Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MrPetya19


MrPetya19
addikt

És a sim kiszedő tű micro sim vágóminta is egyben.
Az érintő gombok nem a kijelzőn vannak.
Szerintem a Sense jobb. A böngésző, a zenei rész, a kamera ui, és hogy nem rántja magával a rendszert, és nem olyan szín az alaptémája(itt több is van), ami tönkreteszi a bizonyos készülék kijelzőjét.

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#2) ricshard444


ricshard444
veterán

Sokkal jobban bejön a HTC külseje,de számomra sosem volt kérdéses melyik a durvább hardverileg.
Grarulálok a cikkhez tetszett :R

Vannak dolgok...

(#3) waccamár


waccamár
senior tag

Aaaand let the flamewar begin :)

Fontos verdikt: akármelyik telefont veszi az ember, nem fogja csalódás érni.

(#4) Jeanne d'Arc

Nagyon jó lett!:)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#5) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Navégre! Már olvasom is.

omfg.. 11 oldal :DDD

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#6) fRooStzzZ válasza Jeanne d'Arc (#4) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Pénteken hoztam haza én is a fehér S3-at, le a kalappal előtte.
Igaz engem is kicsit zavar, hogy néha bizonyos dolgok után újra tölti a TW-t, de ennyi belefér úgy érzem.
Egyik zsebben az S2, másikban Az S3. S2-t azt sem tudom mikor merült le. Haver elkérte telefonálni, azt ki volt már kapcsolva. :D Mennyire is érdekelhet most az S3 után?? :)
Ami engem kicsit idegesít. Az S3 hangja kicsit furcsa számomra. Halkabb, igaz több vagy szebb?! basszus jön ki a "torkán" a saját fülessel. S2-n igaz voodoo volt a túlhajtás miatt, remélem lesz a 3-hoz is valami hasonló (elférne igazán).
Azt még nem próbáltam, hogy mindkét telefont kipróbálom egyik másik fülesével, hogy a hang különbözet a füles miatt van, vagy a chip miatt. De ha már így eszembe jutott, akkor rá is nézek. Amit sajnálok nagyon (mint anno az SGS1-nél is), az a hátlap. Ez a fényes, gagyi műanyagnak látszó valami kicsit szúrja a szemem. mindezek mellett eddig nem volt bajom a telefonnal, és remélem nem fog változni a véleményem ezzel kapcsolatbani.
A teszt nagyon jó lett, köszönjük. :R

[ Szerkesztve ]

(#7) WiZARD


WiZARD
addikt

azért fényképező tesztben egy félhomályos, meg egy vakus teszt beleférhetett volna...

böngészőteszt is lehetett volna, sunspider, browsermark

film milyen felbontás/bitráta volt, és milyen lejátszó volt használva hozzá?
na meg nem ártott volna egyforma fényerővel tesztelni... hisz 100%on közel duplája a OneX fényereje

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#8) joey04


joey04
titán

Na az itteni pontokkal és végítélettel egyetértek. Hosszas próbák után én is az sgs3 mellé tenném a voksom a HTC-vel szemben. Néhol kicsit más pontokat adnék, de az összkép nagyon hasonló nálam is. Egyetlen pici dolog: a hibáknál a samsungnál többen írtak az itteni topikban is, hogy a nem valami jó minőségű a ház, karcolódik, kopik, stb. De ettől még a Samu kéne.

Bár inkább egyik sem, hanem inkább nexus, ha droid.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Jó teszt lett.
Nekem mondjuk a htc jobban bejön, még így a hibái ellenére is. :B

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10) ForRedGlory válasza WiZARD (#7) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Leirtam miert "csak" erre futotta. Hidd el ha meg legalabb 2-3 napig megvan a HTC akkor 2-3 oldallal tobb lett volna.
A fenyeros dologra inkabb nem irok semmit.

(#11) lafaty80


lafaty80
őstag

A cikk alapos és jó,d de a pontozásos rendszeredet néha nem értem.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#12) edward2


edward2
addikt

Szánalom mindkettő. 2012ben többmagos procikkal felszerelve és nincs normális multitask.

(#13) ForRedGlory válasza lafaty80 (#11) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Hol nem erted? :)

(#14) adrian360 válasza ForRedGlory (#13) üzenetére


adrian360
őstag

én egyet mondok kapásból, 3. oldal külső leírás :
"...A kialakítás miatt a HTC One X gyakorlatilag bővíthetetlen. A micro SIM kártyát kívülről kell becsúsztatni. Sem memóriakártya, sem másik akkumulátor nem helyezhető bele. Mindkettő eléggé fájó dolog pláne ennél a készüléknél..."

ennek ellenére megkapja a 10 pontot...

