válasza tzsolesz (#124) üzenetére


keIdor
titán

Kerdes mikor:) 2X-hez sincs ICS, GB is kesett nem keveset.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#127) tzsolesz válasza keIdor (#126) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

2x, 3d, black asszem most augusztusban jön,ha minden igaz.
A 2.3 is nagyon jól sikerült a Black-re, bár nekünk ugye jóval később jött, mint az SGS-re pl. De megérte várni, mert már elején bugmentes volt, és tökéletes...... ;)
Mondjuk nem szeretnék olyan ICS-t kapni, mint az S2. Kijött, de tele volt buggal. Inkább várok rá még pluszban 1-2 hónapot de az jó legyen.
Az hogy egy gyártó most is kiad JB-t a telójára, nem azt jelenti, hogy eljön a kánaán, hanem hogy eljön a bugtenger. Nem kell ezzel annyira kapkodni. Pláne nem olyan gyártóknak, akik elég izzasztó, és sajátos kezelőfelületet használnak, mint pl. a MW, vagy Sense. :N

(#128) WiZARD válasza ForRedGlory (#125) üzenetére


WiZARD
addikt

persze.

meg a kajás képnél is elolvastam a leírást. Leírod, hogy a sajtnál mekkora különbség van. de azt nem írod, hogy a csomagolópapírnál mekkora különbség van... (persze, mert máshova van fókuszálva a 2 képen)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#129) MrPetya19 válasza keIdor (#123) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nem tom miről beszélsz. Egy hete használok hoxot, és még semmilyen laggot nem tapasztaltam, pedig ki nem volt kapcsolva, és sokat telepítgettem stb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#130) keIdor válasza tzsolesz (#127) üzenetére


keIdor
titán

Már ahol, Sensationra még az év legelején jött ICS és buggal szerintem nem találkoztam, nem emlékszem rá. Samsung eltolta, de ez még nem mentség, LG meg lassú sajnos ebben.

MrPetya19: Hogy miről? Amiről más is(topik), és szerintem a cikk is említette. Tegra 3 ellenére az S2 és Sensation is gyorsabb volt, és én is nyomkodtam már One S-t az is gyorsabb volt. Gyengén írták meg a Tegrára a Sense-t, egy egyszerű menübelépésnél gondolkozik és laggol, írja a cikk is és mások is. :U

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#131) MrPetya19 válasza keIdor (#130) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nekem nem csinál ilyet, igaz bekapcsolás után egyből frissített. Szerintem one s gyorsabb, főleg a böngészőben látszik, mikor belenagyítasz az oldalba. Csak abban nincs nfc, se 32gb memória. Ja és fémből van, ami télen, és nyáron szívás.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#132) ForRedGlory válasza WiZARD (#128) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hagyjuk :U Csinálj sok frankó képet HTC-vel, ezt kívánom. Tipikusan HOX topik hozzáállást képveselsz, a szart is csokinak mondod.

[ Szerkesztve ]

(#133) MrPetya19 válasza ForRedGlory (#132) üzenetére


MrPetya19
addikt

Azért lásuk, hogy az s3 drágább, fele annyi tárhely, rosszab burkolat, kijelző, átgondólt ui, kamera extrák, hdmi kimentes/ media link hd-s extrák.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#134) p06 válasza MrPetya19 (#133) üzenetére


p06
senior tag

Szerintem már sok lesz ez a jobb az a jobb, melyik tökéletes melyik nem, mert ez egyértelmű... :) (T-nél kb egy árban vannak)

Pont olyan dolgokban különböznek ami izlés kérdése.

Pl. Nekem Amoled-mert.... valakinek az LCD (szerintem egyik sem rosszabb a másiknál, másban jobb vagy rosszabb, szerintem mindenki eltudja dönteni kinek mi a jobb) :)

MW - Sense / kinek mi.

Nekem gondolom valamilyen brutális fogyatékosság miatt nincs gondom a külsővel sem az anyaghasználattal az S3-al kapcsolatban. Valakinek nem tetszik...
.
.