(#15) muveszur


muveszur
addikt

Jó teszt lett ;)

Viszont pár dolog nem tetszik... Max 64 GB-os micro SDXC kártyát fogad el, nem pedig csak 32 GB-st az SGS III. Illetve az OTG-s és HDMI-s képességekre is kitértem volna, ne meg persze a DLNA-re. Nem tudom, ezek vannak-e a HTC-nél, nálam hatalmas élmény volt 1080p-s filmet streamelni egy 600 ezres Samsung Smart 3D LED TV-re...

Illetve még annyi, hogy az SGS III kameráját is Gorilla Glass II védi, szóval elvileg az is karcálló. Ez pedig együtt van a kijelzővel, így most már ha kijelzőcsere lesz, cserélik a kamera lencséjét is... ;)

(#16) Napfénysüti

Érdekes cikk lett. Ha ez alapján kéne döntenem akkor SGS3. De ahogy valaki más ís írta inkább egyik sem kellene. Valahogy nem az én világom ez a méret Androiddal megspékelve. :N

Ja a TV-s hasonlat fura. LED TV tudtommal nincs. Max LED-es háttérvilágítású LCD TV. Esetleg ott írhatnál hasonlatnak LCD vs Plazmát. ;)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#17) Speeedfire válasza muveszur (#15) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Dlna dolog. Ha egyikre van, akkor a másikra is elérhető a dolog. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#18) Atla válasza adrian360 (#14) üzenetére


Atla
senior tag

Gratula! Jó lett. :R
Van egy két helyesírási hiba,de ezt majd javítod,illetve hiányoltam azt a melegedés tesztet
amit kértem,bár nekem is volt mindkét telefon a tulajdonomban,szóval engem nem kell már meg győzni,hogy a HTC a forrófejűbb.

Ja és sztem ezt a szöveget "Erre ad választ a következő cikk." én javítanám,hogy
Erre próbál választ adni a következő cikk.

(#19) muveszur válasza Speeedfire (#17) üzenetére


muveszur
addikt

Nem látom az összefüggést...

(#20) ForRedGlory válasza adrian360 (#14) üzenetére


ForRedGlory
félisten

A kulsot pontoztam nem a funkcionaltast. Eppen elegge lehuztam emiatt az uzemido resznel :)
Ket helyen ugyanazert megkopasztani nem jo. Nyilvan a pontozas sem lehet tokeletesen objektiv, kihoztam amit tudtam :) Nem mondtam hogy tokeletes lett es mindenkinek tetszik :))
Viszont ha mar Joey20 velemenye is hasonlo akkor az jelent valamit, mert ebben az eletben meg nem ertettunk egyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) lafaty80 válasza adrian360 (#14) üzenetére


lafaty80
őstag

Illetve a kameránál sem értem a 9,5-ös SGS3 pontot (ami akár 10 is lehetne), vele szemben 8,5 a szinte mindenben rosszabb HOX.

MÁS: egy hőmérsékletes tesztet csinálnál még? Mostanában felvetődött, hogy melyik mennyire melegszik azonos terhelés mellett... azt nagyon megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#22) ForRedGlory válasza lafaty80 (#21) üzenetére


ForRedGlory
félisten

10 nem lehet az SGS3, mert van egy Nokia N8 pl. S3 sem csinal mindig jo kepet.
10pontot ma mar csak a Nokia 808 pureview kaphat szvsz.

HTC kameraja nem borzaszto azert... Az a baj hogy nem mertem jobban lehuzni, mert annyi kulonbseg nincs osszkepet tekintve a ket telefon kozott.
Lehet jobban le kellett volna huzni a kamerat, a Senset meg akkor fel ugyanannyival, de az alapjan probaltam pontozni amit az adott oldalra irtam.

[ Szerkesztve ]

(#23) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Korrekt teszt lett gratula!
Sok helyen egyetértek vele (bár S3 még nem volt a kezemben), sokszor viszont más súllyal esnek latba a dolgok, de ugye nyilván ahány ember annyi féle pontozás lenne.

Ha nekem kellene pontozni akkor:
Külső, anyaghasználat: OneX: 9pont SGS3: 3pont
Felhasználói felület: OneX: 8pont SGS3: 7pont (vagy inkább 6)

Viszont fontos hozzátenni hogy HTC esetében a következő nagyobb frissítéssel ugye a sebesség sokat fog javulni (sok más fontos dolog, pl. aksiidő mellett), míg szerintem a Galaxy felületén nem lesz sok változás (nyilván a sebesség nem is probléma), nem fogja utolérni azokban a dolgokban amikben le van maradva nálam.
Ezek között szerepel a kinézet, a szuper widgetek, a szinkronizáló és igencsak könnyen használható Notes és Tasks widget stb.

Furcsálltam hogy az ár kérdést kihagytad, bár nincsenek naprakész adataim, de úgy rémlik az SGS3 többe került induláskor, javítsatok ki ha tévedek.

A többi esetben nagyjából én is hasonlóan pontoztam volna.
Ennek ellenére én biztos hogy nem cserélném le a OneX-et, esetében a külső és a sense nálam sokkal többet ér mint az SGS3 azonos megoldása.

Mikor vettem a OneX-et vártam a Galaxy SIII bejelentésére hogy tudjak dönteni, de végül egy héttel a bejelentés előtt megvettem. Utána sem bántam meg ezt a döntésemet, főleg a 105e Ft-os akciós ár tükrében.

[ Szerkesztve ]

(#24) Xaels


Xaels
félisten

Egész jó írás lett.

Benchmarkok: megint csak összpontszámokat kaptunk, igazán feltüntethetted volna a részpontszámokat is. Azért nem mindegy, hogy miben milyen arányú a különbség.

Képek: azt a panorámát nagyon csúnyán elrontotta az S3, ezen kívül azt mondom mindkettő megüt már egy olyan szintet ami a hétköznapi ember számára több is mint megfelelő. Igaz csinálhattál volna éjszakai képet vagy legalább félhomályban készültet hisz az ember nem mindig tökéletes fényviszonyok között kénytelen fotózni/videózni.

Üzemidő/fényerő: ez nem csak nálad, de máshol is mindig gondot okoz. Rendben, hogy mindkettő 100%-ra volt rakva csak ugye ez a 100% nem azonos fényerőt jelent. A HTC-jé sokkal fényesebb és emiatt többet is fogyaszt, de meg lehet érteni, hogy nincs rá eszközöd, hogy azonos fényerőnél mérd ki az eredményt. Mondjuk megemlíthetted volna, az automata fényerő szabályozást is, hogy melyiknél, hogy működik, kell-e a felhasználónak kézzel állítania vagy sem.

A melegedős tesztet hiányoltam és a játék tesztet élesben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#25) endib


endib
tag

Ügyes :C

(#26) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Teljesen korrekt,elfogulatlan értékelés,grat!

Tegra3 játékokat picit hiányoltam ha már annyit linkeltem :)

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#27) dani3l válasza Napfénysüti (#16) üzenetére


dani3l
őstag

Ez nekem is szemet szurt, mivel az LCD meg a LED tv között annyi a különbseg, hogy utobbi led megvilagitasu. Attol meg nem lesz amoled.. Van oled tv is, csak rohadt draga es kicsi..

(#28) muveszur válasza dani3l (#27) üzenetére


muveszur
addikt

Azért már az LG-nek van 55"-s OLED TV-je is..4 mm vékony...azért az befigyel :DDD

(#29) lafaty80 válasza ForRedGlory (#22) üzenetére


lafaty80
őstag

Ok, egyetértek, de egymáshoz képest néztük/nézted, akkor az SGS3 a mérvadó 10-es :)

(#23) -FreaK-: akkor még jó hogy nem te pontoztad le őket, láthatólag objektíven :)
- "szerintem" és "nálam" -> akkor maradjunk is ennyiben :)
- ha nem akciós árat nézünk (elsőre az X sem volt azon), akkor S3 olcsóbban jött ki valamivel vagy közel egy áron.

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#30) Xaels válasza lafaty80 (#29) üzenetére


Xaels
félisten

Azonos boltokat nézve közel 30.000-el jött ki drágábban az S3(16GB) mint a 1X(Speedshop, Edigital, Expansys - 1X 170-180 volt megjelenéskor míg S3 200-210), a szolgáltatók meg megint más kategória mert ott mindegyiknél másmilyen akciók voltak. Az S3 például Telenornál nagyon le volt akciózva, de már ott sem kapod meg olyan jó árban mint fél hónapja.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#31) muveszur válasza Xaels (#30) üzenetére


muveszur
addikt

Ha már árakat hasonlítunk össze...külföldi áruházakat lenne érdemes megnézni, mert kizárható a forint/euró árfolyam, ami az SGS III megjelenésekor nem éppen a legjobb értéknél volt...