Szerintem ForRedGlory jól összerakta a cikket és nem hinném, hogy csak a levegőben csapkodva jelentette ki a dolgokat.

(Ugyanez lenne a véleményem más konkluzió estében is)

(#135) istnag válasza p06 (#134) üzenetére


istnag
addikt

Isten ments,hogy beleszóljak,de jelenleg kártyásan a t-mobile-nál:
One X: 169.990
SIII: 189.990
Azért a 20.000 különbség nem kb egy ár... :U
Amúgy mindkettő nagyszerű telefon :R

(#136) p06 válasza istnag (#135) üzenetére


p06
senior tag

Köszi a javítást :R , előfizetést néztem, ott azonosnak láttam, nem voltam túl alapos :)

[ Szerkesztve ]

(#137) MrPetya19 válasza istnag (#135) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én speedshopban, ott is kb 20k a különbség, Mondjuk az S3 az első samsung telefon, ami külsőre tetszik. A mw nem jön be, a tw tableten viszont nagyon.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#138) Eli577


Eli577
senior tag

Mia túró az az MW?? :F
Modern Warfare? :DD

(#139) Xaels válasza Eli577 (#138) üzenetére


Xaels
félisten

Motion Wizz

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#140) Eli577 válasza Xaels (#139) üzenetére


Eli577
senior tag

Motion Wizz?
Azmiaz? :U

(#141) Tomics válasza Eli577 (#140) üzenetére


Tomics
addikt

google nem a barátod? :U :( :((

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#142) Eli577 válasza Tomics (#141) üzenetére


Eli577
senior tag

Hmm...de. De ha talált volna értelmes megfejtést, akkor nyilván nem kérdeztem volna meg. Eredetileg ezt a fejet akartam ide: :U....de aztán láttam, hogy te miket raktál . Inkább válaszoltál volna erre a számodra nyilván egyszerű kérdésre.
A kérdésem továbbra is fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#143) Xaels válasza Eli577 (#142) üzenetére


Xaels
félisten

A TouchWizz új neve lett a MotionWizz.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#144) Eli577 válasza Xaels (#143) üzenetére


Eli577
senior tag

:U Ezt csak valaki itt nevezte el így, mert nem hallottam még róla sehol, meg nem is találtam semmit.

(#145) Xaels válasza Eli577 (#144) üzenetére


Xaels
félisten

[link]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#146) Eli577 válasza Xaels (#145) üzenetére


Eli577
senior tag

Köszi. Ez elég érdekes mondjuk, mert mindenhol csak Touchwiz Nature UX-ként írnak/beszélnek róla. Nem is emlékeztem az MA-s cikkben ilyenre. ;]

(#147) edward2 válasza Eli577 (#146) üzenetére


edward2
addikt

TouchWiz Nature UX. Teljesen igazad van ez csak egy itteni prohus anomália, de én inkább nem is kezdtem el ellene harcolni :) MotionWizz nem létezik ideje lenne leszokni róla. Támogatlak.

(#148) Lacces


Lacces
őstag

Nem rosszak. A samsung-nak szép képe van, de az N8 után még mindig nem győzött meg. Előtérben jobbat csinál, de a háttér, ha nem oda fokuszál a lencse, akkor már nem olyan jó. (De így is nagyon szép képet csinál).
Viszont a HTC külseje és kezelőfelülete szerintem jobb.

(#149) joey04


joey04
titán

MA-n nincs olyan téma, ahova linkelni lehetne, ide meg illik:

Quad-core shootout: Four of a kind

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#150) tzsolesz válasza joey04 (#149) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Hát ez komoly. Kamerában az S3 mögött, elég szorosan a 2. helyen van a 4X HD.
Ezt írja, mindenhol csekély előnye van a 4X HD-val szemben az SGS3-nak, éppen csak jobb tőle.
Valahol még jobb is. Nem semmi, mi meg szidjuk össze-vissza.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.