(#32) lafaty80 válasza Xaels (#30) üzenetére


lafaty80
őstag

Igaz én szolgáltatós árat nézek/néztem.
Mondjuk még 1+ az S3-nak, hogy könnyebb root-olni (ezáltal jobban személyre szabni) és "elváltra" varázsolni. :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#33) eM'82 válasza ForRedGlory (#22) üzenetére


eM'82
addikt

jó hosszú kis cikk lett :).

A képek minősége igen érdekes kérdés, mert látványra az SGS3 valóban szebb, de olyan mintha a képekre rá lenne nyomva egy kis Surface Blur vagy Median (Photoshop-os filterek). Kicsit erős a zajszűrés az SGS3-ban. Ilyen tekintetben a HOX részletgazdagabbnak tekinthető, még ha zajosnak is tűnhetnek a képei. A közeli szobor képnél tekinthető meg legjobban ez az elmosódás (pl.: a lila virágoknál, a falevelek erezeteinél...).

HDR-t tud a HOX? Kíváncsi lettem volna egy ilyen összehasonlításra is :).
SGS3 egész ügyes ilyen tekintetben.

(#34) nggabi


nggabi
nagyúr

grat frg a jó cikkhez :C

sikerül egy jól összeszedett és kevésbé "lehúzós" cikket írnod "samsungfan" létedre. a cikkben leírt dolgok valóban helytállóak szerintem is, talán csak az s3 pattogó burkolata maradt ki...

érdemes volt várnom ;)

"szenyor dzsíííí"

(#35) Weeman1


Weeman1
veterán

Gratulálok hozzá.
Tényleg jó cikk lett. :C

Xiaomi 11T Pro

(#36) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Jó cikk lett, köszi! Az utolsó négy készülékem: I900, Hero, Galaxy S, Sensation...A következő valszeg megint Samsung :) Csak majd az SGS4 külsején kicsit többet agyaljanak ;]

Z Fold 4

(#37) Eli577


Eli577
senior tag

Gratulálok a cikkhez. Jól sikerült kimerítő alkotás.
De ahogy te is felhívtad a figyelmemet a saját cikkemnél arra, hogy bizonyos területeken túl elnéző voltam, bizonyos esetekben meg túl szigorú (ami véleményem szerint nem helytálló), így én is írok 1-2 dolgot:
- az UI-k összehasonlításánál nem teljesen értek egyet a konklúzióval, folyamatosabb ugyan a Touchwiz, de mind gyári, mind custom romokkal tartogat "meglepetéseket".
- a másik amit igen furcsának találtam az, hogy amíg a hibáknál a HTC rovására leírod a kijelző és az igen ritkán előforduló Wifi problémákat, amik HW-es hibák és garanciában cserélik, addig az S3-nál például a mikrofonnal és a festéklepattogzással kapcsolatos dolgokról igen nagy a csend

Röviden ennyi. Üdv.

(#38) lafaty80 válasza Eli577 (#37) üzenetére


lafaty80
őstag

Azért arányait nézve hazai fórumokon is jóval sőt lényegesen több probléma volt a HOX-ok kijelzőivel, mint az sgs festék lepattogzásával. Pedig -bár nem lepattogzott, inkább "befoltozódott"- ide sorolnám magamat...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#39) Eli577 válasza lafaty80 (#38) üzenetére


Eli577
senior tag

Lehet, de azért fel kellene az S3 HW-s hibáit is tüntetni akkor, nem? Mert ez a rész így kicsit sarkos. ;]

(#40) lafaty80 válasza Eli577 (#39) üzenetére


lafaty80
őstag

Nohát akkor legyen :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#41) hallerlaller válasza Eli577 (#39) üzenetére


hallerlaller
addikt

Szerintem meg mikroszkópos képet betenni a kijelzőről sarkos. ;]

#lafaty80

lekerekített sarok?

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#42) lafaty80 válasza hallerlaller (#41) üzenetére


lafaty80
őstag

Vagy egy sarktalan telefont venni, az sarkos :D

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#43) JanR


JanR
addikt

Nálam az üzemidő döntött. S3 +1

(#44) james008bond


james008bond
őstag

Azért egy ilyen "külső akkuval" nem olyan nehéz megszokottan használni a telefont, ráadásul még védi is azt....de tény ettől, a gyári akksival elég karcsú az üzemidő.

(#33) eM'82: igen, az One X tud HDR-t.
Nekem speciel a panoráma szerintem jobb lett a HTC-vel ( a többi képet nem töltöttem le véleményezésre ).

(#45) nggabi : igen, sokak szerint - a One X Fórumon - nem szép...szerintem élőben egyáltalán nem néz ki rosszul, és ráadásul jó masszív a fogása is és a kamera is jó mélyen ül védve és nem is kell egész nap ebben a "kabátban" lennie, egy egyszerű mozdulattal kivehető, de legalább használható töltés közben is, nem úgy, mint az egyéb külső akkutöltők.

[ Szerkesztve ]

Life's Good!/Samsung Galaxy S 6 Edge + Gold/Platinum/S 7 E/Fit 2/PowerBeats 2 wireless/Sony LX900

(#45) nggabi válasza james008bond (#44) üzenetére


nggabi
nagyúr

jéééézus :Y :(

"szenyor dzsíííí"

(#46) Injun


Injun
aktív tag

LED Tv = LCD Tv

Nem mindegy,hogy a Samsunghoz járhat a +2 hónap gari,+ több Dropbox tárhely.

(#47) kutkut


kutkut
addikt

Szerintem is jó lett, grat! Nem kis meló lehetett ezt összehozni. :R
Az utolsó mondattal értek leginkább egyet! :D Az S3 tipikusan a ronda és finom kategória.

Xaels: Hát igen, meg kellett volna nézni minimum fényerőn is, de úgy nehéz, ha már nincs meg az egyik teló. :DDD:R Bár, ha megnézed, netezéssel kb feleannyit ment az S3, mint a videózásnál... Azért a fehér még mindig nagyon eszi az amoledet. Viszont, szerintem ez már egyáltalán nem rossz eredmény, az én kis SGS-em kb fele ennyit se megy el netezéssel - max fényerőn persze. Ami szintén nem jogos, mert az még 1x-nél is fényesebb. :DDD;]

Meizu MX3 32GB

(#48) MrPetya19 válasza james008bond (#44) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ezt hol szerezted?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#49) keIdor


keIdor
titán

Köszönöm a tesztet, ez megerősített abban, hogy Samsung Galaxy S III legyen a következő kipróbált telefonom. HTC One X már volt két hétig, főleg a három pont és a "kissé" laggos Sense miatt adtam el. De ahogy Téged is, engem is irritált az ugrálás gyári böngészőben. Nem igaz, hogy nem lehet kikapcsolni a szövegtördelést, ez igénytelen egy megoldás nagyon. Számomra felesleges is tördelni a szöveget, mindig csak annyira zoomolok be, hogy egész maradjon a szöveg, ne tördelje, felesleges 720p/4.7"-en.
Vagy legyen opció a kikapcsolásra.

SGS3-nál a kijelzőtől félek kicsit, nekem a fehér és RGB fontosabb lenne a feketénél, de majd kiderül mennyire jön be. SGS 1 évig megvolt, talán ezzel is elleszek ennyi időt. One X kijelzője sokkal jobban tetszik mindenesetre, bár még nem láttam az LG 4X HD kijelzőjét, de az SLCD2 a legjobb ami láttam a piacon eddig.

Kamerában az SGS3 egyértelmű győztes, ezt már a Mobilarena tesztben észrevettem, állítólag iPhone 4S optikája van benne, így nem is kérdéses, azzal lő még ilyen szép képeket az ember.

Igazából egy Samsung optimalizált Sense kéne egy One X házas, One X kijelzős, Samsung hardverre (28nm) meg hozzá Motorola Razr MAXX 3300mAh aksi. :DDD Meg akkor már Jelly Bean, de ilyen úgyse lesz.

Kipróbálhatnád még az LG 4X HD-t is!! Azt mondjuk nem vennék, mert az LG-ben nem bízok ha szoftverről van szó, a 2X miatt nehezen szerzik vissza a bizalmam, meg kell dolgozniuk érte, de ez van. De a Sony Ericsson is az X10-el eléggé eltántorított a márkától, mára visszaszerezték, mert simán vennék Sony telefont ha Qualcomm S4 lenne benne, nem is lenne kérdés mit vegyek. Úgyhogy ha LG összekapja magát elérheti nálam ugyanezt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#50) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

"annyit bőven megér, hogy legyen adott esetben plusz 32Gb tárhelyünk." A GS3 64GB-os MicroSD-t is kezel.

mp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.